Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 142 - 143 - 144

Chad PW
2 maja 2013, 12:46
@Ullialnor - sądzę, że bardziej to by pasowało nawet:

AmiDaDeer PW
2 maja 2013, 15:05
Dru:
Naprawdę myślisz, że facet z Mortal Kombat to będzie odpowiedni wybór?
Jakkolwiek jestem zwolennikiem "self-made projects", tak nie rozumiem dlaczego ten portret miałby być kiepskim wyborem. Dla mnie jak najbardziej może pasować do Forge, a już na pewno pasuje bardziej niż propozycja (?) Chada. :P

Trith PW
2 maja 2013, 16:00
Cytat:
nie rozumiem dlaczego ten portret miałby być kiepskim wyborem.
Jest to dosyć rozpoznawalna mordka, silnie kojarząca się z konkretną grą (serią gier) oraz jedną konkretną postacią. To zupełnie jakbym wziął portret Gelu, wsadził go do jakiegoś RTS w kosmosie i nazwał go Admirał Czajnik. :P

HobbitHobbitAWESOME

Dru PW
2 maja 2013, 18:13
Bo jeśli coś ma być spójne i porządnie zrobione to musi pasować do reszty zamku, a portret z Mortal Kombat mi nie odpowiada :P

Ogólnie fajnie, że powstaje taki projekt do VCMI, ale czy nie będzie to kolidowało z Forge do HoTy? Dwa podobne zamki do Heroesa? Czy nie lepiej poczekać co zaprezentuje rosyjska ekipa i wtedy jeśli nie będzie nam odpowiadać to zrobić swoją wizje Kuźni?

Według mnie lepiej zająć się teraz zamkiem Vori niż tworzyć to samo tylko po swojemu...

AmiDaDeer PW
2 maja 2013, 18:16
Dru:
Ogólnie fajnie, że powstaje taki projekt do VCMI, ale czy nie będzie to kolidowało z Forge do HoTy?
witchking:
Całość nie jest raczej konkurencją dla Forge robionego przez Hote ale warto umilić sobie jakoś czekanie.

Dru PW
2 maja 2013, 18:29
heh, To jeśli tak sobie "umilacie" czas to proponuje bardziej produktywnie wykorzystać to "oczekiwanie na Forge".

Jeśli na starcie robicie coś co i tak nie będzie żadną konkurencją dla Forge HoTy i prawdopodobnie będzie gorszej jakości i tym samym zostanie zapomniane przez lepszy projekt Rosjan gdy zostanie wydany.

Lepiej zrobić coś co nie jest tworzone i raczej nie będzie, czyli stworzyć zamek Vori, który mógłby być ciekawym dopełnieniem do pozostałych frakcji i opowiedzieć historię tego skrawka lądu...

Pamiętam, że Two Islands zajmowało się tym projektem i był tam również Trith i Witchking, którzy już trochę wykonali pracy w tym kierunku i można było by to dalej kontynuować ;)

Kastore PW
2 maja 2013, 18:46
To proszę kontynuuj, ale nie siej zamętu w tworzeniu naszego Forge. Znając życie Forge HotA wyjdzie za jakiś rok, więc nie widzę ku temu przeszkód ku tworzeniu polskiego, gorszego i SZYBCIEJ WYDANEGO Forge. Takie komentarze tylko niepotrzebnie osłabiają zapał wszystkich, którzy nad tym pracują.

AmiDaDeer PW
2 maja 2013, 18:46
Od kiedy tworzenie zupełnie nowych grafik i kampanii, a przy tym rozwijanie własnych umiejętności jest nieproduktywne? No i skąd założenie, że to musi być gorszej jakości? Akurat jednostki stworzone specjalnie dla tego projektu nie odbiegają jakościowo od dotychczas zaprezentowanych jednostek dla Forge w Hocie. :P

A jeśli naprawdę chcesz, byśmy zajęli się Vori, to może sam coś zaczniesz działać w tym kierunku, żeby inni mogli się do Ciebie dołączyć?

Kastore_pl:
Znając życie Forge HotA wyjdzie za jakiś rok
Jakkolwiek jestem fanem Hoty, tak twierdzę że to wyjątkowo optymistyczny wariant. :P

Kastore PW
2 maja 2013, 19:04
Hobbit:
Jakkolwiek jestem fanem Hoty, tak twierdzę że to wyjątkowo optymistyczny wariant. :P
Tak czy siak na jedno wychodzi. Moja wypowiedź ma za sobą taką teorię: HotA 1.0 wyszła w 12.2011, HotA 1.1 wyszła jakoś w wakacje w 2011, HotA 1.2 wyszła w 12.2012, więc Hota 1.2eng wyjdzie w wakacje w 2013, a HotA następna, czyli być może 2.0 wyjdzie 12.2013. Tak teoretycznie i proszę nie psujcie mi tego wyidealizowanego świata. :P

Dru PW
3 maja 2013, 12:43
Owszem tworzenie nowych grafik i kampanii jest jak najbardziej produktywne jeśli ma to sens. W tym przypadku nie widzę sensu tworząc równoległy prawie taki sam zamek co inna załoga i tylko dlatego bo nie możecie się go doczekać. Może HoTa wychodzi raz na pół roku, ale nie jest to porzucony projekt i autorzy za wiele w niego włożyli by z niego zrezygnować.

Sami napisaliście, że ten projekt nie będzie konkurencją dla Forge HoTy, przez co rozumiem, że nie będzie konkurencją w sensie jakości wykonania.

I tak, ja już zacząłem działać w tym kierunku dwa lata temu przedstawiając te grafiki na forum TI, ale zostałem odesłany do nowej załogi, która robiła projekt po swojemu, a teraz nie istnieje.
http://sanktuarium.strefa.pl/lineup.jpg
http://sanktuarium.strefa.pl/vori.jpg

Trith PW
3 maja 2013, 13:17
Pozwolę sobie zauważyć, że w zamkach w H3 wszystkie jednostki pierwszego poziomu są mimo wszystko humanoidalne. Poza tym trygrys i tak w moim odczuciu powinen być jednostką trzeciego lub czwartego poziomu. A lodową wiedźmę musiałbym zrobić na nowo, obecna jest po prostu kiepska.

Shin0bi PW
3 maja 2013, 13:31
Nie widzę powodu, żeby nasze Forge miałoby zostać anulowane z powodu prac nad Forge HotA, tym bardziej, że polski projekt wcale nie odbiega już w tym momencie jakością od rosyjskiego. (może minimalnie więcej pracy nad budynkami w mieście i będzie nawet lepiej :P)

Można więc odwrócić pytanie - dlaczego zespół HotA robi Forge, skoro Polacy już się tym zajmują? :D Poza tym założenia projektu się zmieniły, i nie sądzę by miał on już tylko 'umilić czekanie', tym bardziej że początkowo miał zbierać ogólnie dostępne grafiki, tymczasem zaczęły już pojawiać się nowe, ekskluzywne dla naszego Forge modele.

Kastore PW
3 maja 2013, 13:36
Proszę Cię Dru to temat "[VCMI/gdybanie] Polski Projekt Forge", a nie "[VCMI/gdybanie] Polski Projekt Vori".
Shin0bi:
Można więc odwrócić pytanie - dlaczego zespół HotA robi Forge, skoro Polacy już się tym zajmują?
Bo lubią. Koniec.

Trith PW
3 maja 2013, 13:39
Jak komuś się to naprawdę nie podoba (i miałbym znowu zostać oskarżony o kradzież pomysłu czy jakąś inną idiotyczna rzecz) to mogę przestać robić rzeczy dla Forge. :P

Shin0bi PW
3 maja 2013, 14:11
Cytat:
Bo lubią. Koniec.

Zdaje się że nie zrozumiałeś kontekstu mojej wypowiedzi. Przeczytaj powoli i się zastanów. :P

Chad PW
3 maja 2013, 14:45
Tak tylko pytam czy jakiekolwiek prace idą do przodu czy też ograniczają się do rozmów o Vori na forum? :P

AmiDaDeer PW
3 maja 2013, 14:45
Dru:
Owszem tworzenie nowych grafik i kampanii jest jak najbardziej produktywne jeśli ma to sens.
Naprawdę uważasz że grafiki muszą być unikatowe i wykorzystywane przez wszystkich na świecie, by ich tworzenie miało sens? :P

Dru:
Sami napisaliście, że ten projekt nie będzie konkurencją dla Forge HoTy, przez co rozumiem, że nie będzie konkurencją w sensie jakości wykonania.
Niekoniecznie. Wystarczy?

Trith:
mogę przestać robić rzeczy dla Forge. :P
Kategorycznie zabraniam!

J. M. Sower PW
3 maja 2013, 14:53
Heh, trochę mnie to bawi widząc tę sytuację, bo właśnie od umilania sobie czekania zaczęło się z naszym upadłym już projektem.

A co do tego czy warto robić inne Forge, to sądzę, że nie powinno się odradzać takich projektów bo jest to w każdym razie twórcza praca, która człowieka rozwija i będzie w pełni funkcjonować jeśli człowiek zabierze się do niej z jego nie przymuszonej woli, a nie ze względu na to, że jest to pożyteczne.

Alistair PW
3 maja 2013, 14:56
Niech powstanie i z dziesięć takich projektów? Chyba Wam to za bardzo nie przeszkadza? Zawsze jest to jakaś nauka dla twórców, a że nie płacimy za to żadnych pieniędzy, to co nam szkodzi? Zresztą nawet ciekawe jest to, że można zobaczyć różnice w myśleniu i kreatywności.

Chad PW
3 maja 2013, 15:13
Ja sądzę że jednak zamiast tworzyć 10 teamów robiących to samo lepiej połączyć te 10 w jeden porządny team który 10 razy szybciej i lepiej to zrobi.
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel