Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 142 - 143 - 144

Warmonger PW
18 lipca 2013, 15:26
Zamiast chłopa - robotnik. prosta jednostka bez zbędnych ozdobników, takie przecież też muszą w tym świecie występować.

J. M. Sower PW
18 lipca 2013, 15:53
Mi się wydaje, że coś takiego by mogło być(oczywiście nie chodzi mi o te panienki na pierwszym sceenie ;D ):
http://www.turutupa.com/wp-content/duke3d_boss.jpg

http://www.d4gameplay.com/wp-content/uploads/2010/12/duke_nukem_forever_stadium_boss_lg.jpg
Ewentualnie coś w tym stylu:
http://www.turutupa.com/wp-content/b00004ylzm01lzzzzzzzfs7.jpg

Drwal PW
18 lipca 2013, 16:27
Podobna jednostka już kiedyś powstała, nie wiem kto ją zrobił, ale jest:



Osobiście mi jednak średnio takie "roboty" pasują do Forge.

Warmonger PW
18 lipca 2013, 16:56
Jakiś robot w Forge musi się pojawić. Przydałaby się również dla kontrastu jednostka, która nie ma praktycznie żadnego nowoczesnego ekwipunku. Koncepcja wyposażenie istot z oryginalnej gry w zaawansowany technicznie sprzęt jest oczywiście fajna i ciekawa, ale nie może być jedynym rozwiązaniem. H3 to nie H5, tutaj jednostki w miastach są zróżnicowane pod względem rasy (gatunku) i pochodzenia.

Nerevar PW
18 lipca 2013, 19:39
A czy to nie była właśnie główna idea Forge - znane nam jednostki wyposażone w zaawansowany sprzęt? Jednostka kompletnie go pozbawiona zupełnie tu nie pasuje, a takie z niezbyt dużą ilością już masz (ot, choćby ogry - wszak to tylko broń ;) ).

Mam też wrażenie, że bardziej będzie się komponował z całością brak jakiegoś typowego robota.

Ullialnor PW
18 lipca 2013, 20:41
Przydałoby się zaktualizować link do pobrania Forge. Znów wyskakuje informacja o odpłatności. To samo tyczy się Preserve, chociaż nie wiem gdzie to zgłosić.

Saki PW
18 lipca 2013, 23:08
Ja również uważam, że jakiś mech/robot/maszyna na siódmym poziomie byłaby bardzo dobrym pomysłem - byłoby to swoiste zwieńczenie technologicznego koszmaru, jakim jest Forge, taka wisienka na torcie; wszystko, co Forge ma najgorszego do zaoferowania upchnięte w jednej, potwornej machinie zagłady. Podejrzewam, że taka poniekąd myśl mogła przyświecać twórcom - najsilniejsza jednostka zamku, będąca odzwierciedleniem wszystkiego tego, co w Kuźni było najstraszniejsze, całej potworności technologii, będąca ucieleśnieniem zagrożenia, jakie nowoczesna technologia Kastore'a ze sobą niosła. Coś takiego bardzo by mi się podobało.

Alistair PW
18 lipca 2013, 23:31
Też jestem za takim mechem. Tylko niech to nie będzie coś w typie beholdera. Jakoś wielka głowa z oczami na "mackach", wbita w metal, mnie nie przekonuje.

AmiDaDeer PW
19 lipca 2013, 00:23
Zwrócę uwagę na to, że nawet na Lincolnie droidy, jedne z najpotężniejszych potworów w grze, były stworzone na bazie ciał smoków. Nie pomyśleliście o tym, że czyste roboty mogłyby być po prostu za drogie bądź też za słabe, zwłaszcza jak na możliwości Kastore'a? :P

Podobnie jak Nerevar uważam że na siódmy poziom powinna pójść jednostka z przynajmnie pewnymi organicznymi elementami - czy to beholder, czy czarny rycerz, czy naga, czy też może nawet coś na kształt smoka.

Saki PW
19 lipca 2013, 00:48
Były też te z MM VI, które były zgoła niepodobne do żadnego potwora, więc nie jest to niepodważalny argument. Nie mówię, że nie wolno Wam iść inną ścieżką - nie mam nawet takiej mocy. Nie uważam też, że moje interpretacja zamierzeń NWC jest prawidłowa - ale wydaje mi się, że właśnie ta najsilniejsza, ostateczna jednostka Forge winna być manifestacją wszystkiego tego, czego ludzie w Forge się bali i czego nienawidzili - przerażającej technologii wykorzystanej do zniszczenia. Nowoczesne, przerażające bronie, którymi dysponują kolejne jednostki - aż dochodzimy do tej, która jest ostatecznym spełnieniem grozy Forge - ruchomą fortecę, będącą wielką, niepowstrzymaną, samobieżną bronią. To by właśnie było świetne. Żeby zaś dodać jakiegoś elementu ożywionego, można jej nawet dodać widocznego skądś pilota. Nie wiem, jak konkretnie miałaby taka jednostka wyglądać. Sądzę, że coś mechoidalnego byłoby w miarę w porządku. Nie pomogę, niestety, dodając jakieś koncepcje tego, jak mogłaby wyglądać. Po prostu uważam, że czysto mechaniczny potwór byłby świetnym zwieńczeniem przerażającego wizerunku Forge.

AmiDaDeer PW
19 lipca 2013, 01:26
Saki:
Były też te z MM VI, które były zgoła niepodobne do żadnego potwora, więc nie jest to niepodważalny argument.
Owszem, nie jest, zwrócę jednak uwagę na to, że:

1. Kastore miał najprędzej styczność właśnie z tymi bardziej organicznymi droidami;
2. Droidy z MM6 były właściwie spotykane tylko w Centrum Kontrolnym oraz w Grobowcu VARN i wyglądały na raczej elitarną straż tamtych miejsc - wątpię więc by Niebiańska Kuźnia była zdolna do stworzenia tak zaawansowanych maszyn, prędzej o ich stworzenie podejrzewałbym zaś samych Starożytnych.

Poza tym wydaje mi się, że czysta maszyna po prostu by odstawała od reszty jednostek. Ot, najmocniejszy argument okazuje się być tak naprawdę subiektywny. :P

witchking PW
19 lipca 2013, 11:57
Projekt jest otwarty:) Sprawa jest bardzo prosta dostane lepszego defa to wstawie lepszego defa. Obecnie beholder jest najlepszym defem. Naga choć bardzo ładna nie pasuje stylem do forge (mówię o gotowych defach), smoczy golem zdecydowanie się wyróżnia na tle innych jednostek, gnom w mechu też zdecydowanie nie pasuje (to nie jest do końca styl homm). Jest jeszcze jakiś def o którym nie wspomniałem?

J. M. Sower PW
19 lipca 2013, 12:39
Możecie robić co chcecie, ale pamiętajcie, iż wprowadzając kolejne zmiany coraz bardziej oddalacie się od oryginalnego konceptu. A jednostki to jedna z najbardziej widocznych części frakcji. Ze wszystkiego co dotychczas wyczytałem to na 7lv. miała być chyba czysto mechaniczna jednostka.

Shreem PW
19 lipca 2013, 12:55
http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Mod_list

Link do miasta podany powyżej jest płatny, czy to oznacza, że nie ma innej możliwości pobrania miasta niż wykupienie pakietu premium?
Pytam, ponieważ nadal posiadam tą uszkodzoną wersję Forge 0.5a, w której to gra crahuje przy próbie strzału niektórych jednostek (albo jednej, nie wiem, bo przez to nie mogłem grać forge).

Obserwator PW
19 lipca 2013, 14:07
Hobbit:
Kastore miał najprędzej styczność właśnie z tymi bardziej organicznymi droidami

Skąd przepuszczenie, że te droidy są w jakiś sposób organiczne? To, że mają elementy, które wyglądają jak szkielet smoka nie oznacza, że mają cokolwiek organicznego. Jak dla mnie są one czysto mechanicznymi stworzeniami.

Według mnie jedną jednostką która była proponowana na 7 poziom i i stylistycznie pasowała do reszty jest droid z MM7. Jednakże, wolałbym, że na 7 poziom, było coś co było podobne do droida, a jednocześnie nie nim.

Rozumiem, że powody tego to pomysłu na line-up są mniej więcej takie:
1. Trudność w balansowaniu :
goblina - Naprawdę, nie da się znaleźć złotego środku?
nagi - Wystarczy zastąpić czymś, co będzie łatwiej zbalansować (Może wymieniony już czarny rycerz?)
2."Kiczowatość":
Zombie - Jeśli gobliny zostaną na swym poziomie to proponuje, danie pyro-goga na 2 poziom, a na 3 gryfa (gryf zagarnie siedlisko zombie)
Nagi - Zastąpić czymś ładniejszym

Fandor PW
19 lipca 2013, 14:16
Wg. mnie nowy line-up jest lepszy, bo tak naprawdę od początku wszystko było bazowaniem na starych szkicach NWC, które mogły by być jeszcze zastąpione, gdyby forge zostało dodane do gry, chociaż tego się nie dowiemy.
Krótko mówiąc beholder odpada z poziomu 7 to chyba popiera większość grotowiczów,
a jednostek na to miejsce mamy do wyboru 10 (6 poziom każdego z miast + czarodziej, jest neutralny ale poziom też ma 6).
Chociaż, beholder jest na tyle dobry, że można by go umieścić na 4 poziomie zamiast gryfa, ale to zależy od twórców.

witchking PW
19 lipca 2013, 15:49
W najbliższych tygodniach pojawi się nowa wersja forge. Jeśli znajdę gdzieś tą starą na dysku to też wrzucę na jakiś serwer.

Wszelkie propozycje innego lineup proszę uzasadniać statystykami. To znacznie ułatwi rozmowę i zwiększy ilość konkretów. My analizując statystyki doszliśmy do takich a nie innych wniosków.

Droid nie ma sensownego defa bo tego:

wolałbym ze względu na jakość nie umieszczać (zresztą i tak nie ma ulepszenia). Jeśli ktoś zdecyduje się na zrobienie go od początku w 3d to możemy rozważyć jego kandydaturę.

Dodam tylko, że wszystkie zamieszczone defy są moim zdaniem najlepszymi pojawiającymi się w polskich modach. To nie moja zasługa to jednak nie zmienia faktu, że w przerwach w narzekaniu warto docenić ich wykonanie.

AmiDaDeer PW
19 lipca 2013, 18:20
Obserwator:
To, że mają elementy, które wyglądają jak szkielet smoka nie oznacza, że mają cokolwiek organicznego.
Szkielet smoka sam w sobie jest organiczny. -_-

Obserwator:
Jednakże, wolałbym, że na 7 poziom, było coś co było podobne do droida, a jednocześnie nie nim.
Wpadłem na pewien pomysł z tym związany, aczkolwiek ze względu na jutrzejszy wyjazd (i co za tym idzie ograniczony dostęp do internetu przez przynajmniej najbliższe dwa tygodnie) będę miał czas by go przeanalizować oraz porobić szkice.

Obserwator:
Jeśli gobliny zostaną na swym poziomie...
Na 90% nie zostaną. :P

Serio, sam osobiście wolałbym w tym momencie uniknąć pozostawiania jakichkolwiek jednostek na swoim poziomie. W dwóch miastach na tym samym miejscu goblin, w innych dwóch miastach na tym samym miejscu pyro? To się szybko znudzi, a jak witchking już argumentował obecny układ podkreśla to, jak dużo jednostki zyskują na "starożytnych cudach".

Zibi17k PW
19 lipca 2013, 19:47
Odnowić link to żaden problem
proszę już z poprawionymi stingerami od Lord_Hawka
http://www.speedyshare.com/7HgJt/Forge-0.5c.rar

witchking PW
19 lipca 2013, 20:31
Dzięki Zibi17k:)
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel