Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 142 - 143 - 144

witchking PW
30 maja 2013, 21:29
Wersja działająca na nowym VCMI (0.92b):
http://www.speedyshare.com/kf5r3/forge-0.5-b.rar

Całość przerobił na nowe VCMI Lord_Hawk więc wielkie brawa dla niego.

W najbliższych wersjach szykują się spore zmiany balansu ( i nie tylko) mam nadzieje, że przypadną wam do gustu. Za wszelkie sugestie dziękuje.

Kastore PW
30 maja 2013, 21:42
witchking:
Wersja działająca na nowym VCMI
Jakim nowym? Mam VCMI 0.92 i wszystko działa.
witchking:
W najbliższych wersjach szykują się spore zmiany balansu ( i nie tylko) mam nadzieje, że przypadną wam do gustu.
Pożyjemy, zobaczymy. :P

Warmonger PW
30 maja 2013, 21:49
Nareszcie, stęskniłem się za Forge. Od razu z jednostkami na mapie przygody, super ^^

Radziłbym też pozbyć się bohaterów skopiowanych z Preserve, bo nie są do niczego potrzebni, a wysypują grę.

witchking PW
30 maja 2013, 22:25
Dzięki Warmonger ogarnę to w następnej wersji.

@Kastore dodałem już informacje, że chodzi o 0.92b

Nemomon PW
30 maja 2013, 22:32
Wybaczcie moją ignorancję, ale jak się to Forge instaluje do VCMI? Dorzuciłem trzy foldery Forge do folderu Mods-->VCMI i nic...

EDIT: Dzięki :).

witchking PW
30 maja 2013, 22:34
Wszystkie trzy foldery wrzucasz bezpośrednio do folderu mods. Inaczej mówiąc bezpośrednio w folderze mods masz forge-creatures, forge-town i forge-heroes.

Zibi17k PW
2 czerwca 2013, 21:49
Forge obecnie ma chyba jakiś problem z jednostkami. Kiedy włączam mape new creatures test wychodzi błąd (sprawdzałem z wgranym tylko Forge)

Tarnoob PW
6 czerwca 2013, 18:41
Małe pytanko co do fabuły – uwaga, spojler.

W przedostatnim „złym” filmiku w MM7 – tzn. tym po pokonaniu Kreegan i przed ostatnią misją – Kastore oznajmia tryumfalnie i szokująco, że nie ma żadnych Starożytnych. Potem następuje symboliczne zabicie szykującego się do ataku potężnego czarownika (tudzież czarodzieja, czarnoksiężnika, maga, nekromanty, jak go zwał) jednym strza­łem z małego miotacza.

Co prawda w prawdziwym świecie MM (nie licząc Axeoth) nie ma jednoznacznie wskazanego kultu bogów, nie li­cząc niejasnej wiary w przodków, w światło i w ciemność, niemniej jednak Starożytni są obiektem legend, ta­jem­ni­cy i szacunku – np. czas przed ciszą (BS) jest nazywany czasem cudów, przodkowie (ekhm ekhm) bywają ko­ja­rze­ni ze Starożytnymi przez smoki, zwłaszcza kwasowe (ekhm ekhm), a Melian jest czczony jako wyrocznia. Wia­do­mość, że nie ma żadnych Starożytnych, byłaby szokiem i wyłomem w światopoglądach tamtych ludów.

Czy ten wątek może być wykorzystany jakoś w fabule? Tzn. czy nikt nie zastanawiał się nad tym, czy bohaterom Forge, zwłaszcza tej bardziej magicznej profesji, nie dać imion racjonalistyczno-oświeceniowych proroków, typu Vol­taire, Diderot, Palicautte (:-P), Marx, Richard, Armand albo Joanna Senyszyn? Grasowaliby po Antagarichu, u­su­wa­jąc tamtejsze zabobony i czyniąc siebie oraz własną wiedzę nowym obiektem kultu i monopolistami na mó­wie­nie, jak to jest naprawdę.

Te nowe światopoglądowe mody mogłyby dotrzeć aż na Enroth i spowodować profanację Meliana. Wątek wydaje się ciekawy.

Czarexin PW
6 czerwca 2013, 21:38
Witam jestem nowy na forum. Posiadam najnowsze forge 0.5b do vcmi 0.93 i napotkałem błąd. Otóż gdy gram forge i posiadam stingerów i bruiserów, i chce nimi zaatakować dowolną jednostkę na dystans, gra crashuje. Czasem mam też problem z włączeniem mapy bo gra crashuje i pojawia się komunikat o tytule Microsoft Visual C++. Sam posiadam złotą edycję hirołsów i chciałem grać z polskim forge więc spolszyłem je w plikach. Wszystko ładnie po polsku tak jak przetłumaczyłem, ale następnego dnia za każdym razem gra crashuje.

Dragonar67 PW
10 czerwca 2013, 19:36
@UP
Mam tak samo jak ty. Co na to poradzić?

witchking PW
10 czerwca 2013, 21:11
Zgłaszać kolejne błędy i czekać na aktualizacje. Dzięki za wspomnienie o błędzie w najbliższej wersji zostanie poprawiony.

Kastore PW
10 czerwca 2013, 21:21
Tarnoob:
Te nowe światopoglądowe mody mogłyby dotrzeć aż na Enroth i spowodować profanację Meliana. Wątek wydaje się ciekawy.
Tak, czy siak zrobię kilka map dziejących się na Enroth, a twoja propozycja z Melianem jest całkiem niezła.

AmiDaDeer PW
10 czerwca 2013, 21:28
Właśnie, co do fabuły...

@Kastore_pl, wspominałeś o tym, że fabuła miałaby się dziać przed wydarzeniami z AB. Sęk w tym, że między MM7 i AB jest za mało czasu, by wstawić jakąś sensowną fabułę i nie zahaczyć nią o Kreegan. Czy nie lepiej będzie umieścić Niebiańską Kuźnię chociażby i tuż po wydarzeniach z AB i dać sobie wtedy więcej luzu? W końcu Kastore mógł przeczekać kolejną wojnę z Eeofolem oraz pojawienie się Wrót Żywiołów i przeznaczyć ten czas na tworzenie większej armii zamiast mieszać się w już i tak spory konflikt.

Kastore PW
10 czerwca 2013, 21:54
Hobbit:
Czy nie lepiej będzie umieścić Niebiańską Kuźnię chociażby i tuż po wydarzeniach z AB i dać sobie wtedy więcej luzu?
Nie. Powodowało by to wiele błędów fabularnych. Między MM7 i AB czas nie jest sprecyzowany, więc można wcisnąć tam fabułę.

AmiDaDeer PW
10 czerwca 2013, 21:59
Czas jest właściwie określony i z tego co się orientuje wynosi maksymalnie dwa lata (patrzy instrukcje oraz rozpoczęcie działań wojennych tuż po śmierci Xenofeksa). To chyba trochę za mało, by Forge przemknęło przez historię bez poważniejszych strat na Antagarichu.

Jakie błędy fabularne masz na myśli?

Kastore PW
10 czerwca 2013, 22:08
Hobbit:
Czas jest właściwie określony i z tego co się orientuje wynosi maksymalnie dwa lata (patrz instrukcje oraz rozpoczęcie działań wojennych tuż po śmierci Xenofeksa).
Wystarczy. Co do Xenofexa (Zenofexa, Henofexa - jak zwał tak wzał :P) to wystarczy poprowadzić to tak, że diabły zaatakowały tuż po pokonaniu Forge.
Hobbit:
Jakie błędy fabularne masz na myśli?
Gelu i jego Ostrze Armageddonu. :P

AmiDaDeer PW
10 czerwca 2013, 22:22
Kastore_pl:
Wystarczy.
Czyli Forge miałoby przejść przez kontynent bez żadnego echa i bez żadnych strat? Inaczej tego nie widzę - gdyby Forge faktycznie miałoby być wielkim zagrożeniem, to Lucyfer zająłby Antagarich bez żadnego problemu.

Kastore_pl:
Gelu i jego Ostrze Armageddonu. :P
A nie pomyślałeś o tym, że Forge jest mocno nastawione na właśnie antymagię i że Gelu aż takim zagrożeniem być nie musi? :P

Kastore PW
10 czerwca 2013, 22:48
Hobbit:
A nie pomyślałeś o tym, że Forge jest mocno nastawione na właśnie antymagię i że Gelu aż takim zagrożeniem być nie musi?
A diabły to co? Nie potrafiły używać antymagii, czy może po prostu Ostrze Armageddonu było za silne? Tak czy siak nie chcę takiej gdybologii.
Poza tym co z Katarzyną, która wróciła do Enroth wraz z Rolandem? Nie zapominaj także o tym, że diabły zostały w dużym stopniu zniszczone w RoE oraz trochę w MMVII, poza tym nie mają przywódcy i są rozproszone. To nie jest taki znów problem jeżeli zebranie ich do kupy zajmie trochę czasu.

AmiDaDeer PW
10 czerwca 2013, 22:54
Kastore_pl:
A diabły to co? Nie potrafiły używać antymagii, czy może po prostu Ostrze Armageddonu było za silne?
Diabły chciały użyć Ostrza Armageddonu, a nie walczyć przeciwko niemu. Kastore zaś, znając już historie o Ostrzu, może jak najbardziej się nastawić na antymagię i czystą siłę - co zresztą miałoby odzwierciedlenie w balansie.

Kastore_pl:
Poza tym co z Katarzyną, która wróciła do Enroth wraz z Rolandem?
Nic. Po prostu wróciła do Enroth wraz z Rolandem. Cóż to za problem?

Kastore_pl:
Nie zapominaj także o tym, że diabły zostały w dużym stopniu zniszczone w RoE oraz trochę w MMVII, poza tym nie mają przywódcy i są rozproszone.
...a mimo to stanowiły spore zagrożenie w AB, gdzie nie ma ŻADNYCH ŚLADÓW ZNISZCZEŃ PO ATAKU FORGE. Wrzucenie przed Ostrzem Kuźni i nagłe jej zniknięcie będzie ogromnym błędem fabularnym, większym od Gelu.

Kastore PW
10 czerwca 2013, 22:59
Hobbit:
gdzie nie ma ŻADNYCH ŚLADÓW ZNISZCZEŃ PO ATAKU FORGE.
Właściwie to skąd taka pewność? Nikt nic nie mówi, więc mogły być ślady po ataku Forge. Poza tym akcja AB dzieje się w pobliżu Eofolu, gdzie Forge się nie zapuszczało.
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel