Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 21 - 22 - 23

Alistair PW
4 grudnia 2010, 15:16
Właśnie fakt, że smoki były "hodowane" przez Tytanów może być powodem nienawiści tych ras. Nie jest chyba trudno sobie wyobrazić, że Tytani chcieli, i może nawet udało im się, zniewolić smoki, co spowodowało nienawiść smoków do Tytanów i na odwrót. Albo raczej tę nienawiść pogłębiło.

Alamar PW
4 grudnia 2010, 19:49
Tytani i smoki żyją sobie w zgodzie i w Twierdzy Tytanów w AvLee, i na pustyni Dragonsand, i w Krainie Olbrzymów.

Irhak PW
4 grudnia 2010, 19:55
Cytat:
Co do rzekomego pochodzenia tytanów - mają oni właściwie bardzo podobny kolor skóry do nieumarłych. Czy to oznacza, że się do nich zaliczają? Raczej nie. Efekty dźwiękowe z HoMM2 zasugerowały mi, iż są to niezwykłej wręcz jakości golemy, które posiadają własną wolę i... hmm... chęć życia? Acz na Enroth może to wyglądać nieco inaczej niż na Antagarichu... Tak czy inaczej - to raczej nie przemawia za teorią "kosmiczną".

Dopowiem tylko, że teoria z tytanami jako golemami ma sens (biorąc pod uwagę jeden filmik z H3...) ;)

Cytat:
Jeżeli mamy zwracać uwagę na różne wizje artystów, to prawdopodobnie według mnie żadna jednostka z Inferno nie należy do gatunku Kreegan (dobra, może chowańce i same diabły, choć i to do mnie nie trafia). Inferno z HoMM4 i HoMM5 mają tyle wspólnego z Kreegan co (k)Ashan ze Starożytnymi.

Hmm... nie bylbym zaskoczony gdyby Ubisoft nagle przypomniałoby sobie o nich i dało coś wspólnego z nimi kiedyś...

Emperor Quar PW
5 grudnia 2010, 00:23
Cytat:
Hmm... nie bylbym zaskoczony gdyby Ubisoft nagle przypomniałoby sobie o nich i dało coś wspólnego z nimi kiedyś...

Ja byłbym wręcz mile zaskoczony. Jednakże podchodząc do tego realistycznie (pesymistycznie) to śmiem nieco wątpić.

noname PW
5 grudnia 2010, 16:05
Jak ktoś kiedyś powiedział z gry został nam tylko tytuł.

Trith PW
5 grudnia 2010, 16:27
A nawet z nim robią już dziwne rzeczy.

Alamar PW
11 maja 2011, 13:35
Mógłby ktoś dokładnie spojrzeć na intro HIV i sprawdzić, czy przypadkiem planeta reprezentująca Enorth, to nie jest Ziemia? Ciężko rozróżnić kontury kontynentów, ale wyglądają mi one na ziemskie, a nie te z Antagarichu.
Poza tym już w MM8 użyto Ziemi do odwzorowania Jadame, więc może w HIV powtórzono ten proces.

Irhak PW
11 maja 2011, 14:04
Tyle co mogę stwierdzić, to te wybrzeża po lewej przypominają Azję, a wyspy Japonię i Tajwan... Co do drugiej strony ekranu, to nie mogę stwierdzić czy to by była Ameryka Południowa :(
EDIT - niby tak to wygląda, ale tak jakby był jakiś dodatkowy teren wypchnięty nad prawym górnym brzegiem Brazylii, tuż koło Gujany Francuskiej...

Alamar PW
11 maja 2011, 14:44
Mi to wygląda na Amerykę Północną, gdzie na Alasce "trzasnął" reaktor jądrowy. ;P
Ale trudno stwierdzić z całą pewnością.


EDIT: Bo to co napisałeś odnośnie Azji, to już dawno zauważyłem. :P

Irhak PW
11 maja 2011, 18:11
Alamar - Ty mówisz o miejscu, gdzie bombka runęła, a ja o pozostałych widocznych landach...

noname PW
11 maja 2011, 19:37
Uważam że na tym intrze rozmieszczenie i kształt kontynentów jest przypadkowe a ziemie przypomina jedynie zarysem.

AmiDaDeer PW
12 maja 2011, 16:28
Czy przypadkiem jakaś mapa występująca w MM bądź jakimś dodatku do pudełka nie była po prostu odwróconą mapą Ziemi? Bo tak coś mi się kojarzy...

vinius PW
12 maja 2011, 20:47
Podobieństwo raczej przypadkowe.

Dalerius PW
16 maja 2011, 15:07
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie bóstwa. Jak to było z tym w MM? Czy w ogóle jakieś istniały? Albo czy chociaż jacyś ludzie w nie wierzyli? Nie mówię oczywiście o Ashanie. W każdym bądź razie nie spotkałem na razie żadnego człowieka, który powiedział by jakieś boskie imię czy coś. Starożytnych niby uznawano za pół bogów (albo wysoce rozwinięte istoty humanoidalne), ale to nie to samo.

Irhak PW
16 maja 2011, 16:04
Skarleos, Krohn, Freyda, Njam itp. itd. wszyscy z MM9... byli 'bogami'... ;P

Alamar PW
16 maja 2011, 16:38
A skorzystać z wyszukiwarki na forum nie łaska? Temat był już wałkowany wielokrotnie.

Zaratustrian PW
31 lipca 2011, 10:16
Mnie nurtuje jedna rzecz dotycząca Sandro, mianowicie kto był jego nauczycielem? Z jego opisu w grze wymieniany jest lisz Ethric, więc do głowy przychodzi oczywiście Ethric Szalony z Enroth, jednak w kampanii Powstanie Nekromanty Sandro walczy z Ethricem czarnoksiężnikiem którego nazywa swym byłym mistrzem, wynikało by z tego że to Ethric czarnoksiężnik był jego nauczycielem. Kto więc tak na prawdę był nauczycielem Sandra?

Irhak PW
31 lipca 2011, 11:59
Już gdzieś się o tym rozmowa toczyła. Wyszło na to, że to prawdopodobnie dwie różne osoby o przypadkowym zbiegu imion (podobnie jak Sandro z historii Coraka i Sheltema i Sandro z H3). Z tego co pamiętam z tamtej rozmowy, to właśnie czarnoksiężnik był mistrzem naszego Sandro.

Alamar PW
31 lipca 2011, 15:52
Nie.
Mistrzem Sandra był lisz Ethric Szalony. Potem Sandro zawędrował na Antagarich i napotkał innego Ethrica, czarodzieja z Bracady (prawda, że całkowicie pokręcili historię tej postaci? :P)... i został jego uczniem. Gdy ten Ethric dowiedział się, że Sandro studiuje nekromancję, a na dodatek szuka dwóch potężnych artefaktów, ruszył za nim... i skończył marnie.
Gdzieś tam jeszcze w tle przewijał się Jeddite jako kolejny uczeń Ethrica z Antagarichu i osoba, która przedstawiła Sandra Ethricowi.

Zaratustrian PW
31 lipca 2011, 18:18
A więc Sandro miał dwóch mistrzów, heh wygląda na to że Ethric Szalony nie był zbyt dobrym nauczycielem skoro Sandro znalazł sobie potem innego mistrza.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel