Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 82 - 83 - 84 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
25 maja 2014, 21:01
Garett:
Świetnie wygląda ten budynek specjalny, z wyglądu wnoszę, że będzie dawał rudę.
Skąd takie założenie?

Sower:
Mam pewne uwagi, ale tyczą się raczej szczegółów i największa to to, iż w zbiorniku lawy nie ma wypływających bąbli.
W oryginalnej wersji też ich nie było. Wątpię, by były faktycznie potrzebne.

A Gildia mnie się podoba, tylko chętnie bym zobaczył trzeci poziom.

Kammer PW
25 maja 2014, 23:47
To po kolei:

- kuźnia przypomina mi osę. Takie żólto-czarne paski nie wyglądają moim zdaniem dobrze. Tak właściwie, to sądzicie, że istoty Forge rozróżniają barwy? I czy ma dla nich jakiekolwiek znaczenie, czy coś jest estetyczne?
- jeżeli legowisko piątego poziomu ma wyglądać jak transformatory, to cel został zrealizowany. Szczerze mówiąc, to ja nie wiem, co mam w tej budowli widzieć;
- budynek specjalny to jakaś odmiana pieca hutniczego? Jeśli tak, to po co te wszystkie rury i zbiorniki? Płynne paliwa są raczej niebezpieczne w takim otoczeniu, a tym bardziej gazowe;
- a w trzecim poziomie również chcę banieczki roztopionego metalu. ^^
- trzeci poziom gildii magów będzie bardzo wąski. Nie widzę tego zbytnio. No i style graficzne budowli wydają mi się odmienne. I do czego mają służyć te kolce?

Dlaczego wszędzie mają być szyny kolejowe? Zbytnio mi się to kojarzy z Dzikim Zachodem, bym to tutaj zaakceptował.

AmiDaDeer PW
26 maja 2014, 00:35
Kammer:
No i style graficzne budowli wydają mi się odmienne.


Bardzo.

voncur PW
26 maja 2014, 00:55
Właśnie zarąbiscie wygląda ten wzór na kominach, szkoda że nie ma więcej takich smaczków

Kammer PW
26 maja 2014, 01:04
Mówiłem o kolorowych kominach kuźni i różowawej gildii.

AmiDaDeer PW
26 maja 2014, 01:26
Nie za bardzo wiem co masz na myśli przez "różowawe", ale kominy w Kuźni są oparte o oryginalny ich koncept. Można go zresztą bardzo łatwo wytłumaczyć - czarno-żółte pasy mają charakter ochronny, ostrzegawczy. Występują w przyrodzie wtedy, gdy mają odstraszać. Myślę że jak najbardziej mają rację bytu w takiej budowli.

Daractive PW
26 maja 2014, 17:17
Cóż, budynek specjalny wygląda na "rudonośny" z jednej prostej przyczyny: jest hutą (a przynajmniej tak wygląda). Co do modeli, jedyne co mogę powiedzieć to "Teach me master(s)!" Wykonanie świetne, styl też ciekawy. Na początku miałem mieszane uczucia co do tworzenia modeli od nowa, jednak chyba dam się przekonać ;)

witchking PW
26 maja 2014, 17:48
Kammer:
To po kolei:

- kuźnia przypomina mi osę. Takie żólto-czarne paski nie wyglądają moim zdaniem dobrze. Tak właściwie, to sądzicie, że istoty Forge rozróżniają barwy? I czy ma dla nich jakiekolwiek znaczenie, czy coś jest estetyczne?

Kominy mają barwy ostrzegawcze ( co zdaje się uzasadnione), nawet zwierzęta je rozróżniają. Populacja Forge jak wszystkich innych miast składa się także z ras inteligentnych i z poczuciem estetyki (ludzie, elfy a nawet minotaury w MM zawsze zdawały mi się bardzo inteligentne). Zresztą estetyczny wygląd budynków tworzony jest dla graczy. Podobnie jest w innych miastach jak np loch (logicznie rzecz biorąc w lochu powinniśmy dostać ciemny ekran tylko w kilku miejscach rozjaśniony pochodniami)

Kammer:
- jeżeli legowisko piątego poziomu ma wyglądać jak transformatory, to cel został zrealizowany. Szczerze mówiąc, to ja nie wiem, co mam w tej budowli widzieć;

Widzieć masz coś zbliżonego do tego: http://www.acidcave.net/images/ogregen.jpg
Jeśli nie osiągnęliśmy odpowiedniego efektu to będziemy poprawiać. Od pewnego czasu mamy z Hobbitem spór o krytykę. Hobbit uważa, że każdy ma prawo krytykować jak chce. Moim zdaniem zachować należy przynajmniej odrobinę grzeczności. Nie wyszło nam to postaramy się lepiej, ale Ty postaraj się nas o tym ładniej informować. Od krytyka ma motywować a nie dołować.

Ale mniejsza o to bo znów zaczynam spory o krytykę, a to tylko moja opinia. Oczywiście zobaczymy co da się zrobić z tym budynkiem. Model uważam za ładny więc może to kwestia ustawienia kamery, albo szczegółów

Kammer:
- budynek specjalny to jakaś odmiana pieca hutniczego? Jeśli tak, to po co te wszystkie rury i zbiorniki? Płynne paliwa są raczej niebezpieczne w takim otoczeniu, a tym bardziej gazowe;

To nie jest piec hutniczy. Zgadujcie dalej:)

Kammer:
- a w trzecim poziomie również chcę banieczki roztopionego metalu. ^^

W sumie nie wiem czy to sarkazm czy szczera radość więc nie będę komentował.


Kammer:
- trzeci poziom gildii magów będzie bardzo wąski. Nie widzę tego zbytnio. No i style graficzne budowli wydają mi się odmienne. I do czego mają służyć te kolce?

Na gildię magów mamy kilka projektów. Wybierzemy ten który najlepiej wyjdzie i najbardziej wpasuje się w koncepcje. Kolce są częścią konstrukcji budynku, która została wyeksponowana przez architekta. Często robi się podobne zabiegi.

Kammer:
Dlaczego wszędzie mają być szyny kolejowe? Zbytnio mi się to kojarzy z Dzikim Zachodem, bym to tutaj zaakceptował.

W całej Europie wszędzie są szyny a jakoś nie kojarzy mi się to z Dzikim Zachodem. Tobie się kojarzy? Kolej to element praktyczny miasta ( w przeciwieństwie na przykład do kolców) pozwala na transport ciężkich ładunków które wyjeżdżają z kuźni. Ma podkreślać przemysłowe funkcje miasta. W całym naszym kraju pełno jest starych fabryk do których dojeżdżają tory.

Oczywiście temat torów jest jeszcze do przedyskutowania, ale pojedyncze skojarzenie z dzikim zachodem nie jest dla mnie powodem by z nich rezygnować.

Warmonger PW
26 maja 2014, 18:13
Tory to ciekawy element, bardziej mi pasuje niż pas startowy dla minotaurów, na przykład ;) Tym bardziej, że w obecnej stylistyce dominuje stare, zardzewiałe żelastwo przypominające rewolucję przemysłową. Tory świetnie do tego pasują.

Niestety nadal uważam projekt gildii w postaci kolczastej rury za pomyłkę. Wieża - tak, ale musi przypominać prawdziwy budynek. To mógłby być na przykład wieżowiec albo inna wysoka konstrukcja (maszt? słup wysokiego napięcia? wieża ciśnień?). Może jakaś bardziej złożona konstrukcja w postaci platformy czy rafinerii.






Kammer PW
26 maja 2014, 19:34
Hobbit:
Nie za bardzo wiem co masz na myśli przez "różowawe", ale kominy w Kuźni są oparte o oryginalny ich koncept.
Kominy rozumiem. Po prostu kolor Gildii Magów nie pasuje mi do reszty budowli. Ale pewnie to przez mój spaczony zmysł estetyki.

witchking:
Populacja Forge jak wszystkich innych miast składa się także z ras inteligentnych i z poczuciem estetyki (ludzie, elfy a nawet minotaury w MM zawsze zdawały mi się bardzo inteligentne). Zresztą estetyczny wygląd budynków tworzony jest dla graczy. Podobnie jest w innych miastach jak np loch (logicznie rzecz biorąc w lochu powinniśmy dostać ciemny ekran tylko w kilku miejscach rozjaśniony pochodniami)
To była taka dygresja na boku. Zastanawiałem się, czy podczas usprawniania nie usunięto zbędnego podczas podboju odczuwania estetyki. Ale rozumiem Twoją argumentację.

witchking:
Widzieć masz coś zbliżonego do tego: http://www.acidcave.net/images/ogregen.jpg
Zwracam honor. Jak kogoś uraziłem, to przepraszam, ale najzwyczajniej nie wiedziałem, co mam przed sobą i jak toto zinterpretować. Z podobieństwo do aryginału rzeczywiście jest. I to bardzo sine.

witchking:
Od krytyka ma motywować a nie dołować.
Muszę to sobie zapisać. :3

witchking:
To nie jest piec hutniczy. Zgadujcie dalej:)
Zbiorniki dziwnego, świecącego, pomarańczowego paliwa?

witchking:
W sumie nie wiem czy to sarkazm czy szczera radość więc nie będę komentował.
Radość szczera niczym 24-karatowe złoto. :P

witchking:
W całej Europie wszędzie są szyny a jakoś nie kojarzy mi się to z Dzikim Zachodem. Tobie się kojarzy? Kolej to element praktyczny miasta ( w przeciwieństwie na przykład do kolców) pozwala na transport ciężkich ładunków które wyjeżdżają z kuźni. Ma podkreślać przemysłowe funkcje miasta. W całym naszym kraju pełno jest starych fabryk do których dojeżdżają tory.
Ale nasze wagony wyglądają nieco inaczej. Ogólnie podłoże Forge bardziej kojarzy mi się z prerią niż z europejską trawą.

Trith PW
26 maja 2014, 22:30
Jakby co, jest jeszcze przynajmniej jedna wersja gildii magów:

J. M. Sower PW
27 maja 2014, 16:16
No to teraz moja już ukończona wersja:

witchking PW
27 maja 2014, 16:33
Moim zdaniem największym mankamentem Twojej wersji jest wejście. Nie rozumiem po co dawać tam taki długi tunel. Pomijając to prezentuje się na prawdę klasa. Zwłaszcza 3 poziom.

AmiDaDeer PW
27 maja 2014, 16:59
Byłbym skłonny faktycznie skrócić wejście i może też kolce. Poza tym czy przypadkiem te wyższe partie wieży nie są zbyt wąskie, by można było się w nich jakoś poruszać? To w końcu gildia, nie schowek na miotły.

voncur PW
27 maja 2014, 17:26
Myślałem że na 3 lvl bedzie duży balon ala cewka tesli, niewiele sie pomyliłem :)

witchking PW
27 maja 2014, 19:57
Posterunek czyli siedlisko 1 poziomu był już kiedyś prezentowany. Tym razem wersja po poprawkach:

voncur PW
27 maja 2014, 20:28
:)

J. M. Sower PW
27 maja 2014, 21:34
Dobra robota.

Co do szerokości mojej gildii to myślę iż pomniejszenie wejścia załatwiło by wizualnie sprawę.

Nerevar PW
28 maja 2014, 00:50
Cytat:
Poza tym czy przypadkiem te wyższe partie wieży nie są zbyt wąskie, by można było się w nich jakoś poruszać? To w końcu gildia, nie schowek na miotły.
Powiedziałbym, że ta wersja pasuje do tego, co można zobaczyć w Confluxie czy Lochach ;)

mitlandy PW
29 maja 2014, 17:19
Może mi ktoś to wytłumaczyć? I po drugie kto to wstawił?
http://heroes3towns.com/?town=forge_4&page=arts
strona: 1 - 2 - 3 ... 82 - 83 - 84 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel