Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] Master of Puppets
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 7 - 8 - 9

majaczek PW
29 kwietnia 2012, 14:38
Przepraszam za double posta ale minął miesiąc, a ja chcę sprostować poprzedni post.

MoP bazuje na podobnych mechanizmach co ERA ale nie korzysta bezpośrednio z ERY. Jest częściowa zgodność z wtyczkami do ERY, ale inną ilość artefaktów, stworków, siedlisk uzyskano bezpośrednio w EXE więc Emerald, Amethyst, Dwellings.dll są niezgodne z MoP. A przynajmniej tak wynika z oficjalnego tematu o MoP.

Liabaen PW
1 maja 2012, 20:43
Jako że język rosyjski jest mi zupełnie obcy, a na hc, znalazłem niewiele informacji to byłbym wdzięczny, jeśli ktoś by mi opisał z czym to się je.

Na razie zainteresowało mnie parę obrazków:

Dodatki do interfejsu miasta

Ulepszanie krasnoludzkiej osady - Krasnoludzka osada? Wreszcie chociaż namiastka potęgi mojej poniżanej, lecz najulubieńszej rasy.

Info o jednostce w czasie bitwy - Swoją drogą, ciekawe tło, czyżby animowane (padający śnieg)?

Opcja wykupienia wszystkich jednostek - Dobrze, że jest oddzielny przycisk w interfejsie, ta opcja w WoGu była nieporęczna.

Handlarz zwojami

Artefakty i plecak

Nowi Bohaterowie

Ustawienia dodatkowe MoP przy wyborze mapy

Nowe jednostki i ich siedliska na mapie przygód

VIDEO



TopFunny525 PW
2 maja 2012, 23:12
Jedno ze zdjęć przypomina mi Kratosa z God Of War. Na dowód. Pozwolę sobie je zamieścić:

In Fact. Jest to samo zdjęcie tylko część zostało wyżarte(patrz:wycięte) a reszta pomniejszona. Poza tym wszystko okay:).

I jeszcze coś. Panowie od MOPA wykorzystali również zdjęcie Sub-Zero z Mortal Kombat 9.

Ale jak zwykle przesadzam z tym czepianiem się o szczegóły:)

avatar PW
2 maja 2012, 23:37
Sprawdzałeś credidsy, że się czepiasz, czy wyważasz otwarte drzwi?

TopFunny525 PW
2 maja 2012, 23:46
Porównaj obrazki nim zaczniesz mnie oskarżać. I raczej wyważam drzwi. Chodziło mi o zdjęcia. Są z różnych gier i ja powiedziałem z których.
EDIT: Porównaj sobie zdjęcie Kratosa przedstawione przez Liabeana i moje. Te same rysy wszystko to samo. Podobnie jak Sub-Zero. Zdjęcie Kratosa i to w Modzie to dwie bliźniacze krople wody. Więc wpierw zobacz na zdjęcia i porównaj z tym, które znalazłem niż mnie troszkę oskarżać.
Bez urazy i Przepraszam za moje niestosowne zachowanie.

The Doom PW
3 maja 2012, 00:13
@Up
Dobrze, większość bohaterów jest skądś 'ściągnięta', jednak czy zdajesz sobie sprawę, ile zajęłoby utworzenie tylu ZUPEŁNIE NOWYCH portretów? Na obronę swych racji możesz przytoczyć przykład HoTA'y. Drużyna robiąca Horn of the Abyss to jednak, jak to ktoś kiedyś pięknie określił - perfekcjoniści, zapewne nie przeboleliby ściągania obrazków z Google. Naczekałeś się już na pierwszy prawdziwy, fanowski dodatek do HoMMIII, prawda...? Chyba nie chciał byś czekać drugie tyle na MoP'a -.-

PS Zdaje się, że... Ekhem... Sam sobie przeczysz. Wpierw coś robisz, a potem przepraszasz za swe 'niestosowne' zachowanie. Skoro było niestosowne, to dlaczego napisałeś to, co napisałeś :?

Fandor PW
3 maja 2012, 10:26
Teraz ja zgadzam się z panem powyżej, chętnie pograłbym God of warem w H3, tak jak podobają mi się obiekty ściągnięte z Age of Wonders bo jest to świetna gra a niektóre rozwiązania także chętnie ujrzał bym w Heroes. Np. Portrety przedstawiające całych (magów) bohaterów, wieże strażnicze, i inne.

majaczek PW
4 maja 2012, 16:43
TopFunny wyraził obiektywną/słuszną opinię. Przeprasza za sugestie które mogły się wkraść. Tj. nie przeprasza za zauważone podobieństwa bo są faktem, ale za sugestię że MoP mógł nie uszanować autora oryginału tych grafik (prawdopodobnie creditsy są, w razie samych praw autorskich ratuje nas prawo do cytatu).

Czemu tym razem ja rozumiem a inni nie?


I tak obrazki są ładne i nie czekały wieków na zebranie/utworzenie - ja też popieram taki sposób zbierani materiałów (w jednym z przyszłych moich dużych modów zbieranie tego co już jest będzie głównym zaopatrzeniem - prawie 90% - a mam zamiar uszanować wszystkich oryginalnych twórców i wnieść odorbinę własnej pracy).

avatar PW
4 maja 2012, 16:58
Chciałem tylko dodać/przypomnieć, że w samym WoGu są obiekty z innych gier. Kto choć raz nacisnął przycisk Credits wie o tym doskonale.

Trith PW
4 maja 2012, 18:42
Cytat:
w samym WoGu są obiekty z innych gier.
I właśnie takie, nazwijmy je "skróty" w wykonaniu graficznym mnie najbardziej bolą w modach.
Sam MoP (podobnie jak WoG) drastycznie traci w moim odczuciu na jakości wykonania przez niekonsekwencję wykonawców od strony graficznej.

avatar PW
4 maja 2012, 20:09
I tu trzeba należy podstawić zasadnicze pytanie: czy modder musi być profesjonalnym grafikiem, czy wystarczy pomysł, zapał i twórcze wykorzystanie dostępnych w sieci elementów.

AmiDaDeer PW
4 maja 2012, 20:17
avatar:
twórcze wykorzystanie dostępnych w sieci elementów
...najczęściej niepasujących do modowanej gry.

Wiesz, jednak wolę profesjonalistów i tworzenie wszystkiego od podstaw. To daje po prostu lepszy efekt, a chyba o to chodzi w modach, co nie?

Altair PW
4 maja 2012, 20:26
Cytat:
I właśnie takie, nazwijmy je "skróty" w wykonaniu graficznym mnie najbardziej bolą w modach.
Sam MoP (podobnie jak WoG) drastycznie traci w moim odczuciu na jakości wykonania przez niekonsekwencję wykonawców od strony graficznej.

A mnie najbardziej w niektórych modach boli zbytni perfekcjonizm twórców. Przez co wiele z nich nigdy nie zostaje dokończonych. Tworzenie modów powinno być rozrywką/zabawą samą w sobie, a nie ciężką pracą przymusową. A, że jakiś mod nie jest doskonały? A kto z nas jest? Jeśli cię coś razi (grafika, błędy, skrypty itd) może to doskonała okazja by samemu coś zrobić/poprawić zamiast tylko krytykować? Czy nie na tym polega właśnie modowanie?

Hobbit:
Wiesz, jednak wolę profesjonalistów i tworzenie wszystkiego od podstaw. To daje po prostu lepszy efekt, a chyba o to chodzi w modach, co nie?

Nie.

AmiDaDeer PW
4 maja 2012, 20:28
Altair:
Jeśli cię coś razi (grafika, błędy, skrypty itd) może to doskonała okazja by samemu coś zrobić/poprawić zamiast tylko krytykować? Czy nie na tym polega właśnie modowanie?
Nie. Autor jest autorem, odbiorca odbiorcą. Odbiorca ma prawo do krytyki, autor sam sobie narzuca obowiązek zrobienia czegoś. Odbiorcy nie muszą wspomagać autora i vice versa.

Altair:
Nie.
Więc uważasz, że jakość moda nie ma żadnego znaczenia i że ważne jest tylko jego istnienie, niezależnie od tego, jak prezentuje się w grze i czy w ogóle działa?

avatar PW
4 maja 2012, 20:36
No jasne - lepsze mody cieszą się większą popularnością. Gaj nigdy nie dorówna Hocie. Ale też umiejętności nie nabywa się od ręki - na czymś warsztat musi się na być. Dlatego naprawdę wolę mod, który operuje ciekawym pomysłem i wziętymi grafikami z netu niż atakuje paintową, ale własną twórczością. Dla przykładu - o wiele bardziej jarał mnie mod New Adventure Spells, w którym Sagamosa wsadził ze smakiem do swoich skryptów mnóstwo pożyczonych grafik z innych gier niż paintopodobne nowe miasto New Forge.

BanBreaker PW
4 maja 2012, 20:45
Cytat:
Autor jest autorem, odbiorca odbiorcą. Odbiorca ma prawo do krytyki, autor sam sobie narzuca obowiązek zrobienia czegoś. Odbiorcy nie muszą wspomagać autora i vice versa.

Odbiorca ma też prawo zachować milczenie, co w większości wypadków będzie miało taki sam efekt (a raczej jego brak) na tworze końcowym autora i przynajmniej nikt nie będzie się kłócił i obrażał, i prawił innym morałów, i stwarzał nieprzyjemnej atmosfery.

Odbiorca nie musi wspierać autora, to prawda. Co więcej - jak mu się zechce to może go obrażać demotywować, utrudniać pracę itd. Wszystkie te czynności jednak o nim świadczą =)

EDIT:
Cytat:
Dla przykładu - o wiele bardziej jarał mnie mod New Adventure Spells, w którym Sagamosa wsadził ze smakiem do swoich skryptów mnóstwo pożyczonych grafik z innych gier niż paintopodobne nowe miasto New Forge.

To jest Modern Forge... ;(
No i jak narazie rzeczywiście jest dość paintowe... ^^"

Altair PW
4 maja 2012, 20:47
Hobbit:
Nie. Autor jest autorem, odbiorca odbiorcą.

Tak było dawno temu w czasach kilku bitowych blaszaków (nie jesteś chyba aż tak stary Hobbicie?). W dzisiejszych czasach ta granica zaczyna się zacierać. Teraz odbiorca może być odbiorcą i autorem jednocześnie. Wiele doskonałych modów powstaje tylko z kaprysu graczy (którzy wcale sobie niczego nie narzucają)

Hobbit:
Więc uważasz, że jakość moda nie ma żadnego znaczenia i że ważne jest tylko jego istnienie, niezależnie od tego, jak prezentuje się w grze i czy w ogóle działa?

Ma znaczenie, ale sama w sobie nic nie znaczy. Liczy się dobra idea/pomysł i grywalność moda. Jeśli są te elementy to pomimo, że wszyscy będą narzekać na straszną grafikę i tak będzie przybywać nowych graczy. Jeśli pomysł jest kiepski nie uratuje go najlepsza grafika czy oprawa dźwiękowa. Wszyscy będą się nim co prawda zachwycać, ale po niedługim czasie i tak rzucą go w kąt.

AmiDaDeer PW
4 maja 2012, 20:59
Powiem tak: przeczytajcie raz jeszcze tego posta avatara, a dopiero potem odpowiadajcie.

TopFunny525 PW
26 maja 2012, 12:38
Okay. Zbytnio się czepiałem o te portrety. Ale nieważne. Sądzę iż są w porządku. Jedynie kilka z nich mi nie pasuje do tych miast co trzeba. NP. Kratos powinien być w Lochu. A z kolei Sub-Zero powinien być w Fortecy. Ale chyba już zbytnio się czepiam:D. Grunt, że są w porządku:).

witchking PW
13 września 2012, 13:19
Dostępna jest angielska wersja moda. Oto link:
http://mop-drew.ru/d/index.php?action=downloadfile&filename=MoP_eng.exe&directory=Patches%20for%20MoP&
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 7 - 8 - 9
temat: [H3/mod] Master of Puppets

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel