Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 21 - 22 - 23

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2013, 17:10
Chodzi prawdopodobnie o dwa "rodzaje" szaleństwa. W przypadku Malasssy mówimy raczej o pomieszaniu zmysłów, o ludziach, którzy przez mrok, ciemność i tajemnice zatracili zdolność do oceny rzeczywistości i do jej prawidłowej interpretacji. Tacy szaleńcy np. wszędzie widzą spiski i za nic nie dadzą się przekonać, że białe jest białe. Będą się doszukiwać we wszystkim tajemnic, ukrytych znaczeń i widzieć rzeczy, które niekoniecznie są prawdziwe lub są tylko cieniami prawdy.

W przypadku szaleńców Urgasha chodzi o brak kontroli. Tacy szaleńcy pozbawieni są jakichkolwiek ograniczeń moralnych, etycznych, czy logicznych - machają bronią na lewo i prawo w ślepej furii. Bezmyślnie niszczą wszystko na swojej drodze i nie dają się komukolwiek ograniczać, czy kontrolować.

Można więc powiedzieć, że szaleńcy Malassy myślą za dużo i pokrętnie, a szaleńcy Urgasha nie myślą w ogóle.

Alchemik PW
24 kwietnia 2013, 22:14
Mam jeszcze jedno pytanie związane z Malassą, ale dotyczące Bezimiennych. Otóż Bezimienni są mistrzami zakazanych arkanów magicznych i swoją znajomością czarnej magii przerażają nawet nekromantów. Czy możliwe jest że Bezimienni są w stanie używać magii chaosu lub/i skutecznie jej przeciwdziałać?

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2013, 23:09
Nic na to nie wskazuje.

Poza tym - z tego co ja wiem - nie ma w uniwersum Ashanu wyróżnionej "magii chaosu", podobnie jak też nie ma "magii ładu". To pierwotne siły, którymi dysponują jedynie Asha i Urgash. Demony Urgasha jak dotąd posługiwały się głównie magią ognia / magią destrukcji. Bezimienni zaś sięgają głównie do magii ciemności i nikt ich z żadnymi płomieniami raczej nie widział ;).

Alchemik PW
24 kwietnia 2013, 23:22
Magia chaosu pojawiła się w kampanii sanktuarium w 4 mapie dotyczące ciężarnych kobiet. Co do Bezimiennych wysnułem taki wniosek z tego że potrafili oni przejść do świata snów, czego inne rasy raczej dokonać nie mogły. Skoro potrafili coś takiego to czemu mieliby nie znać innych sztuczek. Co do magii to sądzę że Bezimienni nie mają sobie równych jeśli chodzi o magię, zwłaszcza że są zmiennokształtni.

Alamar PW
25 kwietnia 2013, 09:38
Co do magii chaosu, to ona istnieje, ale w grach jest to po prostu magia pierwotna, tyle że (fabularnie) powiązana z Urgashem:

Erwan Le Breton o szkołach magii:
First let me start by stating, perhaps superfluously, that there are 7 schools of magic: Earth, Air, Water, Fire, Light, Dark and Prime. The first 6 are elemental and have their origin in the power of the elemental gods.

Primal Magic has it's origins in both Asha and Urgash, yet is not their direct power, as opposed to the elemental gods/magic, but rather the residual power of their birth and/or the power of the spirit plain. Magic drawn from the Void is also classed as Primal Magic.


The schools of magic are generally favoured by these kinds of people:

Air magic is favoured by the priests of Ylath and the Human magi of the Free Cities. It is also popular amongst Orcs. (Via the invocations of Father Sky)
Earth Magic is favoured by the priests of Sylanna and the Elves. It is also very popular amongst Orcs (Via Mother Earth)
Dark magic is favoured by the priests of Malassa, Dark Elves and Faceless. It is also popular amongst Necromancers.
Light Magic is favoured by the Priests of Elrath, Angels and the Humans of the Holy Empire.
Fire magic is favoured by the priests of Arkath and Dwarves. It is also popular with Demons and their Cultists.
Water magic is favoured by the priests of Shalassa and Naga.
Primal Magic is favoured by the Priests of Asha, Necromancers, the Blind Brothers, the White Weavers, the Silent Sisters, the Dragon Knights, Nethermancers, Demons and their cultists.


As you may have noticed, the Wizards of the Silver Cities are not on this list. This has to do with the ways of using magic, which are 4, and I am going to explain next.

The First way of using magic is called the Path of the Elemental Dragons. This basically equates worship. Through the correct forms of worship, such people are able to channel the power of their patron Gods and prefrom magic thusly.

The Second way is the Path of Chaos. Either through the direct worship of Urgash (which is rare) or through tapping the Chaotic corruptions within them, these people are able to preform Chaos or Wild magic, which is either destructive or corrupting in effect.

The Third way, is the Path of Sar-Elam. Here, magic is a form of higher knowledge and it can be studied. This Path can be subdivided into 3 forms, which are the Ways of the Wizards, the Ways of the worshippers of Asha and the Ways of the Dragon Knights.
Wizards draw magic either from artifacts or from spirits that they have bound to them. For Wizards, knowledge leads to ways of binding spirits to their will, the drawing from or the creation of artifacts.
The Worshippers of Asha, for them the worship of Asha (who, as opposed to her children, does not answer prayers and worship) and the study of the world and sacred text is the same thing. Through worship and study, they find ways to acces Primal Magic.
The Dragon Knights are the ones who approximate the teachings of Sar-Elam the best. They tap into the residual magic of their own creation and are able to channel such outwards. They learn how to do this by close study of the teachings of Sar-Elam.

The Fourth way is the Path of Orc Shamans. As many of you know, Orcs are not natural beings, but artificial ones. And they are the amalgamations of Humans and Demons and as such beings of the directly opposed Chaos and Elemental Order. Because such creations are anomalies, the chaotic taint opposes their elemental(read Human) nature. This is most evident in their blood and the spilling of it, is in fact a very indirect and limited form of Chaos magic. However, Orc Shamans use the spilling of Orc and Goblin blood to disrupt the Natural Order of Creation and are able to "tear the Veil". What this means is they are able to connect the Material and Spiritual plains and "leak" magic from the Spirit plain into the Material one, which allows Shamans, who have ridden themselves of their Chaos taint, to direct the leaking Magic. (The most direct way of which is invoking Father Sky and Mother Earth(Both beings of the Spirit World)) The greater the magic used this way, the more blood needs to be spilled, which is why Goblins are often sacrificed, read simply bled dry, in such rituals.

Alchemik PW
25 kwietnia 2013, 10:11
A wiadomo jak do umiejętności magicznych ma się zmiennokształtność Bezimiennych? Czy przejmują możliwości rasy w którą osobnika się zmieniają, oraz czy potrafią przybierać postać demonów? Wysnułem taki wniosek z tego że jako rasa która strzeże tajemnic i sekretów mogą mieć największy potencjał jeśli chodzi o możliwości magiczne.

Kradziej PW
25 kwietnia 2013, 19:12
Wie ktoś jak oblicza się ilość zadawanych obrażeń przez jednostkę w Heroes 3?

AmiDaDeer PW
25 kwietnia 2013, 19:30
O ile dobrze pamiętam: (atak jednostki atakującej / obrona jednostki atakowanej) * obrażenia jednostki atakującej.

desmond PW
25 kwietnia 2013, 20:46
Cytat:
Wie ktoś jak oblicza się ilość zadawanych obrażeń przez jednostkę w Heroes 3?

*Klik*

Alchemik PW
3 maja 2013, 22:31
Mam pytanie odnośnie sukkubów i inkubów. Otóż gdy odrodzą się w Sheoghu, mają oni (i one) możliwość wyzwolenia się od chaosu? Chodzi mi o coś w rodzaju rytuału prawdziwej natury który przeszedł Agrael?

Drugie pytanie dotyczy Bezimiennych. Jak wiadomo potrafią Oni zmieniać postać, natomiast czy mogą przybrać postać demona lub anioła?

Trzecie pytanie, czy przedstawiciele wszystkich ras mogą zostać smoczymi rycerzami (oczywiście z wyjątkiem demonów)?

Alamar PW
3 maja 2013, 22:49
1. Agrael nie był demonem (inaczej Serce Gryfa by na niego zadziałało), więc ów rytuał na sukkuby raczej nie zadziała.
Zapewne istnieją jakieś wyjątki i są możliwe powroty sukkubów do cyklu życia i śmierci Ashy, ale jak dotąd nie słychać było ani o jednym takim przykładzie.

2. Zapewne tak, akurat intro kampanii Veina powinno Ci wyjaśnić sprawę mocy Bezimiennych i artefaktu z nimi powiązanym.

3. Tak, gdzieś widziałem niedawno nawet odpowiedni wpis, że krasnoludy, nagi czy orki mogą zostać smoczymi rycerzami, tylko gdzie to było?

Alchemik PW
3 maja 2013, 22:56
Co do Bezimiennych ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Otóż czy po zmianie postaci, Bezimienni przejmują pełne możliwości rasy w której osobnika się zamienią?

Nerevar PW
3 maja 2013, 23:09
Takie pytanie bardziej otwarte: czy kampania Veina daje nam jakieś ciekawe informacje o Sandro i jego Order of the Void? A jeśli tak, to jakie?

Alamar PW
3 maja 2013, 23:13
Nie mam pojęcia. Wyłączyłem po intrze, bo zbyt wiele informacji zdradzało o kampanii efów, którą ledwie tknąłem. Kampania Veina dzieje się po przygodach Raelaga i z tego co widziałem, opowiada o przeszłości Veina i jego związkach z Kompanią Wichrowych Ostrzy z DoC-a... i Anastazją (której dubbing jest pożałowania godny).
Z tego co widziałem, to Vein spotka (znowu) Arianę i wspomnienia swoich towarzyszy z DoC-a, więc i o samej Pustce powinno być trochę informacji, tym bardziej, że Awatar Pustki gdzieś w grze się czai.

Alchemik PW
3 maja 2013, 23:23
Jacy bohaterowie pojawili się do wykupienia na ołtarzu życzeń w dodatku? Chodzi mi oczywiści o tych z kampanii takich jak np. Kieran i ta anielica?

Alamar PW
3 maja 2013, 23:30
Dziesiątka z Lochu (w tym dwóch braci Raelaga) plus Sorshan i Yriss z kampanii Raelaga oraz Ariana i Zakera z kampanii Żyłki. Podejrzewam, że Raelag i Vein zostają odblokowani po ukończeniu swych przygód.

Alchemik PW
4 maja 2013, 14:01
Mam pytanie odnośnie Dark Messiaha. Otóż ile jest możliwych dróg w grze? Nie chodzi mi o zakończenia, ale o Leannę i Xanę, czy trzeba pozbyć się jednej z nich, np. Wybrać Xanę, ale nie zabijając Leanny?

Alamar PW
4 maja 2013, 14:06
Dwie drogi - w pewnym momencie bedziesz musiał wybrać między Leanną Xaną. Na koniec gry jeszcze tylko decydujesz, co zrobić z czaszką i stad właśnie owe cztery zakończenia.

Alchemik PW
9 maja 2013, 11:41
Mam pytanie odnośnie bohaterów drogi łez i krwi. Czy po ponownym przejściu kampanii inną drogą, odblokowany bohater zmieni też drogę w confluxie? Np. grając Kiryłem najpierw przejść drogą łez, a następnie krwi. Czy zmieni to jego klasę zaawansowaną w confluxie?

Alamar PW
9 maja 2013, 12:02
Tak. Także wybór dostępnych bohaterów w epilogu ulegnie zmianie - czyli w takim wypadku płaczliwy Cyryl, który się pokrwawił, będzie miał dostęp tylko do epilogu krwi.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel