Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 15 - 16 - 17

Kamar PW
19 maja 2013, 11:24
Kiedy chcę zainstalować to spolszczenie: "http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=222", to mi pod koniec wyskakuje błąd:
"System Windows nie może odnaleźć pliku "Tools\installmod.exe". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie." Natomiast, kiedy instaluję to:
http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=243, to instaluje się normalnie, ale nie daje mi polskich liter. Oba spolszczenia instaluję do folderu Mods. Polskie litery psują mi się przy opisach map. Natomiast usunięcie pliku z muzyką poskutkowało, dziękuję za to.

@Edit: Mam jeszcze jedno pytanie: Czy da się mieć więcej niż 10 umiejętności? Bo WoG wprowadza możliwość posiada do 10 umiejętności (2 dodatkowe), ale jak jest w ERZE? Pytam się, ponieważ przy umiejętnościach zauważyłem ten pasek do przesuwania ich, żeby zobaczyć dodatkowe.

Altair PW
19 maja 2013, 13:03
Pytanie czy instalowałeś bezpośrednio na czysty SoD? (Erę należy instalować na SoD nie WoG)?
Kolejna pytanie czy MoD spolszczający jest aktywny?
Uruchom mod menadżera i aktywuj (enable) w razie potrzeby:



Tak samo możesz aktywować mod przewijający umiejętności drugorzędne.

AttaShiel PW
19 maja 2013, 17:40
Bo nie doczytałeś, że pierwsze archiwum exe wymaga podania ścieżki do głównego katalogu z grą. Drugi mod owszem wymaga podania ścieżki do katalogu z modami.

Kamar PW
23 maja 2013, 18:29
Dzięki AttaShiel za podpowiedź, że tamto mam zainstalować do głównego folderu z grą oraz dzięki Altair za podpowiedź, że mam uaktywnić ów mod. Wszystko teraz działa bezbłędnie. Dzięki raz jeszcze!

@Edit: Tak przy okazji, to instalowałem na SoD'a (czytałem instrukcję przed instalacją).

@Edit2: Jednak to nie koniec problemów. Tym razem jednak dotyczący zupełnie czego innego - giermka. Otóż kiedy kliknę na flagę w oknie bohatera, to wyświetlają mi się informacje dotyczące giermka. Ma on tam między innymi: Obrażenia: 120-278, jednak kiedy zaczynam walczyć, jego obrażenia są takie, jakby miał wciąż 1 poziom, a nie ten, który aktualnie ma (w tym wypadku 32), czyli ogółem w walce ma obrażenia 4-8, a w informacji o nim 120-278. Sprawdzałem też atakując nim i faktycznie zadaje obrażenia tak, jakby miał 4-8. Da się to jakoś naprawić?

Shael PW
12 czerwca 2013, 15:21
Hej wszystkim. Czy jest opcja w ustawieniach WoGa (tam przy wyborze scenariuszy)która pozwala na nietracenie doświadczenia jednostek przy łączeniu oddziałów? Kiedyś wydawało mi się że jest coś takiego, ale teraz nie mogę znaleźć.
A i jeszcze jedno, czy jest jakiś mod który podmienia menu (i muzykę stamtąd) na tą z oryginalnego Heroesa 3?:)

satyr64 PW
22 lipca 2013, 16:34
Witam, mam pytanie odnośnie Ery. Czy można wyłączyć Erze opcję napadów rozbójników? (o ile istnieje). Chodzi o to, że jeżeli np. zajmujemy siedlisko to wyskakuje komunikat o rozbójnikach i zaczyna się walka.

klimak007 PW
24 lipca 2013, 00:32
Witam,
Mam pytanie:
Czy jest jakiś sposób żeby NU działo poprawnie na ERA II ? Obecnie statystki podmienionych stworzeń z NU nie zmieniają się,zostają tak jak w czystym WOG - posłańcy, i strzelcy.

EDIT: Trzeba wyłączyć "Nowy balans/statystyki" w Opcjach WoG wtedy wszystkie staty stowrzeń z NU są poprawne .

Pozdro.

Degraf PW
13 grudnia 2013, 20:13
Używam pewnego submodu do ERY. Chciałbym jednak poprawić wartości bonusów od specjalizacji (konkretniej bonusy do jednostek). Czy mógłby ktoś pomóc w tym, jaki format pliku szukać, ew. jakie formuły?

DyMeKsS PW
16 stycznia 2014, 14:52
a czy zajmuje sie ktos konwertowaniem modów *wog pod ERE? bo mam woga ze swoimi ulubionymi modami i defami i najlepiej to bym calego WoGa wrzucil do ery ale to tak sie nie da :D

edit: dla mnie ta era to jakas porazka jestem przecietnym kowalskim i chcialbym wrzucac mody tak jak to jest w WoG'u, wrzucam do katalogu update i dziala, a tutaj to jakas paranoja ;/ czesc po polsku czesc po angielsku ech..

Hayven PW
16 stycznia 2014, 15:04
Kiedyś coś takiego robiłem... Żeby cieszyć się modem tworzysz folder o jego nazwie w folderze mods i wypakowujesz WoG-owy mod archiwizatorem (7-zip) do tego folderu. Mniej więcej przynajmniej :D

Altair PW
16 stycznia 2014, 19:51
Oprócz tego jeśli modyfikuje pliki lod to trzeba nowe/modyfikowane spakować do lod i umieścić w katalogu z modami. Nie żadnej filozofii.
Jeśli to dla was za trudne to dajcie linka do waszych ulubionych modów. Ktoś albo ja zrobi wam z tego wersje do ERY.

DyMeKsS PW
23 stycznia 2014, 10:27
http://tiny.pl/q5vpl

tutaj sa WoGowe mody:
-extra_bf - to w chwili wolnego czasu
-czcionki_pl - podobno jakis zamiennik do tego jest ale prosze o link jak jest
-wog 3.58f - ten chyba jest jak ere instalujemy?
-script update_pl - najbardziej mi na tym zalezy!
-new_upgr_pl - i na tym!


ps.
mam na komputerze jeszcze plik h3sprite.lod z wersji wog 3.58f, moze pytanie co sie stanie jak podmienie ten plik z plikiem w ERZE z folderu Data ?
ps2
nie stalo sie zbyt wiele bo mod WoG'a z ery zamienia niektore defy jednostek
i pytanie z tym zwiazne jak zrobic aby moje defy z mojego starego WoG'a (plik h3sprite.lod) zaaplikowac do ery? :/

alien500 PW
23 marca 2014, 20:25
mam taki piękny błąd ery, normalnie się włącza ale gdy wybieram cokolwiek z new game lub load game wyskakuje błąd i długi komunikat z cyframi co robić?!

Sirielle PW
30 września 2014, 23:29
Mam pytanie czy pod Erą zadziała patch do edytora map WoG 3.3, czy też jest to dodatek jedynie do WoGa samego w sobie?
http://www.erm.acidcave.net/arty.php?id=4

Specjalnie przeinstalowałam HoMM3, żeby zamiast WoGa zainstalować Erę, potem trafiłam na ten patch. Instalowałam zgodnie z opisem, ale albo nie widzi pliku DLL (zdaje się h3wmapedpatch.dll )albo ma inne problemy. W menu edytora pojawiają mi się opcje z połatanego edytora, ale nie działają. W tej chwili chyba mam miks, bo część edytora jest w języku polskim, część angielskim (WoG tools). Ewentualnie tak jest w oryginale Ery.

Może źle instaluję? Wg instrukcji powinno się pliki wrzucić do głównego katalogu gry i Data, jednak w Erze WoG jest w osobnym katalogu i ma własny folder Data. Kombinowałam instalując to i na głównym, i w WoGu, zawsze błąd. Wyszukałam informację, że Era wyszukuje pliki h3wmapedpatch.dll w którymś katalogu (teraz nie pamiętam nazwy) i wrzuciłam ten plik w kilka miejsc, nic to nie zmieniło. Używałam Erowskiego Fix editor, ale to też nie pomogło. A po każdej operacji kasowałam i wgrywałam zawartość folderu HoMM z kopii, żeby się nie bawić w reinstalację. Ostatecznie nie udało mi się tego uruchomić.

Co robię źle? Może po prostu to nie działa pod Erą?

Przy okazji, jak zrobić grywalną kopię HoMM? Wystarczy przekopiować instalację do innego folderu czy trzeba coś więcej ustawić? Przy Baldur's Gate zmieniało się ścieżkę w pliku baldur.ini, w heroes3.ini nie widzę takiej opcji.

AmiDaDeer PW
30 września 2014, 23:35
1. O ile dobrze kojarzę ten patch nie działa pod Erą.
2. Tak, wystarczy zrobić kopię folderu z grą (o ile dobrze rozumiem co masz na myśli).

Sirielle PW
1 października 2014, 00:03
Tak, chodziło mi o to, czy da się odpalić grę z kopii, czy np. zawsze się nie będzie odwoływać do oryginalnego folderu. Świetnie, w takim razie zainstaluję WoGa na kopii i spróbuję wrzucić ten patch. Hmm, o ile da radę wyinstalować Erę, inaczej czeka mnie kolejna re-instalacja HoMM.

Kammer PW
1 października 2014, 00:11
Nieco spóźnione, ale: takie kopiowanie folderu z Heroesami to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu możesz trzymać na jednym komputerze różne wersje VCMI, czystą Trójkę, WoGa z różnymi dodatkami, ERA II, i HotA. Polecam zawsze trzymać jedna taką kopie bezpieczeństwa.

Sirielle PW
1 października 2014, 00:31
Niestety na obu mam Erę, skopiowałam za późno. Jest możliwość wyinstalowania Ery? Instalator mi ją tylko ponownie instaluje.

AmiDaDeer PW
1 października 2014, 00:34
Teoretycznie można usunąć poszczególne pliki, ale najlepiej odinstalować HoMM3, wywalić folder z grą (na wszelki wypadek) i zainstalować jeszcze raz.

Sirielle PW
1 października 2014, 00:45
Oj nie, to już wolę wyinstalować HoMM3 i zainstalować od nowa.

Pytanie retoryczne - VCMI też wymaga czystego WoGa, bez Ery? Nie będzie mi się gryźć z tym patchem do edytora map? A może edytor map VCMI ma podobne opcje i nie trzeba nic łatać? Interesuje mnie konwersja map, o ile w ogóle możliwe jest przekonwertowanie mapy zrobionej pod WoGa z powrotem na czyste SoD.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel