Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 74 - 75 - 76 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
12 marca 2014, 22:18
Cóż, ekran miasta i tak będzie przemodelowany, więc fosę się wrzuci jakoś ładniej.

Zaś co do betonu... Zastanawiało was kiedyś dlaczego kuźnia w Kuźni (:P) jest po prostu gigantyczna? Może tutaj tkwi klucz do rozwiązania zagadki pt. "Skąd się wzięły budowle Kastore'a?"...


xardas33 PW
12 marca 2014, 23:01
To pewnie dlatego jest taka duża bo w tej kuźni robią gotowe elementy betonowe a następnie transportują je na miejsce budowy i tam oto łączą w całość... Dziwne że nikt nie zastanawiał sie skąd w Forge wzięli tyle szkła, a o ile dobrze myślę występuje tylko w artefaktach "luneta" i "teleskop". A w zamkach nie występuje wogóle...

Kammer PW
12 marca 2014, 23:09
Kuźnie jest wielka, bo to tam właśnie wykuwają (metalowy!) ekwipunek istot Kuźni.

A szkło to po prostu przetopiony piasek, z którym najwyraźniej nie ma tam zbyt dużego problemu.

Dark Dragon PW
12 marca 2014, 23:21
Radioaktywne ścieki mają taki kolor jak w oryginale. Tak w ogóle to z tych rur na murach powinny się wylewać... Jak na jakiś poprzednim modelu.

To coś przypomina ruchome piaski w lekkiej zieleni.

AmiDaDeer PW
13 marca 2014, 09:14
Kammer:
Kuźnie jest wielka, bo to tam właśnie wykuwają (metalowy!) ekwipunek istot Kuźni.
Takowy ekwipunek można wykuć w mniejszej kuźni.

Dark Dragon:
Radioaktywne ścieki mają taki kolor jak w oryginale.
Pokaż zdjęcia prawdziwych radioaktywnych ścieków albo takowych ścieków występujących w świecie Might and Magic. :P

Serio, nie widzę powodu by tamte ścieki nazywać radioaktywnymi, a te z modelu Tritha już nie.

zeryss PW
13 marca 2014, 09:49
Когда эти нововедения будут доступными в vcmi?

HobbitHobbitKiedy te nowości będą wstawione do VCMI?

Drwal PW
13 marca 2014, 10:09
Ścieki radioaktywne swoją barwą drażniącą oko, zbyt intensywną, lśniącą trochę jak u muchomora tylko oczywiście w przypadku koloru zielonego/zielono-żółtego, powinny mówić nam "nie dotykać, to niebezpieczne", włączać pewien impuls. Te u Tritha nie są złe, tylko minimalnie odstają od oryginału, ale bardziej przypominają trawę niż coś tak niebezpiecznego jak ścieki radioaktywne. Mam trochę wrażenie, może przez to że widzę tylko sam budynek bez otoczenia, że stoi na jakiejś pięknej zielonej polanie jednorożca. :)
Sam zamek wygląda cudownie, podobnie jak poprzednie budynki. Jedyny znak zapytania teraz, to jak to będzie wyglądało razem. :D

Dark Dragon PW
13 marca 2014, 13:13
Myślę, że Drwal idealnie ubrał w słowa moje odczucia co do modelu Tritha.

J. M. Sower PW
13 marca 2014, 17:03
Hobbicie, spójrz na oryginalny wygląd zamku. Jak dla mnie jest tam więcej niż cztery źródła światła. Całość jest bardziej przyciemniona i oświetlana z dołu przez lampy (które także rozświetlają w różnych częściach fosę co daje fajny efekt). Co do tych dolnych lamp, to dałbym im błękitny kolor jak przy oryginale. Dzięki temu miasto nie jest utrzymywane ciągle w żółtych barwach.

mitlandy PW
13 marca 2014, 18:00
To wrzucamy kolejny model:D


AmiDaDeer PW
13 marca 2014, 18:26
zeryss:
Когда эти нововедения будут доступными в vcmi?
"Вскоре".

Drwal:
Ścieki radioaktywne swoją barwą drażniącą oko, zbyt intensywną, lśniącą trochę jak u muchomora tylko oczywiście w przypadku koloru zielonego/zielono-żółtego, powinny mówić nam "nie dotykać, to niebezpieczne", włączać pewien impuls. Te u Tritha nie są złe, tylko minimalnie odstają od oryginału, ale bardziej przypominają trawę niż coś tak niebezpiecznego jak ścieki radioaktywne. Mam trochę wrażenie, może przez to że widzę tylko sam budynek bez otoczenia, że stoi na jakiejś pięknej zielonej polanie jednorożca. :)
Mam wrażenie że to w dużej mierze jest kwestia wspólnego oświetlenia oraz tego, jak całość będzie się prezentować w ekranie miasta. Zresztą mamy co do fosy różne pomysły, zobaczymy jak wyjdą w praniu - możliwe że będą radioaktywne ścieki, możliwe też że będzie coś innego.

J.M.Sower:
Hobbicie, spójrz na oryginalny wygląd zamku. Jak dla mnie jest tam więcej niż cztery źródła światła. Całość jest bardziej przyciemniona i oświetlana z dołu przez lampy (które także rozświetlają w różnych częściach fosę co daje fajny efekt). Co do tych dolnych lamp, to dałbym im błękitny kolor jak przy oryginale.


Nie wiem o jaki oryginał Ci chodzi, ale to chyba kwestia już implementacji w grze, a nie faktycznego modelu.

mitlandy:
To wrzucamy kolejny model:D
Dla mnie bomba, jedynie tekstury do małej poprawy (wygląda to zbyt betonowo). Obawiam się jednak że magazyn zasobów będzie potrzebował zupełnie nowego modelu - ten nadaje się graficznie tylko do rtęci, a ta już jest wykorzystywana przez trzy inne miasta, w tym dwa złe. :< Lepiej jednak mieć model niż nie mieć, zwłaszcza że może być zawsze użyty do czegoś innego (choćby i jako dekoracja).

W każdym razie dobra robota!

mitlandy PW
13 marca 2014, 18:34
Teksturami ogólnie zajmuje się Witchking ja robię tylko modele ale gdybym dał budynek bez tekstur straciłby na wartości. Z góry dziękuję.

Nerevar PW
13 marca 2014, 19:13
Cytat:
ten nadaje się graficznie tylko do rtęci
Tylko co z tego, skoro:
- w Inferno mamy silosik dla siarki (i bardzo podobny do tego z Lochu) a jednak dający rtęć
- silos Bastionu graficznie nadaje się do drewna - a daje kryształy
- silos Fortecy nie kojarzy się graficznie z żadnym surowcem (ot, wieża zegarowa)
? ;)

AmiDaDeer PW
13 marca 2014, 19:18
To z tego, że skoro możemy dać inną grafikę silosa, to czemu nie? :P
Heroes 3 nie było pozbawione wad - archaniołowi skrzydła wystają z pośladków, a chyba nie chcemy tego naśladować?

Jak nie będziemy mieli innego pomysłu albo nowy model będzie średniej jakości, to zapewne wykorzystamy ten, w końcu jest bardzo dobry. Jednak byłbym raczej za tym, by zrobić coś bardziej pasującego do faktycznej funkcji.

Warmonger PW
13 marca 2014, 19:36
Silosy nadają się do przechowywania zasobów różnego rodzaju, więc nie widzę powodu, aby ten musiał generować rtęć. Płyny zresztą bardziej kojarzą mi się z silosami pionowymi, ten przypomina bardziej podłużny magazyn.

Pomijając już to, że doskonale pasuje do stylu miasta.

xardas33 PW
13 marca 2014, 22:04
magazyn zasobów jest bardzo ładny, a co do zasobu przez niego produkowanego to nie miałbym 2 propozycje:
1. Siarka 1 na dzień
2. Innowacyjna propozycja w rodzaju 1 kamienia i kilkuset dodatkowych sztuk złota na dzień.
W Forge grunt to połączyć głównie beton, stal i nadać do tego dobre oświetlenie :)

AmiDaDeer PW
13 marca 2014, 23:41
Prawdopodobnie ze względu na balans (i to że siarka i rtęć są już oklepane, a nic innego nie pasuje) zasobami będą standardowo drewno i ruda. Wiem, brzmi trochę mało zachęcająco, ale Forge nie może być pasjonujące w każdej kwestii. :P

rtx PW
14 marca 2014, 13:40
A może tylko ruda?
Oni chyba nie używają zbyt dużo drewna.

Acid Dragon PW
14 marca 2014, 15:04
A może niech dodatkowe 500 sztuk złota produkuje? To byłoby coś nowego ;).

No wiecie, udoskonalona technologia pozyskiwania metali, albo fuzja jądrowa, whatever :P.

mitlandy PW
14 marca 2014, 21:19
Nowy magazyn:D
strona: 1 - 2 - 3 ... 74 - 75 - 76 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel