Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 21 - 22 - 23

Nuriel PW
1 lipca 2006, 14:42
Heh, specjalnie zainstalowałem angielską wersję Heroesa 3 aby to sprawdzić. W filmiku jest napisane wyraźnie: „Armies of King Gryphonheart the First tamed the griffins and trained them for war.”

First napisane jest z dużej litery. Czyli nie: „Wojska Króla Gryphonhearta pierwsze oswoiły gryfy” itd. lecz: „Wojska Króla Gryphonhearta Pierwszego oswoiły gryfy”.

A to, że chodzi o Riona Gryphonhearta to możemy wywnioskować już po grze w „Heroes Chronicles: Podbój Podziemi”

Alamar PW
1 lipca 2006, 15:10
>>>Więc raczej nie mieli wielu okazji do do tego aby sobie powalczyć i moge się założyć że to ich pierwsza wojna od bardzo długiego czasu (chyba że jakieś inne informacje są w MM ja czerpie swoją wiedze niestety tylko z HoMM)

A tak - jest mapka Erathi (a dokładniej Antagarichu) i z niej wynika, że Krewlod i Tatalia graniczą ze sobą (samego Krewlodu w MM7 nie można odwiedzić).

I kwestię gryfów oraz Gryphonheartów mamy niejako już rozwiązaną (niejako, bo jeden z bohaterów H3 miał w biografii coś o oswajaniu gryfów - nie pamiętam co dokładniej).

Vatras PW
1 lipca 2006, 15:51
A mógłbyś mi podać linka do tej mapki? Bo w filimiku przed ostatnią misją w kamapni "Wojenny Zamęt" jest coś takiego: " Oba kraje (Tatalia i Krewlold) chcą zdobyć ostatni kawałek Erathii leżący pomiędzy ich ziemiami..." Poza tym według mapki w H3 (Tej na której wybiera się misje w kampani) to Tatalia NIE grniczy z Krewlodem

Co do Gryphonheartów: ja mam wersje polską i jak byk pisze "Armia króla Gryphonhearta JAKO pierwsza ujarzmiła te potwory..." więc to chyba błąd tłumaczy:(

Sprawdziłem tego bohatera od gryfów. Jest to Edric i ma w biografi coś takiego:
"Pradziadek Erdica był pierwszym człowiekiem w Erathii który udomowił i wytresował dzikiego gryfa".
I tu jest mały problem z tym pradziadkiem. Oznaczało by to że pierwszy Rion żył stosunkowo niedawno (góra 150-200 lat temu) bo to jego armia pierwsza ujarzmiła gryfy, zapewne za pomocą tego pradziadka Erdica (a ten pradziadek nie mógł żyć wiecznie a liczem chyba nie został bo wątpie żeby Rion do swojej armii zaciągną licza). I teraz jest problem bo Erathia istnieje znacznie dłużej jak 200 lat. Coś mi tu nie pasuje.

Alamar PW
1 lipca 2006, 16:06
Mapa Antagarichu (choć podpisana inaczej).

A jeśli chodzi o tego pradziadka, to po angielsku jest father, czyli jeszcze gorzej. Ale wytłumaczeniem może być właśnie "dzikiego gryfa" - może wcześniej gryfy kupowano już oswojone od np. czarodziei z Bracady (tam też są dzikie gryfy wg. MM7), a później założono hodowlę?
I dopiero przodek Edrica oswoił dzikiego gryfa i uniezależnił Erathię od Bracady.
Oczywiście to tylko hipoteza.

EDIT:
No tak - ta mapka przedstawia sytuację po H3:RoE

Vatras PW
1 lipca 2006, 16:24
Wątpie żeby Erathiańczycy kupowali oswojone gryfy i używali ich do walki. Poza tym w tym filmiku przed tą misją z gryfami pisze że to właśnie armie erathiańskie jako pirewsze "ujarzmiły i wytrenowały" gryfy do walki (tak przynajmniej jest w wersji polskiej, angielskiej nie mam więc nie sprawdze)

A co do tej mapki Antagarichu niestety nie ma na niej wyraźnie zaznaczonych granic a jak już wspominałem z mapki H3 wynika że Krewlod i Tatalia nie są sąsiadem.

EDIT: Na tej stronie, na której był opis tego bohatera znalazłem tekst po angielsku (pewnie z angielskiej wersji) z tego filmiku o gryfach:
"Armies of King Gryphonheart tamed the griffins and trained them for war."
Jak widać nie tam nic o tym że to pierwszy z Gryphonheartów użył gryfów do walki.



Erdamon PW
2 lipca 2006, 23:27
Tatalia i Krenwold granicza ze sobą w H3:AB w kampani Adrine było powiedziane że król Trolsk nie moze przysłać Adrine posiłków do walki z nieumarłymi poniważ musi trzymać woiska na granicy z Krenwoldem dopuki Festiwal Życia nie dobiegnie końca. Z tego wynika że te państwa musiały ze soba graniczyć.

J.K.Tank PW
3 lipca 2006, 01:55
PRzed RoE nie graniczyły, potem rozegrało się Spoils of War w trakcie, którego państwa rozszeżyły granicę, a potem w trakcie AB już ze sob graniczyły

Vatras PW
3 lipca 2006, 10:16
Sprawa granicy Tatali i Krewlodu została ostatecznie rozwiązana przez Tanka.

Natomiast żeby się nam nie nudziło to sprawa Gryphonheartów się jeszcze bardziej skomplikowała:P
Mamy trzy rózne teksty na ten temat i jescze biografie Edrica. Dla ułatwianie przytocze tutaj wszystkie:
Wproast z mojej polskiej wersji językowej (Złota Edycja jak znajde to sprawdze jeszcze jak jest w zwykłej wersji): "Armia króla Gryphonhearta jako pierwsza ujarzmiła te potwory..."

Z angielskiej wersji językowej, podany przez Nuriela "Armies of King Gryphonheart the First tamed the griffins and trained them for war."

Niemalże identyczny jak poprzedni ale bez znamiennego "the First": "Armies of King Gryphonheart tamed the griffins and trained them for war."

No i bardzo komplikująca sprawę biografia Edrica: "Pradziadek Erdica był pierwszym człowiekiem w Erathii który udomowił i wytresował dzikiego gryfa".

Ja uważam że jednak to Nicolas zjednoczył ponownie Erathię. Wskazywała by na to biografia Edrica, drugi z angielskich tekstów, i tekst po Polsku. Tyle że wtedy pojawiają się nowe pytania. Dlaczego Erathia się rozpadła i kiedy miało to miejsce? No i co to za kolonie ludzkie o których wspomina Kasia w Kampanii?




vinius PW
17 lipca 2006, 10:17
http://img82.imageshack.us/img82/4514/czegotoludziemb0.png
co to oznacza? można pogadać ze schodami czy co :D ? a może przyłączymy je do drużyny i będą za nami chodzić?

Alamar PW
17 lipca 2006, 11:26
Niech ktoś coś nim zrobi, proszę.


Vinius, a co te schody mają do Biblioteki legend? Szybciej by pasowały do Ciekawostek Mocy i Magii jak już, lub do jakiegoś tematu w Tawernie, ale nie tu.

O ile się orientuję, to biblioteka jest od fabuły, a nie od rzeczy, które programiści nazywają w kodzie gry.
Gdybyś spotkał takiego NPC w grze, to co innego.

vinius PW
20 lipca 2006, 08:59
Dobra, dobra. Nie gorączkuj się tak. Osobnego tematu zakładać przecież nie będę.

Teraz następne pyatnia:
1. Jak bohaterowie z MM1 i 2 dowiedzieli się o misji Coraka i o Sheltemie?
2. Crodo z MM4 to pewnie zbieżnośc nazwisk z tym z HoMM1, tak?

Alamar PW
20 lipca 2006, 09:46
>>>Dobra, dobra. Nie gorączkuj się tak.

Moc brza...
A nie, tym razem coś wyrafinowanego - przywiążę Ciebie do pala pośrodku pustego pola, ubranego w pełną zbroję płytową (czyli jeszcze wszelkie te grube "ochraniacze" pod nią) i zostawię na cały dzień w tym skwerze, co jest za oknem. Poczujesz się jak Krzyżak pod Grunwaldem i zrozumiesz pojecie słowa "gorąco". :P


>>>1. Jak bohaterowie z MM1 i 2 dowiedzieli się o misji Coraka i o Sheltemie?

Szczerze mówiąc to nie wiem, ale chyba wystarczy odpalić MM1 i zobaczyć na imiona domyślnej drużyny, a powinieneś dostać odpowiedź na swoje pytanie. Ewentualnie przejdź grę i zdaj z niej relację.


>>>2. Crodo z MM4 to pewnie zbieżnośc nazwisk z tym z HoMM1, tak?

Tak. :P
Większość imion i portretów bohaterów z H1 (a nawet H2) pochodzi z MM1-5. Zaś jeśli chodzi o fabułę, to poszukaj hipotez Acida.


Aha - dzięki za przypomnienie, miałem uzupełnić listę imion w dziale o herosach. Zaraz tam wkleję kto i skąd pochodził (to co udało mi się znaleźć).

Vatras PW
29 stycznia 2007, 17:12
Dzisiaj pdoróżując po Antagarichu (czyt. grając w MM7) natrafiłem na całkiem interesującą rzecz: http://img256.imageshack.us/img256/9705/krolnighonuah2.png (zwróćcie uwagę na podkreślony tekst). Ja myślałem, że w Nghonie nie ma króla a tu pan Anwyn twierdzi, że jednak jest. To w końcu jak jest bo zaczynam się gubić?

Alamar PW
29 stycznia 2007, 17:40
Wszystko się zgadza - Nighon nie ma króla, ale pewien lisz, który kiedyś władał Nighonem przez 13 lat nadal istnieje.

http://www.flamestryke.com/mm8/images8/items8/special/CrownOfFinalDominion.jpg

A tak na marginesie - sądząc po pozostałościach w plikach MM7, można się domyślać, że obszar Nighonu miał być o wiele bardziej rozbudowany (rada miasta, stajnie, maybe zamek i chimery). Widocznie nie starczyło na to czasu i wycięto niedoróbki, ale zapomniano poprawić jeden czy dwa teksty.

Krieger PW
8 września 2009, 18:33
Witam, pomyślałem że warto odświeżyć ten temat, zwłaszcza że mam kilka pytań a bez sensu robić nowy:)

1. Grając w Fiery Moon myślałem że tytułowy księżyc nie jest zamieszkany przez ludzi. Pod koniec kampanii trafiłem na takie zdanie:

"The people who used to live on this planet before it became the Fiery Moon are still fighting their war against the Demons."

To znaczy że jednak są tam jakieś niedobitki ludzi tam mieszkających?

2.Gram w MM3 i na samym początku jest wspomniana postać zwana "Morphose". W notatkach Coraka pisze, że jest to obrońca Fountain Head. I moje pytanie brzmi: Jakiego rodzaju to istota? Twór Starożytnych? Duch? Jeszcze coś innego?

3. Czy Panowie Żywiołów we wszystkich częściach HoMM i MM (i na wszystkich światach MM) to te same byty? Czy są uznawani za panów odpowiednich żywiołów na wszystkich światach?


Alamar PW
8 września 2009, 19:53
Cytat:
1. Grając w Fiery Moon myślałem że tytułowy księżyc nie jest zamieszkany przez ludzi. Pod koniec kampanii trafiłem na takie zdanie:

"The people who used to live on this planet before it became the Fiery Moon are still fighting their war against the Demons."

People znaczy też "lud".

Cytat:
2.Gram w MM3 i na samym początku jest wspomniana postać zwana "Morphose". W notatkach Coraka pisze, że jest to obrońca Fountain Head. I moje pytanie brzmi: Jakiego rodzaju to istota? Twór Starożytnych? Duch? Jeszcze coś innego?
Jeśli dobrze pamiętam, to duch.
Cytat:
In the days following the creation of Fountain Head Morphose
was summoned to be its protector, but the Rat Overlord
captured him and locked him in a magical cell, allowing the
Moose Rats to run free in the town along with their allies that
take shape from the green ooze. Morphose must be freed to
lift the curse of ooze.

Cytat:
3. Czy Panowie Żywiołów we wszystkich częściach HoMM i MM (i na wszystkich światach MM) to te same byty? Czy są uznawani za panów odpowiednich żywiołów na wszystkich światach?
Władcy Żywiołów. I tak, we wszystkich częściach są to te same istoty. Zarówno na Cronie jak i na Enroth wszyscy czterej władcy byli zwani tak samo.

Krieger PW
8 września 2009, 21:24
Cytat:
"The people who used to live on this planet before it became the Fiery Moon are still fighting their war against the Demons."

Cytat:
People znaczy też "lud".

Możliwe że były to też inne istoty niż ludzie - znajdują się tam zamki Stronghold, choć w innym tekście było coś o grobach barbarzyńców.

Nurtuje mnie też trochę inna sprawa, wytłuściłem wyżej fragment przytoczonego wcześniej cytatu. Wcześniej dużo pisze o tym, że wszyscy byli mieszkańcy księżyca zginęli, a tu pisze że "wciąż toczą swoją wojnę z demonami". To jednak oni żyją czy nie?

Na Terra (Terrze?) jest dość rozbudowany kalendarz. Od jakiej daty są tam odliczane lata (od Ciszy? chyba mało prawdopodobne)? Czy można jakoś odnieść daty z tego kalendarza (np. narodziny Kastore'a czy Crag Hacka) do kalendarza ze świata Enroth?




Alamar PW
8 września 2009, 22:43
Cytat:
Nurtuje mnie też trochę inna sprawa, wytłuściłem wyżej fragment przytoczonego wcześniej cytatu. Wcześniej dużo pisze o tym, że wszyscy byli mieszkańcy księżyca zginęli, a tu pisze że "wciąż toczą swoją wojnę z demonami". To jednak oni żyją czy nie?
Przeczytaj ponownie wszelkie teksty w grze, a szczególnie rozmowy Tarnuma z pewnym chochlikiem (chyba).

Cytat:
Na Terze jest dość rozbudowany kalendarz. Od jakiej daty są tam odliczane lata (od Ciszy? chyba mało prawdopodobne)? Czy można jakoś odnieść daty z tego kalendarza (np. narodziny Kastore'a czy Crag Hacka) do kalendarza ze świata Enroth?
Nigdzie nie jest to wspomniane, ale można domyślać się, że chodzi o dzień, w którym:
a) Statek-nasiono wyruszyło na Terrę
b) Wodowało na tej planecie tworząc wyspy.

I nie można odnieść dat, ponieważ nie wiemy ile czasu Terrańczycy spędzili na pokładzie Lincolna.

Zu PW
9 lutego 2010, 02:58
Mam pewne pytanie odnośnie fabuły MM7, bo wydaje mi się, że czegoś nie rozumiem. Mam nadzieję, że to dobry temat.

Mianowicie: skąd przybysze ze statku wytrzasnęli Niebiańską Kuźnię i tamte wrota? Raczej nie przynieśli ich ze sobą podczas morskiej przeprawy. A jeśli mieli plany ich budowy, to w jaki sposób zdołali je zbudować, skoro nikt na terenie tamtych krain nie umiał budować tak zaawansowanych technologii? Bardzo możliwe, że jakąś informację na ten temat przeoczyłem - jeśli tak, to proszę rozwiać moje wątpliwości.

Alamar PW
9 lutego 2010, 07:55
Przesłuchaj jeszcze raz ich wywody, gdy opowiadają o swych zamiarach Magnusowi i lordom Harmondale, bądź nekromantom i lordom Harmondale (filmik po zdobyciu kostki kontrolnej jeśli dobrze pamiętam).
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel