Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 21 - 22 - 23

Alamar PW
6 czerwca 2013, 16:48
Cytat:
A więc do rzeczy: Czy w starym uniwersum historia ma z góry założone wydarzenia czy na postępowania ludzi nie wpływa żadna mistyczna siła? Np. przepowiednie, czy jasno określają co się wydarzy czy ich wynik może zostać zmieniony. Jako przykład mojego toku rozumowania podam przepowiednię o Mieczu mrozu i Ostrzu armagedonu
Wpływa i nie wpływa. Na Axeocie masz wszakże zarówno postać Prządki Losu ze snu Solmyra, jak i nadejście Ragnaroku dla bogów Chedianu oraz zależność ich losu od Wyrd.

Jednak i na wcześniejszych światach pojawiły się samosprawdzające się przepowiednie jak choćby:
- Legenda Zjednoczenia Xeenu
- Noc Spadających Gwiazd
- Legenda Mrocznych Elfów o Władcach Żywiołów
- Wspomniana przepowiednia o obu mieczach

Tyle tylko że w tych przypadkach chodziło o coś jeszcze - o zapowiedź możliwych konsekwencji albo przyszłości zaplanowanej przez Starożytnych względem ich eksperymentów. Xeen od początku miał zostać zjednoczony, Melian ostrzegła przed diabłami na podstawie wydarzeń poprzedzających Ciszę, podobnie jak legenda mrocznych elfów odnosiła się do przeszłości jak i samego zachowania władców żywiołów.
W tych wypadkach to co ludność światów mogła wziąć za przepowiednie, było oparte na faktach i ewentualnych konsekwencjach pewnych zdarzeń - wszak Kreeganie nieustannie przemierzali Pustkę więc i na Enroth mogli z czasem zawędrować, Władcy Żywiołów już wielokrotnie niszczyli i tworzyli światy, zaś Ostrze Armagedonu reagowało na Miecz Mrozu jak materia na antymaterię.

Cytat:
To zależy w sumie od tego czy Kreeganie stworzyli Ostrze armagedonu z własnego pomysłu czy wykorzystali lokalne legendy, by go odtworzyć.
A List od Lucyfera Kreegana czytałeś?

Tarnoob PW
6 czerwca 2013, 18:00
To Melian była kobietą?

Alchemik PW
6 czerwca 2013, 18:24
Cytat:
A List od Lucyfera Kreegana czytałeś?

Wiem że misja stworzenia Ostrza armagedonu została zlecona przez Xenofexa Luciferowi Kreeganowi we śnie. Chodziło mi o to czy sam miecz został wymyślony przez Niego, czy po prostu znał jakieś lokalne legendy o tym mieczu, i na ich podstawie zlecił jego stworzenie.

Alamar PW
6 czerwca 2013, 20:11
Cytat:
To Melian była kobietą?
Melian jest Wyrocznią, a jakiego rodzaju jest owo słowo? :P
Poza tym Melian jest komputerem, więc o płci ciężko tu mówić, choć w większości seriali sci-fi (w tym Star Treku, którym NWC się inspirowało) komputer zazwyczaj ma kobiecy głos.

Cytat:
Wiem że misja stworzenia Ostrza armagedonu została zlecona przez Xenofexa Luciferowi Kreeganowi we śnie. Chodziło mi o to czy sam miecz został wymyślony przez Niego, czy po prostu znał jakieś lokalne legendy o tym mieczu, i na ich podstawie zlecił jego stworzenie.
Ostrze Armagedonu stworzone zostało z trzech artefaktów piekielnych*. Choć nie znamy ich pochodzenia, można przypuszczać, że są one powiązane z Kreeganami i raczej na pewno nie pochodzą z tego świata.
Także przekazanie wskazówek z czego stworzyć ów artefakt przez zmarłego władcę oraz fakt, że Lucyfer nic o tym wcześniej nie słyszał sugeruje, że Ostrze jest projektem Kreegan, a nie enrothiańskim.

*Wprawdzie nie ma typowego składanego zestawu dla bohaterów Inferna (jak np. Anielski Sojusz czy Piorun Tytana), ale w H3 każde miasto posiada "swój" zestaw, a właśnie z elementów takiego zestawu powstało Ostrze Armagedonu.

Alchemik PW
7 czerwca 2013, 08:36
Cytat:
W tych wypadkach to co ludność światów mogła wziąć za przepowiednie, było oparte na faktach i ewentualnych konsekwencjach pewnych zdarzeń - wszak Kreeganie nieustannie przemierzali Pustkę więc i na Enroth mogli z czasem zawędrować, Władcy Żywiołów już wielokrotnie niszczyli i tworzyli światy, zaś Ostrze Armagedonu reagowało na Miecz Mrozu jak materia na antymaterię.

Cytat:
Ostrze Armagedonu stworzone zostało z trzech artefaktów piekielnych*. Choć nie znamy ich pochodzenia, można przypuszczać, że są one powiązane z Kreeganami i raczej na pewno nie pochodzą z tego świata.
Także przekazanie wskazówek z czego stworzyć ów artefakt przez zmarłego władcę oraz fakt, że Lucyfer nic o tym wcześniej nie słyszał sugeruje, że Ostrze jest projektem Kreegan, a nie enrothiańskim.

Zakładając że w starym uniwersum wszystkie przepowiednie miały swoje korzenie w przeszłości, również przepowiednia o Mieczu mrozu i Ostrzu Armagedonu mogła po prostu być echem przeszłości. Ich działanie było znane z przepowiedni więc w takim przypadku wnioskuję że te miecze już były dawniej znane. Ostrze armagedonu zostało skonstruowane z trzech artefaktów piekielnych, jednak jak wiem z H3:SoD, miecz anielskiego sojuszu również był rozkładany na części i składany z powrotem, ten sam los mógł spotkać Ostrze armagedonu, pomijam kwestię że w oryginalnej fabule z Forge miecz ten był jednolitym artefaktem.

Cytat:
Wpływa i nie wpływa. Na Axeocie masz wszakże zarówno postać Prządki Losu ze snu Solmyra, jak i nadejście Ragnaroku dla bogów Chedianu oraz zależność ich losu od Wyrd.

Ten Ragnarok dla bogów Chedianu czym miał być? Czy ta historia jest opisana z punktu widzenia zwykłego człowieka który nie ma pojęcia o Starożytnych i spółce? Co do prządek losu i filozofowania Gauldotha na temat mocy wszechświata na razie się nie wypowiem bo muszę sobie to bardziej szczegółowo przypomnieć jeśli mam powiedzieć coś sensownego.

Co do nowego uniwersum to kwestia przeznaczenia jest jakoś nieokreślona. Niby jest, ale można je zmienić. Drugie zaćmienie które miało być przegrane, zostało wywołane wcześniej. W zakończeniu kampanii lochu w H6:SoD, Kirył mówi że przeznaczenie można napisać na nowo:

Cytat:
Fate can be Rewritten

Wychodzi więc na to że przepowiednie też służą jako ostrzeżenie, pozostaje tylko czekać które zakończenie Dark Messiah, Ubisoft uzna jako kanoniczne (Niby w Heroes Kingdoms demony wyszły z Sheoghu, ale gdzieś czytałem że to po prostu jedna z mozliwości i póki co nie jest kanoniczna. Nie wiem czy czegoś nie przekręciłem, ale tak zapamiętałem).

Generalnie wychodzi na to że gdyby nie było tych przepowiedni, to co one głoszą nie wydarzyłoby się.

PS:
Przy okazji, ma ktoś opis towarzyszący podniesieniu Ostrza armagedonu na mapie?

Irhak PW
7 czerwca 2013, 10:47
Cytat:
Czy ta historia jest opisana z punktu widzenia zwykłego człowieka który nie ma pojęcia o Starożytnych i spółce?
Jest tylko, że Wielkie Rozliczenie będzie to ostateczna bitwa bogów i każdy z nich się przygotowują do tej walki. Nie pamiętam jednak niczego innego w tej sprawie.

Cytat:
Niby w Heroes Kingdoms demony wyszły z Sheoghu
W HK smocze bóstwa dopiero się budzą, więc jest tu jeszcze gorsze zestawienie z innymi częściami (o dziwo sezon 3 zakończył się bez filmiku o.O)

Cytat:
Generalnie wychodzi na to że gdyby nie było tych przepowiedni, to co one głoszą nie wydarzyłoby się.
Błąd. Jakby ich nie było to rzeczy potoczyłyby się dokładnie jak przepowiedziano w określonym czasie. Jednakże ich pojawienie się powoduje, że ludzie mogą np. przyspieszyć wydarzenia (np. Gelu poszukujący Miecza Mrozu z Ostrzem Armageddonu w dłoni i Kira deptająca mu po piętach, by w chwili jego walki z Tarnumem skraść go) albo obrócić przepowiedzianą przyszłość w mglisty cień ze snu :P

Cytat:
Przy okazji, ma ktoś opis towarzyszący podniesieniu Ostrza armagedonu na mapie?
Tego Xenofexowego ani Tanumowego (Wojownicy Pustkowi) podniesienia nie będę podawał :P

"Głęboko pod powierzchnią ziemi odnajdujesz grobowiec starożytnych sprzed czasów ciszy. Wewnątrz znajdujesz chronioną klątwami szkatułkę. Ignorując je łamiesz pieczęcie. W środku widzisz Ostrze Armagedonu."

Alchemik PW
7 czerwca 2013, 11:18
Cytat:
"Głęboko pod powierzchnią ziemi odnajdujesz grobowiec starożytnych sprzed czasów ciszy. Wewnątrz znajdujesz chronioną klątwami szkatułkę. Ignorując je łamiesz pieczęcie. W środku widzisz Ostrze Armagedonu."

Jeśli autorzy nie zmienili genezy Ostrza armagedonu mimo zmiany fabuły, to wychodzi na to, że była to broń pierwotnie Starożytnych. W takim przypadku pozostaje pytanie, czy Miecz mrozu też został stworzony przez Starożytnych_i jeśli tak, to dlaczego mimo wiadomego skutku ich zetknięcia trzymano je na tej samej planecie.

Co do przepowiedni to wydaje mi się to co powiedziałem wcześniej. Gdyby nie było przepowiedni o zetknięciu Miecza mrozu i Ostrza armagedonu, Gelu nie wyruszyłby w poszukiwaniach, a zanim nie poszliby Tarnum i Kira. Jednak to jest stare uniwersum gdzie niekoniecznie o losach decyduje siła wyższa. Co prawda Przodkowie i Starożytni, interweniują pośrednio przez Tarnuma i Escatona, jednak jest to interwencja zbrojna, a nie wszechwładna zdolność wpływania na wydarzenia.

Ta kwestia w nowym uniwersum jest dziwnie przez autorów wykorzystywana. Co to za wszechwładna siła gdzie można jej wynik zmienić?

PS:
Cytat:
Tego Xenofexowego ani Tanumowego (Wojownicy Pustkowi) podniesienia nie będę podawał :P

Autorzy dali inny opis? Jakbyś mógł podać, byłbym wdzięczny.

PS2:
Tak przy okazji, to jeśli chodzi o Heroes Online i nazwę użytkownika, to można ją później zmienić, czy już będzie na stałe?

Irhak PW
7 czerwca 2013, 14:42
A nie, Tarnum ma jednak pierwotny tekst. Czyli zmienili tylko w przypadku Xenofexa (ale po co osobny tekst komputerowi?).

Cytat:
Bierz Xeronie. Oto wielki miecz zła.
To się wyświetli jeśli użyjemy kodów i dotrzemy do miecza pierwsi :D

Alchemik PW
9 czerwca 2013, 08:33
Jak w starym uniwersum wygląda kwestia reinkarnacji? Jako że jest tam tzw. Raj_oraz to, że Przodkowie osądzają dusze zmarłych, rozumiem że nie istnieje.

Jak to w końcu jest z reinkarnacją w nowym uniwersum. Wszędzie się mówi o reinkarnacji, ale Nicolai w H5 po ożywieniu jako nieumarłego, powiedział że był u boku Elratha i (jeśli dobrze pamiętam) jego przodków.

Kolejne pytanie bardzo teoretyczne. Otóż wiadomo, że zaburzenie równowagi między światłem i ciemnością wpłynęłoby katastrofalnie na Ashan, ale czy gdyby teoretycznie wytępiono wszystkie demony i wyznawców Urgasha, czy działałoby to w ten sam sposób? W ich przypadku mam wrażenie że kwestia równowagi nie obowiązuje, w końcu Sar-Elam pierwotnie miał zamiar ich wszystkich zamknąć na stałe.

Mam jeszcze pytanie odnośnie umiejętności Aniołów w Ashanie. Otóż jak to jest z ich umiejętnością wskrzeszania? Czy jest ona zgodna z cyklem życia i śmierci, czy są po prostu pewne przypadki, w których ta praktyka jest dozwolona? Przy okazji skoro potrafią wskrzeszać, to po co robiłyby cały ten cyrk z aulą wspomnień, skoro ludzie do niczego by im nie byli potrzebni?

Alamar PW
9 czerwca 2013, 09:59
Cytat:
Jak w starym uniwersum wygląda kwestia reinkarnacji? Jako że jest tam tzw. Raj raz to, że Przodkowie osądzają dusze zmarłych, rozumiem że nie istnieje.
Stwierdzasz czy zadajesz pytanie?

Cytat:
Jak to w końcu jest z reinkarnacją w nowym uniwersum. Wszędzie się mówi o reinkarnacji, ale Nicolai w H5 po ożywieniu jako nieumarłego, powiedział że był u boku Elratha i (jeśli dobrze pamiętam) jego przodków.
1. Jeśli informacje pozyskane z H5 i H6 są sprzeczne z nowszymi (jak choćby z Kompendium czy dodatków do H6), to możesz je włożyć między bajki i o nich zapomnieć. Niestety.

2.Ogólnie to dusze zmarłych (poza wyznawcami Urgasha) podlegają reinkarnacji. Po śmierci podczas każdej pełni dusze kierują się do Świata Duchów poprzez księżyc (jako że jest to odzwierciedlenie Ashy w realnym świecie) oraz bramę między tymi dwoma światami. Jednak Ashan i Świat Duchów oddziela tzw. zasłona (Veil) i stamtąd właśnie nekromanci przyzywają czy też kontaktują się z duchami i duszami zmarłych.
Wszelkie dusze podlegają reinkarnacji i po pewnym czasie wracają na Ashan z wyczyszczoną pamięcią, choć niekoniecznie pod postacią swej poprzedniej rasy. Ile minie czasu, miedzy śmiercią a reinkarnacją, tego nie wiadomo.
Jak to ma się do liczby aniołów i bezimiennych trudno mi powiedzieć - najwyraźniej nie przemyślano tej sprawy do końca. W każdym razie obie te rasy miały zawsze niski wskaźnik urodzeń i wojny między nimi i z demonami skutecznie liczbę osobników tych ras zredukowały do stanu, gdy po prostu rodziło się/powstawało za mało nowych osobników.

Cytat:
Kolejne pytanie bardzo teoretyczne. Otóż wiadomo, że zaburzenie równowagi między światłem i ciemnością wpłynęłoby katastrofalnie na Ashan, ale czy gdyby teoretycznie wytępiono wszystkie demony i wyznawców Urgasha, czy działałoby to w ten sam sposób? W ich przypadku mam wrażenie że kwestia równowagi nie obowiązuje, w końcu Sar-Elam pierwotnie miał zamiar ich wszystkich zamknąć na stałe.
Pytasz się o równowagę miedzy światłem a ciemnością - między dwoma rodzajami "magii*" żywiołów. Tymczasem demony są aspektem magii pierwotnej, są chaosem, podczas gdy "magia" żywiołów i jej rasy są ładem. Nie chodzi o równowagę, ale raczej o to, jak ową magię pierwotną wykorzystuje Asha i Urgash - kto zwycięży, ten ukształtuje Ashan i jego uniwersum wg swojej woli.

*To z Magii powstało całe to Kosmiczne Jajo i to owa magia otacza Ashan. Poza nią rozciąga się Pustka, a wg tych kilku słów z H6, za Pustką (coś w rodzaju mgły/zasłony oddzielającej uniwersum Ashanu od reszty) leżą inne światy (w tym te z uniwersum NWC - ale tego nikt nie potwierdził).
Asha nazwała rożne "kolory" owej magii i stąd powstały rożne magie żywiołów.

Cytat:
Mam jeszcze pytanie odnośnie umiejętności Aniołów w Ashanie. Otóż jak to jest z ich umiejętnością wskrzeszania? Czy jest ona zgodna z cyklem życia i śmierci, czy są po prostu pewne przypadki, w których ta praktyka jest dozwolona? Przy okazji skoro potrafią wskrzeszać, to po co robiłyby cały ten cyrk z aulą wspomnień, skoro ludzie do niczego by im nie byli potrzebni?
Zapewne chodzi o czas, jaki upłynął od śmierci - wszakże Nicolai był martwy na tyle długo, że anioły nie mogły już mu pomóc.


Cytat:
Jeśli autorzy nie zmienili genezy Ostrza armagedonu mimo zmiany fabuły, to wychodzi na to, że była to broń pierwotnie Starożytnych. W takim przypadku pozostaje pytanie, czy Miecz mrozu też został stworzony przez Starożytnych_i jeśli tak, to dlaczego mimo wiadomego skutku ich zetknięcia trzymano je na tej samej planecie.
Pytasz czy stwierdzasz? :P
Ostrze Armagedonu to broń Kreegan, Miecz Mrozu to... nie wiadomo, ale czas ukrycia tego artefaktu (elfy na Antagarichu pojawiły się jeszcze przed Ciszą) wskazuje na to, że faktycznie jest to broń pochodząca z Wieku Cudów.
Przypuszczam że przepowiednia o zetknięciu się obu mieczy jest podobna do legend o diabłach - mieszkańcy planety zapomnieli już, o faktycznym pochodzeniu i naturze tych drugich, a pozostały jedynie legendy o diabłach z niebios (co szczególnie widać w przypadku Ardonu i Daglathora - "He was banished from the heavens for his crimes of depravity"). Prawdopodobnie owa dwa ostrza Kreegan i Starożytnych już się kiedyś zetknęły z wiadomym skutkiem i ostrzeżenie o tym pozostało w postaci przepowiedni. Wszakże Enroth miało być wolne od Kreegan i przez te ponad 1200 lat było, ale zagrożenie z ich strony wciąż było realne.

Fabuła Forge ma się nijak do tego co ostatecznie otrzymaliśmy, więc i wszelkie informacje z niej pozostałe (jak opis Ostrza Armagedonu) są jedynie ciekawostkami tego, co mogło być, a nie faktami z uniwersum.

Cytat:
Co do przepowiedni to wydaje mi się to co powiedziałem wcześniej. Gdyby nie było przepowiedni o zetknięciu Miecza mrozu i Ostrza armagedonu, Gelu nie wyruszyłby w poszukiwaniach, a zanim nie poszliby Tarnum i Kira. Jednak to jest stare uniwersum gdzie niekoniecznie o losach decyduje siła wyższa. Co prawda Przodkowie i Starożytni, interweniują pośrednio przez Tarnuma i Escatona, jednak jest to interwencja zbrojna, a nie wszechwładna zdolność wpływania na wydarzenia.
Zauważ że to nie przepowiednia doprowadziła końca świata, lecz głupota Kilgora i Gelu. O ile w przypadku barbarzyńcy trudno go posądzać o zdrowy rozsądek, to Gelu wiedząc, że Kilgor posiada Miecz Mrozu mógł użyć innej broni czy nawet wziąć łuk i zastrzelić rządnego krwi watażkę.

Cytat:
Tak przy okazji, to jeśli chodzi o Heroes Online i nazwę użytkownika, to można ją później zmienić, czy już będzie na stałe?
Podejrzewam że konta i tak pójdą do kasacji. Zresztą nawet nie ma jeszcze poprawnego mechanizmu logowania, tylko prowizorka.

Alchemik PW
9 czerwca 2013, 10:35
Cytat:
Zapewne chodzi o czas, jaki upłynął od śmierci - wszakże Nicolai był martwy na tyle długo, że anioły nie mogły już mu pomóc.

Jeśli budynek specjalny z zamku przystani który pozwala na wskrzeszanie aniołów, westalek i słonecznych jeźdźców odnosi się do realiów w Ashanie, to można wskrzesić do 3 dni. Tylko nie rozumiem Uriela po co wywoływał tę całą aferę z aulą wspomnień skoro mógł wskrzesić Michała i swoją matkę. Co do nieetyczności tego zachowania mam wątpliwości, skoro Anioły zostały obdarowane tą mocą przez Elratha to w takim razie nie ma żadnych przeciwwskazań do jej użycia. Może być jeszcze taka sytuacja że nie mogą wskrzesić ludzi (lub innych stworów) które zmarły śmiercią naturalną, ze względu na NATURALNY cykl życia i śmierci.

W przypadku Nekromantów różnica jest taka że oni do ożywiania zmarłych, zawracali dusze które weszły już w cykl reinkarnacji, a więc naginali porządek stworzony przez Ashę.

Przy okazji znane jest siedem mieczy które Anioły podarowały Władcom księstw?

Księstwo Gryfa - Miecz objawienia
Księtwo Wilka - Miecz sprawiedliwości

Czy Ubisoft opublikował kiedyś jakie były pozostałe miecze?

Alamar PW
9 czerwca 2013, 10:37
Ech, musisz pisać kolejny post, gdy edytuję poprzedni? ;P

Co do wskrzeszenia Aurory i Michała - to były potężne anioły i nie wskrzesisz je jak zwykłego chłopa. Dlatego właśnie Michał powrócił dopiero kilka wieków po swym zgonie. Poza tym podczas wojny różnie bywa z dostępem do uzdrowicieli i nie wiemy także, w jaki sposób Mistrz zabójców Bezimiennych zgładził Michała (przerywnik filmowy w H6 pokazuje tylko to, co można było ukazać wykorzystując silnik gry).

Alchemik PW
13 czerwca 2013, 16:19
Mam pytanie odnośnie H3:SoD. Otóż przypomniałem sobie ostatnio o lordzie Jabarkasie z kampanii "Rise of the Necromancer" z pierwszej mapy. Z tego co wiem Jabarkas był synem Boragusa, natomiast w kampanii był z tego co pamiętam bratem Ethrica, mimo iż na mapie dalej był barbarzyńcą, mógł by ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi?

Przy okazji mógłby ktoś podać sposób na wyciągnięcie tekstów z kampanii? Jak je przechodziłem za pierwszym razem to niestety nie wpadłem na pomysł żeby robić zrzuty ekranu, a chciałbym uzyskać szybki dostęp do treści.

Kastore PW
13 czerwca 2013, 16:58
Alchemik:
Przy okazji mógłby ktoś podać sposób na wyciągnięcie tekstów z kampanii? Jak je przechodziłem za pierwszym razem to niestety nie wpadłem na pomysł żeby robić zrzuty ekranu, a chciałbym uzyskać szybki dostęp do treści.
Na przykład "print screen", wklejasz do painta i zapisujesz.

Obserwator PW
13 czerwca 2013, 17:10
Najpierw wyciągnij z plików gry kampanie np. resedit. A potem z kampanii bierzesz mapy, a z map tekst.

Alamar PW
14 czerwca 2013, 15:03
Alchemik:
Mam pytanie odnośnie H3:SoD. Otóż przypomniałem sobie ostatnio o lordzie Jabarkasie z kampanii "Rise of the Necromancer" z pierwszej mapy. Z tego co wiem Jabarkas był synem Boragusa, natomiast w kampanii był z tego co pamiętam bratem Ethrica, mimo iż na mapie dalej był barbarzyńcą, mógł by ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi?
O nieodrobienie lekcji przez autorów SOD-a (patrz choćby przykład Ethrica). Możesz spokojnie pominąć owo stwierdzenie z Cienia Śmierci jeśli w jakikolwiek sposób jest sprzeczne z dotychczasowymi informacjami.

Alchemik:
Czy Ubisoft opublikował kiedyś jakie były pozostałe miecze?
Nie przypominam sobie.

Alchemik PW
15 czerwca 2013, 15:48
Cytat:
Mam pytanie odnośnie bohaterów drogi łez i krwi. Czy po ponownym przejściu kampanii inną drogą, odblokowany bohater zmieni też drogę w confluxie? Np. grając Kiryłem najpierw przejść drogą łez, a następnie krwi. Czy zmieni to jego klasę zaawansowaną w confluxie?

Cytat:
Tak. Także wybór dostępnych bohaterów w epilogu ulegnie zmianie - czyli w takim wypadku płaczliwy Cyryl, który się pokrwawił, będzie miał dostęp tylko do epilogu krwi.

Czy na takich samych zasadach działają kampanie z dodatku Shades of Darkness? Przeszedłem kampanie lochu jeszcze raz inną drogą i inną profesją (zmieniłem na maga). Tylko że w menu dynastii Raelag nie został "zaktualizowany", to błąd? Samo zakończenie kampanii przeszedłem dwa razy, ale zmian nie ma.

Mam jeszcze pytanie odnośnie oszukania Kha-Beletha przez Xanę w sprawie śmierci Kiryła? Dlaczego właściwie on uwierzył w Jego śmierć, skoro w Sheoghu wszyscy się odradzają? Jak to w końcu jest z tym Sheoghiem?

Garett PW
15 czerwca 2013, 16:09
W Sheoghu wszystkie DEMONY się odradzają.Gdyby człowiek poszedł i zginął sobie w Sheoghu to nie odrodziłby się jako demon, a z Kiryłem to jest chyba tak że nie oddał duszy własnej woli więc miałby szanse się nie odrodzić.

Alamar PW
15 czerwca 2013, 16:43
Cytat:
Mam jeszcze pytanie odnośnie oszukania Kha-Beletha przez Xanę w sprawie śmierci Kiryła? Dlaczego właściwie on uwierzył w Jego śmierć, skoro w Sheoghu wszyscy się odradzają? Jak to w końcu jest z tym Sheoghiem?

1. Asha odradza każdego swego wyznawcę, choć niekoniecznie w jego poprzedniej formie/rasie. Przy okazji czyści też mu pamięć, by mógł na nowo i nieskrępowanie doświadczyć radości (taa... :P) życia.

2. Urgash odradza demony (w tym inkuby i sukkuby) w ich najsłabszej formie (impa), ale każde z nich zachowuje swe wspomnienia i z czasem może odzyskać swą dawną postać a nawet stać się jeszcze potężniejszym. Ludzie i inne rasy Ashy są po śmierci odradzane jako inkuby i sukkuby.
Co do właściwego pytania, to nie skończyłem jeszcze kampanii, więc się nie wypowiem, ale z tego co pamiętam w podstawce, Sara przehandlowała dusze Cyryla w zamian za wędrówkę po Sheoghu i spotkanie z Urgashem, zaś celem Cyryla było odzyskanie właśnie owej duszy. Niestety kampania Inferna w podstawce jest strasznie pocięta (brakuje części tekstów) i trudno mi powiedzieć, jak to właściwie wyglądało, ale postaram się przy okazji zapytać kogo trzeba.

Żmijec PW
4 lipca 2013, 23:17
Kim albo czym byli strażnicy VARNu? Zostali stworzeni przez starożytnych czy są po prostu humanoidalną rasą zamieszkującą pustynie? A może są jeszcze czymś innym?
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel