Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 80 - 81 - 82 ... 142 - 143 - 144

J. M. Sower PW
27 kwietnia 2014, 21:21
Oto i moja pierwsza wersja gildii magii - na razie pierwszego i drugiego poziomu (będą trzy).


Mitlandy, ten twój budynek wymaga pewnych poprawek, lecz głównie w teksturach, a sam model jest całkiem przyzwoity.

TopFunny525 PW
27 kwietnia 2014, 22:29
Zastanawia mnie, co skłoniło was do zmian odnośnie gildii, z tego co wcześniej czytałem i widziałem wynikało, że gildia miała mieć więcej poziomów. Sam model przyzwoity, jednakże ciekaw jestem, jak będzie wyglądał 3 poziom, skoro 2 jest już tak wąski :P.

Pozdrawiam

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2014, 22:39
Gildia, jak wynika z grafik, miała mieć tylko trzy poziomy.

Grafika Mitlandy'ego - klasa. Grafika Sowera - technicznie super, tylko jak zauważył już TopFunny drugi poziom wydaje się być trochę za wąski, poza tym nie ma okien. Sam pomysł na piramidkową strukturę jest fajny, tylko wydaje mi się że trzeba całość nieco poszerzyć.

Poza tym zastanawiam się czy lepiej będzie zostać przy tej rdzawej, ciepłej kolorystyce, czy może dobrym pomysłem byłoby upodobnić budowlę kolorystycznie do innych budowli użytkowych...

witchking PW
27 kwietnia 2014, 22:42
Jeśli chodzi o gildie to ciagle myśle czy nie zrobić czegoś jeszcze blizszego oryginałowi. Osobiście uważam gildie magów za najlepszy budynek z wycieków oryginalnej wersji.

J. M. Sower PW
28 kwietnia 2014, 13:04
Podkreślam słowo "pierwsza", którego użyłem. Nie chcę więc abyście uznali ją za finalną. Wrzuciłem aktualną wersję ponieważ chciałem usłyszeć wasze opinie na jej temat i już dowiedziałem się np. że chcecie zobaczyć ją bardziej grubszą.

xardas33 PW
28 kwietnia 2014, 15:37
Zdecydowanie lepsza była by gdyby zachowywała grubość cały czas lub delikatnie się zwężała, ale okna powinny być obowiązkowo.

Kastore PW
28 kwietnia 2014, 16:50
Można też zostawić jak jest i zrobić trzecie piętro grubsze, ale niższe. Poza tym dlaczego tak upieracie się przy oknach? Przecież mają w środku lampy. To inna planeta, więc można zachować jakieś odstępstwa. Przynajmniej mnie to nie przeszkadza. :P

Darkem PW
28 kwietnia 2014, 17:09
Gildia magów prezentuję się przednio! Nie wydaje mi się by budowla potrzebowała dodatkowych okien. Jeżeli traktujemy ją jako "magazyn magicznych ksiąg i zwojów" otwory w murach zwiększyłyby tylko trudność budowy.

Temat śledzę od dawna, lecz wypowiadam się tak rzadko, iż prawie każdą wiadomość zaczynam podobnym stwierdzeniem ;). Zauważyłem, że wiele osób tworzy grafiki. Grafiki, które bardzo często różnią się stylem. Czy powstała "odgórna" koncepcja wyglądu ekranu miasta, czy każdy tworzy na co przyjdzie mu ochota, a następnie ktoś inni będzie próbował złożyć to w całość? Projekt wydaje się zbyt zaawansowany by moja obawa okazała się prawdziwa, ale wolę zapytać.

Poszukujecie testerów/grafików?

witchking PW
28 kwietnia 2014, 17:51
Mamy spójną koncepcje ekranu:) Długo nad nią myśleliśmy, powstały nawet szkice. Część prezentowanych tu modeli nie do końca zgadza się z tą wizją, ale często wychodzi to na plus. Oczywiście przy składaniu w całość będziemy robić jeszcze ostateczne poprawki by to spiąć do kupy. Podejrzewam, że te ostatnie szlify wymagać będą sporo pracy, ale jestem dobrej myśli.

Jeśli chodzi o testerów to owszem potrzebujemy takowych. Nie ukrywam, że zależy nam szczególnie na graczach którzy mają ekipę do gry na multi. Obecnie najważniejsze są dla nas testy balansu. Graficy też mile widziani. Tutaj potrzeba nam przede wszystkim kogoś kto podejmie się pracy przy portretach. Chętnie przygarniemy też wszelkie grafiki poboczne jak ekrany ładowania, ikonkę kampanii (bo kiedyś na pewno się przyda) i tym podobne. Pomoc się przyda także przy przygotowywaniu ekranu oraz siedlisk na mapę.

Zapraszamy:)

TopFunny525 PW
28 kwietnia 2014, 19:53
Z ciekawości zapytam, modelujecie w blenderze czy w autodesku maya? Bo oba programy są świetne, jednakże dużo bardziej wolę autodesk maya. Mi się wydaje, że dużo prostszy. Poza tym odnośnie testerów, mógłbym takowym zostać, jednak jedyne co mnie zastanawia, to wasze wymagania :). Oprócz osób do multi ( podejrzewam, że powinienem znaleźć takowych kilka). to niestety nie wiem w czym mógłbym jeszcze użyczyć swoich sił :). Pozdrawiam

rtx PW
28 kwietnia 2014, 20:41
Z tego co pamiętam, to maya kosztuje 5000zł...

TopFunny525 PW
28 kwietnia 2014, 21:57
Cytat:
Z tego co pamiętam, to maya kosztuje 5000zł...

Nie kosztuje 5000 zł bo są inne licencje jak np.: wersje testowe albo jakieś stare wersje, których znalezienie graniczy z cudem. W dodatku są też wersje dla uczniów z tego co czytałem, so your argument is invalid.

EDIT : Zresztą nieważne, temat nie jest od rozmowy o programach, ale o Forge, zbytnio się rozpędziłem i rozpocząłem offtop, my bad sorry,

Edit 2 : @Down Dobra przyznaje, fail, jest po 23 a już nie funkcjonuje normalnie, zwłaszcza, jak ktoś 20 coś robi non stop ( i nie tu nie chodzi o pracę xD)

Całuski misie drogie. I dobranoc :)

AmiDaDeer PW
28 kwietnia 2014, 23:35
TopFunny525:
Nie kosztuje 5000 zł bo są inne licencje jak np.: wersje testowe albo jakieś stare wersje, których znalezienie graniczy z cudem. W dodatku są też wersje dla uczniów z tego co czytałem, so your argument is invalid.
To trochę tak jakby mówić, że Jaguary nie są drogie, bo istnieją jazdy próbne oraz prawie niemożliwe do zdobycia stare i tanie egzemplarze na Allegro... I kto tu ma nieprawidłowe argumenty...

Anyhow: nie jesteśmy na licencji uczniów i nie używamy żadnych komercyjnych programów do modelowania 3D.

Orzie PW
29 kwietnia 2014, 09:57
Well, the fact that we are modding enthusiasts gives us only a moral right to use pirated 3D software, but not the lawful right to do that :P

However, no one judges here I guess. Otherwise someone should speak for pirated Windows and Photoshop at first. I doubt there are a lot of people who are ready to pay $50 to use only 2 Photoshop's functions. ;D


Back to topic - I like that new mage guild. Like I said on HC, it looks more interesting than the classic H3 concept. I admit that in a sci-fi town it's rather hard to guess the concept of a magic-oriented building, though.

mitlandy PW
7 maja 2014, 18:40
Najlepszy spośród wszystkich budynków, tak sądzę:D Zrobiony przez Tritha model Ratusza.

Kammer PW
7 maja 2014, 19:16
:O

Mi się bardzo podoba. Ale... widzę tu dużo techniki. :P

Hayven PW
7 maja 2014, 20:10
Mnie się kojarzy z rozgłośnią radiową, nie wiem czemu :P

Ale świetne, świetne :)

Kastore PW
7 maja 2014, 21:36
Mnie też się zawsze kojarzyło albo z rozgłośnią radiową, albo z budynkiem telewizji. :P

Wygląda równie dobrze, co oryginał. Well done!

rtx PW
7 maja 2014, 22:38
:jawdrop:
Oż ty w pytę!
Cudo, panowie, cudo!

mr_R PW
7 maja 2014, 22:40
Świetna robota.
Czy w najbliższym czasie pokażecie jak wygląda ekran miasta?
strona: 1 - 2 - 3 ... 80 - 81 - 82 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel