Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23

Alamar PW
23 października 2015, 20:03
Nie do końca.

Xylonite odnosi się do wyglądu i "grubości" Xeenu - dokładnie do tego, że przypomina i jest cienki jak klisza celuloidowa (pamięta ktoś jeszcze kliszę fotograficzną?).
Expansion odnosi się do przemiany w planetę.
Jeśli zaś chodzi o Nacelle (który oznacza też kadłub):


No nie do końca. :P
Po prostu autorzy MM1-5 lubili powyższe słowo, dlatego je wstawili w nazwy statków. Także "nacelle" w nazwach VARN-ów, CRON-ów czy XEEN-u w praktyce nic nie oznacza poza tym, że ktoś je tam wrzucił.
Można owe słowo z powodzeniem zastąpić słowem "statek", "pojazd".

Reasumując:
Eksperymentalny Statek Ekspansyjny (o grubości celuloidu)

Nitj'sefni PW
17 sierpnia 2016, 18:28
Dzisiaj przeglądam Internet i znajduję coś takiego:

Źródło
Ktoś coś wie na ten temat? Prawda to?

Nicolai PW
17 sierpnia 2016, 19:24
Już co najmniej raz pojawił się ten faktoid na łamach Kwasowej Groty. Zacznę od rozwiązania wszelkich wątpliwości, w tej anegdotce nie ma ani krztyny prawdy. Heroes od początku miał być wypadkową mechanik King's Bounty i fabuły Might & Magic i nie ma ani pół wiarygodnego źródła, które sugerowałoby, że na jakimkolwiek etapie prac nad Heroesami pojawił się pomysł umieszczenia gry w realiach II WŚ. I tutaj moja uwaga... sugerowałbym do wszelkich sensacji z Internetów, zwłaszcza z Niewiedzy Beznadziejnej i Faktoidopedii. Tam to potrafią pisać takie głupoty, że czasem mam nadzieję, że WB okaże się, tak jak Grażyna Żarko, eksperymentem społecznym, nie wiem... sprawdźmy ile głupot ludzie są w stanie łyknąć nim się skapną, że robimy ich w jajo.

Jeddite2015 PW
8 września 2016, 18:42
W tym temacie zamierzam zadawać pytania na temat różnych niekoniecznie dziwnych rzeczy w HoMM3
1) Dlaczego Gem posiada klasę "Czarodziejka"? Jestem przekonany że w pliku z klasami nie ma czarodziejki
2) Jaka była fabuła Confluxu (Wrót Żywiołów) ponieważ mało grałem w kampanie (czasami przechodziłem tylko 1 poziom czasami nie przechodziłem w ogóle)

Nitj'sefni PW
8 września 2016, 18:52
Jeddite2015:
1) Dlaczego Gem posiada klasę "Czarodziejka"?
Bo to taka tradycja:

Poza tym Gem właściwie jest druidką, wyjątkowo we wszystkich misjach kampanii "Nowy początek" posiadała klasę czarodziejki.

Nitj'sefni PW
8 września 2016, 19:01
Jeddite2015: Jeśli NWC stworzyło grę, to mogli z nią robić co chcieli. Natomiast jeżeli sam chcesz coś takiego zrobić, to ja się na modowaniu kompletnie nie znam.

Rabican PW
8 września 2016, 19:04
Gem pochodzi z Enroth, jako czarodziejka brała tam udział w wojnach przedstawionych w H1 i H2. Z powodów osobistych wyemigrowała na Antagarich, gdzie przekwalifikowała się na druidkę, prawdopodobnie z powodu braku miejsc pracy dla czarodziejek w H3 (dopiero w WoG-u je dodano).

Notabene Gem jako jedyna bohaterka w H3 posiada unikalną klasę postaci, szczęściara :P Jest to oczywiście ukłon w stronę poprzednich części cyklu.

Nitj'sefni PW
8 września 2016, 19:11
Dział H3 w Jaskini Behemota:
Wrota Żywiołów pojawiają się dosłownie znikąd na czas trwania kampanii Ostrze Armagedonu - ku zaskoczeniu samych bohaterów - a po zakończeniu wojny znikają.

Irhak PW
8 września 2016, 19:14
W skrócie? W finalnej wersji AB - pojawiają się, aby powstrzymać powstanie Ostrza Armageddonu, a potem pomóc w jego odzyskaniu Katarzynie.

Nicolai PW
8 września 2016, 20:18
NicolaiNicolaiMorglin słusznie zauważył, że mamy już temat ogólny, więc merytoryczną część dyskusji przerzucam tutaj ;) Na przyszłość prosiłbym wystrzegać się zakładania tematów typu "mam n różnych pytań"

Tarnoob PW
8 września 2016, 23:50
Pamiętam, jak rok temu na Konwencie było pytanie o to, czy w H3 jest klasa czarodziejki. Jest podchwytliwe, bo w RoE i w AB jej nie ma, a w SoD jest tylko jako inna etykietka druidki (no chyba że mechanika też była jakoś zmieniona, w co wątpię). Niestety Acid zakazał wyjaśniających pytań do pytań. :‑P Nie pamiętam, kto odpowiadał na to pytanie (może Rabi, może Bychu, może ja) ani czy odpowiedział dobrze czy źle.

Irhak PW
12 września 2016, 20:04
Przy okazji rozmowy na chacie kilka dni temu sprawdziłem outro do MM5:WoX. Zauważyłem coś ciekawego. W okolicach 2:10, kiedy podłoga pod Corakiem dokonującym autodestrukcji się "otwiera", widzimy planetę. Planetę, która wygląda tak samo jak w zakończeniu World of Xeen. Wygląda na to, że to ta sama planeta. Podobnie ma się z intrem do MM5:WoX. Tam również widzimy tę samą planetę (ok. 1:55, kiedy Smoczy Faraon wysyła ptaka z kulą).

Stąd do wszystkich znawców serii...
1) Gdzie tak naprawdę się mieszczą wieża SF i wieża Sheltema? Obie wyglądają, że na Xeenie, ale z jakiegoś powodu jednocześnie wyglądają, że mieszczą się odpowiednio - z boku planety (na księżycu?) i ponad nią.
2) Czy te planety z intra i outra to Xeen? Jak w takim razie są one widoczne przed zjednoczeniem?
3) Jak biegnie chronologia wydarzeń MM5 i WoX-a? Czy Zjednoczenie odbywa się bezsprzecznie po upadku Alamara/Sheltema czy jednak mniej więcej może się dziać to równocześnie (tzn. podrzucamy Coraka do Sheltema, a w czasie ich walki my dokonujemy Zjednoczenia)?

4) Nasz Alamar wziął sobie imię po którym Alamarze? :P

Alamar PW
12 września 2016, 20:47
Cytat:
1) Gdzie tak naprawdę się mieszczą wieża SF i wieża Sheltema? Obie wyglądają, że na Xeen, ale z jakiegoś powodu jednocześnie wyglądają, że mieszczą się odpowiednio - z boku planety (na księżycu?) i ponad nią.
A na mapy Jasnej i Ciemnej Strony Xeeenu zaglądałeś?
Obie lokacje są jasno na nich zaznaczone. Już nie mówiąc o tym, że odwiedzasz obie lokacje w grze i bynajmniej nie znajdują się one poza Xeenem.

Cytat:
2) Czy te planety z intra i outra to Xeen? Jak w takim razie są one widoczne przed zjednoczeniem?
Nie, to nie Xeen. To grafika planety wykorzystana w intrze/outrze, by ładniej wyglądało. Ot i cała tajemnica. A że mało logiczne? Intro ma przyciągać gracza, a nie być logiczne. :P

Cytat:
3) Jak biegnie chronologia wydarzeń MM5 i WoX? Czy Zjednoczenie odbywa się bezsprzecznie po upadku Alamara/Sheltema czy jednak mniej więcej może się dziać to równocześnie (tzn. podrzucamy Coraka do Sheltema, a w czasie ich walki my dokonujemy zjednoczenia)?
WoX to MM4+MM5, tak więc część Świata Xeenu dzieje się podczas MM5. Zjednoczenie odbywa się tuż po zniszczeniu Sheltema. Bez jego pokonania nie da się uzyskać rzeczy potrzebnych do przeprowadzenia Zjednoczenia.

Irhak PW
12 września 2016, 21:06
Cytat:
Nie, to nie Xeen. To grafika planety wykorzystana w intrze/outrze, by ładniej wyglądało. Ot i cała tajemnica. A że mało logiczne? Intro ma przyciągać gracza, a nie być logiczne. :P

Uhm... wiem, że to nie DS, ale można by oczekiwać jakiegoś poziomu realizmu, prawda?

Alamar PW
12 września 2016, 21:11
Realizmu? Płaski świat z dwoma krainami u góry i u dołu, gdzie słońce świeci, choć pojazd dawno opuścił docelowy system. Świat, gdzie magia miesza się z technologią, żywiołaki z automatami, gdzie mumifikuje się smoki, a wampiryzm można ot tak sobie uleczyć. I Ty chcesz realizmu?

Irhak PW
12 września 2016, 22:23
Tak. Jakiegoś jego poziomu. Choćby minimalnego. Tego, że planety widoczne nie były planetami tak łudząco podobnymi do Xeenu. Tylko tyle.

Jeddite2015 PW
6 października 2016, 20:06
Chciałbym zapytać o Króla Gryphonheartha, ponieważ myślałem, że Król Rion Gryphonhearth był ojcem Katarzyny a okazuje się (z listów Tarnuma oczywiście), że to był tyran i jeszcze żył z 1000 lat przed Katarzyna, a więc jak tak naprawdę nazywał się ojciec Katarzyny?

Nitj'sefni PW
6 października 2016, 20:07
Nicolas Gryphonhearth.

Jeddite2015 PW
6 października 2016, 20:09
A mogę się dowiedzieć skąd masz tą informacje?

Nitj'sefni PW
6 października 2016, 20:10
Z kampanii podstawowej Heroes 3.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel