Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 60 - 61 - 62 ... 142 - 143 - 144

witchking PW
28 grudnia 2013, 01:35
Na 2 hexy;) VCMI obecnie nie obsługuje ataku na 3, to zresztą mogło by być dziwne biorąc pod uwagę, że smoki atakują tylko na dwa.

Fandor PW
28 grudnia 2013, 01:36
Smoki nie mają technicznych "dopalaczy" :D, a gogi i bez nich atakowały trochę tych heksów kulą ognia.

Orzie PW
28 grudnia 2013, 10:57
I love this Gog concept even more than the original one, lol.

Shin0bi PW
28 grudnia 2013, 13:29
Witch, uwagi mamy zgłaszać w tym temacie czy Hermesem?

witchking PW
28 grudnia 2013, 13:35
Poproszę Hermesem albo na moje gg:)

Kuririn PW
28 grudnia 2013, 19:04
Cytat:
to zresztą mogło by być dziwne biorąc pod uwagę, że smoki atakują tylko na dwa.
Może Bogowie z VCMI się zlitują, i napiszą coś jeszcze wspaniałego :P np Atak stożkowy ogniem "Atak Megadragona z h4"

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2013, 19:39
A nie wystarczy wam już atak cerbera? Przecież atak stożkowy w realiach H3, gdzie walki są stosunkowo "ciasne", byłby często bezużyteczny i tylko mógłby wkurzać.

Kuririn PW
28 grudnia 2013, 20:02
Ja dałem tylko przykład :P

witchking PW
29 grudnia 2013, 00:21
Pijawka / Wysysacz Dusz


Pijawki to bardzo niebezpieczne stworzenia żywiące się esencją życiową, które mają zdolność wysysania pamięci swoim ofiarom. Inżynierowie kuźni zdołali oswoić te dzikie stworzenia i wykorzystywać je w boju. Do tego eksperymentując z nimi stworzyli przerażające, dwugłowe bestie zwane wysysaczami dusz.

Fandor PW
29 grudnia 2013, 00:26
Bardzo fajna jednostka, dobre umiejętności, i miło że kolejna nowość, a nie sztywno wszystko to samo. Wydaję mi się tylko, że trochę mała ale to w niczym nie przeszkadza. Już nie mogę się doczekać żeby zagrać :3

Warmonger PW
29 grudnia 2013, 08:52
Super, bardzo mi się podoba, także pod względem graficznym. Ale z tymi statami przesadziliście :P

desmond PW
29 grudnia 2013, 11:43
Nie podobają mi się statystyki i zdolności ulepszenia. Skoro ma 2 głowy to czemu atakuje 3 przyległe pola? Cerber ma 3 głowy więc jest to uzasadnione, ale tutaj...
Statystyki ulepszenia za bardzo poszły w górę, nawet krzyżowiec nie dostaje takiego kopa w stosunku do miecznika. Poza tym umiejętności brak kontrataku i atak na trzy pola powoduje zbyt wiele skojarzeń ze wspomnianym cerberem. A na czym polega efekt "odebrania pamięci"? Czar zapomnienie? Może niech ulepszenie powoduje berserker u ofiary.

J. M. Sower PW
29 grudnia 2013, 11:52
Ciekawe (graficznie, the best), ale czy nie na za wysokim poziomie? W MM6 chyba były dość słabe z tego co pamiętam, chociaż w sumie w MM7 były najsłabsze ważki, a w H3 są na 3lv.

TopFunny525 PW
29 grudnia 2013, 11:55
Jednosta super, jednak sądzę, że jeżeli dałeś tak dużo im możliwości (atak pól itp.) to powinieneś też lekko zmienić im bazowe statystyki (zmniejszyć szybkość, zmniejszyć atak itp.)

Bo w tym momencie, to jest to hybryda cerbera z ważką o mega potężnych statach. jak na czwarty lvl. xD

Ale pomysł bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam

Warmonger PW
29 grudnia 2013, 11:57
Ktoś może podrzucić screena tego stwora z MM6? Chętnie porównam ;)

Lyokoheros PW
29 grudnia 2013, 13:25
Chyba faktycznie sensowniejszy byłby atak na dwa, a nie 3 pola... no i statystyki faktycznie wyglądają raczej na jednostkę 4 poziomu... niemniej jednak jednostka wydaje się ciekawa, o dobrych zastosowaniach taktycznych(kombinacja ważki i cerbera? Jak dla mnie super).
No ale właśnie co konkretnie znaczy to wyssanie pamięci? Bo rzucenie czaru zapomnienie w walce wręcz(jak to sugerował Desmond) chyba nie miało by wiele sensu...

witchking PW
29 grudnia 2013, 14:00
Owszem chodzi o rzucenie czaru zapomnienie. Jednostka jest na 4 poziomie:)

Trith PW
29 grudnia 2013, 14:07
Cytat:
A na czym polega efekt "odebrania pamięci"? Czar zapomnienie? Może niech ulepszenie powoduje berserker u ofiary
Cytat:
Bo rzucenie czaru zapomnienie w walce wręcz(jak to sugerował Desmond) chyba nie miało by wiele sensu...
Tutaj się nie zgodzę. Berserker by nie miał większego sensu (będzie pijawka będzie się znajdować najbliżej stworzenia pod wpływem zaklęcia, więc ma największe sanse, że sama oberwie.)
Zapomnienie ma natomiast dużo sensu.
By normalnie zablokować strzelca, jednostka musi cały czas przy nim stać. W przypadku pijawki wystarczy tylko raz zaatakować i na x tur cel nie jest w stanie strzelać, nie ważne czy będzie okrążony czy nie. W tym czasie pijawka może unieszkodliwić wszystkich pozostałych strzelców w podobny sposób.

Nerevar PW
29 grudnia 2013, 14:14
Cytat:
Ktoś może podrzucić screena tego stwora z MM6?
To chyba toto


Cytat:
Owszem chodzi o rzucenie czaru zapomnienie.
Jak długo będzie trwał?

Generalnie zgadzam się z osobami twierdzącymi, że statystyki są trochę za wysokie jak na jednostkę atakującą 3 pola i blokującą kontratak.

witchking PW
29 grudnia 2013, 14:22
Po to je tu wrzucamy by poznać waszą opinie. Oczywiście to ich wstępna wersja która jeszcze będzie balansowana. Teraz jesteśmy już pewni, że pijawki są za silne.
strona: 1 - 2 - 3 ... 60 - 61 - 62 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel