Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
6 lutego 2014, 20:24
"Kiedy planujecie wydać kolejną wersję Forge?"

Когда будет сделано.

Matheo PW
6 lutego 2014, 22:34
Może Mechanik? Niezbyt podniosłe ale chyba pasuje.

Drwal PW
6 lutego 2014, 22:49
Matheo nie wiem czy specjalnie, ale powtarzasz moje propozycje:D Niezbyt chyba udane zresztą bo nawet nikt się tu nimi nie zainteresował. ;]

Matheo PW
6 lutego 2014, 22:56
przyrzekam, że to zbieg okoliczności :)

Tarnoob PW
7 lutego 2014, 20:40
Hobbicie, to nie są tylko moje domysły, bo artwork z Cyber Zombie jest od wielu lat w obiegu, nawet na naszej stro­nie. Doczekał się nawet kolorowej wersji. Nikt nie obiecywał, że to będzie grafika ekranu ładowania ani menu głów­ne­go, ale artworki, zwłaszcza dopracowane i kolorowe, często tak kończyły.

Bohaterem mocy miał być w wersji Zielevitza cyborg. Uważam, że to wcale nie jest za bardzo futurystyczne, bo technologia Starożytnych i Kastore’a *jest* futurystyczna, tak jak Lincoln, Varn, Replikator miotaczy, Melian, Es­ca­ton i tak dalej. Mimo to ta nazwa moim zdaniem nie pasuje, bo cyborg to nie jest określenie zawodu ani spe­c­jal­no­ś­ci, tylko cech anatomicznych i pochodzenia – czyli połączenie człowieka z maszyną. Nie należy mylić cyborga z an­droidem, czyli maszyną poruszającą się i komunikującą jak człowiek.

Bohater mocy może być kimś w rodzaju gwiezdnego pirata, bandziora, niezapomnianego faceta z miotaczem (bla­s­ter­guy) lub harleyowca. :-)

AmiDaDeer PW
7 lutego 2014, 21:16
Tarnoob:
Nikt nie obiecywał, że to będzie grafika ekranu ładowania ani menu głównego
...czyli są to twoje domysły. :P

Tarnoob:
Uważam, że to wcale nie jest za bardzo futurystyczne, bo technologia Starożytnych i Kastore'a *jest* futurystyczna, tak jak Lincoln, Varn, Replikator miotaczy, Melian, Escaton i tak dalej
Ale one są futurystyczne w dość łagodny sposób. Tak naprawdę nie biją tą nowoczesnością po oczach - mają w sobie wciąż coś mistycznego. U cyborga czegoś takiego nie widzę. A naszym celem jest stworzyć frakcję, która wpasowuje się w świat science fantasy, a nie science fiction.

Tarnoob:
Mimo to ta nazwa moim zdaniem nie pasuje, bo cyborg to nie jest określenie zawodu ani specjalności, tylko cech anatomicznych i pochodzenia - czyli połączenie człowieka z maszyną.
To akurat problemem nie jest - mamy w końcu taką fajną nazwę jak Demoniac, która określa w pewnym sensie cechy anatomiczne bohatera.

Tarnoob:
Bohater mocy może być kimś w rodzaju gwiezdnego pirata, bandziora, niezapomnianego faceta z miotaczem (blasterguy) lub harleyowca. :-)
Może przypomnę specjalnie dla Ciebie wygląd bohaterów, który pojawił się stosunkowo niedawno:


Tarnoob PW
7 lutego 2014, 22:04
Rakietowy ogr albo goblin z miotaczem też mają w sobie coś mistycznego. :-P

Nie bardzo rozumiem, gdzie miałaby leżeć granica między „science fiction” a „science fantasy” i „biciem po oczach” a „pasowaniem”. Rozumiem, że Forge różniło się od nawiązań do SF w Might and Magic, bo:
1) było intensywne, przez całą grę i jako całe miasto,
2) było mniej futurystyczne, a bardziej cyberpunkowe i drugowojenne.

Cyborg, taki jak Corak albo Escaton, tudzież android, jest dużo bardziej futurystyczny niż łupieżca, grabieżca, ko­man­dor czy inny nikczemnik i złoczyńca, a przez to bardziej „mistyczny” i bliższy StarWars niż Falloutowi.

EDIT: Jeżeli naprawdę chce się zrobić coś „tajemniczego” i utrzymanie w klimacie Space Opera, Science Fantasy i przeciwnym do Fallouta albo oryginalnego Forge, to można zawsze zrobić miasto VARN, całkiem ciekawy projekt kiedyś powstał. Nie rozumiem, czy obecny projekt ma być czymś w rodzaju kompromisu.

AmiDaDeer PW
7 lutego 2014, 22:13
Tarnoob:
Rakietowy ogr albo goblin z miotaczem też mają w sobie coś mistycznego. :-P
Przy odpowiednim przedstawieniu dużo mniej dają po oczach elementami SF niż cyberzombiaki. Ot - dziwna broń, a nie całe przerobienie jednostki na cybernetycznego mutanta.

Tarnoob:
Nie bardzo rozumiem, gdzie miałaby leżeć granica między "science fiction" a "science fantasy"
W przeciwieństwie do science fiction w science fantasy stałym motywem jest natknięcie się przeciętnego ludu na bardziej zaawansowaną technologię, która przypomina przez to raczej magię niż coś mającego faktycznie działać zgodnie z zasadami fizyki. W przypadku światów MM bardzo często miotacze były nazywane inaczej niż "blasters" - dla przeciętnych ich użytkowników była to po prostu jakaś forma magii. Powinniśmy iść w tę stronę.

Tarnoob:
Cyborg, taki jak Corak albo Escaton, tudzież android, jest dużo bardziej futurystyczny niż łupieżca, grabieżca, komandor czy inny nikczemnik i złoczyńca, a przez to bardziej "mistyczny" i bliższy StarWars niż Falloutowi.
Nazwa zdecydowanie nie jest mistyczna i można się bez niej obejść - zwłaszcza że w Forge nie było ani Coraka, ani Escatona ani jakiegokolwiek innego tego typu cyborga.

Tarnoob PW
7 lutego 2014, 22:35
W takim razie dlaczego Sajber Zombie nie może być „odpowiednio przedstawiony” jako „ot, coś co wygląda na ma­gię”, np. na kolejnego potworka nekromantów, a nie jako sci-fi?

Rozumiem, piła łańcuchowa, tarczowa, drut w głowie albo cały silnik spalinowy na plecach to już ewidentny cy­ber­punk a nie pradawny Tomb of Varn. Mimo to taki „zombiak nożycoręki” mieści się nie tylko w granicach space fan­ta­sy, ale nawet klasycznego, high fantasy.

AmiDaDeer PW
7 lutego 2014, 22:42
Ujmę to tak: to MOŻE pasować do Forge, ale i tak mamy już komplet jednostek, więc co najwyżej będzie po takim właśnie przerobieniu wrzucone do gry jako alternatywa w przyszłych modach.

Garett PW
8 lutego 2014, 13:49
Bohater Mocy:Inżynier-bardziej kojarzy mi się z mocą niż magią.

Bohater Magii:Technomanta-w grze Allods Online utrzymywanej w klimacie Space Opera jest rasa nieumarłych z mechanicznymi protezami oraz przyzywającymi dusze stworów do mechanicznych ciał, podczas jednego z eventów przedstawiciele tej rasy reprezentujący nekromantów mogli kupić specjalny przedmiot "Hełm Technomanty".Według mnie nazwa pasuje bo w końcu nekromanci byli poplecznikami Kastora.

Orzie PW
8 lutego 2014, 18:03
I'm sorry but I just don't get your ignoring of classic NWC's Cyborg. :)
Forge is all about cyborgization.

Kuririn PW
8 lutego 2014, 18:21
Mam nadzieje że o moim modzie nie zapomnieliście, co chodzi o jednostki :P

AmiDaDeer PW
8 lutego 2014, 22:13
Orzie:
I'm sorry but I just don't get your ignoring of classic NWC's Cyborg. :) 
Forge is all about cyborgization.
It isn't. :P There are no cyborgs in our Forge line up at all, just guys who obtained technology stuff. And I already explained several times why Cyborg is a bad name, so don't tell me that we're ignoring it. :P

AmiDaDeer PW
12 lutego 2014, 23:28
Ostatnio Witchking co nieco modelował.



Co Wy na to?

Lyokoheros PW
12 lutego 2014, 23:39
Wygląda dobrze, choć fort jest może nieco mały(zwykle miał ten sam rozmiar co zamek/cytadela, a jedynie dochodziły pewne dodatki)... ale by w pełni móc to ocenić to chyba trzeba by to zobaczyć na ekranie miasta.

Drwal PW
12 lutego 2014, 23:50
Zgadzam się z Maciejem, Fort wygląda zbyt ubogo, nie jak miasto a zwykły budynek na mapie przygody. Troszkę za dużo ma odjęte w stosunku do dalszych wersji. Poza tym jest świetnie, robota genialna, znacznie lepiej to wygląda niż w przypadku tego co obecnie.
Bardzo miła niespodzianka, zwłaszcza że nie raz mówiłem Witchkingowi, że miasto na mapie przygody nigdy mi się za bardzo nie podobało.

AmiDaDeer PW
12 lutego 2014, 23:51
Czy ja wiem z tym rozmiarem...





Ale tak, najlepiej będzie zobaczyć jak się to zaprezentuje w ekranie miasta.

Drwal PW
12 lutego 2014, 23:58
Oj późno już i chyba was źle zrozumiałem. Myślałem, że to 3 wersje rozbudowy miasta na mapie przygody, tak jak w HotA gdzie różnice są znacznie mniejsze. Jeśli chodzi o ekran startowy to zdecydowanie uważam że NIE jest za mały. Dodałbym jakiś może elementów podkreślających że to fort, ale i tak jest nieźle. Im wyższy poziom rozbudowy tym efekt jest lepszy.
Oczywiście najlepiej będzie to widać na tle całego miasta. Dobra robota. ;)

Daractive PW
13 lutego 2014, 01:50
Na razie zwrócę uwagę że ten emblemat (chorągiew?) jest dość słabo widoczny.
A coś bardziej konstruktywnego zmajstuję jutro bom trochę śpiący i mógłbym głupoty popisać :P

EDIT Dodatkowo ten model wypada dosyć blado na tle pierwowzoru (myślę że może to być związane z niedoborem cieni lub zbyt jednolitą teksturą).
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel