Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [H6] Bugi oraz problemy z grą/fabułą
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 - 10

Alamar PW
16 stycznia 2013, 12:22
Tak. Wystarczy, że aktywna jednostka (czyli ta, która ma teraz wykonać akcję) nie będzie się ruszać prze jakiś czas (chyba 1 minutę), a włączy się jej specjalna animacja.
Każda z jednostek w H6 ma przypisaną taką animację.

Alchemik PW
17 stycznia 2013, 15:08
Mam następujący problem z Heroes VI. Otóż gra mi się często wiesz i nie wiem co może być powodem. Wyłączałem wszystkie programy działające w tle i problem występuje dalej. Problem występuje na jednym komputerze, na dwóch pozostałych działa bez problemu.

Alamar PW
17 stycznia 2013, 15:29
Podejrzewam, że sterowniki NVidii, a dokładniej ich najnowsza wersja. Sterowniki z maja podobno nie sprawiają problemów.

Alchemik PW
17 stycznia 2013, 16:29
Wgrałem starsze sterowniki i wszystko działa dobrze. Dzięki za radę.

Alistair PW
20 stycznia 2013, 13:37
Siema! Jest w ogóle sens grania w H6, jeśli chodzi o błędy w grze? Nie mam i w najbliższym czasie nie będę miał żadnego DLC, więc jestem ciekaw na ile poprawiono błędy w grze i czy doszły nowe.

Alamar PW
20 stycznia 2013, 13:52
A może warto samemu się przekonać?

Alistair PW
20 stycznia 2013, 14:31
Nie warto. To jak z jazdą wątpliwym samochodem. Po co mam się zabić, jeśli ktoś wie, że tym gratem lepiej nie jeździć.

Równie dobrze mógłbym wydać kasę na DLC, żeby samemu się przekonać czy przypadkiem ktoś z producentów raczył ruszyć tyłek i popoprawiać błędy.

Alamar PW
20 stycznia 2013, 15:27
Grę zdaje się masz, więc możesz poświecić trochę czasu i zobaczyć, co się zmieniło, a co nie.
Gdybyś się pytał o np. zakup DLC (czy warto?), to wtedy co innego - nie masz tych gier i chcesz się dowiedzieć, czy warto wyrzucać pieniądze w błoto (warto jedynie jeśli trafisz na jakąś promocję i zniżkę).

Błędów w H6 już raczej nie uświadczysz, poza problemami ze sterownikami Nvidii. Kłopot jest w czym innym - mechanika gry nie uległa i nie ulegnie zmianie: nudne i wybierane w kółko umiejętności, niewygodny interfejs, mało obiektów do interakcji na mapie przygód, mało map, nudne kampanie z idiotami w rolach głównych (nie wszędzie na szczęście), skopane tłumaczenie i tak dalej.

DANSE MACABRE PW
3 lutego 2013, 16:34
Co mam zrobić, żeby zabić smoczego upiora, próbowałem już tyle razy!!!

Dark DragonDark DragonPost przeniesiony do właściwego stolika i właściwego tematu. Na przyszłość proszę czytać opisy stolików i nie wrzucać postów byle gdzie.


Alamar PW
3 lutego 2013, 18:29
To

DANSE MACABRE PW
3 lutego 2013, 18:34
dzięki

Dark Dragon PW
16 lutego 2013, 18:32
Właśnie ukończyłem kampanię Sanktuarium i chciałem się podzielić kilkoma bugami.

- Najpierw odwiedziłem budynek, który zapewnia bonus w postaci czerwia pożerającego przeciwną jednostkę podczas walki. Następnie podczas oblężenia zamku czerw pożarł demona, jego "koledzy" go oswobodzili, ale odtąd nie można było go wziąć za cel! Co więcej, co turę robił kilka kroków w przód, a potem automatycznie cofało go pod wieżę główną (jakby dodatkowe pole). Użyłem Ryku Głębin i to ustabilizowało sytuację (czyt. można było go ubić).

- Ostatnia mapka kampanii. Misja poboczna polega na nieatakowaniu miast Przystani, o ile nie zostaną podbite przez demony. Wszystko szło dobrze, do póki nie podbiłem i nie przebudowałem miasta Inferno na swoje. Misja została uznana za niewykonaną!

- Po wejściu do miasta i szybkim naciśnięciu przycisku księgi zaklęć występuje mix. Na dole ekranu mamy miejsce na jednostki, a góry normalną mapę przygody. Problem zniknął dopiero po restarcie gry.

- Czasem po rozpoczęciu bitwy następowała zwyczajna zwiecha i trzeba było restartować grę.

- Podczas wczytania zapisu poprzedniej gry i wygraniu 5 bitew głównym bohaterem znów odblokowało mi to samo osiągnięcie.

- Nie nabiło mi natomiast osiągnięcie, które wymagało ubicia 7 oddziałów podczas 1 tury. Ewidentnie ubiłem wszystkie 7 oddziałów wrogiego bohatera w ciągu 1 tury...

Pytanie - czy osiągnięcie typu wygraj swoim bohaterem 5/25/100 bitw z rządu występuje co każdą mapę? U mnie tak :P.

Hayven PW
16 lutego 2013, 20:19
Ja tam nie wiem, czy ktoś już o tym nie mówił, ale często po wczytaniu gry pojawia się u mnie taki błąd, że wiele elementów, od efektów podkreśleń, obiektów na mapie przygody, przez bohaterów po potwory nie wyświetla mi się - muszę rozegrać bitwę, albo włączyć ekran miasta (dlaczego musi mi się on zawsze po wczytaniu gry ładować przez 5 sekund?! W H5 ładował się szybciej, a był o wiele bardziej rozbudowany...), żeby wszystko wróciło do normy.

Więcej bugów póki co osobiście nie zarejestrowałem, ale ten jeden wystarczy, żeby człowieka wracającego po dwóch miesiącach do gry do szewskiej pasji doprowadzić... Nie żeby co, ale (z tego i mnóstwa innych powodów) ja tam wolę raczej zostać przy poprzedniej części... ;)

Gram oczywiście na wersji 1.8.0.

Kastore PW
16 lutego 2013, 20:49
No to całkiem nieźle! U mnie, na przykład, po włączeniu szóstki od razu wywala do Windowsa, a co śmieszniejsze nic nie mogę na to poradzić (ani patchami, ani przez jakieś zabawy z kartą graficzną).

Alistair PW
16 lutego 2013, 20:51
I to by było na tyle, jeśli chodzi o odpowiedź Alamara na moje pytanie o błędy w grze, który stwierdził:
1. żebym sam się przekonał
2. że nie powinienem uświadczyć błędów w grze.

Brutalna prawda jest taka, że gra nadal zawiera błędy i dlatego nie zamierzam sam ich doświadczać. Po to pytam, żeby wiedzieć, czy jest sens grania. Ja tego sensu nie widzę, bo jestem człowiekiem wybuchowym i nie zamierzam wywalić monitora z komputerem przez zamknięte okno. Dziękuję bardzo, postoję. Jeśli Ubi stworzy Herosów 7, to tej gry nie kupię. Nie zamierzam wzbogadzać tych ludzi swoją kasą. Pozdrawiam i żegnam :)

PS. I mała prośba - takie rady jak ta, że sam mogę się przekonać proszę sobie wsadzić w jakąkolwiek część ciała. Nie wnoszą one, jak widać, niczego merytorycznego. Tym razem żegnam ostatecznie.

Dark Dragon PW
16 lutego 2013, 23:09
A teraz rozpocząłem kampanię Nekropolis i nie mogłem ukończyć zadania dodatkowego ponieważ nie dało się odwiedzić 1 pozostałej zbiorowej mogiły. Gra wykazywała na mapie, że budynek został już odwiedzony, quest natomiast, że liczba odwiedzonych mogił wynosi 4/5.

Pyzaty PW
17 lutego 2013, 11:40
Czy da się naprawić Buga,który sprawia,że córa malassy ma zmienioną nazwę na ptak gromu? Czy trzeba czekać na patch,który to naprawi?

Alamar PW
17 lutego 2013, 15:18
Alistair:
I to by było na tyle, jeśli chodzi o odpowiedź Alamara na moje pytanie o błędy w grze, który stwierdził:
1. żebym sam się przekonał
2. że nie powinienem uświadczyć błędów w grze.

Brutalna prawda jest taka, że gra nadal zawiera błędy i dlatego nie zamierzam sam ich doświadczać. Po to pytam, żeby wiedzieć, czy jest sens grania. Ja tego sensu nie widzę, bo jestem człowiekiem wybuchowym i nie zamierzam wywalić monitora z komputerem przez zamknięte okno. Dziękuję bardzo, postoję. Jeśli Ubi stworzy Herosów 7, to tej gry nie kupię. Nie zamierzam wzbogadzać tych ludzi swoją kasą. Pozdrawiam i żegnam :)

PS. I mała prośba - takie rady jak ta, że sam mogę się przekonać proszę sobie wsadzić w jakąkolwiek część ciała. Nie wnoszą one, jak widać, niczego merytorycznego. Tym razem żegnam ostatecznie.

Widzę że nie przeczytałeś całego mojego tamtego posta, bo byś wiedział czego się spodziewać.

Błędy w każdej grze były, są i będą i nic tego nie zmieni. H3 je ma, H2 je ma, MM-ki je mają, gry Blizzarda tym bardziej, itd.
Obecnie H6 nie ma już błędów uniemożliwiających grę czy psujących umiejętności... pomijając problem czarnego ekranu związany ze sterownikami NVidii (tu wystarczy zainstalować te z maja).

Błędy w kampaniach zdarzają się zazwyczaj z dwóch powodów: kontynuowania rozgrywki z zapisu gry ze starszej wersji (np. zapis pochodzi z wersji 1.4, a wczytujesz go na wersji 1.8) lub nie wgrania się skryptu. W tym drugim przypadku załadowanie gry zazwyczaj pomaga.

Jeśli więc jeśli przeszkadzały Ci tylko bugi, to tak, gra jest grywalna. Jeśli zaś przeszkadzały Ci inne rzeczy, jak skopany system skilli, strefy kontroli, pusta mapa przygód, brak losowości, to istnienie bugów czy ich naprawa nie będzie dla Ciebie miała znaczenia, gdyż sedno rozgrywki nadal jest tak samo nudne, zwłaszcza że brak jest porządnych map.

I na koniec - wymienione wyżej błędy zostały załatane w którymś patchu. Nie wiem, czy ktoś grał w kampanię ze starych sejwów, rozpoczął je na wersji 1.0 i kontynuował dopiero na najnowszej (to teoretycznie nie powinno mieć znaczenia, ale przy tym kodzie gry nic nie wiadomo), czy po prostu ostatni patch coś skopał i je przywrócił.
Gracze zgłaszali już nieraz naprawione błędy, a potem okazało się, że pojawiły się one tylko dlatego, że błędy te były w zapisach gry. Nowa rozgrywka już ich nie miała. Dotyczy to fortu w kampanii Sanktuarium, questu z grobami w kampanii Nekropolii (błąd polega na tym, że trzeba było je odwiedzić w określonej kolejności) czy podobnych zadań.

Z osiągnięć tylko jedno jest od dawna zabugowane - wygranie 25/100 bitew, gdyż wciąż się resetuje. Tyle że to nie jest żaden bug wpływający bezpośrednio na grę, żetony za to osiągniecie i tak zdobywasz. Uciążliwe tak, ale w żaden sposób nie wpływające na samą grę.


Cytat:
Ja tam nie wiem, czy ktoś już o tym nie mówił, ale często po wczytaniu gry pojawia się u mnie taki błąd, że wiele elementów, od efektów podkreśleń, obiektów na mapie przygody, przez bohaterów po potwory nie wyświetla mi się - muszę rozegrać bitwę, albo włączyć ekran miasta (dlaczego musi mi się on zawsze po wczytaniu gry ładować przez 5 sekund?! W H5 ładował się szybciej, a był o wiele bardziej rozbudowany...), żeby wszystko wróciło do normy.
It's not a bug, it's a feature!
Niestety
To już mechanika gry, że zawsze za pierwszym razem, gra musi mieć czas na wgranie wszystkich tekstur, a trochę to trwa.

Dark Dragon:
A teraz rozpocząłem kampanię Nekropolis i nie mogłem ukończyć zadania dodatkowego ponieważ nie dało się odwiedzić 1 pozostałej zbiorowej mogiły. Gra wykazywała na mapie, że budynek został już odwiedzony, quest natomiast, że liczba odwiedzonych mogił wynosi 4/5.
Zaś u mnie ten bug był tylko w wersji 1.0. Gdy grałem później, już nie było problemu z kolejnością odwiedzania grobów.

Pyzaty:
Czy da się naprawić Buga,który sprawia,że córa malassy ma zmienioną nazwę na ptak gromu? Czy trzeba czekać na patch,który to naprawi?
Za wszelkie polskie teksty odpowiada Ubisoft Polska. Było to zgłaszane, ale widać, jak bardzo zależy UbiPL na jakości w H6.

Alistair PW
3 marca 2013, 14:44
Ech, jakby co, to zniknęły mi żetony rodowe. A jak to jest z patchami? Podstawka jest łatana tylko do wersji 1.5.2?

Alamar PW
3 marca 2013, 14:53
Nie, do znacznie wyższej

Jeśli dobrze pamiętam, to Dark Dragon (oraz inne osoby) miał problemy z żetonami przy patchu 1.5, ale potem chyba mu się to automatycznie naprawiło.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 - 10
temat: [H6] Bugi oraz problemy z grą/fabułą

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel