Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 21 - 22 - 23

vinius PW
10 sierpnia 2012, 14:29
Ciekawostka: z dziś wrzuconego na stron YT AC klipu z MM VIII - łódź podwodna zasadą działania odpowiada jednemu z pierwszych okrętów podwodnych użytych do działań bojowych, Hunleyowi.

Alamar PW
10 sierpnia 2012, 14:55
Mówiłem Ci o tym dawno temu przy okazji innej dyskusji. :P
Poza tym nie istnieje coś takiego jak łódź podwodna... a raczej istnieje, jak w łodzi wywiercisz sobie dziurę pośrodku rzeki/jeziora. :P
Okręt podwodny.

vinius PW
10 sierpnia 2012, 18:09
To było dawno i nieprawda. Mój post wniósł nową jakość, świeżość!
A dla Twej wiadomości, nie respektuję sanacyjnych ustaleń dot. pisowni ;P.

Irhak PW
9 września 2012, 11:05
Zacząłem czytać starsze tematy w tej komnacie i trafiłem na pewien tekst, który z racjonalnego punktu widzenia nie powinien mieć miejsca. Chyba, ze rozmowa była znacznie dłuższa niż to co w grze się pojawia (czyt. drużyna tłumaczy jak to uwolnili i tak dalej).

Zgodnie z wypowiedzią Władcy Żywiołów znają Xanthora, tego doradcy Katarzyny na Jadame, twórcy klucza do Kryształu Escatona. Kim więc on jest? Chyba kimś więcej niż się wydaje, ale kim?

Alamar PW
9 września 2012, 11:16
Krewnym Agara (tego Agara) i osobą, która opisała Antagarich i jego krainy. To długa historia i może kiedyś będzie dostępna w Grocie... na razie na pewno nie.

Irhak PW
9 września 2012, 11:19
A jego powiązania z Władcami Żywiołów? Poznali się poprzez jego pracę nad tekstami?

Alchemik PW
9 września 2012, 11:26
Może Xanthor był jakimś innym wysłannikiem Przodków (zakładając że nie byli Oni Starożytnymi) albo po prostu Autorzy nie pomyśleli wrzucając do gry ten tekst.

Alamar PW
9 września 2012, 11:30
Nie, nie był nikim specjalnym, zwyczajny człowiek i tyle.
Tekst Pyrannaste najprawdopodobniej odnosi się do tego, że poszukiwacze przygód wyjaśnili, jak się tam dostali i kto ich przysłał.

Alchemik PW
9 września 2012, 11:36
Mam pytanie odnośnie kampanii z H3:AB a szczególnie "Festiwal życia". Czy miała się ona pojawić w wersji z Forge? Pytam bo na oryginalnym opakowaniu nie było Kilgora, więc może dodali Go później żeby go wykorzystać w zmienionej fabule? Co Wy na to?

Alamar PW
9 września 2012, 11:39
Wszystkie kampanie, które są, miały być. Nawet kampania AB jest niemal ta sama, a przynajmniej mapki, zmieniono tylko testy, przeciwnika oraz cele misji.

Trith PW
18 listopada 2012, 01:41
Może nieco ożywię temat...

Każda frakcja spotykana w H3 reprezentuje jakieś państwo Antagarichu... Z wyjątkiem Wrót Żywiołów, które jeśli dobrze pamiętam, nagle się pojawiły rozsiane po kontynencie podczas wydarzeń związanych pozbyciem się Kreegan za pomocą Ostrza Armageddonu, a po tych wydarzeniach tajemniczo zniknęły.

Praktycznie nie pamiętam fabuły AB (a MM8 i Kronik traktujących o żywiołakach to w ogóle nie znam), a chciałbym się poznać dokładniej specyfikę tej chyba najbardziej tajemniczej frakcji w HoMM.

Przy braku państwa nie ma co mówić o stolicy i ustroju politycznym, jednak...
Czy jest choćby wspomniany jakiś w miarę "główny ośrodek", ważniejsze/nadrzędne miasto Wrót?
Kto jest/był odpowiedzialny za poczynania żywiołaków na Antagarichu?

Więcej idiotycznych pytań może wymyślę później.
A poza tym, czy ja jakoś nie widzę nigdzie żadnych ciekawych, lecz mało popularnych informacji/ciekawostek na temat Wrót, czy takowych po prostu prawie nie ma?

Dark Dragon PW
18 listopada 2012, 12:20
W Kronikach nad poczynaniami wszystkich Wrót Żywiołów władzę sprawowali Władcy Żywiołów...

Acid Dragon PW
18 listopada 2012, 12:45
Postaci Władców Żywiołów pojawiają się już w MM2 i wracaja w wielu grach - m.in. Kronikach i MM8. Więc ich hierarchia, jak i władza są dość wyraźnie sprecyzowane. Ich ośrodki władzy znajdują się w odpowiednich wymiarach żywiołów. Bohaterowie Wrót występujący w H3 są tylko wezwani przez "żywioły" i stanowią najemną kadrę dowódczą. Ogólnie historia żywiołaków w AB nie została zbyt dobrze opowiedziana, gdyż wskutek wycofania Forge całą fabułę trzeba było szybko zmienić i dostosować do niej Conflux (a także odwrotnie - Conflux do fabuły). Być może w pierwotnej postaci (w SoD) dowiedzielibyśmy się o nich czegoś więcej. Wciąż nie jest do końca jasne dlaczego w HC Władcy Żywiołów chcą nas zniszczyć, by w AB nam pomagać.

Irhak PW
18 listopada 2012, 15:41
Teraz pytanie o kolejność tych dwóch kampanii. Choć to i tak nie ma znaczenia, gdyż:
1) AB przed HC -> Confluxy są bazą wypadową do walki, a jednostki zwiadowcami, więc pomaganie jest przykrywką
2) HC przed AB -> Tarnum wysyła "podbite" nacje żywiołów do pomocy w walce z Kreeganami
3) AB w tym samym czasie co HC -> Tarnum bruździ im w planach, podobnie jak Kreeganie (zabijają im zwierzchników wojsk), więc chcą się pozbyć najpierw ich, a potem zająć na spokojnie wewnętrznym sporem; część wojsk zostaje oddelegowana jako 'wsparcie' dla Katarzyny, a reszta staje przeciwko Tarnumowi.

Alamar PW
18 listopada 2012, 16:13
Ile to razy było już omawiane?

Irhak PW
18 listopada 2012, 16:22
Alamar - wiesz chyba co to pytanie retoryczne? I wiesz, że ten problem (czas akcji HC) jest nie do rozwiązania?

Alamar PW
18 listopada 2012, 16:30
Skoro zadałeś pytanie, to znaczy, że oczekiwałeś odpowiedzi, która już wielokrotnie padła.

Jeśli zaś chodzi o brak rozwiązania - nie, masz w linku podane jak to jest i dlaczego.
Nie da się ustalić kiedy rzeczywiście rozgrywają się Władcy Żywiołów, ale kolejność jak najbardziej da się ustalić, problem z tym, że nie będzie to nigdy 100% pewności. Jednak takie przyjęcie kolejności, dostarcza mniej ogólnych problemów, niż odwrotne i jest bardziej logiczne.

gold dragon PW
18 listopada 2012, 17:28
To ja stylem Alamara skieruję do niego pierwszą część tego posta:
Pytanie i pytanie retoryczne , miłej lektury.

Kolejność faktycznie da się ustalić, nie jest to wcale takie znowu trudne. Trudniejszy jest konkretniejszy czas akcji. Kluczowym wg mnie jest pojawienie się postaci z rodziny Magnusa, wskazuje to na to iż raczej bliżej "władcom" do "podboju podziemi" niż akcji HIII.

AmiDaDeer PW
19 listopada 2012, 13:00
Alamar:
Skoro zadałeś pytanie
The point is: Irhak nie zadał pytania. Nuff said. :P

Acid Dragon:
Wciąż nie jest do końca jasne dlaczego w HC Władcy Żywiołów chcą nas zniszczyć, by w AB nam pomagać.
Może i nie jestem ekspertem co do fabuły światów MM...
...ale czy gdziekolwiek w kampanii AB pada sformułowanie "Władcy Żywiołów"?

Tekst z kampanii AB, prolog do "Return of the King":
Heroes from the Confluxes tell us the elemental gods have sent them to us, so together, we might destroy Lucifer Kreegan and his quest to set te world on fire. Catherine trusts these new allies. I am not as giving. However, we do not have a choice as support for the war wanes and our forces dwindle. If these elemental heroes are to be our allies they will prove themselves in this forthcoming battle... under my command.

W żadnej biografii bohaterów Confluxu nie ma mowy ani o Władcach Żywiołów, ani o "bogach żywiołów". Jest jedynie o "wezwaniach Wrót Żywiołów". Co prawda natychmiastowo nasuwa się skojarzenie jednych z drugimi, ale o ile nie ma żadnego tekstu jednoznacznie tego wskazującego, to mogą to być równie dobrze nieokreślone siły natury.

Sprowadziłoby się to do następujących dwóch wniosków:
- Wrota Żywiołów z Kronik były portalami do wymiarów żywiołów, ale zostały faktycznie zniszczone, a Władcy Żywiołów nie mają już mocy sprawczej;
- Wrota Żywiołów z AB powstały "na nowo" dzięki paru popaprańcom (zwanym dumnie elementalistami) i działają na zasadzie przyzywania żywiołaków (co potrafi sporo tych potężniejszych magów), nie zaś jako portale sensu stricto.

(założenie: Władcy Żywiołów dzieją się przed AB)

Mamy więc do czynienia niejako z dwoma różnymi miastami. To drugie jest po prostu zbiorowiskiem przyzywanych istot (wszelkie dane tam siedliska to ołtarze, nie portale), to pierwsze zaś faktycznie stanowi portal stworzony przez Władców Żywiołów. Takowe różnice wynikałyby wtedy ze specyfiki Kronik, gdzie zielony Rampart może być twierdzą elfów Vori. :P

Jedyny problem, który pozostaje przy przyjęciu takiego rozwiązania, to zniszczenie wszelkich wzmianek o wymiarach żywiołów przez Tarnuma. Wydaje mi się jednak, że nie jest to problem znaczący.

A teraz niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu i wskaże konkretny tekst z AB mówiący jednoznacznie o Władcach Żywiołów. :P

Alchemik PW
19 listopada 2012, 14:37
Mam taką uwagę odnośnie kolejności. Otóż można ją jeszcze wywnioskować z charakteru Tarnuma, który zmienia się z każdą z części. W Heroes Chronicles: MoE, Tarnum jest bardziej porywczy niż na przykład w "Clash of Dragons", która dzieje się mniej więcej w tym samym czasie co AB.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel