Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dwór
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

Trith PW
24 października 2013, 19:50
Jeśli wam tak bardzo się nie podoba, zawsze będę mógł zamienić niepasujące wam jednostki mandragorami, płonącymi świniani, gęsio-małżo-drzewani, armatami na nogach i sam nie wiem czym jeszcze. :P

Nie będę się usprawiedliwiał na siłę, bo i tak zrobię co zechcę, ale zwrócę uwagę na kilka faktów:
- nikt mi nie nakazał (a jeśli nakaże, to niech się też pocałuje), bym stworzył frakcję poważną, a sam postanowiłem właśnie zrobić frakcję mniej sztywną, a bardziej "z jajem". Ale i tak to jest poważniejsze niż poprzedni zamysł (patrz zalinkowane zdjęcie).
- istnieją mniej przemyślane miasta, z jeszcze mniej spójną koncepcją (na przykład Preserve). Czy ta frakcja rzeczywiście tak źle wygląda na tle innych?
- najwidoczniej jesteście tajnym ruchem oporu przeciwko prawom obywatelskim dodo, co jest jawną dyskryminacją. Dodo też ludzie i na swoje miejsce we wszechświecie zasługują. Zupełnie jak gryfy, roki i duchy oceanu z Przystani. :P

Cytat:
Ten ptak dodo(?) wygląda jakbyś go Flinstonom ukradł
Mi się wydawało, że tam mieli tylko dinozaury, nie dodo (i nie znali nawet podstaw metalurgii)... Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Bychu PW
24 października 2013, 19:57
Dobra, po zobaczeniu tamtych jednostek stwierdzam, że te mają jakąś spójność :P
Nie mówię, że miasto jest złe, tylko, że jednostki są takie... niestandardowe, specyficznie dobrane.

A Flinstonowie na pewno mieli słonia, który robił za kran oraz ptaka który robił za aparat, głowy sobie uciąć nie dam, ale ptaka dodo też kojarzę :)

Zibi17k PW
24 października 2013, 20:24
Do gustu mi to miasto nie wpadło (w szczególności jednostki ;p), ale kto wie jak wypuścisz grywalną wersję na pewno ściągnę, zagram i spróbuje zmienić moją opinie

Czekam na testową wersje ;) (A co do Preserve jak dla mnie po Cove najlepsze nowe miasto czekam, aż ktoś dokończy przepisywanie ;p)

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 20:28
Dartanion:
Nie mówię, że miasto jest złe, tylko, że jednostki są takie... niestandardowe, specyficznie dobrane.
Zwrócę uwagę na to, że te jednostki wbrew pozorom mają ze sobą bardzo wiele wspólnego i łączą się w spójną i mniej lub bardziej logiczną całość. :P

Warmonger PW
24 października 2013, 20:32
No właśnie, spójność... Byłoby łatwiej, Tirith, gdybyś określił, co to właściwie jest i do czego zmierza. Dziwnych zlepków widzieliśmy już sporo, ale mam nadzieję, że chcesz osiągnąć coś więcej ;)

Bychu PW
24 października 2013, 20:35
Cóż, w takim razie ja się zapytam, co wspólnego mają ze sobą ptak dodo, humanoidalna płonąca jaszczurka i kamienny anioł, czy co to jest. :)

Zibi17k PW
24 października 2013, 20:39
Jeśli chodzi o powiązanie jednostek Szlachcic i Szlachcianka, giermek z łapą hmm pazurami ptaka ok i przyjmijmy, że Dodo to indyk może być. Ale co ma do tych jednostek demon i Skywrath (z DOTA2) to nie wiem ;)
http://www.cyborgmatt.com/wp-content/uploads/2013/04/Dota2_Skywrath_MV01.jpg

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 20:47
Dartanion:
humanoidalna płonąca jaszczurka
Salamandra. Stworzenie alchemiczne.

Dartanion:
kamienny anioł
Kupidyn - ożywiony "barokowy" posąg.

Zibi117k:
Szlachcic i Szlachcianka
Muszkieter (notabene elf z Jadame) i tak, można powiedzieć że szlachcianka.

Zibi117k:
giermek z łapą hmm pazurami ptaka
Chodzi Ci o jednostkę piątego poziomu? Nie mam bladego pojęcia czemu nazwałeś go giermkiem, ale to jest homunkulus, czyli sztuczna bestia stworzona za pomocą alchemii.

Zibi117k:
Dodo to indyk
Nie wiem co ćpałeś, ale ja tego nie chcę. :P Dodo to zwykłe stworzenie, pełnoprawna rasa, tak poważna jak chochliki czy czarodziejskie smoki.

Teraz porównajcie te jednostki z ekranem miasta. Wbrew pozorom wszystko składa się w logiczną całość.

Szronar PW
24 października 2013, 22:13
Anioły wyglądają trochę zbyt potężnie jak na jednostki drugiego poziomu. Wyglądają jak coś na poziomie cyklopów. A tak poza tym uzbrojone ptaki dodo są najlepszym pomysłem na świecie.

TrithTrithPrzed kropką (przecinkiem, wykrzyknikiem czy znakiem zapytania) nie stawia się spacji. Dziękuję za uwagę.

Trith PW
24 października 2013, 23:12
Dziękuję za bycie moim rzecznikiem do spraw fabularnych tej frakcji, Hobbit.

Racja, tak jakoś mi się zapomniało wspomnieć o ogólnym charakterze miasta, ups. :P
Jak już wspomniał Hobbit, na charakter miasta duży wpływ wywarła symbolika alchemiczna oraz gorzej lub lepiej dobrane elementy "pośredniowieczne".

Zibi117k:
Dodo to indyk
Na to bym nie wpadł. Nigdy.

Szronar:
Anioły wyglądają trochę zbyt potężnie jak na jednostki drugiego poziomu
Nawet jeśli, to i tak tego nie będzie mi się chciało zmieniać. Może nie widać tego tak wyraźnie na tej konkretnej grafice, ale te posągi nie są zbyt wysokie. Co więcej, są z tej samej "rodziny" co gargulce i golemy, które nie są zbyt wysokopoziomowymi jednostkami. W tej kwestii czuję się więc uspariedliwiony.

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 23:26


Takie porównanie.

Pointer PW
24 października 2013, 23:41
Trith, brawo za odwage w przelamywaniu stereotypow ze miasto musi byc powazne. Ludziom nigdy nie dogodzisz, tu im brakuje spojnosci, ale jak w h5 w fortecy jest mega spojnosc, to narzekaja, ze prawie identyczne jednostki. I tak, w ciszy i spokoju pracuje nad Kronverk i nie boje sie wstawic tam kilku roznych krasnoludow (no chyba, ze HotA crew mnie uprzedzi). Wiec rob swoje, Trith, i nie przejmuj sie narzekaniem innych. Wszystkim nie dogodzisz.

P.S. Dodo rulez! ;-)

satyr64 PW
25 października 2013, 23:07
Mandragory <3. Świetnie, że coś z tym robisz.

zeryss PW
7 lutego 2014, 01:58
Это город будет доделан под vcmi?

AmiDaDeer PW
7 lutego 2014, 02:02
Да, это VCMI-город.

zeryss PW
7 lutego 2014, 13:45
Когда будет бетта версия города ???спасибо за помощь с пероводом)

AmiDaDeer PW
7 lutego 2014, 14:50
"Kiedy będzie wersja beta miasta? Dzięki za pomoc z tłumaczeniem. :)"

Не знаю. Как всегда - когда будет сделано.

Andruids PW
26 czerwca 2014, 23:37
Może trochę wbrew tradycyjnej konwencji, ale od czasu to czasu i druidowi zdarzy się poparać nekromancją : p

Wg mnie zamek byłby jak najbardziej solidny. Nie rozumiem dlaczego wszyscy pisali swego czasu, że "niepoważny", albo (sam autor) "z jajem". Tylko te dodo trochę zaskakują odbiorcę, ale z drugiej strony wypada spytać czemu, skoro widzieliśmy już i wilki, dziki, tygrysy i modliszki.

Ale poprę osobę, która powiedziała, że kupidyny wyglądają za silnie jak na jednostkę 2 poziomu. Wydają się zdecydowanie zbyt mocarne, zwłaszcza z tym młociszczem.

Oprócz tego zarówno dodo i szlachcianka zalatują mi lekko Alicją z krainy czarów. Stąd możnaby zaczerpnąć jakiegoś stwora zarówno z jajem (wink, wink) jak i fantastycznego.

Kończąc już bez kłopotliwego pytania "kiedy" i czy w ogóle, skwituję tylko, że zagrałbym : >

Trith PW
5 lipca 2014, 01:08
Dobra, odpowiedź z poślizgiem. Miasto na pewno nie wyjdzie w te wakacje bo przedsięwziąłem jakiś tam ambitny projekt (takie tam konkursy) poza tym udziela mi się to, co większości projektów - najtrudniej jest je właśnie wykończyć.
Co więcej znowu mi coś zaczyna przeszkadzać w samym wykonaniu obecnej wersji, więc:

Daractive PW
5 lipca 2014, 02:53
(Nie tak)Drobne pytanie: planujesz jakieś fabularne tło dla tego miasta, czy raczej będzie ono oderwane od uniwersum?
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22
temat: [VCMI/projekt] Dwór

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel