Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 - 16 - 17

Kammer PW
20 marca 2017, 12:41
Kocham dysputy o filozofii modowania. Te posty poniżej przeniosę, tylko muszę sobie przypomnieć, gdzie dałem poprzedni temat o tym.

Osobiście dla mnie pięć nowych defów drzewek to jest żadna nowość, ergo takie nowości z HotA są dla po prostu marnotrawstwem czasu/energii/ czegoś tam i mnie z pewnością nie przyciągną.
O wiele bardziej wolę zmiany w mechanice - Róg Otchłani i przywoływanie fangarmów, prawdziwa trucizna aspid, ich odwet, amok assidam. To są zmiany, jakie mnie interesują i przez to skrypty ERM-u (i przez to sama ERA II) są dla o wiele ciekawsza od HotA, gdzie jest po prostu mniej tego typu nowinek.

Sorry, klasyczna, dobra i profesjonalna siłownia HotA ma mniej rzeczy atrakcyjnych dla mnie od śmietnikowej ruiny WoG-a/ERA II.

Hayven PW
20 marca 2017, 12:41
... ale Forge MDT jest projektem wysokiej jakości, chyba nie zaprzeczysz?

Godzilla PW
20 marca 2017, 12:48
Tego:
[...] niemożliwego do zamordowania Vori[...]. Wszystkie te mody rozbijają się na górze lodowej braku wystarczających umiejętności graficznych.
A jakieś grafiki do dawnych Vori istnieją? :O

Magiellan PW
20 marca 2017, 12:49
Szczerze mówiąc to nie rozumiem tego nagłego hejtu na WOGa. Jak dla mnie jest to najlepszy mod do Herka (choć może się to zmienić gdy wyjdzie w końcu ten mod z przekonwertowaniem 3 na 2). Przecież WOG wprowadza mnóstwo ciekawych innowacji które przynajmniej częściowo są przydatne, urozmaicają i uatrakcyjniają rozgrywkę. Mam na myśli choćby nowe ulepszenia, nowe zdolności czy nawet dowódców i giermków. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że WOG jest brzydki. Wcale nie jest. Owszem część nowości jest niedopracowanych, ale wcale tak bardzo nie odstają od oryginalnych grafik. Przykładowo jak dla mnie bardzo fajnie wyszło większość ulepszeń 3 poziomu (diamentowy smok, smok cienia czy widmowy behemont). Jeśli chodzi o dowódców to fakt, że tu jest gorzej, ale fajnie wyszedł choćby Palladyn. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że scena moderska pod ere cały czas się rozwija i w tym momencie można w WOGu zagrać moim zdaniem również fajnie zrobionym zamkiem Gaj (choć tu mam problem, że podmienia on w grze, jeden z moich ulubionych zamków...). Tymczasem Hota tak naprawdę po za 1 nowym zamkiem do tej pory właściwie nic nowego nie wprowadza... Jak odpala się Hotę to tak jakby grało się praktycznie w zwykłego Herka 3. No a wybaczcie, ale część osób (w tym ja), przez 20 lat wystarczająco nagrało się w zwykłe Hirki i szuka jak najwięcej przydatnych i ciekawych nowości, a to właśnie zapewnia WOG...

Warmonger PW
20 marca 2017, 12:52
Cytat:
kompletną przeróbką w myśl zasady "zróbmy sobie tutaj teraz KAŻDĄ grę jednocześnie!!".
Tego doskonale ujął to, czym jest WoG i dlaczego się ludziom nie podoba.

WoG to platforma, na której można zrobić różne rzeczy - ale sam w sobie jest zbieraniną zupełnie przypadkowych pomysłów i skryptów. Taka jest zresztą jego geneza - WoG miał pokazać możliwości skryptów ERM, a nie stanowić grę sam w sobie.

Kammer PW
20 marca 2017, 12:55
Magiellan, Prawilny:
Przecież WOG wprowadza [...] giermków.
Coś mi umknęło.
Gdzie w WoG-u masz giermków?
Na bank w Sagamosie masz możliwość najmu Rycerzowi na czwartym poziomie giermka w formie jakiegoś pobocznego bohatera. I chyba w MoP/HoL też była taka opcja, ale już nie pamiętam detali...

Hayven PW
20 marca 2017, 12:59
Magiellan:
Jak odpala się Hotę to tak jakby grało się praktycznie w zwykłego Herka 3.

I na tym polega kunszt tej modyfikacji - że grając w nią, wciąż czujesz, że jest to sama gra, tylko bogatsza.

Magiellan:
No a wybaczcie, ale część osób (w tym ja), przez 20 lat wystarczająco nagrało się w zwykłe Hirki i szuka jak najwięcej przydatnych i ciekawych nowości, a to właśnie zapewnia WOG...

Szukasz czegoś nowego -> szukasz nowej gry. Ludziom nie podoba się, że WoG poprzez ilość zmian i ich nieklimatyczność zmienia zupełnie odczucia przy graniu w H3, przez co ta gra przestaje być jak H3, a więc traci to, co się w niej podoba.

Godzilla PW
20 marca 2017, 13:02
Kammer:
Coś mi umknęło.
Gdzie w WoG-u masz giermków?
Na bank w Sagamosie masz możliwość najmu Rycerzowi na czwartym poziomie giermka w formie jakiegoś pobocznego bohatera. I chyba w MoP/HoL też była taka opcja, ale już nie pamiętam detali...
Byli, była taka opcja w Wogofikacji(tak to się pisze?).

Magiellan:
No a wybaczcie, ale część osób (w tym ja), przez 20 lat wystarczająco nagrało się w zwykłe Hirki i szuka jak najwięcej przydatnych i ciekawych nowości, a to właśnie zapewnia WOG...
To grasz w H4, H5 czy H7, a nie w Woga..

Szaman PW
20 marca 2017, 14:11


Ta szpetota, ta odraza, ta koślawość.... Chwila! 90% oryginalnych defów! No rzesz faktycznie, WOG szpeci oryginalny gameplay jak diabli...

Zresztą już pisałem w wcześniejszych postach, ludzie krytykują WOG nie dlatego że faktycznie jest jakiś paskudny tylko że LUDZIE GO NIE OGARNIAJĄ... ERM!? CO TO JEST? JA CHCE NOWY ZAMEK Z 1000 BAJERAMI I ŻEBY BYŁY PROFESJONALNIE ZROBIONE BO JAK NIE TO WYLEJE HEJT i BĘDĘ SPAMOWAŁ NA FORUM JAKI TO ZŁY MOD!

WOG=ERM

Problem w tym że ludzie tego nie ogarniają więc trzeba wylać Hejt, a bo to defy a to czcionka zła, a to że inne menu, a to że jedna piksela ma inny kolor niż oryginał, (TU dopisz swój hejt)...

UWAGA SPOILER: W WoGu mogę stworzyć taką sytuacje że na X tur dołączasz do sił wroga, sabotować zamki (nie Niszczyć), atakować sojuszników, być nie widoczny X tur dla wroga, stworzyć Bank stworów z zmieniającymi się strażnikami. Obiekt gdzie można ulepszyć jednostki w X stwora zależne od dnia tygodnia. KONIEC SPOILERA.

Hota, that...

Kammer PW
20 marca 2017, 14:30
Szamanie, ja rozumiem, ale mniej Caps Locka i nerwów w wypowiedzi, a więcej przecinków.

Drwal PW
20 marca 2017, 14:32
Drogi Szamianie i inni tu piszący. Myślę, że całkowicie źle tutaj zidentyfikowano problem. Otóż nie powinniśmy szufladkować WoGa jako tego krytykowanego, niedocenianego bez względu na wszystko (coś jak wina Tuska czy porażka Najmana). WoG nie tylko broni się sam, ale i jest na czele najbardziej lubianych fanowskich tworów do Heroes III jakie kiedykolwiek powstały. Zacznijmy od najmocniejszego konkurenta, czyli Hoty. Owszem, trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że Rosjanie spełnili największe oczekiwania fanów. Dodali nowe miasto do oryginalnej gry, które jest na poziomie tych starych. Nie ma co się dziwić, że gracze odruchowo porównują oba dodatki i że raczej w tej rywalizacji wybiorą Hotę. Jest po prostu obiektywnie lepsza. Ale… jak na tak diametralne różnice, to tego nie widać w liczbach aż tak bardzo. HotA i WoG w Grocie ściągają się na podobnym poziomie. W 2017 r., naście lat od wydania Przebudzenia Bogów wiąż to jest top 1-2 najbardziej popularnych treści. I bije resztę konkurencji na głowę: VCMI, HD mod, SW i każdy inny mod. Mało tego, niedawno komnata o WoGu przekroczyła milion wtargnięć (około 6 milionów ma strona główna). To jest zwyczajnie kosmos przy czymkolwiek innym w Grocie. VCMI obok WoGa to ubogi krewny (91 pobrań w tym miesiącu przy 1012 WoGa/miesiąc). Nawet sama Era ma więcej pobrań miesięcznych niż VCMI. O jakim niedocenieniu zatem mówimy? Mody pod Ere ściągają się także znakomicie, bez porównania lepiej niż ich odpowiednicy w VCMI. Dlatego nie sugeruj się tak bardzo kilkoma negatywnymi i często słusznymi komentarzami nt. Ery w Grocie. A jeśli już chcesz, to weź pod uwagę dziesiątki, jak nie setki krytykujących wiecznie komentarzy o VCMI (AI, kulturę grania, prędkość) czy trochę rzadziej występujących o Hocie (brak znaczących nowości, spadek jakości grafik).

Kastore PW
20 marca 2017, 16:54
Drwal:
O jakim niedocenieniu zatem mówimy?
O żadnym. Szaman po prostu postawił kontrtezę do tezy, której z kolei nikt nie postawił i argumentuje ją w najlepsze jakimiś emocjonalnymi hasłami wziętymi z niebytu, cóż...
Szaman:
Ta szpetota, ta odraza, ta koślawość.... Chwila! 90% oryginalnych defów! No rzesz faktycznie, WOG szpeci oryginalny gameplay jak diabli...
Hohoho, a pozostałe 10%, cwaniaku? Według mnie i sądząc po powyższych komentarzach nie tylko mnie, wyglądają okropnie i owszem, psują odbiór całości.
Szaman:
Zresztą już pisałem w wcześniejszych postach, ludzie krytykują WOG nie dlatego że faktycznie jest jakiś paskudny tylko że LUDZIE GO NIE OGARNIAJĄ...
MA PAN DOWÓD?
Szaman:
CO TO JEST? JA CHCE NOWY ZAMEK Z 1000 BAJERAMI
Pomidor.
Szaman:
WOG=ERM
Cukinia.
Szaman:
Problem w tym że ludzie tego nie ogarniają więc trzeba wylać Hejt
Mam się rozpłakać? Bo chyba o to Ci chodzi.
Szaman:
UWAGA SPOILER: W WoGu mogę stworzyć taką sytuacje że
Ech... co to wszystko ma do rzeczy? Co to wszystko ma do rzeczy? Równie dobrze mogę powiedzieć, że w Hocie mogę grać piratami. I co? To jest jakiś fundamentalny wskaźnik tego, że HotA jest lepsza od WoGa? Nie wiem jak Ty, ale dla mnie to bez sensu. :/

Ursus PW
20 marca 2017, 18:38
Chcesz urozmaicić rozrywkę przez dodanie zawartości na wzór klasycznych dodatków bez podmieniania oryginalnej- wybierz HotA/VCMI.

Chcesz zmienić rozgrywkę i bawić się mnogością opcji tak, aby każda gra przyniosła nowe wrażenia: wybierz WoG/Era II.

Nie kłóćcie się więcej, proszę. Ni to produktywne, nic to nie wnosi, poglądów rówieśników to nie zmieni.

avatar PW
20 maja 2017, 18:55
Graficzny edytor jednostek znany z dodatku Master of Puppets doczekał się konwersji na ERĘ.

Hieronim PW
28 czerwca 2017, 22:34
Witam, banalne pytanie - jak zainstalować Erę 2? Pobrałem ją z stąd http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=197 i myślałem, że normalnie instaluje się ją w głównym folderze z Heroes III Complete, a tu lipa. Najpierw pod koniec instalacji była informacja, że nie wszystkie pliki się chcą zainstalować i trzeba zamknąć wszystkie programy, zrestartować windowsa i znowu zainstalować. Zrobiłem tak i zainstalowało mi się, ale bez ery 2... owszem są foldery do ery, ale nie ma gry. Pomocy.

Kammer PW
28 czerwca 2017, 22:49
Dodaj instalkę ERA II do listy wyjątków antywira, bo to brzmi jak typowy problem z oprogramowaniem antywirusowym.

Hieronim PW
28 czerwca 2017, 23:20
Problem rozwiązany. Dziękuję Ci bardzo! W życiu nie pomyślałbym, że może o to chodzić i pewnie męczyłbym się z tym kolejną godzinę.

Drwal PW
29 czerwca 2017, 16:46
Z Erą i tak jest z tym lepiej. WoGa to co trzeci program antywirusowy traktował jako wirusa.

avatar PW
30 listopada 2017, 09:02
ERA po dwóch latach doczekała się nowej wersji i z numerka 2.46 przeskoczyła od razu do 2.61.
Dla gracza za dużo nowości nie ma oprócz naprawy bugów i poprawy stabilności (jest nowy manager modów, można wgrać erę bardziej bezpiecznie do katalogu z hotą, poprawa wsparcia dla trybu multi, krasnoludy zyskały umiejętność Hammer Crush) za to doszło dużo nowinek dla 'deweloperów', którzy siedzą w skryptach i binary patchach. Więcej informacji jak i link do ściągnięcia tu.

Szaman PW
30 listopada 2017, 23:37
Nową ERĘ muszę na czysto zainstalować? Czy mogę zainstalować na starej?

Edit:
Nowa ERA niestety nie obyła się bez bagów... Jeśli ktoś zamierza poprostu grać w ERĘ to nie napotka zbytnio (lub ogóle) bugów. Schody się zaczynają dla użytkowników HD MODA i twórców modów.

Najnowsza ERA nie jest kompatybilna ze żadnym HD MODEM. Gra wywali masę errorów i crash. Twórca ERY (Bersy) obiecuje to naprawić w następnej aktualizacji.

Kolejna sprawa to edytor map... jeśli masz jakieś dodatkowe defy zainstalowane to edytor ci będzie wywalał błędy (np:obiekty freda) co prędzej czy później doprowadzić do crasha.

Także nowa ERA ma problemy czytanie "paczek z modami" (Więcej niż jedna modyfikacja zapakowana w jeden folder). np:Przygody Gunduli:P

Więc...
Dla kogoś kto lubi sobie uruchomić poprostu samą ERĘ bez niczego to jest bardzo dobry wybór, dla reszty... musicie poczekać na łatki:)

W takich chwilach myślę czy nie przerzucić Gundule na VCMI...
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel