Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Teoria Wielkiej Unifikacji
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Matheo PW
15 marca 2012, 20:43
Przepraszam powinno być "kilku animacji" ;) Pomysł z wysłaniem jednostek wyszedł od kogoś z THF. Dokonali tego przez Alex-andra. Jak narazie był to jedyny kontakt pomiędzy tymi zespołami.

TopFunny525 PW
15 marca 2012, 22:02
Alex-Ander jest znany z bardzo dobrych jednostek. Więc nie mów, że niejakiego tylko normalnie Alex Andra. To tyle.

AmiDaDeer PW
15 marca 2012, 23:07
Alex-ander to członek HotA Crew pracujący też przy Forge KomandoRRa. Dziwnym mi się wydaje, ażeby jednocześnie brał udział w tworzeniu THF.

(do przeniesienia)

Matheo PW
16 marca 2012, 15:39
TopFunny525 niech Ci będzie, poprawiłęm.
Hobbit, ktoś z THF zna Alexa-andra i skontaktował się z nim, żeby zaprezentował HotA Crew gotowe animacje jednostek. Nie jest on w żaden sposób związany z THF. Tylko tyle i aż tyle ;)

TopFunny525 PW
16 marca 2012, 15:57
W sumie, cieszę się, że The Forge będzie poprawione i w dodatku w Horn of the Abyss. BTW. Czy jest możliwe obecnie granie w Forge na HOtA czy też bardziej nie?

AmiDaDeer PW
16 marca 2012, 16:55
Nie można grać w coś, co nie jest wydane w jakiejkolwiek grywalnej formie.

TopFunny525 PW
16 marca 2012, 22:15
BTW. Dlaczego nie wspomniano np. o Equilibirs czy np. Master of Puppets?

avatar PW
17 marca 2012, 22:33
Wspominam Equilibris i Master of Puppets.

Trith PW
17 marca 2012, 23:11
W sumie tego tematu praktycznie nie śledziłem, ale jeśli dobrze się orientuję po zerknięciu na kilka bliższych i dalszych postów...

Equilibris jest modyfikacją do H4, nie do H3/WoGa. Rozumiem, komnaty WoGa i Equilibris (@Alamar zabij mnie, nie jestem pewien jak poprawnie odmieniać tę nazwę. :P ) zostały jakiś czas temu zespolone, jednak mi osobiście się wydaje, że wspominanie o Equilibris w temacie poświęconemu stricte WoGowi jest trochę jak omawianie H5 w Cytadeli Mocy i Magii... Ale to tylko moje osobiste odczucie.

Natomiast... Czemu nikt nie zwrócił w tym temacie jeszcze uwagi na Master of Puppets? Cóż... W moim odczuciu ten mod ma, rzeczywiście, duży potencjał i świetne pomysły, dobrze zrealizowane od strony technicznej... Jednak wykonanie graficzne tej modyfikacji mnie skutecznie odstrasza... Nie wiem jak inni, mówię piszę tylko, dlaczego ja nie pałam jakąś szczególną miłością do tego moda...
Aaa... Niech ktoś mnie oświeci: Czy dalej w internecie nie ma angielskiej wersji tego MoPa?

----

A teraz pouczenia... Jak ja nie lubię mojej roboty...

@avatar
Akurat od osoby Twojego pokroju nie spodziewałem się tak nierzeczowej odpowiedzi... Ale powiedzmy, że jest to w pewnym stopniu usprawiedliwione, gdyż...

@TopFunny525
Twój post jest w sumie niewiele lepszy. Jest lepszy o tyle, że nakierowałeś tym krótkim zdaniem na jakieś zagadnienie... Jednak tego zagadnienia nie rozwinąłeś. Jeśli dobrze się orientuję w tych ogólnych/uniwersalnych zwyczajach pisania na forum, to w dobrym smaku jest nie tylko zarzucić jakiś wątek w temacie, ale również go chociaż częściowo przedstawić/omówić/wyrazić opinię, żeby dać większą podstawę do dyskusji, a nie mieć nadzieję, że rozmówcy zechcą się produkować praktycznie od zera. (Bo jak widać, nie zechcą.)

Irhak PW
18 marca 2012, 14:35
Cytat:
Equilibris jest modyfikacją do H4, nie do H3/WoGa. Rozumiem, komnaty WoGa i Equilibris (@Alamar zabij mnie, nie jestem pewien jak poprawnie odmieniać tę nazwę. :P ) zostały jakiś czas temu zespolone, jednak mi osobiście się wydaje, że wspominanie o Equilibris w temacie poświęconemu stricte WoGowi jest trochę jak omawianie H5 w Cytadeli Mocy i Magii... Ale to tylko moje osobiste odczucie.
Szczerze? Nie wiem kto wymyślił to zespolenie, ale z obecnej Kuźni można właściwie wydzielić 2, a nawet 3!, inne działy.

A teraz do rzeczy: które mody da się na pewno połączyć?
- HD mod,
- NU+FU (z drobnymi zmianami?),
- NI mod (wraz z AR),
- New Battlefields,
- New Commanders (?),
- 8LR (wątpię czy jest sens łączyć to z czymkolwiek teraz),
- Grove,
- New Necropolis.
O czymś zapomniałem? Możliwe, ale spójrzcie sami ile już te mody dają łącznie - masa możliwości i... ogromna praca nad połączeniem ich. I w dodatku są w pewnym stopniu już ze sobą kompatybilne, prawda? (może z wyjątkiem NU i Grove, ale co tam :P)
Przeleciałem pobieżnie cały temat i co znalazłem? Praktycznie pustkę. Żadnej listy modów, które można by było połączyć w jeden. Może od tego zacznijcie w końcu rozważania? I to może jeszcze najlepiej w takiej formie:

Cytat:
Nazwa Modu
[a=]Link[/a] do strony o nim
Zalety/nowości wprowadzone przez mod:
Przeciwwskazania do przyłączenia:

Chyba łatwiej byłoby rozważać już o tym wszystkim mając odpowiednią listę modów, nieprawdaż? :P

Przykład, aby nie być gołosłownym:

Autumn Rampart
Temat w Jaskini Behemota
Zalety: odświeżenie wyglądu miasta, nowe wizerunki niektórych jednostek, poprawa statystyk krasnali
Przeciwwskazania do przyłączenia: niedokończony, muzyka nieco odstaje, ingerencja w statystyki i nazwy jednostek i budynków

majaczek PW
5 kwietnia 2012, 13:09
apropos ERA, amethyst.dll i NU

problem z ulepszaniem stworków w amethyst.dll został rozwiązany
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=34437&pagenumber=8
pozostały tylko "resztki" problemu, tzn. amethyst jest niezgodny z oficjalnym skryptem Universal Upgrades, bez tego skryptu wszystko działa prawidłowo.

Czy to wystarczy aby pracować nad nową wersją New Upgrades (Nowe Ulepeszenia), która by dodawała stworki zamiast je podmieniać? Jeśli tak i jeśli mod ma zamiar zmieniać któreś oficjalne skrypty, to proszę troszkę poczekać na upgrade oficjalnych skryptów, przed tworzeniem ich poprawionej wersji.

Cieszyłbym się gdyby powstało nowe NU, dodające stworki, siedliska, dodające skrypty i nie zmieniające starych bazujące na amethyst.dll i Era 2.1 oraz zajmujące jak najmniej numerowanych zmiennych globalnych (era udostępnia nienumerowane, nazwane zmienne globalne w dowolnej ilości, ale aby ich użyć trzeba się posłużyć zmienną lokalną jako pośrednikiem, bo te nowe zmienne mogą wymieniać dane tylko z innymi zmiennymi).

fishkebab PW
5 kwietnia 2012, 14:18
Chciałbym dodać, że nie planowaliśmy nigdy połączenia się z HoTA. Jak napisał Matheo, była to tylko lekka pomoc ze strony Alex-andra.

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2012, 14:33
Cytat:
Czy to wystarczy aby pracować nad nową wersją New Upgrades (Nowe Ulepeszenia), która by dodawała stworki zamiast je podmieniać?

Z tego co widzę - nie, gdyż ów ametyst ciągle ma błędy, chociażby dotyczące wogowych interfejsów.

Na pewno jednak będziemy obserwować tę modyfikację i przy powrocie do prac nad Nowymi Ulepszeniami - spróbujemy faktycznie jej użyć.

Matheo PW
5 kwietnia 2012, 16:18
@ Fishkebab Z tego co wiem to nigdzie nie pisałem, że mieliście się połączyć. Jeśli ktoś tak to odebrał, to już nie moja wina. Wszystko było wytłumaczone.

TopFunny525 PW
17 kwietnia 2012, 18:05
@2UP
Acid. Kiedy można się spodziewać powrotu do prac przy NU?

majaczek PW
29 kwietnia 2012, 14:27
Czy mam pozwolenie na wykorzystanie grafik pochodzących z NU? Mam zamiar wprowadzić trzecie ulepszenia dla każdego z 7 poziomów w każdym zamku,. i oczywiście skorzystam z Amethyst (nie ma tyle jednostek do podmiany w zwykłym WoGu). Oczywiście sypnę Creditsami. Jeśli pozostałe jednostki będą za słabe (graficznie) ktoś będzie mógł zrobić podmianki (tak jak teraz z 8lv), ale rozpracuje koncept m.in statystyk tych stworków.

A teraz ciekawostka - istnieje szansa że każde z tych ulepszeń będzie miało własny prawdziwy budynek (budowalny w ratuszu, widoczny w podglądzie miasta) - oczywiście nie chwalę się bo znowu większość pracy odwala za mnie kto inny, ale ten feature wydaje się dużo prostszy do dodania niż całkowicie nowe miasta (prawdopodobnie łatwiejsze od Amethyst, trudniejsze od Emerald). Jednak szukanie bugów trochę zajmie bo "mój wywiad" nie tylko sprawdził że są po 44 budynki na miasto i są tablice do przekopiowania, a limit fizyczny jest 64 budynki, ale także wielokrotnie w kodzie jest kawałek który sprawdza czy numer budynku jest nie większy niż 44 (z "remove 99 limit for secondary skills" się udało, to tu się raczej też powinno). Oczywiście przeniesienie tablic wymaga zmiany wszystkich pointerów w kodzie.

Gdyby nowe budynki w istniejących miastach były dostępne, to co byście dodali? (7 ulepszaczy do potworków + 1 ulepszacz do zamku co przyzywa dwóch "castle defenders" podczas oblęzenia + 1 ulepszacz do magazynu zasobów co daje 3 mitrilu i 2500 złota na tydzień = to tylko 9 budynków - zostało jeszcze 11 wolnych slotów na miasto + niektóre miasta nie korzystają ze wszystkich 44 zarezerwowanych slotów). Dodam że budynki będą najprawdopodobniej "blankami" do oskryptowania (choć istnieje szansa na zduplikowanie hardcodowego budynku z jednego miasta do drugiego - aczkolwiek mała). Ulepszacz do budynku Graala ma sens czy nie bardzo? jakieś bardziej oryginalne pomysły na budynki?

PS: nie obrazisz się Acid Dragon jakbym to ja miałbym być pierwszym który wyda mod dający ulepszenia do prawie wszystkich bazowych jednostek do ERY? (zaznaczam że mam być wydawcą nie twórcą gdyż bez istotnej pomocy wielu życzliwych osób nie dałbym rady) - oczywiście o ile oprócz wtyczki ERA będą skrypty ERM to zrobię je po swojemu (chcę "pożyczyć" pomysł i grafiki od ciebie no a we wtyczkowaniu pomagają mi ważne osobistości na forum ERY) - w końcu muszę mieć jakiś wkład w projekt poza zebraniem wszystkiego do kupy (statystyki i Stack Experience stworków pewnie też będą moim dziełem).

Acid Dragon PW
29 kwietnia 2012, 21:22
Cytat:
Acid. Kiedy można się spodziewać powrotu do prac przy NU?

Z mojej strony trudno powiedzieć. Obecnie obstawiam czerwiec. Na szczęście prace posuwają się naprzód również i bez mojego bezpośredniego udziału.

Cytat:
Czy mam pozwolenie na wykorzystanie grafik pochodzących z NU?

Oczywiście, przy zachowaniu listy pierwotnych autorów.

Cytat:
PS: nie obrazisz się Acid Dragon jakbym to ja miałbym być pierwszym który wyda mod dający ulepszenia do prawie wszystkich bazowych jednostek do ERY?

Nie, absolutnie. Ja jednak stoję na stanowisku, że cholernie trudnym zadaniem jest stworzenie dobrych ulepszeń dla chociaż 2 poziomów, a co dopiero do wszystkich. W tej chwili prace nad NU idą zdecydowanie bardziej w kierunku jakości, nie ilości.

majaczek PW
1 maja 2012, 01:22
Największy problem to staty nowej jednostki, umiejętności specjalne I ogólny koncept - kompletnie nowe stworzenia i tak może czekać przyszła podmianka DEFów (jak to było z 8lv). Będę używał Amethyst więc będzie sporo nowych slotów na jednostki, a stare użyję tam gdzie pasuje. Dla Zamku mogę użyć w większości czerwonych wersji DEFów z reskina (Fajny pomysł bo reskin zawiera grafiki budynków). Uzyskanie Feature nowych budynków może być kłopotliwe (nie dam rady bez dużej pomocy EROwiczów) ale wyraźnie prostsze od dodania nowego miasta (dodane są tylko budynki, wszystkie zmiany dotyczące ilości miast, nie budynków na miasto są niekonieczne). Dodaję 7 jednostek na miasto (minus ulepszenia do istniejących jednostek) przy zachowaniu 8 levelowców jako podwójnie ulepszony level 7. Nie nie pomyliłem się w liczeniu - do każdego miasta dojdzie Castle Defender - unikalna jednostka którą przyzwa na pole bitwy odpowiednik Kapitola dla fortyfikacji (zastanawiam się czy pozwolić to zbudować dla każdego miasta czy tylko dla jednego - w drugim przypadku po prostu będzie wymagał kapitola), oczywiście tylko podczas oblężenia danego miasta. Dla Castle/Zamek będzie to God's Chest (znalazłem DEFa jednostki która przypomina żydowską Arkę na Tablice przykazań, ale nazwanie jednostki bardziej jednoznacznie trochę nie pasuje do Heroes3) - będzie miała flagę "maszyna wojenna" (nieruchoma), oraz będzie mogła wielokrotnie rzucać wskrzeszenie, będzie to jednostka strzelająca z efektem "Cast After Attack" lub "Cast non-direct damage spell" jeszcze nie ustaliłem jaki. Każdy Castle Defender będzie miał około 1000 życia (czasem więcej), oraz pożyteczne zdolności specjalne (niekoniecznie wszystkie będą casterami), będą to zazwyczaj jednostki niepodobne do istniejących (wyjątkiem jest CD Nekropolii - będzie miał, być może przekolorowanego, DEFa Drakolicza, bądź będzie to nawet ten sam Drakolicz, myślę też nad przypisaniem Czarodziejskiego smoka i innych supersmoków którejś nacji). Castle Defenderzy będą dodani podczas oblężenia w liczbie 2 stacków na określonych pozycjach, a ich ilość będzie zależała od daty w grze (1/tydzień, 1/miesiąc kilka/miesiąc bądź użyć niestandardowego odstępu), prawie na pewno wszyscy będą Double Wide i nie muszą się odnawiać (tak jak wieże zamku nie muszą być odbudowane po oblężeniu w Heroes3, w Heroes2 musiały). Znalazłem mnóstwo DEFów w sieci ale większość nie nadaje się na ulepszenia (głównie nowe jednostki, sklejanki i zripowane z innych gier), więc prawdopodobnie znajdę dobre dla CD, będzie sporo neutralnych, może też nowa machina wojenna. Nie macie żadnych pomysłów na nowe budynki?

PS: HotA oficjalnie ogłosiła przejście na platformę ERA, nie znaczy to jednak że udostępnią uniwersalny plugin do dodawania miast (patrz temat HotA na HC) - prawdopodobnie wtyczka której użyje na ponad 44 budynki na miasto będzie prawdopodobnie niezgodna z ta "Ho pod ERĘ". Prawdopodobnie wersja 1.1 HoTY wciąż będzie niezależnym/niekompatybilnym dodatkiem). O ile udostępnią wymagane interfejsy zadbam o zgodność "mojej" wtyczki z nową Ho (napisałem "mojej" bo będzie specjalnie dla mnie, ale będę miał tylko częściowy, pewnie niewielki wkład na jej powstanie).

EDIT: jedyne jednostki z oryginalnego WoGa które podmienię to Messengerzy - zamienię je na drugie ulepszenia żywiołaków.

majaczek PW
1 stycznia 2016, 20:37
Nie zrobiłem fizycznych budynków do miast - przepraszam. Za to powstało Amethyst Upgrades - następca NU i FU korzystający z wtyczki Amethyst (więc dodaje stwory - nie podmienia).

Moje Mody można znaleźć w temacie Knightmare Mods na HeroesCommunity.

Janosik PW
7 lutego 2017, 09:11
Może głupie pytanie ale:

Czy oni wszyscy nie mogą się ze sobą dogadać w sprawie tworzenia jednej gry?
Chyba wszyscy tą samą grę robią po godzinach - więc o kwestie finansowe nie chodzi więc?

Co prawda widziałem na jakimś projekcie link do dobrowolnych wpłat. Ale to było nieobligatoryjne.

strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [różne] Teoria Wielkiej Unifikacji

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel