Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Jak trafiłem/trafiłam do Kwasowej Groty?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

MCaleb PW
23 stycznia 2006, 12:39
Dziekuję za ciepłe powitanie, od razu to piwo lepiej smakuje.
A co do GC to niestety nie mam z tym nic wspólnego. Nie wiem czemu już kilka osób się mnie o to pytało, myślałem że skoro mam M-ke przed, no to będzie bardziej niepowtarzalne :)
Jedyne co mnie łączy z CDA to to, że zbieram regularnie i raz na ruski rok coś napisze do AR.
Osobiście wolałbym gdyby mnie łączono z portalem XG (RIP), gdzie byłem red. naczelnym serwisu dot. Heroesów. Niestety z braku siły roboczej (czyt. niewielu chętnych do współpracy) nie udało mi się rozkręcić serwisu, lecz tylko go podtrzymać przy życu, aż do kolejnej (tym razem ostatniej, bo było ich wiele) śmierci klinicznej portalu.

Acid Dragon PW
23 stycznia 2006, 15:27
Witam,

na dosypywanie mniejszej ilości siarki do piwa oczywiście nie masz co liczyć, bo jeszcze ktoś by pomyślał, że to miejsce jest przyjazne mieszkańcom ;).

Co do XG - żałuję, ale kompletnie nie kojarzę (może jedynie skrótu nie kojarzę?) - mógłbyś przybliżyć nieco swe prace?

MCaleb PW
23 stycznia 2006, 15:47
Ech... niewiele tego było i gdy już udało mi się znaleźć jakiś porządnych ludzi na rozkręcenie portalu, nastąpiła ostatnia śmierć kliniczna X Generation. To było w 2004. Do dziś XG nie zostało ponownie reanimowane.
Pamiętam, że obejmowałem posadkę na kilka miesięcy przed wypuszczeniem H4 (z początku to miało być tylko o IV, ale rozciągnąłem portal na wszystkie części cyklu), po tym jak poprzedni, założycielski team olał sprawe kompletnie. Przez ten cały czas starałem się podtrzymać heroes4.xg.pl przy życiu i szukać ludzi do współpracy. Większość to nie bawiło, a mniejszość albo nie miała czasu, albo chęci. Co prawda znalazłem kilka osób, które podięły się tego zadania, a nawet przygotowały i umieściły swe prace oraz newsy... i tu nastąpił koniec. XG przestało działać, cała praca poszła na marne, bo nie udało się odzyskać straconych danych.

Nasz portal nie był rozreklamowany, bo nie chcieliśmy pokazywać niedokończonej strony, lecz zanim skończyliśmy, nie było już co pokazywac.
Dlatego zapewne niewiele osób pamięta ten portal.

vinius PW
23 stycznia 2006, 16:09
Ach tak? Prosze mi przypomniec adres tej strony. Mapa ogród wolności. Co pisze po załadowaniu mapy (tzn Autor)? Bo ja osobiście tego autora znam, jest nim Louner, na co ma potwierdzenie w formie artykułów internetowych. tutaj na stronie głównej ktos pisze, ze sam zrobił mapę, a co pisze w mapie?

Acid Dragon PW
23 stycznia 2006, 16:55
Poszukałem. Ostatni ślad, na jaki natrafiłem pochodzi z września 2004. Niestety chyba rzeczywiście przez małą popularność serwisu (choć brak reklamy i niedbanie o popularność jak najbardziej popieram), nigdy nie było mi dane zajrzeć tam, gdy jeszcze istniał. Zapowiadało się nieźle, jeśli to, co miało być w menu po lewej, miało być w pełni zrealizowane. Niestety ostatnie 2 lata były bardzo niekorzystne dla polskiego heroes-netu. Zniknęło bardzo wiele stron - zarówno tych amatorskich, jak i tych profesjonalnych (osobiście najbardziej brakuje mi heroes.wr.pl). Dla mnie jest to osobiście tym bardziej bolesne, że zawsze wierzyłem, iż siła polskich fanów HoMM i heroes-netu w Polsce powinna leżeć w różnorodności stron, tematyk i klimatów...

Ale płakać nad rozlanym mlekiem też nie można. Trza się cieszyć i wspierać to, co zostało. A śmiem twierdzić, że Grota na polu amatorskich stron fanowskich o HoMM-MM jest całkiem pozytywnym przykładem, że jednak ta teoria o różnorodności jest prawdziwa.

Tym bardziej - witamy.

MCaleb PW
23 stycznia 2006, 23:48
Ah... jak to mówią na Albionie "This brings back the memories". Nawet zaglądnąłem do mojej maszyny parowej, w której miejscu są przechowywane pergaminy, na których zapisano me rozmowy z trybika nazwanego 'GG'. Najstarsze sięgają A.D. 2003, więc na pewien czas, zanim nastąpił kataklizm. Wtedy właśnie rozmawiałem ze stwórcą portalu, zwanego przez niektórych adminem. Odbudowanie XG miało nastąpić, lecz jednak coś nie wypaliło do dzisiejszego dnia (mówi sie o rozłamie pomiędzy stwórcami).

Dziękuję za ten adres, milo jest przynajmniej popatrzeć na pergamin główny. Ale jako jest to tylko jeden z zamkniętych epizodów mojego życia, to nie zamierzam wskrzeszać tego, co pogrzebane (i tutaj uwaga do czytających nekromantów - muszę was rozczarować, to jedyna pozostałość 'ciała', która przetrwała próbę czasu, reszta uległa całkowitemu zniszczeniu, więc prosze o należyty szacunek dla tejże relikwi, dzękuję).

Dziękuję raz jeszcze, i jeżeli pozwolicie, wolałbym nie wracać do tamtych wieków. Wieków wielkich kataklizmów oraz mroku, który zalęgł się na stałe po opuszczeniu tamtych ziem...
Mimo to jestem skłonny udzielić wszelkich możliwych informacji, tym którzy będą pytać, o tamtych czasach, które nigdy już nie powrócą, gdyż myślę że powinno się zachować w pamięci pionierów, którzy wrócili z niczym.

Acid Dragon PW
24 stycznia 2006, 00:05
Tak istotnie czasami bywa - konflikty, rozłamy, kataklizmy.... A na wszystkim cierpią fani, którzy przecież mogliby mieć kolejną krainę do odwiedzania... Grota też niejedną trudność przeszła, a i nawet w tej chwili ciągle wracamy do pełni mocy sprzed ostatniego kataklizu (choć pozostały rzeczy już raczej czysto kosmetyczne), ale zawsze miała tę zaletę, że była niezależna.


Narsil PW
24 stycznia 2006, 11:27
Niestety.Dobrych stron o HoMM jest rzeczywiście coraz mniej :-(

vinius PW
24 stycznia 2006, 15:18
Ja sie nie przywttałem, jak cham i prostak, a więc nadrabiam zaległość:
Witaj sznoawny przybyszu. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród nas serdecznych kompanów i podzielisz się z nami swą wiedzą. A jezeli chcesz, dokształcimy Cię w sprawach KB. a jak się chcesz dokształcić, to odwiedź moją stronę :P

MCaleb PW
25 stycznia 2006, 22:56
Tak, już zbyt mało jest stronek o HoMM, więc dlatego zawinąłem do tego bezpiecznego portu... znaczy się Groty :]
Mi także brakuje heroes.wr.pl, bo aż do 'fuzji' (o ile mnie pamięć nie myli) była moją ulubioną stronką o Heroesach. Lecz cóż, znów zacytuje Albiończyków mówiąc "Life is brutal and goes on", więc trzeba się skupić na teraźniejszości (vel przyszłości) i także iść naprzód.
A tak na marginesie, to wcześniej nawet nie postrzegałem siebie jako człowieka 'z przeszłością' XD

Seener PW
17 lipca 2006, 23:56
Ja grotę namierzyłem nieprzypadkowo. Jesten herosomaniakiem i w którymś numerze CD-Action, był artykuł o wogu. Pomyślałem że jak tylko będę miał neta to pierwsze co zrobię to wpiszę w googlach słowo WOG. Nie pamiętam co mi wyskoczyło ale tak się tu dokopałem. Było to rok temu w wakacje. Założyłem wtedy neostradę w promocji na dwa miesiące. Ściągnąłem WOGA, ale nic nie pisałem na forum aż do tych wakacji gdzie założyli mi neta na dwa lata.

Szarak PW
18 lipca 2006, 10:38
Ja po prostu podróżowałem, po Antagriachu, gdy spotkałem Rabicana, obecnie mojego przyjaciela - lisza. On zaprowadził mnie do Kwasowej Groty, wcześniej wiele opowiadając o tubylcach, zwyczajach i ustrojach. Dziś bardzo się cieszę, że mogę popijać z wami tą siark….Znaczy się "piwo" :) Tylko szkoda że się tak strasznie wyróżniam, jeno ifrytów tu mało. Ba, nie ma żadnego.
W każdym razie, cieszę się, że tu jestem, tylko ciekawm, ile ta Tawerna, przetrwa na Antagriachu… Wiecie, przepowiednia i WoGóle... :|

Tym optymistycznym akcentem
Pozdrawiam
Szaruś vel The Strongest Ifryt Onikage.

Tilogour PW
18 lipca 2006, 15:55
Ja trafiłem na tą stronę dzięki magii google:)
Wchodziłem na wszystkie strony[polskie] na których coś pisało o WOGu

Kreator PW
8 sierpnia 2006, 09:57
Ja trafiłem do groty zupełnie przypadkowo szukając patcha M&M9 na stronach google, jakież przyjemne było moje zaskoczenie bowiem poznałem stwory które na temat M&M wiedziały więcej odemnie (choć nie dużo, lub...). Dlatego będę się udzielał i w miarę moich możliwości pomagał nowoprzybyłym. A swoją drogą to stwierdzam że trochę z nas czubki, pewnie każdy kończył M&M parę razy i nadal ma ochotę rozpisywać nad tą cudowną serją.
Pozdrawiam wszystkich maniaków, i jedyną chyba wśród nas maniaczkę.
Kreator

Helboy PW
14 sierpnia 2006, 11:56
Ja trafiłem do groty przez poszukiwanie woga i odpowiedzi na pytania, które otrzymałem na stronie kwasowej groty i cieszę się, że tu trafiłem.

Blade Master PW
17 sierpnia 2006, 12:44
Podobnie jak kilka innych osób wyżej natrafiłem na Grote w poszukiwaniu WOGa. I muszę przyznać że przez nią wiele się dowiedziałem o świecie Might & Magic. I nawet chyba zaczne grać w M&M, bo moja dotychczasowa eksploracja sagi M&M ograniczała się tylko do Herosów.

Lord Pawello PW
17 sierpnia 2006, 18:47
A ja nie pamiętam kiedy trafiłem na Grotę i z jakiego powodu :D Najpierw wogóle nie wiedziałem o takiej stronce, a później znałem ja "od zawsze" :P

Quba PW
26 sierpnia 2006, 19:06
"Więc rozejrzałem się po domu, aby znaleźć rzeczy, które zacząłem i nie skończyłem... i zanim wyszedłem z domu dzisiaj rano skończyłem butelkę czerwonego wina, butelkę białego, Bailey'a, Kahlua i Wild Turkey, Prozac'u, trochę walium, niedopalonego jointa, resztę tortu serowego i pudełko czekoladek. Nie macie pojęcia, jak fajnie się czułem... i tak trafiłem do tej galaktyki"

Ale tak na serio:)
Więc wpisałem "smoki na Antagarichu"(wiecie jak to jest człowiek gra tylko w Heroes 3 a chce wiedziec troszke więcej o stwożonkach żyjącym w tym świecie"
No i trafiłem do Kwasowej groty.No i pacze i jest zakładka "smoki w świecie Might and Magic"(czy jakos tak) no i przez następny tydzień studiowałem:). No i się wkońcu założyłem konto.

Czy może mi ktos powiedzieć w której części Might and Magic mo ge zwiedzić Antagarich.

Alamar PW
26 sierpnia 2006, 19:18
W MM7

Kathrin PW
28 sierpnia 2006, 20:48
Witam niewitanych:) miło widzieć nowe twarze.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: Jak trafiłem/trafiłam do Kwasowej Groty?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel