Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 21 - 22 - 23

Alchemik PW
6 listopada 2012, 23:53
Mam jeszcze taką opinię co do Bezimiennych odnośnie Ich współpracy z Demonami. Może w zniszczeniu demonów widzieli Oni zaburzenie równowagi tak jak było z równowagą między światłem i ciemnością. To by też tłumaczyło dlaczego wyznawcy Malassy zmieniali strony frontu, w końcu w Heroes V świat był zagrożony przez Demony, a Mroczne elfy z Raelagiem na czele pomieszały im szyki. Co o tym sądzicie?

Odnośnie Mrocznych elfów, to jak u Nich jest z moralnością? Pytam bo w biografiach bohaterów tego zamku nie wyłania się najlepszy obraz tej nacji, natomiast w kampanii jest on zupełnie inny.

Alamar PW
15 grudnia 2012, 19:42
Kilka zdań z Kompendium na temat elfów i ich społeczeństwa:

Elfy:
Irollan, in it's early days is a confederacy of Minor Kingdoms, each ruled by it's own King or Queen. Elven Society is subdivided into castes, which span all Elven Kindoms, most prominent of which are the Druids, the Hunters and the Bladedancers. From among the minor Monarchs, a gathering of Druids appoints a High King/Queen in a holy conclave-like ritual. It is up to the minor monarchs to uphold the High King's Law in their Kindom.
High King Arniel decides to disband all Elven Kingdoms, in favor of one centralised Kingdom and strip the power of the minor monarchs and that of the Druids and making his own High Kingship hereditary. Many factions rebel against this. Most influential and succesfull of which being Tuidhana who seceeds from Irollan and makes her own Kingdom independant. All other rebellions are crushed.

Morskie elfy:
Sea Elves live in small familial clans, called Crews, on vessels of living trees. Sea Elves are fiercely loyal to their own Crew.

Mroczne elfy:
The Dark Elves are physically different from other Elves in that they have greatly enhanced vision in dark environs, but makes them equally sensitive to sunlight or other bright lights. Dark Elves can also hear the Whispers of the Shadow, which is a (near) constant telepathic whisper worshippers of Malassa and Creatures of Shadow can hear.
Dark Elf society is divided vertically and horizontally. The horizontal divide has to do with those who can bear the Whisper and those who cannot. Those who can bear the Whisper are able to use this as a scource of information and rise to power among the Dark Elves. Those who cannot bear the Whisper either magically shut it out, use drugs to shut it out or go insane. The vertical divide are the Dark Elf clans. Each Clans was lead by one of Tuidhana's Children, who gathered among them those who could and want to hear similar Whispers. The Nightshard clan search for information of passions and emotion amongst the Whispers. The Shadowbrand listen for secrets. The Soulscar listen for fears and insanity. There are several clans left unmentioned, though.

Alchemik PW
18 stycznia 2013, 20:12
Mam takie jedno pytanie. Otóż, gdzie mogę znaleźć informacje o zakonie Ślepych braci, Cichych siostrach i podobnych grupach?

Alamar PW
18 stycznia 2013, 22:02
Zapewne tylko w Kompendium. Podstawowe informacje masz podane w Chronologii Ashanu przy Schizmie Siedmiu w roku 62 RSS i przy opisie Zapominajki w H6.

Alchemik PW
6 lutego 2013, 00:43
Mam pytanie odnośnie kultu nekromantów. Jest gdzieś wytłumaczone jaki był pierwotny motyw Belketha przy tworzeniu zakonu, czy więcej dowiemy się w "Shades of Darkness"? Chodzi mi o to jak nekromancja miała się do "Oświecenia" do którego dążył Belketh. Przy okazji, jak wyglądała sprawa ze śmiertelnością Aniołów? Wiem że można je było zabić, ale czy umierali oni ze starości?

Mei PW
6 lutego 2013, 18:21
Gdzieś czytałam, że Belketh znalazł jeden ze starożytnych zwojów spisanych przez Sar-Elama w, którym była mowa o obliczu Ashy jako tej, która przerywa nic ludzkiego życia i że śmierć to nowy początek, a nie koniec. Skoro pytasz o oświecenie to wydaje mi się że chciał przeżyć właśnie takie związane z tzw. drugim życiem, uznawał to za formę doskonalszą. Co do aniołów to też zastanawia mnie ta sprawa, ale wątpię by się starzały.
A jak się ma sprawa z życiem innych ras? np. Elfy żyją wiecznie(dopóki ich ktoś nie zabije)? Podam przykład Raelaga, miał może około 20 lat jak zamienił się w Agraela i minęło 400lat,a w 5 H&M części nie wygląda na starego ;p chyba że jako demon się nie starzeje po prostu.

Dark Dragon PW
6 lutego 2013, 18:55
Czy Raelag nie jest po prostu elfem (mrocznym), które są znane ze swej długowieczności?

Alamar PW
6 lutego 2013, 19:12
Alchemik:
hodzi mi o to jak nekromancja miała się do "Oświecenia" do którego dążył Belketh.
Z tego co zrozumiałem, to Belketh chciał stać się kimś takim, jak Siódmy Smok, ale dzięki magii ciemności. Z tym że jak odnalazł fragmenty manuskryptu Sar-Elama, to ubzdurał sobie, że to oblicze Pajęczej Prządki jest wszystkim, co reprezentuje Asha. I (jak to anioł) zaczął w to wierzyć. Sandro zrozumiał, że Belketh zamiast szukać zrozumienia wszechświata, zadowolił się tym obliczem Ashy (przypominam, że to jego wersja).

Alchemik:
Przy okazji, jak wyglądała sprawa ze śmiertelnością Aniołów? Wiem że można je było zabić, ale czy umierali oni ze starości?
Sara ma 3000 lat i jako istota zrodzona z promieni światłości nie pokazała oznak starzenia się, czy to fizycznego czy to psychicznego. Podobnie jak Bezimienni.
Zakładam, że te dwie rasy nie mogą umrzeć z przyczyn naturalnych.

Elfy, nagi i krasnoludy, jak to we wszystkich "baśniach", też zapewne są długowieczne, ale raczej nie nieśmiertelne i upływ czasu je w końcu dopada.

Mei:
Podam przykład Raelaga, miał może około 20 lat jak zamienił się w Agraela i minęło 400lat
Akcja Cieni Mroku dzieje się 100 lat po HoMM6 i śmierci Tuidhany, tak więc Raelag w momencie zawarcia paktu z Kha-Belethem ma minimum 100 lat.

Alamar PW
16 maja 2013, 00:00
Mała ciekawostka z bibliotek nekromantów: "A World without Dragons" by Alejandro dela Segadora.

Alchemik PW
13 lipca 2013, 01:05
Mam pytanie odnośnie królowej Tuidhany i jej dzieci, a mianowicie czy Raelag, Menan, Sylsai i Eruina mieli tego samego ojca? Co do Menana i Sylsaia nie ma wątpliwości bo byli bliźniakami, ale pozostała dwójka? Kolejna rzecz - czy w społeczeństwie mrocznych elfów było ważne ojcostwo?

Mam jeszcze pytanie o Klan piętna cienia. Czy Sorshan był liderem od początku, czy przejął rolę później? Chodzi mi o to że podobno każdy klan był początkowo pod władzą jednego z synów Tuidhany, więc dlaczego Sylsai przejął władzę po Raelagu?

Alamar PW
13 lipca 2013, 01:20
Przeczytaj biografię bohaterów, tam masz cześć odpowiedzi.

- Eruina i trio mieli różnych ojców.
- Raelag zrezygnował z przywództwa klanu i przekazał je swemu bratu, a sam zaczął pić i ćpać grzybki po tym, jak Kha-Beleth chciał go zwerbować. :P Przeszło mu dopiera, jak Sorshan (po zażyciu grzybków :P) wpadł na pomysł z Niewidzialną Biblioteką. Zresztą na początku kampanii Raelag nadal "leczy" kaca.

Alchemik PW
13 lipca 2013, 01:39
Dobrze rozumiem że Sylsai przeszedł z Klanu piętna cienia żeby zostać przywódcą Klanu blizny duszy?

Co do mojego wcześniejszego pytania o istotność ojcostwa, chciałbym się spytać czy w ogóle była wśród mrocznych elfów instytucja małżeństwa? Z tego co zauważyłem to królowa Tuidhana mogłaby mieć każde swoje dziecko z innym mężczyzną, i tak by nie wpłynęło to na ich losy.

Nicolai PW
14 lipca 2013, 14:57
O... fajnie, że powstał taki temat. W końcu będzie gdzie podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami dotyczącymi Ashanu. Tak się składa, że też mam kilka pytań dotyczących tego uniwersum.
1. Zostało tutaj wspomniane, że Sar-Elam był prześladowany za odrzucenie wiary w Smoki. Gdzie było to wspomniane? Bo z tego co pamiętam to był on swego rodzaju czempionem Ashy, a nie jakimś odszczepieńcem. Chociaż z tego co widzę to twórcy sami nie potrafią się zdecydować i zamysł cały czas się tworzy.
2. Jak Czarodzieje widzą Smoki i kosmogonię? Odmawiają im boskiej natury, czy uważają, że apoteoza jest dostępna dla wszystkich? Bo tutaj też zauważam pewne rozbieżności. Jeśli to pierwsze to jak według nich powstał Ashan?
3. Jaki był status ziem Hereshu w czasach H6? Niby Nekromanci przenieśli się tam dużo później, a w kampanii Anastazji wyraźnie było widać, że Nieumarli zadomowili się tam na dobre.
4. Jaki jest stosunek Magów do Nekromantów? Jak przyjmują do wiadomości to, że ich sąsiad gnije? W ogóle to w H6 rola Akademii została skrajnie umniejszona. Wyszło na to, że Czarodzieje byli mniejszością we własnym kraju, który Nieumarłymi stał. I tutaj mała dygresja? Czemu w Ashanie jest tak, że teoretycznie złe rasy okazują się niezrozumiałe i pokrzywdzone kiedy te dobre to same fanatyki i osoby o wątpliwej moralności? Sam pomysł dobry, ale chyba Soft:Ubi zaczął traktować to jako coś w rodzaju szablonu scenariusza.
5. W obecnej wersji wszystkie dusze podlegają reinkarnacji? Bo w H5 jednak istniały Zaświaty, teraz widać zmienili zdanie. Poza tym cykl reinkarnacji trwa do końca Ashanu i jeden dzień dłużej czy można jakoś go przerwać?
6. Czym jest piętno Malassy? Dlaczego wszystkie Mroczne Elfy nie mogą go przyjąć?

Nerevar PW
14 lipca 2013, 15:13
Ad. 3 - Zdaje się, że nie widzą ich jako bogów, ale niezwykle silne duchy żywiołów.
Ad. 4 - Jedyną z założenia złą rasą są demony.
Ad. 5 - Pewnie, że można - zamienić wszystkich w ghule, zniszczyć Ashę (albo Ashan) itp ;)

Alamar PW
14 lipca 2013, 15:45
Alchemik:
Co do mojego wcześniejszego pytania o istotność ojcostwa, chciałbym się spytać czy w ogóle była wśród mrocznych elfów instytucja małżeństwa? Z tego co zauważyłem to królowa Tuidhana mogłaby mieć każde swoje dziecko z innym mężczyzną, i tak by nie wpłynęło to na ich losy.
Oprócz monogamii istnieje jeszcze poligamia i też jest to forma małżeństwa.

Nicolai:
1. Zostało tutaj wspomniane, że Sar-Elam był prześladowany za odrzucenie wiary w Smoki. Gdzie było to wspomniane? Bo z tego co pamiętam to był on swego rodzaju czempionem Ashy, a nie jakimś odszczepieńcem. Chociaż z tego co widzę to twórcy sami nie potrafią się zdecydować i zamysł cały czas się tworzy.
Imperium Shantiri chciało go zabić, ale nie za odrzucenie wiary, tylko za bluźnierstwo jakim była jego chęć dorównania smokom. Wspomniane to jest na jednej z tabliczek w czwartej misji kampanii Anastazji.

Nicolai:
2. Jak Czarodzieje widzą Smoki i kosmogonię? Odmawiają im boskiej natury, czy uważają, że apoteoza jest dostępna dla wszystkich? Bo tutaj też zauważam pewne rozbieżności. Jeśli to pierwsze to jak według nich powstał Ashan?
Zależnie od tego, co wyznaje dany czarodziej i zależy to też od okresu w Ashanie. Czarodzieje w pewnym momencie (chyba miedzy 3 a 4 zaćmieniem) popadli w samozadowolenie i uważali, że magią mogą wszystkiego dokonać (analogia do Ziemi i twierdzenia, że sama tylko technika może okiełznać przyrodę - co np. Titanic bardzo "dobitnie" zaprezentował :P). Po najeździe demonów im takie myślenie przeszło.
Czarodzieje głównie wierzą, że mogą podążyć za przykładem Siódmego Smoka i swoim uporem oraz wiedza, sami doznać oświecenia. Niektórzy z nich w tym celu korzystają z pomocy smoków (głównie Ylatha), inni wybierają inne drogi... nawet te zakazane.
Tak więc czarodzieje (zależnie od punktu widzenia) nie wierzą w smoki, wierzą w jednego z nich albo wierzą we wszystkie.
Chyba nawet gdzieś o tym już pisałem.

Nicolai:
3. Jaki był status ziem Hereshu w czasach H6? Niby Nekromanci przenieśli się tam dużo później, a w kampanii Anastazji wyraźnie było widać, że Nieumarli zadomowili się tam na dobre.
W H6 Heresh jest częścią/protektoratem Siedmiu Miast z kilkoma nowopowstałymi miastami. Nie ma jeszcze podziału na Nekromantów i Czarodziei - wszyscy to jedna, kochająca się rodzina.

Nicolai:
4. Jaki jest stosunek Magów do Nekromantów? Jak przyjmują do wiadomości to, że ich sąsiad gnije? W ogóle to w H6 rola Akademii została skrajnie umniejszona. Wyszło na to, że Czarodzieje byli mniejszością we własnym kraju, który Nieumarłymi stał. I tutaj mała dygresja? Czemu w Ashanie jest tak, że teoretycznie złe rasy okazują się niezrozumiałe i pokrzywdzone kiedy te dobre to same fanatyki i osoby o wątpliwej moralności? Sam pomysł dobry, ale chyba Soft:Ubi zaczął traktować to jako coś w rodzaju szablonu scenariusza.
W czasach H6 nekromanci dopiero kaptują czarodziei do swego kultu i ogólnie panuje zgoda. Później zaczynają się podejrzenia, zawiść, strach - w końcu nekromanci mogą w każdej chwili przywołać potęzną armię, która z bitwy na bitwę rośnie, a konstrukty czy duchy/żywiołaki trzeba najpierw zbudować/przyzwać.

Nicolai:
5. W obecnej wersji wszystkie dusze podlegają reinkarnacji? Bo w H5 jednak istniały Zaświaty, teraz widać zmienili zdanie. Poza tym cykl reinkarnacji trwa do końca Ashanu i jeden dzień dłużej czy można jakoś go przerwać?
Przerwać można - Sandro już się o to stara. ;)
Tak, wszystkie stworzenia Ashy podlegają reinkarnacji, zaś te Urgasha (i skorumpowane przez jego wyznawców) trafiają do Sheoghu.
Główna różnica między Ashą a Urgashem to to, że Asha odradza swe dzieci czyszcząc im wspomnienia (by mogły bez żadnych ograniczeń doświadczać egzystencji na Ashanie na nowo), zaś Urgash zachowuje wspomnienia swym wyznawcom, jednocześnie odradzają ich w najsłabszej formie.
W Ashanie masz dwa światy - Ashan (w tym Sheogh) oraz Królestwo Duchów (czyli Zaświaty). Księżyc Ashy jest przejście do zaświatów - wszelkie przywołane duchy pochodzą właśnie z księżyca - bramy miedzy światami, gdzie niektóre dusze zabawiają na dłużej.
Królestwa żywiołów również znajdują się w Królestwie Duchów.

Nicolai:
6. Czym jest piętno Malassy? Dlaczego wszystkie Mroczne Elfy nie mogą go przyjąć?
Piętno Malassy to jakby klątwa - pozwala słyszeć jej szepty bezpośrednio w umyśle. A że tych szeptów czasem jest wiele, dotyczą różnych spraw i pohodzą z całego Ashanu... cóż, jedni potrafią sobie radzić z takim napływem informacji, inni nie.

Alchemik PW
14 lipca 2013, 19:04
Cytat:
4. Jaki jest stosunek Magów do Nekromantów? Jak przyjmują do wiadomości to, że ich sąsiad gnije? W ogóle to w H6 rola Akademii została skrajnie umniejszona. Wyszło na to, że Czarodzieje byli mniejszością we własnym kraju, który Nieumarłymi stał. I tutaj mała dygresja? Czemu w Ashanie jest tak, że teoretycznie złe rasy okazują się niezrozumiałe i pokrzywdzone kiedy te dobre to same fanatyki i osoby o wątpliwej moralności? Sam pomysł dobry, ale chyba Soft:Ubi zaczął traktować to jako coś w rodzaju szablonu scenariusza.

Też mnie w sumie ciekawiło jak to jest z liszami. Czy oni gniją i się rozkładają czy jest to w pewnym sensie "zahibernowane" ciało bez funkcji życiowych utrzymujących się przez magię ciemności? Co do nekromantów to ciężko jednoznacznie stwierdzić czy są dobrzy czy źli, Vein powiedział że nekromanci przekształcili się w sektę kiedy odkryli Matkę Namtaru. Poza tym pierwsi nekromanci nie zajmowali się ożywianiem zmarłych a dążeniem do oświecenia i mieli na celu znalezienie jakichś tam zwojów Sar-Elama.

Cytat:
Jedyną z założenia złą rasą są demony.

To też nie jest reguła, przynajmniej w Heroes VI. Kirył i Sara zostali w pewnym sensie demonami ale z zakończenia kampanii lochu wynika że nie są źli. Co do Xany to ciężko jednoznacznie stwierdzić, inaczej ją przedstawiono w Heroes VI a inaczej w Dark Messiah.

Cytat:
Oprócz monogamii istnieje jeszcze poligamia i też jest to forma małżeństwa.

Sugerujesz że królowa Tuidhana po przejściu na czczenie Malassy, przyjęła też do swojego państwa poligamię? Ta teoria w sumie nie jest pozbawiona sensu, w końcu nie wiadomo co się stało z ojcem Raelaga, Sylsaia i Menana. Pozostał wierny Arnielowi? Zginął podczas inwazji na zbuntowane królestwo? A może po prostu został jednym z mężów Tuidhany, obok lorda Salvina.

Cytat:
Imperium Shantiri chciało go zabić, ale nie za odrzucenie wiary, tylko za bluźnierstwo jakim była jego chęć dorównania smokom. Wspomniane to jest na jednej z tabliczek w czwartej misji kampanii Anastazji.

Jak na tolerancyjne królestwo gdzie mieszkali wyznawcy różnych Smoczych bóstw, to niezłymi byli fanatykami.

Nicolai PW
14 lipca 2013, 21:26
[quoute]W Ashanie masz dwa światy - Ashan (w tym Sheogh) oraz Królestwo Duchów (czyli Zaświaty). Księżyc Ashy jest przejście do zaświatów - wszelkie przywołane duchy pochodzą właśnie z księżyca - bramy miedzy światami, gdzie niektóre dusze zabawiają na dłużej.[/quote]
Nie do końca rozumiem sensowności istnienia Zaświatów. Po co one komu?
[quote]Też mnie w sumie ciekawiło jak to jest z liszami. Czy oni gniją i się rozkładają czy jest to w pewnym sensie "zahibernowane" ciało bez funkcji życiowych utrzymujących się przez magię ciemności?[/quote]
Nie do końca o to pytałem, ale za to mogę odpowiedzieć na twoje wątpliwości opisem Liszów z H6:
"Te "zabiegi" zmieniają nekromantów w Asakkusy lub "Lisze", ich ciała wysuszają się, lecz stają się wolnymi od pokus cielesnych. Starzeją się jednak, dopóki nie wyglądają jak chodzące mumie..."
"Arcylisz otrzymuje swój tytuł, gdy "żyje" dłużej niż pozwala normalnie na to jego fizyczna powłoka. Choć moment przejścia może wydawać się wybrany arbitralnie, tak nie jest, gdyż lisz wyczuwa moment, w którym powinna nadejść jego śmierć."
[quote]Kirył i Sara zostali w pewnym sensie demonami ale z zakończenia kampanii lochu wynika że nie są źli.[/qoute]
Hmm... Cienie Mroku tłumaczą kampanię Inferno? Czyli pora zakupić ten tytuł... Ale skoro już poruszyliśmy ten temat to mam kilka pytań. Czemu Sara potrzebowała Cyryla i po jakie licho uwięziła w jego ciele Azora czy jak on się tam zwał? Rozumiem przyśpieszenie Zaćmienia, ale to co się dalej stało na moje było z lekka łopatologiczne. I jeszcze jedno... Uriel został zabity przez Ankę czy Demony? Bo fabuła jedno, filmik drugie.

Alchemik PW
14 lipca 2013, 21:36
Cytat:
Hmm... Cienie Mroku tłumaczą kampanię Inferno? Czyli pora zakupić ten tytuł... Ale skoro już poruszyliśmy ten temat to mam kilka pytań. Czemu Sara potrzebowała Cyryla i po jakie licho uwięziła w jego ciele Azora czy jak on się tam zwał? Rozumiem przyśpieszenie Zaćmienia, ale to co się dalej stało na moje było z lekka łopatologiczne. I jeszcze jedno... Uriel został zabity przez Ankę czy Demony? Bo fabuła jedno, filmik drugie.

Z tą kampanią lochu to trochę źle zabrzmiało. Kirył jako że jest właścicielem niewidzialnej biblioteki jest wrogiem Raelaga, lecz jego wątek nie istnieje poza samym filmikiem kończącym. "Azor" w ciele Kiryła z tego co pamiętam miał być bronią za pomocą której Sara chciała zniszczyć niewidzialną bibliotekę. Jeśli chodzi do Uriela z moich obserwacji wynika że Anastazja zniszczyła mu umysł kiedy on walczył z demonami, a następnie one zniszczyły jego ciało.

Alamar PW
14 lipca 2013, 22:27
Nicolai:
Nie do końca rozumiem sensowności istnienia Zaświatów. Po co one komu?
Spytaj się Ashy.
Ogólnie jest to związane z Wojnami Stworzenia, gdy Urgash został pokonany i uwięziony, ale zniszczenia były tak okropne, by ulżyć swoim dzieciom, Asha stworzyła cykl życia i śmierci oraz Królestwo Duchów, gdzie okropności Wojen Stworzenia nikogo nie dotyczą.

Nicolai:
Hmm... Cienie Mroku tłumaczą kampanię Inferno? Czyli pora zakupić ten tytuł... Ale skoro już poruszyliśmy ten temat to mam kilka pytań. Czemu Sara potrzebowała Cyryla i po jakie licho uwięziła w jego ciele Azora czy jak on się tam zwał? Rozumiem przyśpieszenie Zaćmienia, ale to co się dalej stało na moje było z lekka łopatologiczne. I jeszcze jedno... Uriel został zabity przez Ankę czy Demony? Bo fabuła jedno, filmik drugie.
1. Nie, nie tłumaczą.
2. Azziego jak już, a nie Azora.
3. Sara przehandlowała duszę Cyryla za wolną drogę w Sheoghu i spotkanie z Urgashem, bo chciała go uleczyć z bólu. Ten jednak wbił w nią swój pazur i w rezultacie stała się pół-demonem, pół-aniołem, zaćmienie nastało 3 lata wcześniej... zaś Sara rozpoczęła drugi etap planu (czy też plan B):
Cyryl stracił duszę i miał stać się naczyniem Azkaala, a ona wykorzystała szpon Urgasha, by stworzyć Ostrze Zniewolenia. Cyryl miał poskromić uwiezionego w sobie demona i wykorzystać jego moc do zniszczenia Niewidzialnej Biblioteki (samemu przy tym ginąc). Wypadki potoczyły się jednak inaczej.
4. Uriel zginął z rąk (czy tam pazurów, szponów i macek) demonów. Jednak to co demony zniszczyły, to pusta skorupa - umysł Uriela został zniszczony/wyłączony przez Anastazję (coś na wzór Gavina Magnusa z HoMM4) - Uriel w świecie rzeczywistym wpadł w katatonię i demony to wykorzystały.
5. Podobno kampania Inferna jest tak pocięta, iż z połowy tekstów i objaśnień w grze nie ma, stąd wszelkie braki i zagwozdki w fabule.

Alchemik:
Sugerujesz że królowa Tuidhana po przejściu na czczenie Malassy, przyjęła też do swojego państwa poligamię?
Na jakiej podstawie uważasz, że w Irollanie nie było także poligamii?

Alchemik:
Jak na tolerancyjne królestwo gdzie mieszkali wyznawcy różnych Smoczych bóstw, to niezłymi byli fanatykami.
Shantiri byli tolerancyjni - mieli wszakże po świątyni dla każdego z sześciu smoczych bogów + 3 dla trzech oblicz Ashy. Jednakże co innego jest tolerancja wobec przeciwstawnych sobie religii, a co innego osoba, która te religie odrzuca. Z tego co się orientuję Shantiri rządziło 9 wysokich kapłanów i każdy, kto był "ateistą" czy wyznawcą demonów zagrażał ich rządom, stąd też taka ostra reakcja.
Analogicznie jak sytuacja "heretyków" w średniowieczu - "palono" ich nie ze względu na inną wiarę, ale dlatego, że poprzez swe wyznanie (lub jego brak) sprzeciwiali się Kościołowi i władcy (nie byli podlegli lokalnemu kapłanowi i tym samym nie można było ich kontrolować), a to już było równe ze zdradą stanu. Król miał wszakże "mandat niebios", a skoro ktoś w te "niebiosa" nie wierzył, tym samym sprzeciwiał się królowi, którego autorytet jak i prawo do władania ludem miało swe oparcie o owe niebiosa.

Nicolai PW
14 lipca 2013, 23:56
Azzie to był w angielskiej wersji. W polskawej wersji mieliśmy Azora :D
1. Karmazynowi Czarodzieje pierwotnie mieszkali w Siedmiu Miastach? Ja jedynie znalazłem informacje o tym, że siedzieli w Karthal, a tutaj padło zdanie, że siedzieli razem z Magami i Nekromantami na pustyni. Skąd te informacje?
2. Czy są znane wszystkie odłamy na jakie rozdzielili się uczniowie Sar-Elama?
PS. Jak tutaj się robi cytaty?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 21 - 22 - 23
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel