Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Pomoc w pierwszych krokach
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Fandor PW
20 sierpnia 2012, 10:46
Nie wiem w ktorym temacie moglbym sie o to zwrocic wiec zakladam nowy temat.
Otoz chce rozpoczac nauke, tworzenia modow do woga. Czy sa poradniki, lub ktos kto moglby mi wytlumaczyc jak zaczac?

Irhak PW
20 sierpnia 2012, 11:03
Po pierwsze: poradniki te są bazą dla modów opartych o WoGa.
Po drugie: przyjrzyj się modom i zobacz jak są skonstruowane.
Po trzecie: przemyśl co potrzebujesz do swojego modu i szukaj informacji pod tym kątem.
Po czwarte: eeee... a to 3 nie wystarczą rady? ;)

Fandor PW
20 sierpnia 2012, 11:13
Dzieki, moze za jakis czas uda mi sie cos wypuscic ;).

Irhak PW
20 sierpnia 2012, 11:28
Jak chcesz to dam ci kilka w miarę prostych pomysłów na mody. Takie w sam raz dla początkujących ;)

Fandor PW
20 sierpnia 2012, 11:32
W sumie jezeli cos prostego do pierwszych krokow to bardzo chetnie sprobuje, poniewaz obecnie nie mam zadnych planow tylko chcialbym sie nauczyc tworzyc.

Irhak PW
20 sierpnia 2012, 12:22
Ok, to coś z mojego repertuaru... bardzo proste i nauczysz się przy okazji tworzyć łatki *.wog.

WAR CASTLE
Można go nazwać także Red Castle.
Wersja 1)
Ekran miasta - wszystkie niebieskie flagi przemalować na czerwono, a tło bardziej na zachód słońca niż południe (po necie takie przerobione tła już chodzą, wystarczy dobrze poszukać i popytać np. na heroescommunity).
Jednostki - także niebieskie elementy 'flagowe' przerobić na czerwone. Pamiętaj, aby przerobić także w tym przypadku Kapłana Wojny, bo on sam już jest w czerwieni ;) (innymi słowy poszukać graficznego zamiennika)
Wersja 2)
Jednostki i flagi w mieście przerobić tak, aby niebieski został zastąpiony kolorem gracza (gracz różowy - rózowym, czerwony - czerwonym itd.) W tym wypadku Kapłan Wojny nie potrzebuje zmiany, ale nie wiadomo jak będzie z bitwą np. pikinier kontra pikinier (jak kolory będa wyglądać).

Wersja hard
Jeżeli już przerobisz graficznie warto byłoby stworzyć bardziej szerokie awansowanie w mieście (coś a la New Upgrades). Chłopi w pikinierów czy nomadzi w kawalerzystów.
temat: [różne] Pomoc w pierwszych krokach

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel