Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 142 - 143 - 144

Kastore PW
26 kwietnia 2013, 20:23
Hobbit:
Zdefiniuj "bez specjalnej utraty zasobów"
Można zbudować 6. lvl. w pierwszym tygodniu bez straty tylu zasobów ile trzeba użyć w np. złotym pawilonie. Zbyt łatwa rozbudowa jest faktem i nie trzeba szukać błędnych uzasadnień, że tak nie jest. Btw. wiwern - cytadela to najsłabszy zamek.
Hobbit:
I owszem - daje tyle, że dreadnoughty są wbrew pozorom BARDZO mocnymi jednostkami.
Tak silnymi, że:
Kastore_pl:
Zniszczyłem 3 nieulepszone JEDNYM strzałem ok. 20 bruiserów
Dlatego proponuję zrobić go albo wytrzymalszego, albo szybszego.

Warmonger PW
26 kwietnia 2013, 20:31
Dreadnought ma wysoki atak, ale niską obronę. Zadaje bardzo duże obrażenia, ale jest powolny. Ma wady i zalety. Tak trudno to zrozumieć?

Aby porównywać siłę miasta, trzeba zapewnić równe szanse obu stron. Pokonanie przeciwnika, który jest mało inteligentny, nie rzuca zaklęć i prawdopobnie ma dużo słabszego bohatera, nie jest żadnym wyczynem.

Wydaje mi się, że muszę tu tłumaczyć rzeczy oczywiste.

Co do rozbudowy miasta - faktycznie, kolejność wydaje się dość osobliwa. Z drugiej strony, Twierdza może np. błyskawicznie wybudować siedlisko behemotów, więc w oryginalnej grze sposób rozbudowy był traktowany bardzo swobodnie. Pytanie, jak powinno być w Forge?

AmiDaDeer PW
26 kwietnia 2013, 20:36
Kastore_pl:
cytadela to najsłabszy zamek.
Bzdura kompletna bliska ignorancji. :P

Kastore PW
26 kwietnia 2013, 20:51
Warmonger:
Dreadnought ma wysoki atak, ale niską obronę. Zadaje bardzo duże obrażenia, ale jest powolny. Ma wady i zalety. Tak trudno to zrozumieć?
Wyjątkowo trudno, zwłaszcza kiedy wady są tak dotkliwe (20 bruiserów).
Warmonger:
Pytanie, jak powinno być w Forge?
Forge jest silnym zamkiem. Silniejszym niż Twierdza.
Hobbit:
Bzdura kompletna bliska ignorancji. :P
Słuchanie bez patrzenia praktycznego. Armia cytadeli jest droga, trudna w rozbudowie, super powolna i mało wytrzymała (oprócz jedynych dobrych jednostek w tym zamku, czyli gorgon). Nawet w instrukcji było napisane, że Cytadela jest najsłabsza. Zresztą chyba widać, że Forge jest lepsze od Cytki i dlatego nie można porównywać tych dwóch zamków.

AmiDaDeer PW
26 kwietnia 2013, 21:00
Kastore_pl:
Forge jest silnym zamkiem. Silniejszym niż Twierdza.
Narzekasz na to, że pojedyncze jednostki mają wady, podczas gdy w ostatecznym rozrachunku sam przyznajesz, że Forge jest mocniejsze od Twierdzy (która, notabene, jest uznawana na turniejach za bardzo silne miasto). Skoro więc ze średnim - jak mówisz - siódmym poziomem Forge i tak jest mocne, to po co go jeszcze bardziej wzmacniać?

Kastore_pl:
Armia cytadeli jest droga, trudna w rozbudowie, super powolna i mało wytrzymała (oprócz jedynych dobrych jednostek w tym zamku, czyli gorgon).
Cytadela należy do jednych z najtańszych zamków, a wytrzymałość i obrona - zwłaszcza jak policzymy władców bestii - należą do czołówki wszystkich miast. Owszem, trudno się nią gra, ale nie jest zła - przy odpowiedniej taktyce jest wręcz zabójcza.

Kastore_pl:
Zresztą chyba widać, że Forge jest lepsze od Cytki i dlatego nie można porównywać tych dwóch zamków.
Widzisz, ja porównuję WSZYSTKIE miasta ze sobą wzajemnie. Balans w H3 na tym mniej więcej polega, by każde miasto miało swoje zalety i wady, a nie żeby dzielić je na silniejsze i słabsze. Nie żeby zawsze się to udawało (Conflux i Inferno), jednak we wszystkich siły są wbrew pozorom całkiem wyrównane.

Popatrz na balans całościowo, a nie poprzez pryzmat tego, co Tobie w konkretnym przypadku najbardziej odpowiada. ;P

avatar PW
26 kwietnia 2013, 21:13
Balans w H3 miał to do siebie, że zależał także od wyboru rozmiaru mapy (o czym każdy jakoś nie pamięta). Cytadela - na mapach XL nie daje rady, ale na S-kach, poprzez szybką możliwość pozyskania wiwern jest zabójcza. Idealny balans to taki, że wszystkie jednostki w zamkach mają te same statystyki i właściwości. Ale przecież nie o to chodzi. Tak więc proszę o uwzględnieniu rozmiaru map pisząc balans Forge.

Kastore PW
26 kwietnia 2013, 21:33
Hobbit:
Popatrz na balans całościowo, a nie poprzez pryzmat tego, co Tobie w konkretnym przypadku najbardziej odpowiada. ;P
Patrzę na balans całościowo:
-gobliny - jedna z najprzydatniejszych jednostek 1. lvl.
-zombie - tank, przydatny ze względu na dużą wytrzymałość
-pyro - super ofensywna jednostka w połączeniu z dużym życiem, tani
-stringer - tu nie trzeba tłumaczyć
-minotaur - bardzo szybka jednostka, szybsza i tańsza od ptaka gromu
-naga - niezwykle silne jednostka, siła wielka, tak samo jak wytrzymałość, tani
-droid - tu już nie ma takiego łał jak w przypadku poprzednich jednostek Forge, silne, mało wytrzymałe, powolne, można je szybko zdjąć z dystansu i w dodatku super drogie

Widać kontrast.
Btw.
avatar:
na S-kach, poprzez szybką możliwość pozyskania wiwern jest zabójcza.
Behemoty.
Hobbit:
Conflux
Najszybsze miasto, nie należy do najdroższych, bardzo silne na początku ze względu na to, że ma 2 jednostki 3. lvl. i 2 jednostki 4. lvl., co czyni Conflux miastem bardzo silnym na początek i na małych mapach.

Edit:
Ale się offtopic zrobił. Mieliśmy mówić o Forge, a zeszliśmy na inne zamki. :P
Dlatego proponuję już dać im spokój.

AmiDaDeer PW
26 kwietnia 2013, 21:46
Kastore_pl:
-pyro - super ofensywna jednostka w połączeniu z dużym życiem
15/20 HP na trzecim levelu to nieco mniej niż średnia.

Kastore_pl:
-minotaur - bardzo szybka jednostka, szybsza i tańsza od ptaka gromu
...za to mało żywotna.

Kastore_pl:
Widać kontrast.
I tyle Ci właśnie aż tak przeszkadza, że chcesz zrobić z Forge miasto przesadzone? :P Osobiście byłbym skłonny w takim przypadku osłabić w takim wypadku 6 poziom.

Shin0bi PW
26 kwietnia 2013, 21:51
Generalnie wszystkie miasta oprócz Conflux i Necro są zbalansowane, w końcu tylko te dwa wspomniane się regularnie banuje. Balans jak wspomniał Avatar należy uwzględnić pod kątem map - przykładowo cytadela jak zauważyli przedmówcy dobrze sprawdza się na S oraz M, podczas gdy na tych samych mapach pozornie bardzo mocna Forteca jest słaba. Trzeba też oczywiście zachować w tym umiar - Cytadelą da się jak najbardziej wygrać na mapie XL tak samo jak Fortecą na S. W mojej opinii czynnik mapy powinien wpływać na rozgrywkę, ale nie całkowicie ją przesądzać.

Btw. Jaki jest rodzimy teren Forge? Nie zwróciłem na to uwagi gdy testowałem miasto, a zastanawiam się gdzie (a może czy w ogóle) jednostki Forge dostają bonus do szybkości?


Kastore PW
26 kwietnia 2013, 22:01
Hobbit:
15/20 HP na trzecim levelu to nieco mniej niż średnia.
Pyro są bardziej na 2. lvl., niż na 3. lvl.
Hobbit:
I tyle Ci właśnie aż tak przeszkadza, że chcesz zrobić z Forge miasto przesadzone? :P Osobiście byłbym skłonny w takim przypadku osłabić w takim wypadku 6 poziom.
Uniwersalne, jak Zamek. Co do drugiego zdania... Osłabcie jakąkolwiek inną jednostkę, ale zróbcie z androida jednostkę dobrą zarówno w ataku jak i w obronie.
Shin0bi:
Btw. Jaki jest rodzimy teren Forge? Nie zwróciłem na to uwagi gdy testowałem miasto, a zastanawiam się gdzie (a może czy w ogóle) jednostki Forge dostają bonus do szybkości?
Na razie nie mają rodzimego terenu.

Obserwator PW
1 maja 2013, 14:31
Wstawiam poprawione siedliska:

link: http://speedy.sh/gbjCd/poprawionesiedliska.rar

Prócz zmniejszonych wszystkich siedlisk prócz nag poprawiłem def-y zamku.

A tak wyglądają siedliska:

http://i39.tinypic.com/30ariww.jpg

Warmonger PW
1 maja 2013, 14:56
Nareszcie :). Fragmenty siedlisk nie będą już porozrzucane chaotycznie po całej mapie.

Hayven PW
1 maja 2013, 15:07
A tak właściwie, to jest już cokolwiek do pobrania?

Kastore PW
1 maja 2013, 15:17
Hayven:
A tak właściwie, to jest już cokolwiek do pobrania?
Tak, wersje 0.1, 0.2, 0.3 na poprzednich stronach.

PS Wspominałem już, że:
Kastore_pl:
Zacząłem już pracę nad kampaniami.
Jest już gotowych kilka misji. Daję link do pierwszej misji Forge żebyście powiedzieli, czy się wam podoba. Jako, że pierwsza i poniekąd wprowadzająca to jest raczej łatwa i nie zdradza zbyt wiele fabuły. Reszta będzie... "When it's done."

AmiDaDeer PW
1 maja 2013, 18:15
Co prawda jeszcze w tę mapę nie grałem, a jedynie przeleciałem po niej w edytorze map, ale na oko wygląda na bardzo porządną. Na pewno wizualnie cieszy oko. Oby tak dalej!

Shin0bi PW
1 maja 2013, 19:47
Mapa wygląda na baaaardzo porządną, świetna robota! Niemniej mam jedno (małe) zastrzeżenie - jest za mało wiadomości czasowych. Według mnie to świetnie buduje klimat i sam uwielbiałem je czytać, myślę że powinno być ich przynajmniej 10 na mapę (lub w miarę możliwości więcej).

Kastore PW
1 maja 2013, 20:25
Shin0bi:
Mapa wygląda na baaaardzo porządną, świetna robota!
Diękuję! :P
Shin0bi:
Niemniej mam jedno (małe) zastrzeżenie - jest za mało wiadomości czasowych.
Tak, ponieważ to pierwsza misja, gdzie charakter bohatera (Maximusa) nie jest jeszcze określony w stu procentach. Po prostu spełnia wolę Kastore'a i tylko czasami mówi w evetnach o swoich przemyśleniach. W następnych misjach będzie ich coraz więcej.

Ullialnor PW
1 maja 2013, 22:42
Tak sobie myślę, że może to zdjęcie warto byłoby zaadaptować do któregoś z bohaterów?



Albo to:


Dru PW
2 maja 2013, 09:49
Naprawdę myślisz, że facet z Mortal Kombat to będzie odpowiedni wybór?

Kastore PW
2 maja 2013, 11:44
Może lepiej nie. Nigdy nie byłem fanem Reptile'a. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel