Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 15 - 16 - 17

minijack PW
7 sierpnia 2015, 09:55
Nie mówię o wogu, ale o np.FU 2. Tak w ogóle to już działa:) Na HC znalazłem Ere 2.46. Najpierw próbowałem zainstalować ją na h3 comlete edition, ale ze spolszeniem nie działało. Zainstalowałem na ZE i mod manager uruchomiłem w trybie admina, ale w tedy nie chciała uruchomić się Era. Zrobłem tryb zgodności z Xp i działa;)

satyr64 PW
7 sierpnia 2015, 13:54
Mam problem z Erą. Podczas pobierania (ERA 2.4 + WOG) ze skarbca, pobieranie się tak jakby "anuluje". Sesja wygasa i nie mogę powrócić do strony skarbca. Próbowałem nawet przy wyłączonym antywirusie, ale to nic nie daje. Korzystam z przeglądarki Google Chrome. Proszę o pomoc.

Baronus PW
7 sierpnia 2015, 21:01
Czyli problem z systemem. Nowe Windowsy jak zwykle.
Może chrome jakoś dziwnie pobiera. Pobieranie ze skarbca jest trochę inne niż sciąganie zwykłch zipów ze stron i niekiedy jest problem jak menedżer pobierania jest niedopasowany. Pobierz Erę 2.46 z Heroes Comunity to najnowsza wersja.

satyr64 PW
8 sierpnia 2015, 10:07
Jest to samo, dodatkowo pisze "Nieznany problem sieci" :/.

Edit: Spróbuję pobrać za pomocą Firefox'a, może to coś da.

Edit 2: Na przeglądarce Firefox nie da się wcale pobrać Ery, od razu resetuje połączenie z serwerem. Dodam jeszcze że komputer na którym chce zainstalować Erę korzysta z Windowsa 8 (szlag by go trafił -.-)

Kammer PW
8 sierpnia 2015, 14:09
Też mam Win8 i nie mam żadnych problemów. Spróbuj to. To jest exek z Groty, spakowany moim 7zipem i wrzucony do mnie.

satyr64 PW
8 sierpnia 2015, 14:33
Udało się, pobrałem i zainstalowałem. Teraz pojawił się problem podczas instalowania modów, mianowicie podczas instalacji choćby spolszczenia wyskakuje mi błąd "nie można odnaleźć pliku "Tools\installmod.exe, sprawdź nazwę pliku i spróbuj ponownie". Proszę o pomoc

Acid Dragon PW
8 sierpnia 2015, 14:39
Sam System nie powinien stanowić żadnego problemu. Jeśli jednak pobierasz z dwóch różnych źródeł (z Groty i HC), a problem jest ten sam, to znaczy, że coś przeszkadza na Twoim komputerze.

Podejrzewałbym jednak tego antywirusa, albo jakieś inne nadgorliwe oprogramowanie. Wiem na pewno, że Norton właśnie plik ERA traktuje błędnie jako jakiegoś trojana.

satyr64 PW
8 sierpnia 2015, 14:55
@Acid, zerknij proszę na to, może coś pomoże:

http://host1gb.net.pl/download.php?file=bd3e09deb5ab67992a0cd6c4fa4637ce

Acid Dragon PW
8 sierpnia 2015, 16:28
A powiedz mi jedno - jak się nazywa Twój folder H3? bo że "Heroes of Might and Magic III - " to widzę, co jest dalej, po myślniku?

Baronus PW
8 sierpnia 2015, 16:33
System nie może... znaczy problem z systemem. Era jest dobra wszystkim chodzi. Tu nie ma problemu. Kolega powyżej włączył tryb zgodności z Windows xp. I mu zadziałało. Próbuj tak samo. Musisz coś znaleźć w ustawieniach systemu. Może masz coś w stylu, ,nie pobieraj ze stron..." włączone i ci blokuje. Nie znam Win8. Wystarczy wyłączyć może? A pobierałeś cokolwiek innego? Coś tak mówisz jakbyś miał nowy komupter i pierwszy raz pobierasz. Czyli z ustawieniami coś. Problem z uruchomieniem to może być wina systemu, ale z pobieraniem to już nie. Każdy system potrafi pobrać. To nie komórka i przeglądarka mini.

minijack PW
9 sierpnia 2015, 21:42
Czy da się wyciągnąć poszczególne mody z WoG PLUS?

satyr64 PW
9 sierpnia 2015, 22:27
@Acid Po myślniku pisze "Zlota Edycja"

@Baronus Pytam, bo instaluję to na komputerze wujka, on ma Win8, ja mam Win7, u mnie nie było problemów, a tutaj mam.

zmudziak22 PW
9 sierpnia 2015, 22:59
Być może chodzi o polskie znaki. Spróbuj zrobić w innym folderze.

Acid Dragon PW
9 sierpnia 2015, 23:39
Nazwa folderu jest OK, jeśli jest pisana przez "l", a nie "ł".
W takim razie pozostaje upewnić się, że wszelkiego rodzaju programy "ochronne" będą wyłączone na czas instalacji. W szczególności produkty z szyldem Nortona.

Baronus PW
10 sierpnia 2015, 11:55
Instalacja. U mnie jest to samo gdy rozpakowuję w folderze mods. Wtedy robi :
heroes3/mods/mods ... i wywala komunikat o braku instalatora. I słusznie bo w folderze mods go nie ma.
Niech wszyscy zapamiętają:
MODÓW NA ERĘ NIE ROZPAKOWUJEMY W FOLDERZE MODS!!!
Choć to niby logiczne. Rozpakowujemy je w folderze Heroes III czy jak kto tam ma. CZYLI GŁÓWNY FOLDER GRY! Tam jest instalator. I on umieszcza je dopiero w folderze Mods.
O tak głupią sprawę mnóstwo graczy może się potknąć i porzucić Erę bo, ,nie działa". A wielka szkoda.

Co do blokady ściągania nie wiem. Sam nie mogę pobrać ze skarbca niczego menedżerem pobierania bo nie przechwytuje adresu. Tylko fiksuje. Ale normalnie z wyszukiwarki tak. Problemem sa duże pliki tak około i powyżej 200 MB. Jeśli nastąpi tylko chwilowa przerwa sieci muszę od nowa, a menedżer by wznowił - wyszukiwarka od początku pobiera znowu.
Ty jednak coś chyba masz w ustawieniach.

Kammer PW
10 sierpnia 2015, 12:21
Ale jak można rozpakować mod? Przecież są one rozpowszechniane w formie plików wykonywalnych, nie archiwów, które należy odpalić, a następnie podać ścieżkę dostępu do głównego folderu z ERA.

Kantor PW
10 sierpnia 2015, 13:54
Kammer:
Ale jak można rozpakować mod? Przecież są one rozpowszechniane w formie plików wykonywalnych, nie archiwów, które należy odpalić, a następnie podać ścieżkę dostępu do głównego folderu z ERA.

To nie do końca prawda, tak naprawdę są to tzw. archiwa SFX, czyli archiwa wykonywalne. Można je bez problemu uruchomić jako exeki, albo też otworzyć wedle uznania w jakimkolwiek programie kompresującym i dopiero potem wrzucić do folderu z modami :)

Kammer PW
10 sierpnia 2015, 14:12
A tego to nie wiedziałem - dzięki za oświecenie mnie.

Baronus PW
10 sierpnia 2015, 15:37
Tak same się rozpakują ale trzeba je włożyć w ODPOWIEDNIE miejsce. I NIE JEST nim folder mods. Zresztą podejrzewam, że są różne.
Na ogół rozpakowujemy w folderze Heroes, a nie mods. A oczywiście można i jakimś zipem czy rarem, byle dobrze rozpakował i nie pomieszał zawartości.
Ludzie odpalają w folderze mods i wtedy robi mods/mods i błąd. Musieli by zmienić ścieżkę usuwając mods klawiaturą, ale tego nie wiedzą. Stąd lepiej niech wkładają mody w folder Heroes i tam odpalają. Wtedy nic nie trzeba klawiaturą.
Takie drobiazgi mocno męczą. A dla kogoś nieobytego są nie do przejścia. Zatem może przykład.
Macie mod o tytule np. Light.
Wkładacie w folder Heroes3 i odpalacie.
Wtedy sam się rozpakuje i utworzy ścieżkę:
heroes3/mods/light
Jeśli wrzucicie go w folder mods to utworzy się:
heroes3/mods/mods/light
I wyskoczy błąd. Tak jest nieprawidłowo.
Musicie jeszcze otworzyć plik list w folderze mods i dodać tytuł modu - musi być identyczny jak folder z modem.
light
I już działa.
To dla początkujących. Szkoda żeby z takiego powodu nie grali modami.

Kantor PW
10 sierpnia 2015, 17:16
Hmm, ale czegoś nie rozumiem, po co własnoręcznie bawić się z rozpakowywaniem, jeżeli można w łatwy sposób go wgrać za pomocą launchera z Ery?
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel