Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 142 - 143 - 144

Shin0bi PW
8 maja 2013, 14:39
Odnośnie Kreegan to zawsze mi się marzyła podmiana Inferno na jakieś bardziej 'kreegańskie' miasto - organiczne i nieco bardziej przypominające kosmitów z M&M.

Odnośnie tematu, mam pytanie (drobny offtop) - czy Czarty i Demony to też Kreeganie?

witchking PW
8 maja 2013, 14:46
Może coś w tym stylu:
http://forum.df2.ru/index.php?showtopic=27015

Trudno ustalić kto jest kreeganami a kto nie. Według wersji do której się przychylam tylko diabły są kreeganami w inferno.

To co ma ktoś propozycje na neutrale?;p

Wrzucam kolejną wersje:
http://www.speedyshare.com/3nBju/forge-0.4.rar

-dodano dźwięki stworzeń by Chad
-poprawiono portrety jednostek
-poprawiono bohaterów

Kastore PW
8 maja 2013, 15:32
Shin0bi:
Odnośnie tematu, mam pytanie (drobny offtop) - czy Czarty i Demony to też Kreeganie?
I tak i nie. Czarty i Demony nie są Kreeganami, są bardziej ich "kuzynami", chochliki (czy też diabliki) zapewne też są jakoś spokrewnieni z Kreeganami, na trochę podobnej zasadzie jak cyklopy i gobliny z Ashanu. Kreeganami na pewno nie są Gogi (ciekawostka - klik), które są zapewne owocem klątw (Dolina Kurhanów, Grobowiec Trolli), cerbery - przybyły z zielonymi (:P), ale nimi nie są i ifryty, które są z natury dobre, ale... po prostu lubią ogień. :P

Shin0bi PW
8 maja 2013, 16:31
Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Co do Forge - brawo, wygląda już naprawdę fajnie. Jednak zauważyłem kilka błędów: mały portret ulepszonych Stingerów ma cyjanowe tło. Ponadto wydaje mi się, że sami Stingerzy mają zbyt niską wartość dla AI. Widziałem jak często komp atakuje ich grupy i traci na tym bohatera, do tego nawet gdy mam porównywalną z neutralnymi Stingerami armię opis mówi, że są "very weak".
W każdym razie wygląda bardzo profesjonalnie. 3DO nie powstydziłoby się takiej roboty.

Pytanie - kiedy pojawią się defy na mapie przygody? ;)

witchking PW
8 maja 2013, 16:39
Dzięki za zgłoszenie błędów w następnej wersji się nimi zajmę.

Defy na mapie to trudniejsza sprawa, ale mam nadzieje, że w najbliższych wersjach coś z tym uda się zrobić:)

Fandor PW
8 maja 2013, 16:49
Z tego co pamiętam to tak gogi i infryty jak i reszta stworzeń pochodzi z wymiaru ognia chociaż mogłem coś pomieszać.
A co do jednostek neutralnych to fajnie by było gdybyśmy mogli zagrać wszystkimi jednostkami z New Upgrades i tymi co podmieniają równocześnie.

Kastore PW
8 maja 2013, 17:15
witchking:
To co ma ktoś propozycje na neutrale?;p
Kobold
Kościany strzelec
Zielony mnich
Lodowy rycerz
Cień
Wilk
Wielki Szaman
Może Megasmok?

Na staty:

Kobold LVL1 Att-4 Def-3 Dam-1-2 Hp-5 Spe-6 Gro-16 Cos-50 Ab: obniża szczęście wrogów o 1

Kościany strzelec LVL3 Att-6 Def-7 Dam-3-5 Sho-24 Hp-20 Spe-8 Gro-6 Cos-300 Ab: Strzela, Chroniony tarczą powietrzną (zaaw.), brak kar za odległość, nieumarły

Zielony mnich (Znachor?) LVL5 Att-13 Def-13 Dam-11 Sho-24 Hp-30 Spe-7 Gro-3 Cos-550 Ab: Strzela, brak kar w walce wręcz, regeneracja, rzuca Spowolnienie na zaatakowany cel

Lodowy rycerz LVL5 Att-14 Def-16 Dam-11-14 Hp-60 Spe-6 Gro-3 Cos-750 Ab: nie zwalnia na lodzie, odp. na czary lodu, podatny na czary ognia, atakuje dwa razy, 10% szans na zamianę w kamień (zamrożenie)

Cień LVL7 Att-24 Def-24 Dam-30-55 Hp-300 Spe-17 Gro-1 Cos-5000 + 2 siarki Ab: lata, brak kontry wroga, niesk. kontratak, odp. na czary umysłu, bohater pod wpływem zaklęcia Ukrycie (zaaw.), 10% szans na wykonanie podwójnych obrażeń, pod wpływem zaklęcia tarcza powietrzna (zaaw.)

Wilk LVL1 Att-6 Def-4 Dam-1-3 Hp-8 Spe-6 Gro-12 Cos-100 Ab: Watacha (na początku bitwy zwiększa liczebność oddziału o 20%)

Wielki Szaman LVL5 Att-16 Def-7 Dam-8-16 Hp-70 Spe-6 Gro-3 Cos-600 Ab: rzuca zaklęcie Uleczenie (zaaw.), regeneracja, wysysa manę

AmiDaDeer PW
8 maja 2013, 17:24
witchking:
Według wersji do której się przychylam tylko diabły są kreeganami w inferno.
Ze względów technicznych i fabularnych (vide HC) najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że diabły z Inferno zarówno są Kreeganami, jak i też rdzennymi mieszkańcami Antagarichu, a armia jest po prostu wymieszana. Nie należy się kierować tylko grafiką, gdyż możemy dojść wtedy do wniosku, że prawie wszystkie jednostki w Castle (łącznie z aniołem) muszą pełnić służbę w armii Erathii. :P

Kastore_pl:
Czarty i Demony nie są Kreeganami, są bardziej ich "kuzynami", chochliki (czy też diabliki) zapewne też są jakoś spokrewnieni z Kreeganami, na trochę podobnej zasadzie jak cyklopy i gobliny z Ashanu.
Tego de facto nie wiemy. Czarty i demony mogą być jak najbardziej mniej rozwiniętą bądź mniej elitarną formą Kreegan, a impy (nazwa "chochlik" jest tak idiotyczna, że aż nie wierzę że zastąpiła diablika...) - ich larwami.

Kastore_pl:
Kreeganami na pewno nie są Gogi (ciekawostka - klik), które są zapewne owocem klątw (Dolina Kurhanów, Grobowiec Trolli)
Gogi pochodzą z wymiaru ognia.

Gorzej, że najbardziej ze wszystkich jednostek Inferno przypominają Kreegan z MM6 - porównajcie sobie to i to.

Kastore_pl:
cerbery - przybyły z zielonymi (:P), ale nimi nie są i ifryty, które są z natury dobre, ale... po prostu lubią ogień. :P
Skąd te rewelacje? o_O

witchking PW
8 maja 2013, 17:39
Ifryty są duchami ognia tak samo jak dżiny duchami powietrza. Pochodzą zapewne z odpowiednich wymiarów.

AmiDaDeer PW
8 maja 2013, 17:41
I owszem, ale trudno je nazwać "z natury dobrymi". Tak samo trudno jest nazwać "z natury dobrymi" gogi, żywiołaki czy właśnie dżinny.

Drwal PW
8 maja 2013, 19:16
Co do jednostek neutralnych:

Aż żal patrzeć, że takie jednostki nie są wcale wykorzystane:


Ze względu na to, że nie ma podobnych w grze:


I takie tam by też jakiś człowieczek był:


I inne ładne defy:


Myślę, że każda z tych jednostek spełnia wymagania:
- jest "hirosowa"
- nie jest przekolorwanką
- nie jest sklejanką
- jest na wysokim poziomie




Warmonger PW
8 maja 2013, 19:30
Grafiki są bardzo fajne i chętnie widziałbym je w grze. Pytanie, czy koniecznie muszą / powinny wejść w skład Forge, czy też mogą po prostu stanowić osobny mod ;)

Kastore PW
8 maja 2013, 20:13
Hobbit:
I owszem, ale trudno je nazwać "z natury dobrymi". Tak samo trudno jest nazwać "z natury dobrymi" gogi, żywiołaki czy właśnie dżinny.
Ifryty pilnują Toru Chmur razem z dżinnami, czarodziejami i żywiołakami.
Warmonger:
Grafiki są bardzo fajne i chętnie widziałbym je w grze. Pytanie, czy koniecznie muszą / powinny wejść w skład Forge, czy też mogą po prostu stanowić osobny mod
Czemu by nie? Do Forge jako neutrale mogą być (to będzie jak nowy dodatek :P)
Drwal:
Myślę, że każda z tych jednostek spełnia wymagania:
- jest "hirosowa"
- jest na wysokim poziomie
Tak, wszystkie oprócz 1. czarnej i 2. (która jest zbyt Warcraftowa), tak samo jak czwarta. Trzecia jest super. :P

AmiDaDeer PW
8 maja 2013, 20:15
Czy to znaczy, że są z natury dobre, czy też po prostu słuchają się tego, kto je przywoła? :P

Kastore PW
8 maja 2013, 20:19
Po prostu część z nich jest po stronie zła przez uwielbienie ognia lub została zniewolona przez Kreegan. Pochodzą z Wymiaru Ognia i tak jak żywiołaki nie są złe. :P

Edit: Dajmy już temu spokój. :)

Warmonger PW
8 maja 2013, 21:12
Wersja 0.4 u mnie wysypuje przy uruchomieniu gry, choć 0.3c z wczoraj działała zupełnie poprawnie. Ktoś jeszcze ma ten problem, czy wina leży po mojej stronie?

Kastore PW
8 maja 2013, 21:30
U mnie wszystko działa jak należy.

AmiDaDeer PW
8 maja 2013, 22:26
U mnie działa.

Chad PW
9 maja 2013, 00:37
Co do neutrali to ja bym zaproponował mojego magolema ;)

Fandor PW
9 maja 2013, 06:48
Fajnie by było gdyby znalazł się def megasmoka, który wyglądał jak Mutare Drake.
Czad, jestem za twoim megagolemem ;D.
Co do jednostek egipskopodobnych wpadłem na pewien pomysł więc nie oczekujcie ich jako neutrali :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel