Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 142 - 143 - 144

Serd PW
20 kwietnia 2013, 16:06
Cytat:
Pierwszymi czterema (dostępnymi od razu) będą kolejno:
-Kampania Forge - niektórzy bohaterowie i koniecznie Maximus;
-Kampania Bracady - Resurrecta i przyjaciele (czyt. niespodzianka :P);
-Kampania Erathii i Avlee - Katarzyna, Roland i Gelu;
-Kampania Deji - głównie Archibald.

Mam pytanie, Kastore_pl: w oryginalnej kampanii Forge miał wystąpić także Tarnum (ten sam który wystąpił później w HC). Czy planujesz użyć go także w swoim modzie?

Kastore PW
20 kwietnia 2013, 16:13
Serd:
Mam pytanie, Kastore_pl: w oryginalnej kampanii Forge miał wystąpić także Tarnum (ten sam który wystąpił później w HC). Czy planujesz użyć go także w swoim modzie?
Wydaje mi się, że nie ma takiej konieczności. Tarnum nie był jeszcze wtedy nieśmiertelny i był po prostu barbarzyńcą.

AmiDaDeer PW
20 kwietnia 2013, 16:15
Serd:
w oryginalnej kampanii Forge miał wystąpić także Tarnum
Skąd takie przypuszczenia?

witchking PW
20 kwietnia 2013, 16:16
Mogę się oczywiście mylić ale z tego co wiem Tarnum w tamtym czasie był już dość długo nieśmiertelny. Co do samego wrzucenia go do moda to przede wszystkim potrzebny jest portret i opis bohatera. A, że całość ciągle składam to oczywiście możesz coś zaproponować.

Edit:
Też nie słyszałem by Tarnum miał brać udział w kampanii, widziałem tylko jakiś fanowski portret w stylu Tarnum-cyborg.

Kastore PW
20 kwietnia 2013, 16:23
witchking:
Mogę się oczywiście mylić ale z tego co wiem Tarnum w tamtym czasie był już dość długo nieśmiertelny.
Właśnie, gdyby uznać, że był już nieśmiertelny i dać go do kampanii Forge powstałby paradoks - w HC nie było nic o Kuźni. Nie chcę do czegoś takiego doprowadzić.

witchking PW
20 kwietnia 2013, 16:26
HC częściowo dzieje się przed wydarzeniami z Forge (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę), kroniki są bardzo rozciągnięte w czasie. Wydarzenia przedstawione w Późniejszych kronikach są alternatywnymi do tych z forge.

Kastore PW
20 kwietnia 2013, 16:34
Zrobił się z tego lekki offtopic, więc dajmy już spokój Tarnumowi. PS Kolejną część fabuły przedstawię jakoś wieczorem.

Shin0bi PW
20 kwietnia 2013, 17:27
Zauważcie, że kilku bohaterów z oryginalnych kampanii jest opartych na stworzeniach niekoniecznie rekrutowanych we własnym zamku - Gelu czy Dracon. Idea kościanych golemów jako specjalności nie odstaje od założeń oryginalnej gry, a dodatkowo je wzbogaca. Poza tym nie jest to gwarantem zwycięstwa - zauważ, że przez cała kampanię SoD Sandro mieliśmy dostęp do płaszcza nieumarłego króla, który jest nieporównywalnie potężniejszy od zdolności z Golemami a na najwyższym poziomie niektórzy dalej mogli mieć problemy z przejściem tej kampanii. Co do Golemów- nie jest to przegięte, ponieważ by wskrzesić jednego Golema musimy pokonać wrogów mających co najmniej 3 krotność jego punktów życia - w przeciwnym razie nie dostaniemy nic. Oczywiście nie jest dużym problemem zmienić jeszcze ten limit na np.10% pokonanych potworów. W tym wypadku musielibyśmy zabić w jednej bitwie stwory o wartości życia około 2000 żeby mieć 1 golema. Problemem nie jest tu balans (który łatwo da się zachować, zwłaszcza że to kampania a nie multiplayer) a to, czy specjalizacja taka pasuje. Moim zdaniem tak :P

A skoro Archibald ma być w kampanii Deyji nie Forge, to nie widzę sensu by dodatkowo walczył przy użyciu oddziałów z kuźni (która wszak będzie mieć własną, oddzielną kampanię)

jarojj10 PW
20 kwietnia 2013, 17:57
Wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz, bo się już pogubiłem. W jakim czasie ma być usadowiona planowana przez Kastore_PL kampania Froge. Akcja ma mieć mieć miejsce po wydarzeniach z AB równolegle z wydarzeniami z kronik, czy może raczej przed AB. Bo jeśli kampania miałaby się rozgrywać po AB to może być problem z Gelu, który zdobył już Ostrze Armagedonu i dziwne by było gdyby go nie wykorzystał w walce z tak potężnym wrogiem jak Froge.

Kastore PW
20 kwietnia 2013, 18:14
jarojj10:
Bo jeśli kampania miałaby się rozgrywać po AB to może być problem z Gelu, który zdobył już Ostrze Armagedonu i dziwne by było gdyby go nie wykorzystał w walce z tak potężnym wrogiem jak Froge.
Zgubił go :( ... A tak na poważnie, akcja dzieje się oczywiście przed kampanią AB.

Edit:
Shin0bi:
by wskrzesić jednego Golema musimy pokonać wrogów mających co najmniej 3 krotność jego punktów życia - w przeciwnym razie nie dostaniemy nic
O to głównie chodzi. Jeżeli nie trafimy na takie bitwy nie dostaniemy nic, a przecież moglibyśmy dostać szkielety.

misio11 PW
20 kwietnia 2013, 21:26
A w jakim pliku jest ten identyfikator miast?


Warmonger PW
20 kwietnia 2013, 21:37
Byłoby łatwiej, gdybyś napisał, którego konkretnie identyfikatora brakuje. Wtedy wiedzielibyśmy, co jest źle zainstalowane.

jarojj10 PW
20 kwietnia 2013, 21:40
Szkielety i tak są nie przydatne. Moim zdaniem nekromancja miała sens tylko przy posiadaniu tego zestawu dzięki któremu ożywialiśmy lisze. Właśnie dlatego bardzo podoba mi się ten pomysł z kościanymi golemami.

Serd PW
20 kwietnia 2013, 21:44
Cytat:
Skąd takie przypuszczenia?

Stąd, Hobbit, iż był kiedyś na Kwasowym Forum pewien wątek (dziś już chyba zamknięty) w którym dyskutowano na temat pozostałości z pierwszej kampanii AB (dźwięki, grafiki, itp.) w kampanii AB z Confluxem oraz na temat fabuły jednej i drugiej wersji kampanii AB, i to tam ktoś wspomniał o obecności Tarnuma w pierwszej kampanii AB.

Niestety, nie pamiętam już jak się ten wątek nazywał, czego żałuję bo byłbym "walnął" konkretnym linkiem, a tak ... :|

EDIT: Znalazłem! Chodziło oten oto post Warmongera z dopiskiem Acid Dragona z 8-mej strony bieżącego wątku

Cytat:
Mogą to być rury, ale póki co nie słychać jeszcze strzałów.

Choć biorąc pod uwagę rozmach artystyczny całego dzieła, naprawdę nie powinniśmy z niego wyciągać żadnych wniosków. Toż to kilka nic nie znaczących pikseli na krzyż.

Acid Dragon
Jak nie słychać? w 3 sekundzie wyraźnie słychać strzał z miotacza laserowego. Niech ten szum wody Was nie zmyli!

W 5 sekundzie zaś widać wychylającą się postać w białej koszuli z piłą tarczową i kartoflem, która krzyczy "to wina T..ARNUMA!".

Nerevar PW
20 kwietnia 2013, 22:02
Ten wątek? http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=712

witchking PW
21 kwietnia 2013, 09:46
Jeśli chodzi o Archibalda to znalazłem tylko dwa w miarę sensowne portrety:



Kastore PW
21 kwietnia 2013, 11:48
Tak jak obiecałem, dalsza część fabuły.
Kampaniami dostępnymi po przejściu tych podstawowych będą:
-Kampania po przejściu czterech podstawowych - głównie Maximus, kilka misji Rolanda, Katarzyny i Gelu, jedna misja Archiblada, kilka misji "przyjaciela" (bez Resurrecty);
-Kampania finałowa - głównie Roland i Gelu, kilka misji Maximusa, kilka Archibalda, jedna misja Resurrecty i "kolegi";
-Kampania bonusowa - na razie nie powiem. :P

Kampania przedostatnia to mieszanina poprzednich czterech.
Maximus odnajduje Bibliotekę Wszechwiedzy, a następnie wyznacza sobie nowy cel - ukryta Świątynia Dominacji w Dejii. Odkrył, że odnajdując ją może zapanować nad potworem, najsilniejszym jaki kiedykolwiek istniał na Antadarichu, w jednej z ksiąg w Czeluści w formie legendy - "Ponad 1000 lat temu czarodziej Zoltan, czarnoksiężnik Argo, czarodziejka Sedina i nekromanta Nocturn stworzyli Świątynię Dominacji, która miała za zadanie zjednoczyć ze sobą każdy rodzaj magii. Wszystkim się to podobało oprócz Nocturna. Uważał, że magia ciemności jest jedyną słuszną domeną. Zatem rzucił klątwę na ten wieli przybytek. Przywołał grozę, tak silną, że nikt nie mógł powstrzymać. Trójka magików zebrała całą swoją moc, żeby zakląć cielesną egzystencję potwora w mieczu, a żeby ochronić artefakt przed złymi na świątynię zostało rzucone potężne zaklęcie niewidzialności. Jedyna mapa zdolna je zdjąć i wskazać do niej drogę została ukryta w starożytnej bibliotece na jedynej wyspie, na której może wytrzymać niszczycielską siłę czasu." - na zwoju z legendą było napisane "Vori to wyspa niesamowicie zdradliwa. Nawet MOJA magia nie działa na niej jak powinna. Przestałem już szukać Świątyni, ale dowiedziałem się jednego - miecz nosi nazwę Nox. Ethric". Niestety Maximus musi odłożyć plany na później. Kastore ma dla niego inne zadanie - podbój Bigmull, jednego z największych miasta Krewlod, by pozyskać przychylność goblinów z tamtych stron. Jednak, żeby się do niego dostać Maximus będzie musiał przejść przez granicę Erathii i Tatali. Kolejnym krokiem zielonego generała Kuźni jest dotarcie do Dejii.
Katarzyna, Roland i Gelu wyruszają na wyprawę w celu odbicia Pierpont. Udaje im się to bez większych przeszkód. Po oswobodzeniu elfiej stolicy, kiedy trójka zwycięskich bohaterów szykuje bezpośredni atak na stolicę Forge dołącza do nich jeden z uwolnionych elfów - Jazer. Jak się okazuje elf bardzo dobrze zna Dejię i Las Tulareański. Dzięki jego sugestiom udaje im się pokonać wszystkie posterunki Kuźni w Lesie Tulareańskim z łatwością, ale podczas świętowania odzyskania stolicy królowa Katarzyna zatruła się jedzeniem. Okazuje się, że Jazer jest zdrajcą i to on zatruł pokarm, a zaraz po zdarzeniu uciekł. Druidzi dochodzą do wniosku, że truciznę można uleczyć tylko mając Pierścień Maga. Części do niego są ukryte w Eofolu. Gelu rusza na poszukiwania artefaktów, a Roland rusza na granicę Dejii, gdzie spotyka Jazer, który pełni rolę bossa kampanii.
Resurrecta ciągle siedzi w więzieniu. "Przyjaciel" wpada na pomysł, żeby przekonać tytanów w Avlee do ataku na miasto Cogwheel. Jego zadaniem jest wydostanie się z więzienia i przewędrowanie do Avlee. Podbój Cogwheel jest przedostatnią misją w kampanii.
Archibald ma tylko jedną misję. Chcąc przypodobać się Kastore'owi musi pokonać najsilniejszego w tych stronach nekromantę - Nimbusa.

Kampania finałowa. Maximus ma teraz mało do roboty - jedna, duża misja (bardzo RPGowa) polegająca na odnalezieniu w Dejii Świątyni Dominacji i miecza Nox. Forge będzie miało jeszcze jedną misję, w której będzie się Kastorem. Będzie to zwykła misja strategiczna.
Archibald ma za zadanie dołączyć do generałów Kastore'a. Kastore się zgadza i daje zadanie, żeby przynieść mu artefakt Miasto Dobrobytu.
Resurrecta ucieka z więzienia i razem z "kolegą" przypuszczają atak na kilka większych miast Forge (oprócz stolicy).
Roland i Gelu zbierają armię i wyruszają na podbój stolicy Forge. Niestety Kastore był o krok przed nimi. Wysłał na nich większość swej armii. W ten sposób powstała "bariera", która skutecznie powstrzymała Rolanda i Gelu. Kuźnia była o krok od pokonania swoich największych wrogów, ale ale ale... "Kastorze, zapomniałeś o jednym". Ostatnią nadzieją dla świata jest Archibald. Będzie to duża misja strategiczna, w której wróg od początku ma przewagę. Celem Archibalda jest podbój stolicy Forge i pokonanie Kastore'a (który ucieknie). Antadarich jest bezpieczny, jednak nad światem ciągle wisi straszliwy cień przeszłości...

O kampanii bonusowej napiszę później.

misio11 PW
21 kwietnia 2013, 11:58
Inn pytanie:
czy ten mod działa z miastem preserve

Kastore PW
21 kwietnia 2013, 11:59
misio11:
czy ten mod działa z miastem preserve
Nie.

misio11 PW
21 kwietnia 2013, 13:01
A w nowszych wersjach będzie działał?
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel