Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [dodatek] Shades of Darkness
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 15 - 16 - 17

Alamar PW
9 stycznia 2013, 16:32
Pewna nieoficjalna informacja - raczej czyjejś domysły, niż rzeczywiste fakty, choć kto wie?

Akcja dodatku ma się dziać 100 lat po wydarzeniach z HVI, w okolicach Wojny pod Górą (przewinąć chronologię trochę w dół do roku 684), gdyż to właśnie wtedy mroczne elfy związały się z demonami.

Czy te domysły się potwierdzą, czy jednak nie, wkrótce zobaczymy. Przypomnę, że oba DLC rozgrywają się tylko 1 rok po HVI, zaś Duel of CHampions 5 lat po DLC-ach. Raidersi i Heroes Online też mają się dziać w okolicach HVI.
Ubisoft aktualnie kontynuuje fabułę wokół Zakonu Pustki, więc przeskoczenie 100 lat do przodu wydaje się niewłaściwe.

Niedługo sami się przekonamy.

Lukasz89 PW
9 stycznia 2013, 19:22
Jeżeli tak to trochę dziwnie bez tych Krasnali, bo w końcu "Utarczki krasnoludów i mrocznych elfów przeradzają się w otwarty konflikt."

Belegor PW
9 stycznia 2013, 19:35
Cóż Marzhin w końcu dopiął swego. Mamy czarnego smoka, który jest czempionem. Dziwne to trochę, ale cóż to kultowa jednostka i nie dało się wyobrazić heroesów bez nich. Ja liczyłem na hydrę w elicie i bezimiennego na czempiona. Widać, że on inaczej pomyślał. Alamar się cieszy, reszta biadoli. Na tawernie również się dziwią, no poza Mikerem...
Cóż... nie po raz pierwszy ubi zmienia historię w trakcie, tak było z Ostrzem Zniewolenia, z kalendarium... Jest jak ten ich Urgash,cały czas się chaotycznie zmienia, raz tak raz siak. Trzeba było się spodziewać, że dla fanów grywalnych smoków rzucą w diabły dopiero co zrobiony Lore z podstawki.

Acid Dragon PW
9 stycznia 2013, 19:37
Not really - z tego, co mi wiadomo, czarny smok był planowany dla Dungeon jeszcze przed premierą Heroes 6. Nie sądzę, aby cokolwiek "zmieniono".

Historia Ashanu NIGDY nie mówiła, że za czasów Heroes 6 nie ma smoków jako "normalnych" jednostek.

Belegor PW
9 stycznia 2013, 19:46
No cóż, stare to było Q&A, po tym co zamieszali mało kto wierzył Marzhinowi. To była przede wszystkim jego opinia. Cóż... postawił na swoim. Nie żebym się nie cieszył, ale liczyłem na... bardziej materialnego smoka, bliższemu temu z Nivala. Cóż... jak twierdziłem, porzucili lore dla fanów smoków. W końcu w opisie Córy Malassy jest, że są większe od smoczych rycerzy w smoczych formach (co za masło maślane). Mimo to mamy ich za czempiona- czyżby mieli zmienić rozmiary, czy jak zwykle oleją co sami postanowili gdzieś w założeniach uniwersum. Chaos się kręci tam panuje, chaos.

Acid Dragon PW
9 stycznia 2013, 19:54
Córa Malassy to Córa Malassy. NIE JEST ani czarnym, ani smokiem ciemności. Jest czymś większym i straszniejszym :P.

Marzhin też nie musiał "dopinać swego". Taka koncepcja była realizowana od początku prac nad Heroes 6. Musiała być "obgadana" i zaakceptowana przed przystąpieniem do nawet wczesnych prac realizatorskich.

Zaznaczę też, że - o ile mnie pamięć nie myli - absolutnie nikt wśród VIP fanów nie wyraził negatywnej opinii na temat obecności smoków wśród jednostek Dungeon.

Alamar PW
9 stycznia 2013, 19:56
Smocze pisklę (atak: 5d10, ogień) - > Smoczek (7d10, ogień) -> Młody smok (9d10, ogień) -> Smok (12d8, powietrze) -> Smok Wódz Lotnych (14d8, powietrze) -> Wielki Żmij (16d8, powietrze)

Tu masz przykład z Might and Magic 8 jak hierarchia i stopnie życia smoka wyglądają. To, że w Lochu będą smoki, to nie oznacza, że te najstarsze i najpotężniejsze, lecz raczej jak już, to te młode i niedoświadczone.
Wszakże Dracon zabił setkę Błękitnych smoków, zanim mógł ubić tego właściwego (szkoda tylko, że okazał się on tak samo "silny" jak jego podwładni, ale to już wina mechaniki gry).

Prawdziwe smocze okazy (podpowiedź: mają one imiona) w armii frakcyjnej nie znajdziesz i nie wiesz, jak jest ich prawdziwa siła. Poczekaj aż w końcu zobaczymy Megasmoka - o ile znam Marzhina, jest jakaś szansa na ujrzenie tego rodzaju okazu w grze, ale to tylko moje przypuszczenia.

Belegor PW
9 stycznia 2013, 19:59
Cóż... teraz widać, że jest, ale jak z opisu wynikało smoczy rycerze w ich formach powinni być mniejsi właśnie od autentycznych smoków. W opisie właśnie o nich było mowa, nie o smoczych bóstwach. Cóż Katarzyna choć nawet jak ją nazwali córa Malassy nie powinna być większa od prawdziwych smoków, które są dziećmi/awatarami Malassy. VIP-y może nie, ale głosy, opinie inne były. Mi tam obojętne, mam nadzieję jedynie, że dodadzą scenariusze z podstawki, bo jak znam życie- znów podkręcą grafikę tak, że moja karta graficzna tego nie wytrzyma.

Alamar: Jeśli to nie będzie kolejna podróbka Córy Malassy, to czemu nie. Teza z pisklętami jest logiczna, ale... w opisach nie ma jej potwierdzenia. Z nich raczej wynika że mamy do czynienia z dorosłymi osobnikami.

Alamar PW
9 stycznia 2013, 20:05
Zauważ że w powyższym przykładzie ów dorosły osobnik to Smok, a masz jeszcze wyższe stopnie w hierarchii, już nie wspominając właśnie o smokach, które posiadały imiona (i były jeszcze potężniejsze)... i cztery z nich mogłeś mieć w drużynie (jeden wystarczył, by zmieść wszytko na jej drodze, a mogłeś przyłączyć wszystkie cztery).

Nerevar PW
9 stycznia 2013, 20:07
Tylko, czy przykłady ze starego uniwersum mają jakiekolwiek znaczenie w przypadku nowego?

Acid Dragon PW
9 stycznia 2013, 20:31
Myślę, że tak - ten przykład dotyczy kwestii bardziej ogólnej i mógłby nawet pochodzić z innej gry. Po prostu są mniej i bardziej potężne smoki z tego samego gatunku. I to jest chyba w miarę oczywiste.

A co do opisu Córy Malassy, to jego początkiem jest cytat:

"Awatar Malassy to jedno — te przynajmniej sieją śmierć i zniszczenie tylko w nocy. Dziecię Malassy to już co innego... To oszalały Smoczy Rycerz... cień prosto z najgorszych koszmarów dysponujący wolą potępionej duszy".

Skoro Smoki Cienia i Czarne Smoki to awatary Malassy, a bossem jest dziecię Malassy, to chyba wszystko się zgadza, nieprawdaż?

Alamar PW
9 stycznia 2013, 20:38
Nie do końca.
Smoki Cienia są uznawane za awatary Malassy, ale teraz najlepsze: w HV jest czarny smok - Malsara (kampania Lochów w podstawce i HoF) - i nazywana jest Córą Malassy. Ale...

Cóż, że użyję pojęcia z obcego języka:
There is a black dragon and there is the black dragon.
W Lochu mamy "a black dragona".

Fandor PW
9 stycznia 2013, 21:12
Ale w tym uniwersum nie ma podziału na smoki silne, słabe itd.
Są 3 tylko: Smoczy Rycerze - najsłabsi - prawdziwe smoki - najsilniejsze z istniejących w Ashan i Smocze Bóstwa najpotężniejsze ale nie występujące.
A dlaczego nagle najpotężniejszy gatunek smoków (bo to już z wyróżniania pochodzenia od którego boga) są czempionami kiedy ich słabsze "formy" (troche nie wiem jak to napisać) są Bossami. I teraz dalej dlaczego najsłabszy gatunek - nieżywy będący tylko avatarem głupiego nekromanty jest lepszy niż avatar smoczej bogini?

Alamar PW
9 stycznia 2013, 21:14
Cytat:
Są 3 tylko: Smoczy Rycerze - najsłabsi - prawdziwe smoki - najsilniejsze z istniejących w Ashan i Smocze Bóstwa najpotężniejsze ale nie występujące.
A w którym miejscu miałeś takie informacje podane?

Fandor PW
9 stycznia 2013, 21:18
A w którym miejscu Alamarze były podane informacje o większej ilości? Wimy tylko o tych 3 z opisy Kaśki.

Alamar PW
9 stycznia 2013, 21:19
Patrz link w moim poprzednim poście + pao-kai.
Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytanie - w którym miejscu napisano, że są tylko trzy rodzaje smoków i nic poza nimi?
To że widzieliśmy tylko smoki, smoczych rycerzy, smocze bóstwa nie znaczy, że to jest wszystko. Malsara była Córą Malasy a jednocześnie nie była smoczym rycerzem.

Fandor PW
9 stycznia 2013, 21:25
Wszytkie smoki pochodzą od bóstw. Więc wszystkie czarne smoki pochodza od Melassy. Córa u smoczych rycerzy wydaje mi się tytułem, natomiast tu mogło chodzić o jej autentyczną córkę (Asha ma 6 sama więc czemu kolejne smoki same nie mogą mieć potomstwa).
A napisano że są takie, nie że to wszystkie jednak te są pewne i nie możesz Alamarze sam stworzyć sobie w tym uniwersum żmijów, wielkich żmijów i smoczątek :P.

Alamar PW
9 stycznia 2013, 21:29
Cytat:
Więc wszystkie czarne smoki pochodza od Melassy.
Kto to jest Melassa?

Cytat:
natomiast tu mogło chodzić o jej autentyczną córkę (Asha ma 6 sama
Asha nie ma sześciu córek.

Cytat:
Córa u smoczych rycerzy wydaje mi się tytułem
Smoczy rycerz ma tytuł Smoczego rycerza (danego bóstwa), np. Smoczy rycerz Elrahta. Córa Malassy to forma smoka, w którą przeistacza się Smoczy rycerz Malassy.

Cytat:
więc czemu kolejne smoki same nie mogą mieć potomstwa
Smocze bóstwa nie mają potomstwa, bo w tym celu musiały by ze sobą kopulować... chociaż patrząc na Elratha i Malassę... :P

Cytat:
A napisano że są takie, nie że to wszystkie
trochę wcześniej:
Są 3 tylko

Irhak PW
9 stycznia 2013, 21:53
Cytat:
Kto to jest Melassa?
Takie ziołło :P (musiałem, no :P)

Acid Dragon PW
9 stycznia 2013, 23:28
A skomentuję wreszcie, zamiast z kimś polemizować.

Byłbym chyba schizofrenikiem, gdybym nie był zadowolony z obecności prawdziwych smoków w jednej z frakcji. Smoki były w HoMM ZAWSZE. Smoki rekrutowalne w miastach uważam za jeden z filarów całej serii. Gra Heroes bez smoków dla mnie nie byłaby godna nosić tego tytułu. Skoro już jest ograniczenie na ich ilość (brak nieumarłych i neutralnych smoków oraz brak elfów i krasnali z ich smokami), to absolutne MINIMUM to Czarne Smoki w Lochach. Uważam, że tym posunięciem twórcy Heroes 6 ratują godność serii. Smoki w miastach są dla HoMM czymś o wiele bardziej pierwotnym niż bajki o Bezimiennych, których fabuła, prawdę mówiąc, niewiele mnie interesuje.

Inna sprawa to wykonanie. Rozumiem, że twórcy mają ograniczony budżet i mimo tego starają się dać jak najwięcej nowych jednostek (czego efektem jest recyklingowanie modeli), ale ten sam smok został już użyty po raz CZWARTY. Najbardziej pierwotny jest artwork samej Malassy. Drugi raz widzieliśmy tego smoka już w grze jako Córę Malassy. Trzeci raz model tegoż smoka posłużył jako Smoczy Upiór, a teraz posłuży raz jeszcze jako Smok Cienia i Czarny Smok. Szkoda, że nie dostaną jednak bardziej oryginalnego wyglądu.

No trudno - lepsze takie smoki, niż żadne. Przynajmniej tekstury Czarnego Smoka wyglądają całkiem efektownie. Jak dla mnie niezbędne minimum wreszcie będzie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 15 - 16 - 17
temat: [dodatek] Shades of Darkness

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel