Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 65 - 66 - 67 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
15 stycznia 2014, 11:10
Matheo:
Skąd w takim razie w armii Kastora, czyli Nekromanty znalazły się Minotaury, Nagi i Gobliny?
Minotaury to efekt eksperymentów Agara. Nag w armii Kastore'a nie ma. Gobliny już żyją w Deyji. Uprzedzając: ogry i magogi (choć te drugie siedziały już razem z żywiołakami ognia w strefie wylęgu) po prostu do Kastore'a dołączyły zachęcone jego wizją armii i chęcią podboju.

Może elita Deyji to nekromanci, ale ci po stronie Kastore'a wyrzekli się ożywiania zmarłych w tradycyjny sposób, sam Kastore zaś to potężny, ale jednak czarownik.

No i najważniejsze: nekromanci mają hordy trupów do dyspozycji, bo ożywiają co popadnie. Gdyby mieli ożywiać trupy z pojedynczych ras, wyszłoby ich tak samo mało jak kościanych smoków.

Matheo PW
16 stycznia 2014, 08:56
Dzięki za wyjaśnienie ;) Czyli u Was nie będzie Naga-Tanków?

AmiDaDeer PW
16 stycznia 2014, 12:29
Nie, nie będzie. Zrezygnowaliśmy z nich kupę czasu temu. Ostatnie posty chyba też jednoznacznie sugerowały, co będzie a czego nie?

***

Piromaniak.



Pijawka znana z MM6.



Kanonier i jego kaczucha. :P


Matheo PW
17 stycznia 2014, 13:54
Epickie jednostki :) Gratuluje. Według mnie bardzo dobrze ukierunkowaliście Forgy. W takim wydaniu, to miasto zyska więcej zwolenników niż projekt 3DO i NWC.

Drwal PW
17 stycznia 2014, 14:35
A ja ciągle będę się upierać że Gryfy były lepsze od pijawek. :P (nie przemawia za mną argument że są zbyt podobne do oryginalnych: wasze gobliny są jeszcze bardziej podobne do tych z twierdzy). Niemniej jednostki prezentują się wspaniale. :)

Degraf PW
17 stycznia 2014, 15:10
Kaczka będzie jako pocisk? ;-)

AmiDaDeer PW
17 stycznia 2014, 15:23
Drwal:
nie przemawia za mną argument że są zbyt podobne do oryginalnych: wasze gobliny są jeszcze bardziej podobne do tych z twierdzy
A ja się nie zgadzam. :P Raz że gobliny mają inną funkcję, podczas gdy gryfy funkcją w ogóle się różniły (i to latało, i to latało), a dwa - między tymi goblinami (notabene bardziej humanoidalnymi, rodem z Deyji) a krewlodzkimi barbarzyńcami są kolosalne różnice w budowie, a nawet twarzy.



Degraf:
Kaczka będzie jako pocisk? ;-)
Nie, ale animacja związana z kaczką jest - choć raczej nie będzie zauważalna w grze. ;P

Kuririn PW
17 stycznia 2014, 17:35
No to moze teraz ja :P
Zauważyłem ze forge w polskim wydaniu nabrał smaczku. Ba! Nabrał tego "COŚ" czego w poprzednich wersjach nie było. Co do jednostek, poziom jest bardzo wysoki, Trith jak reszta załogi odwalają kawał ciężkiej(nie raz syzyfowej pracy,"zmiana jednostek", lecz nie na darmo). Doświadczenie czyni mistrza. Rendery jak i zapewne jednostki są genialne BRAWO! Nigdy nie przepadałem za tą frakcja, ale teraz wiadomo :) Takie moje małe bełkoty :P Ogólnie na plus.

desmond PW
17 stycznia 2014, 20:51
hobbit:
A ja się nie zgadzam. :P
drwal:
A ja ciągle będę się upierać że Gryfy były lepsze od pijawek. :P nie przemawia za mną argument że są zbyt podobne do oryginalnych: wasze gobliny są jeszcze bardziej podobne do tych z twierdzy

DusiaHobbit ma rację, a January Drwal blefuje. Moim skromnym zdaniem, to co stanowi o jakości tego moda, to właśnie modele nowych, autorskich jednostek (rekrut, pijawka, gog jako piroman, czy skorupiak), zwłaszcza jak stanowi ukłon w stosunku do poprzednich gier serii. Dodawanie znanych jednostek z forge'owskimi bajerami byłoby wtórne. Dlatego mam nadzieję, że minotaur z jet packiem (w którym nie podoba mi się nic: koncepcja, model, statystyki, 6 level) podzieli los nagi czołgistki, choćby miał go zastąpić
pokeball. A co do przedstawionych grafik, to ogr jest do wymiany: nie ma szyi-nos znajduje się poniżej poziomu ramion, stopy są dłuższe niż kość piszczelowa. Chciałem jeszcze zarzucić, że gobliny i ogry nie mają źrenic tylko jakieś żółte ślepia, ale widzę, ze już w oryginalnej grze zrobiono z nich gwiazdy świecące światłem własnym.

Kuririn:
Trith jak reszta załogi odwalają kawał ciężkiej(nie raz syzyfowej pracy)
Syzyfowa praca to praca pozbawiona sensu ;P

AmiDaDeer PW
17 stycznia 2014, 21:41
Desmond:
A co do przedstawionych grafik, to ogr jest do wymiany: nie ma szyi-nos znajduje się poniżej poziomu ramion, stopy są dłuższe niż kość piszczelowa.


On po prostu patrzy na tamtym renderze w dół.

Desmond:
Dlatego mam nadzieję, że minotaur z jet packiem (w którym nie podoba mi się nic: koncepcja, model, statystyki, 6 level) podzieli los nagi czołgistki, choćby miał go zastąpić pokeball.
Pokeballa w życiu nie przyjmiemy, ale coś mi kołacze się po głowie... tylko nie wiem czy na pewno warto... Jeszcze będziemy się zapewne nad tym zastanawiać.

AmiDaDeer PW
28 stycznia 2014, 20:48
Podziwiania zbliżonych renderów ciąg dalszy...

Podniebny rycerz. Obecnie nie jestem w 100% pewien, czy ta jednostka znajdzie się w ostatecznym line upie, ale to są dopiero drobne rozważania.



Moloch, czyli stwór inspirowany anulowanym stworem z czasów produkcji Heroes 3.


Warmonger PW
28 stycznia 2014, 21:18
Minotaur jednak pochodzi z oryginalnego line-upu, więc warto go zostawić, żeby to miasto choć trochę przypominało Forge NWC.

AmiDaDeer PW
28 stycznia 2014, 21:20
Ze względu na ten oryginalny line up (choć z drugiej strony - tak samo możliwy do odrzucenia jak nagie czołgi) mam pewne wątpliwości co do zmian. Ale jeśli w ogóle zostanie minotaur na coś zamieniony, to będzie to jednostka podobna w działaniu i trochę też wyglądzie. A już na pewno nie będzie to kulka z kolcami.

Lord Baffourd PW
28 stycznia 2014, 21:21
Obserwuję ten temat od dłuższego czasu i muszę ze szczerym podziwem pogratulować naprawdę dobrej roboty. Szczególnie bardzo podobają mi się Gogi w charakterze Piromaniaków i Minotaury/Podniebni rycerze. Pamiętając grozę wzbudzaną przez dostrzeżenie bykoludzi w MM, jestem w stanie wyobrazić sobie miny biednych przeciwników, gdy zauważą tą bestię - podlatującą do nich w pełnym rynsztunku. Świetna robota.

Moje pytanie dotyczy jednak Pijawek. Czy naprawdę pasują one do klimatu miasta? Tzn. logicznie rzecz biorąc - czy inżynierowie Kuźni, mając do dyspozycji dobrodziejstwa technologii Starożytnych nie mieli lepszej alternatywy w doborze jednostek? Moloch zgoda - w ogólnym rozrachunku pasuje jako coś, co wypełzło ze ścieków, a skoro już w nich bytuje to niech się przyda miastu. Ale Pijawki... No, ale tak czy inaczej - świetna robota!

AmiDaDeer PW
28 stycznia 2014, 21:34
Lord Baffourd:
Tzn. logicznie rzecz biorąc - czy inżynierowie Kuźni, mając do dyspozycji dobrodziejstwa technologii Starożytnych nie mieli lepszej alternatywy w doborze jednostek?
Kastore miał do dyspozycji replikator uzbrojenia, niekoniecznie jednak miał dostęp do ogólnej technologii Starożytnych, tj. robotów itp. - zatem coś musiało to uzbrojenie dzierżyć. Aż tak powszechnej względnie inteligentnej siły roboczej jednak na terenie Deyji nie ma. Założyliśmy, że pijawki są stworzeniem dość powszechnym zarówno na Enroth, jak i na Antagarichu, trochę jak ważki, tylko że w bardziej suchych terenach żyją. Skoro więc Deyjanie mieli pod nosem mnóstwo takich stworków, a już eksperymentowali z oswajaniem przeróżnych bestii (patrz Strefa Wylęgu), to czemu nie mieliby ich wykorzystywać w swojej armii?

Prócz tego staramy się umieścić Forge w grze w taki sposób, by jak najwięcej jego elementów była możliwa do wykorzystania jako np. stwory na mapach, które fabularnie dzieją się niezależnie od Forge. Pijawka, moloch czy rekrut doskonale oddają charakter tego, co zamierzamy uzyskać. Obecnie najwięcej problemów z tą kwestią według mnie sprawiają ogry i minotaury (gobliny są de facto goblinami z Deyji i wyglądają tak naprawdę jak z dopuszczalnego space fantasy; gogi zaś wpisują się w gruncie rzeczy w nieco mroczniejszą i brudniejszą wersję steampunka)... ale wszystko w swoim czasie, muszę sam nad tym pomyśleć i dopiero zaproponować pewne rozwiązania zespołowi.

zeryss PW
28 stycznia 2014, 22:14
Gdy nowa linia będzie potwory w Forge

Degraf PW
28 stycznia 2014, 23:41
zeryss - You can write here in english or your native language (maybe someone knows). Now - you are incomprehensible.

No akurat pierwotny setup był nienajlepszy, więc dobrze że autorzy nie trzymają się sztywno. Pijawka oraz Moloch pokazują przecież inną drogę technologizacji świata (jaka mogła nadejść) - bioinżynerię i mutację. Wprawdzie wypadło to z mody, ale to chyba dobrze, że autorzy nie robią pod popularność i mają własne zdanie.

zeryss PW
29 stycznia 2014, 00:37
Русский пойдет??

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 00:57
"Czy po rosyjsku można?"

На мой взгляд - пойдет.

zeryss PW
29 stycznia 2014, 01:08
Я за русский не получу бан?
strona: 1 - 2 - 3 ... 65 - 66 - 67 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel