Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 66 - 67 - 68 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 01:14
"Czy za rosyjski nie dostanę bana?"

Нет, не волнуйтесь. Я переведу.

Matheo PW
29 stycznia 2014, 12:59
Nie myśleliście o tym, żeby zmienić kolor skóry Kanonierom albo Goblinom? Wtedy projekt byłby jeszcze bardzie oryginalny. Goblinów pewnie nie da się zmienić, bo przecież twórcy uniwersum zaprezentowali zielonoskórych Najemników. Jednak Gobliny żyły w Deyji przez jakiś czas. Nowe warunki mogły sprawić, że doszło do pewnych zmian i ewolucji. Nie wiem tylko czy żyją tam na tyle długo, by do tych zmian doszło. Po za tym Kastor to czarownik,który mógł by się pokusić, o próbę ulepszania swojej armii za pomocą eksperymentów. To samo tyczy się Ogrów.

Myślę, że zmiana koloru jednej z tych jednostek byłaby dobrym pomysłem.

Oto opis Pirotechników i Piromaniaków:
Cytat:
Po klęsce Kreegan...

Uważam, że nie powinniście używać słowa "Kreegan". Wiem że M&M i Heroes to praktycznie to samo. Jednak twórcy uniwersum oddzielili obie serie pewnymi granicami, których nigdy nie przekroczyli. Wy też nie powinniście tego robić. W całej grze, jak i w dwóch dodatkach nie ma ani jednej wzmianki o Starożytnych czy Kreeganach. Według mnie nie należy tego zmieniać.

Każdy kto zna fabułę M&M i tak będzie wiedział o co chodzi. Fani Heroes myślą, że M&M to świat czystego fantasy i niech tak zostanie.


Na 6 poziomie można by umieścić wojowników w zbroi przypominającej minotaury. Jednostka zbyt słaba, by walczyć samodzielnie przywdziewa zbroję, która zwiększa jej zdolności fizyczne a w dodatku budzi grozę wśród przeciwników. Chyba ma to sens.

Saki PW
29 stycznia 2014, 13:09
Matheo:
Uważam, że nie powinniście używać słowa "Kreegan". Wiem że M&M i Heroes to praktycznie to samo. Jednak twórcy uniwersum oddzielili obie serie pewnymi granicami, których nigdy nie przekroczyli. Wy też nie powinniście tego robić. W całej grze, jak i w dwóch dodatkach nie ma ani jednej wzmianki o Starożytnych czy Kreeganach. Według mnie nie należy tego zmieniać.

Nie jestem pewien, czy gramy w te same gry...

Przecież ta nazwa cały czas pojawiała się w Armageddon's Blade w trakcie kampanii. Poza tym, nie czaję - czepiasz się przekraczania granicy między M&M i HoMM w kwestii miasta, nie tyle delikatnie sugeruje związek ze Starożytnymi i Kreeganami, co po prostu wali nim po oczach?

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 13:16
Matheo:
Nie myśleliście o tym, żeby zmienić kolor skóry Kanonierom albo Goblinom? Wtedy projekt byłby jeszcze bardzie oryginalny.
Myślałem nad tym. O kanonierach na razie sza, ale gobliny chętnie bym upodobnił do tych bardziej intensywno-zielonych osobników z MM7. I przy okazji nieco bym je ewentualnie podwyższył.

Matheo:
Jednak Gobliny żyły w Deyji przez jakiś czas. Nowe warunki mogły sprawić, że doszło do pewnych zmian i ewolucji. Nie wiem tylko czy żyją tam na tyle długo, by do tych zmian doszło. Po za tym Kastor to czarownik,który mógł by się pokusić, o próbę ulepszania swojej armii za pomocą eksperymentów. To samo tyczy się Ogrów.
Gobliny występują już w MM7, zbyt dużych zmian nie należy wprowadzać. To że Kastore jest czarownikiem nie znaczy wcale że będzie sobie robił ze swoimi żołnierzami co mu się tylko spodoba.

Matheo:
Uważam, że nie powinniście używać słowa "Kreegan". [...] W całej grze, jak i w dwóch dodatkach nie ma ani jednej wzmianki o Starożytnych czy Kreeganach. Według mnie nie należy tego zmieniać. [...] Fani Heroes myślą, że M&M to świat czystego fantasy i niech tak zostanie.


Biografia Xerona, występująca w grze:
Po tym jak Xenofex został zamordowany, a Lucyfer Kreegan objął władzę, Xeron jako pierwszy pierwszy przysiągł wierność uzurpatorowi. Jako że cieszył się niemałą sławą oraz respektem, inne demony szybko podążyły za jego przykładem.

Biografia Nymus, występująca w grze:
Nymus była odpowiedzialna za przygotowanie czartów i czarcich lordów do ataku na Erathię. Jej wojskowe zdolności prawie doprowadziły Eeofol do całkowitego zwycięstwa, ale układy Kreegan i Władców Podziemi obróciły jej wysiłki w proch.

Opis Ostrza Armagedonu przy jego zdobyciu (niekampanijny, ale jednak):
Głęboko pod powierzchnią ziemi odnajdujesz grobowiec starożytnych sprzed czasów ciszy. Wewnątrz znajdujesz chronioną klątwami szkatułkę. Ignorując je łamiesz pieczęcie. W środku widzisz Ostrze Armagedonu.

To i jeszcze od cholery tekstów w użyciem słowa "Kreegan" w RoE i AB. Zapewne jeszcze jakiś tekst z odniesieniem do Starożytnych by się znalazł.

Nie mam pojęcia dlaczego uznajesz, że słowa "Kreegan" i "Starożytni" miałyby popsuć zabawę ludziom grającym tylko w HoMM3 (jak widać nie popsuły, zresztą co takiego dziwnego jest w kimś określanym jako Starożytni, że mieliby być jakimś tabu?), ale skoro, jak widać, i tak za bardzo Cię nie obchodzi fabuła HoMM3 czy to w kampaniach czy nawet biografiach bohaterów, to co Ci właściwie szkodzi w naszych opisach fabularnych?

EDIT: Saki mnie ubiegł, tylko mała poprawka.

Saki:
Poza tym, nie czaję - czepiasz się przekraczania granicy między M&M i HoMM w kwestii miasta, nie tyle delikatnie sugeruje związek ze Starożytnymi i Kreeganami, co po prostu wali nim po oczach?
Akurat do jako takiej subtelności staramy się dążyć. Choć z drugiej strony będzie ona i tak mniejsza niż np. w przypadku Tower, Nekropolii czy Inferna.

Matheo PW
29 stycznia 2014, 13:25
Mój błąd. Czas zostawić Hotę i wrócić do starego H3.

Lord Baffourd PW
29 stycznia 2014, 14:04
Nie trzeba nawet długo szukać. Odpal sobie pierwszą misję kampanii Podziemia i Diabły z RoE "Diabelski Plan" i w samym filmiku wprowadzającym masz wspomnienie o "Wojownikach Kreegan z Krainy Eofol, którzy poprosili o honor wykonania tej misji. Kreegans (nawet niespolszczone:) to dobrzy żołnierze. Ta rzeź z pewnością sprawi im radość"

Co do zmiany koloru skóry na bardziej intensywny to miałoby to sens. Ja się jednak bardziej zastanawiam czy gobliny muszą mieć tak świecące oczy. Wszak te z MM7 "latarek" w oczkach nie posiadały. Swoją drogą, można by się zastanowić czy przypadkiem gobliny, których można było wybrać jako grywalne postacie, nie pochodzą czasem z Deyji... Jeśli tak by w istocie było, to na bank można zafundować "Kuźniowym" goblinkom po parze normalnych oczu. Oczywiście zdaję sobie sprawę że czepiam się o mało istotne detale:)

Saki PW
29 stycznia 2014, 16:49
Jest jeszcze biografia Ivora, w której pojawia się stwierdzenie, że historia jego rodu sięga czasów przed Ciszą.

Hobbit:
Akurat do jako takiej subtelności staramy się dążyć. Choć z drugiej strony będzie ona i tak mniejsza niż np. w przypadku Tower, Nekropolii czy Inferna.

Rozumiem, do czego dążycie, ale o ile nie chcecie bardzo drastycznie zmieniać ekranu miasta, to wielki, betonowy zamek z rurami ściekowymi raczej ze średniowieczem się zbytnio nie kojarzy. Chodzi mi o to, że są pewne kwestie, która po prostu dość mocno walą po oczach - i będą walić, o ile nie przemodeluje się całkowicie koncepcji zamku.

Daractive PW
29 stycznia 2014, 16:56
Saki po części na tym ten projekt polega, żeby w wersji (stosunkowo) niezmienionej odtworzyć Forge. Jeśli chodzi o projekty znacznie zmienione to masz Forge Rosjan (tych od HoTA) i Modern Forge (w sumie martwe).

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 17:03
Wydaje mi się że różnica między Forge Hoty a naszym jest nieco inna. HotA Crew zmienia radykalnie koncepcję, ale zostawia grafiki w stylu oddającym naturę oryginalnego Forge, podczas gdy my tę koncepcję raczej zostawiamy, ale staramy się zmienić grafiki na bardziej przyjazne grze. Choć i tak żaden projektów nie jest raczej bliski pełnego ukończenia, więc zobaczymy jak to tak naprawdę będzie.

Fandor PW
29 stycznia 2014, 19:40
Czyli line-up po raz kolejny zostanie zmieniony, cóż z oryginalnego zamysłu, tak jak miało być zostały trzy jednostki, nie jestem pewien czy pozbycie się kolejnych jest dobrym pomysłem.

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 20:43
To może prześledźmy jeszcze raz line up:

1. Milicjant - nowa jednostka,
2. Goblin - jak u NWC,
3. Pyro - jak u NWC,
4. Pijawka - nowa jednostka,
5. Humanoid (ogr) z rakietnicą - jak u NWC,
6. Minotaur z jetpackiem/coś nowego - jak u NWC/nowa jednostka,
7. Moloch - jak u NWC.

Czyżbym coś źle liczył?

Warmonger PW
29 stycznia 2014, 21:02
Nie wiadomo, jak wyglądałby Moloch NWC, natomiast Pyro ze szkiców nie był gogiem. Jedyne trzy jednostki, które nie budzą moich wątpliwości, to Goblin, Ogr i Minotaur. Z Gogiem to będzie 3,5 jednostki.

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 21:31
Warmonger:
Nie wiadomo, jak wyglądałby Moloch NWC
...więc żaden Moloch stworzony przez fanów nie byłby zgodny z wizją NWC.

Warmonger:
Pyro ze szkiców nie był gogiem
Przejrzyj sobie nazwy jednostek z oryginalnych plików Forge i zastanów się chwilę nad siedliskiem, to zorientujesz się że to miały być przynajmniej w pewnym momencie magogi.

Nota_bene z tego wynika, że jedynymi dwoma pewnymi jednostkami w Forge miały być zombiaki i gobliny... co ma o tyle sens, że i jedne i drugie można znaleźć w Deyji. Gobliny już mamy, a co do zombiaków, to zgadnijcie czyjej jednostki duchowym następcą są rekruci. :P

Fandor PW
29 stycznia 2014, 21:52
Tak czy siak zawsze byłem za tym, żeby do line-upu trafiła jakaś nieumarła jednostka. Są 3 jednostki całkiem jak u NWC i dwie o tym samym zamyśle jak u NWC jednak o nie koniecznie tym samym wyglądzie.

Degraf PW
29 stycznia 2014, 22:03
Podobnie też nie wiadomo co i jak z Dreadnoughtem, a parę stron wcześniej była niezła kłótnia tylko o to aby użyta została ta nazwa ;-)

W ogóle to trzeba pamiętać, że nie do końca wiadomo jaki miał być ostateczny setup Forge. To, co zostało pokazane, to ponoć tak naprawdę szkice na bardzo wczesnym etapie. Więc mogło nie być goblinów-strzelców, zombie-cyborgów, naga-tanków tylko np. zombie-strzelce, gobliny-mechy i naga-sterowce.

Tarnoob PW
31 stycznia 2014, 21:56
Jestem za Cyber Zombie. [Wymawia ze szpanerskim akcentem „sajber zombi"]. To jedna z tych najbardziej roz­po­z­na­wal­nych jednostek, jedna z nielicznych ukończonych i tych, które były reprodukowane wielokrotnie. Nawet w bar­dzo dawnych czasach – 10 lat temu – zespół Zielevitza zrobił animację Cyber Zombie, gotową do ściągnięcia. To do­da­je miastu klimatu cyberpunk, cyber-nazi i czarnej komedii, kojarzącej mi się np. z Frankensteinem, filmami „Pi­ła”, „Hardkor ’44" i nekronami z Warhammera 40k.

To dość ciekawy motyw w fantasy i pokrewnych gatunkach, że nekromanci – powiązani z Forge – że są do przodu z technologią i wiedzą w porównaniu do innych krain i frakcji. Magowie i krasnoludy bywają steampunkowi, mają ma­szy­ny proste, proch, a nawet parę i przypominają magiczny warsztat św. Mikołaja. Za to nekromanci, także w Might and Magic, tak jak czasami czarnoksiężnicy, są gabinetem osobliwości, domem wariatów, Frankensteinów, domem zmyślonych przyjaciół pani Foster, laboratorium (nawet w Heroes III!) i wylęgarnią (!) przerażających eks­pe­ry­men­tów, wiwsekcji, inżynierii genetycznej, biotechnologii, biowładzy, mutacji, chorób popromiennych, i tak dalej.

Miasto Forge bez Cyber Zombie to nie Forge. Ten potwór pojawia się na gotowym artworku i miał być na ekranie ła­do­wa­nia lub wybierania mapy, a może nawet w menu głównym Armageddon’s Blade.

Nie chciałbym też, żeby wysiłek NWC, zespołu Zielevitza, a także samego Hobbita, poszły na marne. W os­ta­tecz­noś­ci to mogłoby być jako patch do zastąpienia milicjanta, jednostka neutralna lub półneutralna.

AmiDaDeer PW
31 stycznia 2014, 22:24
Tarnoob:
Nie chciałbym też, żeby wysiłek NWC, zespołu Zielevitza, a także samego Hobbita, poszły na marne.
Wysiłek NWC już dawno temu poszedł na marne.
Def zespołu Zielevitza ostatecznie został wykorzystany w ukraińskim Forge.
Mój zombiak jest kiepskiej jakości i go nie lubię.

Tarnoob:
Ten potwór pojawia się na gotowym artworku i miał być na ekranie ładowania lub wybierania mapy
To tylko twoje domysły i nic więcej.

Tarnoob:
To dodaje miastu klimatu cyberpunk, cyber-nazi i czarnej komedii, kojarzącej mi się np. z Frankensteinem, filmami "Piła", "Hardkor '44" i nekronami z Warhammera 40k.
...i to był właściwie klimat, który to miasto zabił, zanim jeszcze została ustalona ostateczna koncepcja. :P

Poza tym zapominasz o jednej ważnej rzeczy: Forge z rąk NWC miało być miastem kampanijnym i niedostępnym w przeciętnym scenariuszu, podczas gdy obecne Forge musi być czymś w miarę powszechnym. Stąd starania by pasowało to bardziej do reszty gry. Oczywiście trudno byłoby sprawić żeby miasto nie zraziło do siebie miłośników high fantasy (zresztą HoMM3 to nie jest high fantasy, więc trudno :P), ale można przynajmniej starać się jakoś je znormalizować. I to właśnie czynimy.

Hayven PW
1 lutego 2014, 09:37
Hobbit:
Forge z rąk NWC miało być miastem kampanijnym i niedostępnym w przeciętnym scenariuszu

Taaak? A skąd to wiesz? :3

witchking PW
1 lutego 2014, 10:45
Zombie prawdopodobnie pojawią się jako alternatywy dla gogoów. Sam lubię tą jednostkę i myślę, że fajnie się wpasuje. Oczywiście jej forma może się nieznacznie zmienić.

witchking PW
4 lutego 2014, 19:02
Zombie prawdopodobnie pojawią się jako alternatywy dla gogoów. Sam lubię tą jednostkę i myślę, że fajnie się wpasuje. Oczywiście jej forma może się nieznacznie zmienić.

Edit: Cały czas mamy problem z portretami bohaterów. Prosimy Was o pomoc:)
strona: 1 - 2 - 3 ... 66 - 67 - 68 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel