Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: W poszukiwaniu powiązań KB i MM/HoMM
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

vinius PW
11 września 2005, 10:48
Właśnie został utworzony oficjalny projekt "Afera King's Bounty".
będziemy poszukiwac ewentualnych powiązań pomiędzy KB a MM/HoMM. poszukuję osó znających dobrze fabułę MM/HoMM (lub KB) chodzi chociaz o pomoc od czasu do czasu.
wszystkie wnioski będą umieszczane na stronce
www.kingsbounty.haa.pl (wielkie powiękowania dla Lounera, webmastera i inspektora d/s KB)
do chętnych: nie pchać się, dla każdego starczy miejsca :)

Alamar PW
14 września 2005, 08:42
Jedną osobę już masz. Co prawda dawno nie grałem w KB, ale samą grę gdzieś mam. Co znajomości MM, to nie znam (jak na razie - problemy tech.) MM1-2 i MM4-5.


I małe pytanie: Czy akcja KB może rozgrywać się na planecie gdzie dzieje się H1-3, ale duzo wcześniej (tak ze 100 albo i więcej lat przed H1)?

vinius PW
14 września 2005, 13:04
możliwe. 4 kontynenty są wielkości kilku srednich map w H3 i mozeto być po prostu mały archipelag gdzieś koło Ernoth/Erathii czy jeszcze gdzie indziej. Niestety, nigdzie nie jest o tym wspomniane.
Przemawia za tym jeszcze jeden fakt. w grze HoMM:Quest for the Dragonbone Staff spotykamy IDENTYCZNY świat, tylko ze zmienionymi nazwami kontynentów i miast. a na tym swiecie... czegoby tam nie było. żołnierze mają symbol identyczny jak w Erathii (znaczy się bodajże Gryphoenhaart'a?) a na tle zamku Plains widzimy... Gelu. ciekawe, prawda :) ? do tego historia jest niemal identyczna.
tutaj odpowiednie screeny:
http://heroes.duke.org.pl/questgfx/sshot_Archer1.jpg - strzelec z symbolem oraz Gelu
http://www.zone.ee/kingsbounty/dragonbone/dragonbone.html - porównanie map
Continentii i tego z Heroesa na PS (nie znam nazwy :))
na Google.pl znalazłem pomniejszony obraz zamku forest, wydawąło mi się, ze jakaś znajoma postać w tle, ale po wlączeniu nie wyświetliło obrazu. a szkoda.

Boryna PW
14 września 2005, 14:01
Ja też zgłaszam się do pomocy.Jak wymyślę coś sensownego to napiszę.

vinius PW
14 września 2005, 14:12
wiekie dzięki.
na jakiej dziedzinie się znasz? MM/HoMM czy KB? a moze oba naraz :) ?

EDIT:
e tam, nic nie wyszło. z resztą, najpierw trzeba znaleźć powiązania i wypisac je tutaj, do weryfikacji przez specjalistów :) no cóż, strona poszeka.

vinius PW
1 stycznia 2006, 16:55
no, tutaj będe teraz wrzucał wszystkie pytania co do KB, żeby w Grocie nie śmiecić - bo się szanowni Łasica i Smok wkórzą :)
tak więc Alamar poinformował mnie w innym temacie (prosze o przeniesienie postów)), że w MM2 spotykami inejakiego Murray'a. czy wiecie coś więcej na jego temat?

Naruto-kun PW
2 stycznia 2006, 19:29
Murray był właścicielem Murray's Resort Island, wyspy na której strudzeni podróżnicy mogli odpoczywać. Miał wroga - wiedźmę Dawn - własciecielke kurortu dla potworow. :D Był najbogatszą istotą na CRON.

vinius PW
2 stycznia 2006, 21:00
dzięki. jednak, to chyba nie on :) czy pamiętasz może, jak on wyglądał?

Naruto-kun PW
3 stycznia 2006, 17:49
Nie. Nie grałem w MM2. Grałem w MM3-MM9. A dwójkę znam, ze skryptu zawierającego wszystkie teksty w grze. Czyli tak jakbym w nią grał. :P Ale co do Murraya to miał on pewnie około 50 lat, może mniej lub więcej. Założył Murray's Resort Island jak zrezygnował po wielu latach z bycia wojem.

vinius PW
3 stycznia 2006, 17:54
serdeczne dzięki.
szkoda, to prawdopodobnie nie on. Murray z KB zostaje już na początku ujęty przez naszego bohatera, więc mało prawdopodobne jest, że został np. uwolniony czy uciekł. uczestniczył w spisku przeciw władcy, więc prawdopodobnie został stracony.

Naruto-kun PW
4 stycznia 2006, 18:58
Teraz przechodze od nowa wszystkie gry MM i HOMM, wiec jak cos znajde dam znac. Podarowalem sobie MM1 i MM2. Gram teraz w MM3. Znajde cos zwiazanego z KB - poinformuję. Cholera brakuje mi tylko Crusadersów. :/

vinius PW
4 stycznia 2006, 19:26
Serdeczne dzięki - jak coś będziesz miał, to pisz śmiało. Narazie nie mam nic nowego, ale w najbliższym czasie podam tutaj imię gnoma uczącego magii bohatera...

EDIT:
Hej, ktoś mi to rozczyta :) ? To z KB2. Ja jeszcze nie jestem na tyle zaawansowany...
http://spm.cba.pl/basztvin.jpg
gdy nie ma sie armii, zazwyczaj wróg mnie nie goni, ale czasami gdy jestem bez armii, ten mnie atakuje co powouje pojawienie się tego obrazka i zakończenie gry.

EDIT 2:
Oto mój kolejny post. Potem wszytsko zedytuje do jednego.

Otóż: kto jest nowym władcą Ashan? Nie kto inny, jak młody Cesarz, Nickolai. po angielsku: Czar Nickolai! Skąd my go znamy? Każdy wie, że z KB!

Czar Nickolai przywołał na Cztery Kontynenty Urthrax'a Killspite'a - króla Mrocznych Legionów. Oto on:

Cóż, zobaczymy jak się rozwinie historia Ashan... i kto zostanie kim.

vinius PW
19 stycznia 2006, 17:17
No cóz, szkoda, że nikt nie odpowiada na moje posty wyżej (tego również zedytuję), ale prosze mi wyjaśnić, czy aby nie ma powiązań lilia na tarczy Sir Crismauna
http://heroes.ag.ru/mobile/jpg/kings_bounty1.jpg
oraz na ubraniu chorążego (to chyba również herb)
http://www.acidcave.com/h5/images/286snap026.jpg

Jeżeli moja teoria wyżej się potwierdzi (tzn poczekamy na rozwój historii HoMM5), to by w ynikało, że KB nastąpiło po H5, a Sir Crismaun pochodzi z jakiegoś Heroesowego rodu :) (gdy ktoś tworzył nowy ród wywodzący się ze starszego, jak np herb Zamoyskich - św Tomasz trzyma tarczę z herbem Jelita, przodków Zamoyskich)

Alamar PW
22 stycznia 2006, 10:20
Niezła próba Vinius, ale o czymś zapomniałeś (lub tego nie wiesz). Zarówno lilia jak i lew to najpopularniejsze znaki heraldyczne w średniowieczu i wiele, wiele rodów je miało w herbie (w różnorakich wariantach).
Gdyby w KB były jakieś inne znaki heraldyczne, to może miałbys coś na obronę swojej teorii, ale tak, to jakbyś powiedział, że H5 jest po KB, bo są tam również Rycerz, Paladyn itd.

vinius PW
26 stycznia 2006, 16:01
zabawne... cóż za podobieństwo.
mam na myśli miecze sir Crismauna i Gelu.
http://kingsbounty.republika.pl/ab.jpg
http://kingsbounty.republika.pl/gfx/kb1.jpg

Alamar PW
26 stycznia 2006, 16:21
Taki sam wizerunek miecza jest w MM8.

vinius PW
26 stycznia 2006, 16:25
Tak myślałem, zero pwoiązań.. i tak to bylo mało możliwe.

Erdamon PW
26 stycznia 2006, 16:39
Ten miecz ktory trzyma Gelu to Ostrze Armagedonu.

Acid Dragon PW
26 stycznia 2006, 16:52
dokładnie tak - to Ostrze Armageddonu, które dopiero zostało stworzone w AB przez Kreegans (no... nie bezpośrednio przez Kreegans, ale z ich powodu). Tak czy inaczej, nie mogło istnieć wcześniej.

vinius PW
26 stycznia 2006, 18:38
Wiem co to jest. Nie czepiałbym się przecież głupiego miecza :) jednak czy ostrze armageddonu zostało zniszczone podczas zderzenia z mieczem mrozu, czy mogło przetrwać? nikt przeciez nie mówi, że KB było przed historią zawartą w światach... wiele moich teorii wskazuje, ze nawet przeciwnie.
strona: 1 - 2 - 3
temat: W poszukiwaniu powiązań KB i MM/HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel