Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 21 - 22 - 23

vinius PW
23 lutego 2012, 00:16
Co do Sheltema - nawet, gdyby przeżył, moim zdaniem to zbyt szalona teoria - wtedy czarnoksiężnik Lord Alamar miast bawić się w zbieranie armii ruszyłby po prostu w stronę jakiegoś centrum kontrolnego planety czy innego strażnika świata - jak uczynił to Archibald.

Co do sprawy drugiej - fakt, więcej chyba nie było. Tutaj moje pytanie do wyjadaczy: czy prawdziwy Alamar którego Sheltem się pozbył - zginął? Jeśli nie - byłoby sensowne, gdyby to on pojawił się na Enroth. W końcu i na VARN pierwotnie pojawiają się Lord Ironfist z Kilburnem.

EDIT:
Cytat:
Żadnej chęci zemsty, odwetu, itp?
Nie, przynajmniej nie ma żadnych oznak, by coś takiego przypuszczać. Ot, zwykła walka o dominację nad ziemią niczyją.

EDIT 2:
Cytat:
Czytałem trochę o fabule HI na różnych stronach, pisało tam że Alamar przedostał się do Enroth z innego świata. Na Enroth był już potężnym czarnoksiężnikiem, znacznie wyprzedzał pod tym względem innych mieszkańców Enroth. Może porównując zdolności "obu Almarów" można będzie potwierdzić czy to ta sama osoba, czy nie.
Jak wspomniałem, niemalże na pewno to nie Sheltem. Nie ma szans ni sensu.

Matheo PW
23 lutego 2012, 00:28
No tak rozumiem. Wcale nie mówię że tak było. Tylko sugerowałem pomysł.

Teraz pytanie o inną kwestię:

Elfy. Czy przypuszczenie że Elfy do Enroth przybyły z Antagrichu będzie sprzeczne z fabułą? Krasnoludy też mogły stamtąd przybyć.

vinius PW
23 lutego 2012, 00:34
Raczej, a właściwie: na pewno nie. Wiele ras już zamieszkiwało całą planetę, i to od dawien dawna. Elfy, o ile pamiętam, egzystowały tam jeszcze w czasach przed ciszą.
Tylko rasy sztucznie tworzone były na planecie nowe - no i Kreegans, którzy tam przybywali w ramach podboju.

Oczywiście, mogły tam przybyć jakieś elfy czy krasnoludy wraz z np. Lamandą - ale nie były tam kimś nowym, niespotykanym.

PS. Idź spać :P.

Matheo PW
23 lutego 2012, 00:44
No tak, ale rodzime królestwo Elfów znajdowało się na Antagrichu. Na pewno byli na Enroth przed ludzmi, ale skąd tam przybyli?

Irhak PW
23 lutego 2012, 01:17
Może zacytuję coś z MM6?
Cytat:
Through the Crossing of the Void be a long and adruous journey, the land you find at the end will be sweet and unspoiled by ancestors or the Enemy. Take heart that your children's children will live in a perfect world free of war, free of famine, and free of fear. Remember your sacred duty to care for the Ship on her long Voyage and ensure her safe arrival in the Promised Land. Tend well the Guardian and house it securely away from the ship lest both be lost in a single misfortune.
Remember our Enemy, children, and never underestimate the danger they pose. Though you will never see one during your journey, you must be forever vigilant against invasion from the Void once the Voyage has ended. Mighty beyond words, the Enemy is nonetheless vulnerable after a Crossing, for their numbers are small and their defenses weak. Use the energy weapons carried on the Ship to defeat them, and never, ever engage the Enemy with lesser weapons, or you will surely perish.
Mowa jest o statku i świecie 'wolnym od wojen, wolnym od głodu i wolnym od strachu'. Tekst ten, a właściwie są to dwa teksty, pochodzą z Grobowca VARN na pustyni Dragonsand. Może więc przybyły na ten świat 'z gwiazd'? ;)

Alamar PW
23 lutego 2012, 09:44
MM6:
"Legenda o Przeprawie ma więcej niż tysiąc lat, lecz nie przeszkadza to ludziom w powtarzaniu jej od czasu do czau. Legenda wspomina, że my wszyscy, a nawet elfy, krasnoludy czy gobliny, przybyliśmy z tego samego miejsca na wielkim statku, który przewiózł nas przez pustkę pomiędzy gwiazdami."

Acid Dragon PW
23 lutego 2012, 10:30
W istocie, wiele wskazuje, że świat Enroth został "zasiany życiem" przez Starożytnych dawno temu, przed Ciszą. Gdzieś chyba był nawet fragment sugerujący, że Starożytni stworzyli atmosferę w tym świecie.

Może to znajdę i dopiszę do sagi Enroth ;).

EDIT: jednak się myliłem, albo po prostu nie znalazłem tego fragmentu o atmosferze. Jedyne, co znalazłem to nawiązanie do stworzenia Enroth ponad 10 000 lat temu (Władcy Żywiołów).

Matheo PW
23 lutego 2012, 11:39
Aha, czyli najpierw było życie na Enroth, ok. Później na Antagrichu.

Kolejne pytanie, o nekromancje w Enroth. Można by przypuszczać że Sandro dał początek tej dziedzinie magii w Enroth. W HI nie było klasy nekromanty, ale on od początku był nazywany nekromantą (Nie wiem czy w grze, ale w opisach fabuły tak)

EDIT:

Faktycznie, przepraszam.
Więc nie ma informacji o tym, na którym kontynencie pojawiła się dana rasa. No trudno.

vinius PW
23 lutego 2012, 11:40
Cytat:
Aha, czyli najpierw było życie na Enroth, ok. Później na Antagrichu.
Niezupełnie. Acid użył określenia "świat Enroth" - tyczy się ono całej planety. Choć - jak mówi gildia - pierwszy statek faktycznie wylądował na kontynencie Enroth.

Co do nekromancji - jeszcze raz proszę, najpierw przeczytaj Gildię.

Alamar PW
23 lutego 2012, 11:45
Cytat:
W HI nie było klasy nekromanty, ale on od początku był nazywany nekromantą (Nie wiem czy w grze, ale w opisach fabuły tak)
Był czarnoksiężnikiem z trupią czaszką zamiast głowy. Fabularnie to w H1 wspomnieni są tylko czterej lordowie i nikt więcej, żaden z bohaterów.
Nekromancja istniała na Enroth od ponad 1000 lat, a lisze również pojawiły się przed H1.

Matheo PW
23 lutego 2012, 11:51
Czytam, czytam ;) heh.

Już wszystko wiem o nekromancji. Wcześniej to czytałem, ale jakoś nie skupiłem się na tym fragmencie ;)

Posty scalone. Na przyszłość nie piszemy dwóch postów pod sobą. Od tego jest przycisk Edytuj

Alamar dobrze że jesteś :)

Czytam właśnie chronologię Ashan. Chyba jest mała nieścisłość przy "62 RSS Schizmia Siedmiu"
Dokładnie tutaj: "Cała siódemka uczniów Sar-Elama: Sar-Aggreth, Sar-Antor, Sar-Badon, Sar-Miryn, Sar-Issus, prowadzeni przez najbardziej utalentowanego z nich, Sal-Shazzara"

Jest napisane "siódemka", a wymienionych jest sześciu uczniów. To małe przeoczenie, czy znowu czegoś nie skumałem heh?

I drobny błąd tutaj: 28-41 RSS Wojny Ognia,
"część jego duszy zostaje wiąże się z pobliską bryłką rudy cienistej"

Nie chodzi o to że się czepiam :) Chcę pomóc ;)

Alamar PW
23 lutego 2012, 12:04
Nie, nie miałem wtedy spisu wszystkich uczniów. Zaraz dopisze i poprawię.

vinius PW
23 lutego 2012, 12:04
Też zauważyłem to, a zapomniałem dać znać Alamarowi wcześniej. Pojawia się też kilka literówek małego kalibru.

Teraz inne pytanie: czym jest "czas wspólny" i wg. jakich kryteriów się go oblicza?

Alamar PW
23 lutego 2012, 12:05
RSS?
Masz to wyjaśnione w pierwszym temacie. Zresztą spójrz na rok zerowy.

@Matheo
rudy cienistej stali - to się zwie stal cienia (a nie cieniostal).

vinius PW
23 lutego 2012, 12:10
Nie, chodziło mi o czas wspólny dla starego universum (o którym wspomina Acid w sadze Enroth), ale z tego co widzę tutaj, to chodzi o kalendarz liczony od 655 p.c. na Rysh.

Alamar PW
23 lutego 2012, 12:13
Czas wspólny chyba dotyczy Axeothu (a dokładniej Ryshu i MM9) i jest liczony od dnia, gdy czarodziej Verhoffin rzucił swój czar tworząc Wielki Kataklizm, który zatopił część Imperium Ursańskiego i w konsekwencji doprowadził do jego upadku.

Matheo PW
23 lutego 2012, 12:17
Alamarze nie o to chodzi :)
"zostaje wiąże się" Chyba powinien być tylko jeden czasownik ;) Ale rozumiem skąd taki błąd. Też często pisze ;)

Mam inne pytanie co się stało z "Dziećmi" Ulgasha?
"Urgash stworzył sześcioro własnych dzieci," ich los jest znany? Podczas wydarzeń w HV wciąż "żyją"? Wnoszą coś do fabuły?

Alamar PW
23 lutego 2012, 12:19
Fixed

Acid Dragon PW
23 lutego 2012, 12:26
Co do "czasu wspólnego", to pojawia się po prostu takie datowanie w podręczniku do H1. Wątpię, aby potem to kontynuowano w MM9. Wg mnie to był lokalny czas VARN4, ojczyzny Morglina. Wtedy jeszcze nie znał datowania na Enroth, które liczyło się od momentu Ciszy.

Tarnoob PW
24 lutego 2012, 02:26
Protestuję przeciwko używaniu skrótu p.c. – może oznaczać zarówno lata przed ciszą, jak i po niej.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel