Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 49 - 50 - 51 ... 95 - 96 - 97

Lyokoheros PW
16 stycznia 2014, 15:11
I są też inne błędy. Zacznę od tych ściśle merytorycznych.
Czarodziejki(i morskie wiedźmy) po rzuceniu osłabienia zaczynają rzucać promień osłabienia.
33 wilki morskie nie zawsze zabiją jedną jednostkę, ale nie zabiją więcej. Każdy ma 3% szans na zabicie jednej, ale cały oddział nie zabije więcej niż 3% jego liczebności.
Niksy(i jest jedna Niksa, nie jeden Niks) ignorują 30%/60% ataku jednostki, która je atakuje, to nie to samo co 30%/60% obrażeń(np jednostka ma atak 10 - zostanie obniżony o 3/6, co obniży obrażenia maksymalnie* o 12/24 punktów procentowych, ale np u błękitnego smoka z atakiem 80 atak zostanie obniżony aż o 24/48, co da nawet 96/192 punkty procentowe mniej obrażeń!)
A teraz to z czym się nie zgadzam.
O ile nieulepszony pierwszy poziom faktycznie jest dość słaby(ale i tak duża szybkość i teleportacja ma znaczenie), to po ulepszeniu to już zupełnie inna bajka!
Dobre obrażenia, niezły atak i całkiem spora szybkość czynią z niej bardzo przydatną jednostkę. Staje się taką nieco słabszą wersją rusałki(jak uważasz, że obydwie te jednostki są słabe, to nie umiesz nimi grać po prostu - w grze nimi trzeba pamiętać o jednym OSTROŻNOŚCI) - co prawda ma 4 punkty ataku i 1 punkt życia więcej, ale jest też o połowę droższa, ma mniejszy przyrost(bazowy o 4, a nie ma też swojego budynku hordy), jest o jeden punkt wolniejsza, no i nie powstrzymuje kontrataku. Ale i tak to nadal bardzo dobry pierwszopoziomowiec.

Porównywanie obserwatorów i piratów też nieco dziwne. Te jednostki tylko z pozoru są tak bardzo podobne. Piraci są znacznie bardziej ofensywni - wiecej obrażeń, choć mniej życia, no i choć mają mniej strzałów, to powstrzymują kontratak... no a po 3 ulepszeniu biją obserwatorów na głowę - statystyki wyższe, zdolność specjalne wybitna, jedna z lepszych w grze.
Podobnie jest z Assidami, które(choć mają tyle samo życia) to również są o wiele lepsze ofensywnie(lepszy atak, większe obrażenia minimalne, a po ulepszeniu i minimalne, nieco mniej obrony i podwójny atak).

___________________________
*Czyli przy zmniejszaniu przewagi ataku atakującego nad obroną broniącego, w wypadku gdyby to obrona była wyższa to różnice między nią a atakiem należałoby mnożyć razy 2,5%, a nie 4%.

grajcownik PW
16 stycznia 2014, 15:13
Dzięki za uwagę, klasyczny błąd, poprawię to wieczorem.
Grałem w rosyjską wersję, przypomniałem sobie trochę cyrylicę, nawet zapamiętałem że Armata to... Puszka ;)
Myślę, że jak na tak pracochłonny i dopracowany dodatek to kampanie są dość słabe. Pierwsza to porażka moim zdaniem.
Aczkolwiek sam dodatek wg mnie genialny, przypadł mi do gustu dużo bardziej niż WoG.

Edit: W międzyczasie Maciej napisał swojego posta, za co bardzo dziękuję. Widać że znasz się na rzeczy :) Spróbuję to jakoś profesjonalnie poprawić.

Edit2: 33 Wilki Morskie nie zawsze zabiją, ale 34 już tak? Czy może każdy z atakujących robi osobne "losowanie" po 3% szans? Myślałem, że jest tak samo jak z Gorgonami.
Niksy- skąd wiadomo że to rodzaj żeński? W angielskim i mitologii jest Nix po męsku. Nie pamiętam jak było w Rosyjskiej. Jeżeli to faktycznie "kobiety" to zmienię.
Co do pierwszego poziomu to uważam, że to beznadzieja. Atuty które opisałeś są bezapelacyjne, jednakże jednostka ta ma jedną fundamentalną wadę, której nawet nie muszę wymieniać, bo każdy wie o co chodzi ;) Rusałki zresztą podobnie. Ostrożność na nic się zda, kiedy AI atakuje je w pierwszej kolejności (chętniej niż jednostki strzelające, co w zasadzie jest jakimś plusem, bo oszczędzamy miotaczy).
Co do podobieństw to przemyslę to. Wiadomo, że podobny nie równa się identyczny, jednakże dużo łączy te jednostki (Obserwatorów z Piratami i Pegazy z Assidami). Jeszcze raz dzięki za krytykę, tego właśnie oczekiwałem.

Warmonger PW
16 stycznia 2014, 15:48
WIli morskie mają aż 3% szans na zabicie wroga? oO Szaleństwo.

Podejrzewam, że korzystają z tej samej formuły, co Gorgony. Dla dociekliwych:
http://bugs.vcmi.eu/view.php?id=1081

AmiDaDeer PW
16 stycznia 2014, 15:56
grajcownik:
Niksy - skąd wiadomo że to rodzaj żeński?
Bo w polskim języku nie ma słowa "Niks", za to "Niksa" już jak najbardziej występuje i pochodzi właśnie z mitologii germańskiej.

grajcownik:
33 Wilki Morskie nie zawsze zabiją, ale 34 już tak? Czy może każdy
z atakujących robi osobne "losowanie" po 3% szans?
Wystarczy zajrzeć do naszego działu albo do dokumentacji.

Nasz dział:
Umiejętność specjalna bukanierów działa w następujący sposób: każdy bukanier w oddziale ma 3% szans na dodatkowe zabicie przy strzale jednej jednostki w oddziale atakowanym, przy czym całkowita liczba zabitych w ten sposób stworzeń nie może być większa od [liczba bukanierów w oddziale atakującym]*0.03 (zaokrąglone w górę).

***

Dla zainteresowanych: Вестник Героев (Herold bohaterów). Od czwartej strony pokazany jest rozwój Przystani i wcześniej niepublikowane grafiki miasta.

glokku PW
16 stycznia 2014, 16:41
Hobbit co to od 31 strony?
Master of puppets?
Szkoda że nie umiem rosyjskiego wygląda na bardzo ciekawą gazetkę(czy co to jest).

AmiDaDeer PW
16 stycznia 2014, 17:04
Master of Puppets. Ten projekt zresztą nie żyje.

grajcownik PW
16 stycznia 2014, 21:34
Poprawiłem wpis na mojej stronie http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/heroes-3/zamki-miasta/przystan
Zrobiłem to tak, żeby było w miarę przystępnie, bez długich tłumaczeń. Ponad 90% wejść na tą stronę jest z wyszukiwarek (wg google anal), więc czytelnicy to ewidentnie osoby początkujące, które i tak by tych wzorów nie pojęły, nie mówiąc o przeliczeniu w głowie prawdopodobieństwa przed "sieknięciem".
Uznałem, że jak ktoś naprawdę "wkręci" się w Heroesów to prędzej czy później trafi na specjalistyczny portal, czyli na Kwasową Grotę- gdzie znajdzie już profesjonalne opisy specjalności jednostek.
Porównania jednostek napisałem bardziej "dyplomatycznie". Niksy oczywiście zmieniłem na bardziej dżender :)

Gazetka, którą wkleił Hobbit arcyciekawa, mam już lekturę na wieczór :) Swoją drogą zawsze dziwiło mnie, że Rosjanie śmieją się z polskiego języka, że jest w nim dużo "szeleszczenia". Przecież w ich języku jest tego 2 razy tyle, z literką W+ogonek na czele.


Shin0bi PW
16 stycznia 2014, 21:52
@grajcownik

Nie wiem, czy jesteś osobą która wykonała opisy innych miast, ale jest w nich sporo błędów. Nie wiem jak można twierdzić, że Demony albo Rusałki są słabe albo Ifryty królewskie 'przeciętne' :P
Samemu opisowi Przystani zaś w zasadzie nie można nic zarzucić.

Saki PW
16 stycznia 2014, 21:52
Ta literka, o której mówisz, nie jest czytana, jak "szcz", tylko jak wydłużone "ś", to bardzo miękka głoska. Tak samo ich rzekome "cz" częściej czytane jest miękko.

To tak gwoli ścisłości;p

grajcownik PW
16 stycznia 2014, 22:08
@Shinobi- ja to wszystko pisałem, ale już z 3 lata temu. Opisy są "ultrasubiektywne" ;)
Co do oceny poszczególnych jednostek, to porównywałem je z tym samym poziomem innych zamków. Uważam że Rusałki i Demony to jedne z najgorszych jednostek w swojej klasie. Gdyby połączyć zalety Rusałek i Demonów, to co innego :)

@Saki- jednak nadal jest to "syk", który Rosjanie zarzucają Polakom. Nie jestem znawcą rosyjskiego, ale uważam że w kwestii szyderstw Rosjan względem 'szeleszczącego' języka polskiego to przyganiał kocioł garnkowi. Ale to tylko moja opinia.

Shin0bi PW
16 stycznia 2014, 22:29
Ale przecież Demony to najlepszy oddział 4 poziomu, który inny 4 poziom można mieć w 3-4 tygodniu w liczbie 80+? ;/ A rusałki same wygrywają wszystkie walki ze stworami z szybkością <5, a 1 rusałka może pokonać do 540 gremlinów... to wprowadzanie w błąd, przecież takie opisy powinny być w miarę obiektywne, bo subiektywnie nie mają sensu, równie dobrze można napisać że subiektywnie Złoty Smok jest słabszy od Chłopa ;p Nie czepiałbym się, acz sam prosiłeś o krytykę więc przejrzałem stronę, no co poradzę :D

Gravius PW
17 stycznia 2014, 01:45
poza tym nie wspomniałeś w opisie, że czarodziejka rzuca nie tylko osłabienie, ale też promień osłabienia. Oczywiście może to przypadek, ale jak na razie za każdym razem u mnie promień osłabienia jest rzucany przy drugim ataku na tę samą jednostkę (no chyba, że to jakieś szalone szczęście w losowaniu i wcale takiej zasady nie ma) :P


P.S. Może mi ktoś podrzucić rozpiskę jak dokładnie działa 'rewanż' Haspidów?

AmiDaDeer PW
17 stycznia 2014, 02:05
Przecież mamy to wszystko w naszym dziale...

Dział:
Uwaga: Zaklinaczki i czarodziejki będą rzucać na cel po strzale czar osłabienie, dopóki ten czar już nie utrzymuje się na jednostce (czyli nikt wcześniej na niego nie rzucił osłabienia ani czar nie został rozproszony). W przeciwnym wypadku będą obniżać obronę za pomocą promienia osłabienia.

Dział:
furia [czyli "Rewanż" - przyp. red.] - zadaje większe obrażenia wraz z utratą zdrowia w obrębie całego oddziału [...] Premia do obrażeń lewiatana wynosi [[[liczba lewiatanów na początku walki + 1]*[zdrowie jednego lewiatana]/[całkowite zdrowie teraz + zdrowie 1 lewiatana] - 1]*0.5]*100% obrażeń.

grajcownik PW
17 stycznia 2014, 02:53
@Shin0bi- To nie jest wina Demonów, że Czarcie Lordy ich kreują. Najlepszy oddział? :) Proszę Cię. Chyba "najlepszy inaczej".
Dlaczego 1 Rusałka może pokonać akurat 540 Gremlinów, a nie np. 540 miliardów Gremlinów? (jak siędomyślam chodzi o atak, ucieczkę, czekanie i tak w kółko).
Zresztą jak stoi 540 Gremlinów na mapie, to primo będą miały morale +1, a secundo-ultimo będą prawdopodobnie podzielone na kilka mniejszych oddziałów. Czyli w obu przypadkach wygrają.
(pomijam, że u mnie Gremliny to te niebieskie "krzywe ryje" z Fortecy, które walą na odległość).
Opisywałem jednostki nie pod względem starć z neutralami z mapy, tylko pod względem starć z wrogimi silnymi bohaterami, czy inaczej- armiami zróżnicowanymi.
Nie da się zrobić w 100% obiektywnych opisów jednostek, na tym właśnie polega piękno tej gry, że trzeba dostosować się do konkretnego wroga. Zresztą napisz obiektywnie jaka jednostka jest najlepsza (z tych dostępnych w zamkach) to Ci napiszę od kogo może dostać łupnia. Szukałem krytyki, ale nie "na siłę" robionej...

@Gravius- Napisałem przecież o promieniu (zmieniłem to około godziny 21:00, czyli w momencie pisania Twojego posta było już OK).

@Hobbit- Te nazwy "furia", "lewiatan" i inne z HotA są roboczymi, czy też będziecie starali się je wprowadzać w użycie w takiej a nie innej formie? Jeżeli to drugie to pozmieniam u siebie również, żeby był jakiś jednolity standard. Bo nie dalej jak 13 linijek temu pisałem o "podwójnych" Gremlinach i chciałbym tego uniknąć dla dobra społeczności heroesowej.

AmiDaDeer PW
17 stycznia 2014, 03:01
Odnośnie gremlinów: klik.

grajcownik:
Te nazwy "furia", "lewiatan" i inne z HotA są roboczymi, czy też będziecie starali się je wprowadzać w użycie w takiej a nie innej formie?
Możliwe że coś się jeszcze zmieni, ale będą to zmiany raczej kosmetyczne. Ogólnie po konsultacji z różnymi stronami doszliśmy do takich wniosków i te nazwy postaram się wrzucić w tłumaczenie Hoty, jeśli takowe powstanie. Oczywiście jest ryzyko, że HotA Crew stwierdzi np., że na lewiatana nie mogą się zgodzić czy coś, ale zobaczymy.

grajcownik PW
17 stycznia 2014, 03:44
W takim razie jutro pozmieniam u siebie nazwy jednostek z Przystani, które się nie zgadzają.
Filmik z Gremlinami bardzo ciekawy (u mnie toto się nazywa Chochliki). Wydaje mi się, że przynajmniej jeden z tych oddziałów powinien być niebieski, strzelający. Pewnie autor filmiku atakował spreparowany zamek bez fortu. Przeszkoda terenowa też nie zawsze jest na mapie. No i coś podejrzanie nie miały bonusu morale ani razu te Gremliny (nowy artefakt?)
Niemniej fajna ciekawostka, komputer w Herosach to jednak imbecyl^3...
Ja jak wczoraj robiłem solucję do kampanii piratów, to wróg zaatakował mnie w zamku, miał dużo silniejszą armię, cenowo jakieś 8:1, a ja broniłem się Jeremym, którego nie mogłem stracić, byłem pewny że będę musiał grać od nowa. Na szczęście wróg wlazł wszystkimi jednostkami do fosy i tam sobie stał przez kilka kolejek (aż do śmierci), nawet jak już zrobił wyrwy w murach to dalej uparcie stał w tej fosie...

Hellburn PW
17 stycznia 2014, 09:40
Wtrącę się, co mi tam.

Wyżej przytoczony film nie ma nic wspólnego z realną siłą nimf. Gracz wykorzystał tylko i wyłącznie różnicę w szybkości stworów oraz zaklęcie Ściany ognia (być może też Ducha opresji). Równie dobrze na tym filmie mogły się pojawić drzewce i roki.

Inna sprawa, że rusałki, jako jednostka bez wsparcia zaklęć czy artefaktów, faktycznie jest dość przydatna i silna za sprawą braku kontrataku. Wystarczy spojrzeć na moje testy oraz zestawienie jednostek, które mają więcej wspólnego z prawdą niż wspomniany film.

Przepraszam za ten mały offtop.

grajcownik PW
17 stycznia 2014, 10:40
^^ Gdyby bohaterka miała więcej mocy, to wyszłoby, że 1 Rusałka jest "lepsza" niż dowolna ilość Ogrów, Niks czy Drzewców ;-)
PS: Testy bardzo ciekawe.

WalkerNSP PW
17 stycznia 2014, 15:33
Witam
Mam takie pytanie..
Czy np mając 2 Lalki Szamana, przecwnik będzie posiadał szczęscie -4 ? (Zakładam że nie ma żadnego artefaktu ani umiejetnosci podnoszacej szczescie )
Czy noszac podwojnie artefakty premie za ich korzystanie sie sumuja ?
Co w wypadku gdy ja daje mu szczescie -4 ( 2 lalki szamana ), on ma umiejetnosc szczescie + 3, zostaje mu -1 ? czy 1 bo premia za artefakt sie nie sumuje ?

Lyokoheros PW
17 stycznia 2014, 15:36
Sprawdzałem to z innymi artefaktami - ostatnio np z pierścieniem życia, bo miałem aż 3(a żadnego pierścienia żywotności niestety), moja bohaterka miała 2 takie pierścienie, ale dawało to premię tylko i wyłącznie jednego punku życia, więc dla danego bohatera działa tylko jedne taki sam artefakt.
strona: 1 - 2 - 3 ... 49 - 50 - 51 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel