Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 142 - 143 - 144

Kastore PW
24 marca 2013, 23:08
Jak dla mnie pasi.

Altair PW
25 marca 2013, 00:00
Cytat:
Jak na trzypoziomową gildię magów technologicznego miasta to trochę za dużo tych czarów... Wywaliłbym błogosławieństwo, klątwę i zniszczenie nieumarłych, za to poszedłbym bardziej w rozproszenie i antymagię.

Zgadza się. Zarówno zaklęcia jak i umiejętności powinny skupiać się na ochronie przed magią i umiejętnościach bezpośrednio związanych z walką. (sam graal powinien zwiększać ochronę przed magią u wszystkich bohaterów)

Z zaklęć największe prawdopodobieństwo powinno mięć: antymagia, pole minowe, rozproszenie, ochrona przed żywiołami, rozproszenie, tarcza (powietrza), kamienna skóra

Ullialnor PW
25 marca 2013, 14:18
Jeszcze, ale to tak swoją drogą. Popracowałabym nad ujednoliceniem portretów bohaterów i wpasowanie ich w grafikę Heroes III. Nie wiem jednak, czy w modzie mogą występować na przykład grafiki zapożyczone z internetu.

Hayven PW
25 marca 2013, 14:38
I jeszcze Pole Siłowe warto by szczególnie uwzględnić w Gildii Magów!

Kastore PW
25 marca 2013, 18:13
Hayven:
I jeszcze Pole Siłowe warto by szczególnie uwzględnić w Gildii Magów!
Akurat szansa na pole siłowe jest najwyższa ze wszystkich miast.

Altair:
Z zaklęć największe prawdopodobieństwo powinno mięć: antymagia,
Zaraz po Cytadeli ma.

Altair:
pole minowe,
To też ma, największe ze wszystkich zamków.

Altair:
rozproszenie,
Tu jest 53, a w innych frakcjach waha się między 52-54, ale w tym przypadku dwa procenty nic w rozgrywce nie zmienią.

Altair:
ochrona przed żywiołami,
Standardowe 20 procent tak jak w innych zamkach. Btw. Te czary są po prostu słabe i prawie nigdy się ich nie używa. Blokowały by tylko miejsce na inne, bardziej przydatne zaklęcia.

Altair:
tarcza (powietrza),
Można by podciągnąć ten czar z 13 do np. 24.

Altair:
kamienna skóra
Można by zwiększyć o 10 do 53.

witchking PW
26 marca 2013, 12:34
Jest jeszcze kwestia nazw dla obu klas bohaterów oraz szanse na wystąpienie bohaterów różnych nacji w karczmie w forge.

Dzięki za dotychczasową pomoc:)

Ujednolicenie by się przydało bo cześć nie pasuje do homm 3. Myślę, że to nie problem by grafiki były z internetu. Prosił bym jednak wtedy o źródło by można było dopisać do credit.

Przy bohaterach moglibyście jeszcze dopisać armie jeśli macie jakieś sugestie co do tych;) Jeśli nie to sam jakieś powybieram.

Jeśli chodzi o bohatera specjalistę od min to poza niewielkim bonusem do takowych można dać mu na start artefakt rzucający miny w pierwszej rundzie walki. Myślę, że było by to ciekawe rozwiązanie.

AmiDaDeer PW
26 marca 2013, 13:31
Cytat:
Jest jeszcze kwestia nazw dla obu klas bohaterów oraz szanse na wystąpienie bohaterów różnych nacji w karczmie w forge.
Generał i Technik?

A szanse to może 4/4/4/4/4/4/4/4/4/6 (nie licząc Cove), zaś każda inna frakcja będzie miała 4 dla samego Forge? Byłoby to chyba najbardziej sensowne.

witchking PW
26 marca 2013, 14:22
Zastanawiam się nad zwiększeniem szans wystąpienia np czarnoksiężników, nekromantów i barbarzyńców.

Ullialnor PW
26 marca 2013, 16:01
Podam kilka zdjęć, gdyż może ktoś ma lepszy program do skadrowania ich w portret. Gdyby oczywiście zainspierowały kogoś cyborgi płci żeńskej, bo nie wiem, czy do tej pory się pojawiały. Coś w ten deseń ma być?

1. http://fc09.deviantart.net/fs30/f/2008/150/c/f/Cyborg_Girl_by_yuula.jpg
2. http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSp0Z0ppDDEAr1Ku3Qjo7qZez8krHIoEcsquLFRG2BaUxsQsfVf


Kastore PW
26 marca 2013, 16:14
witchking:
Przy bohaterach moglibyście jeszcze dopisać armie jeśli macie jakieś sugestie co do tych;)

Proszę:

Rengist Obokaaz- 10-20 Grunt Soldiers, 2-4 Stringers;
Sunni- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Seprinteer- 10-20 Grunt Soldiers, 10-20 Grunt Soldiers, 10-20 Grunt Soldiers;
Bolingar- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Generał Meltes- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Meghenac- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Don Singhel- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 4-7 Cyber Deads;
Pris- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 4-7 Cyber Deads;

Timus Spazzact- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Curie- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Minoure- 10-20 Grunt Soldiers, 3-5 Pyros, 3-5 Pyros;
Jazer- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Tarkin- 10-20 Grunt Soldiers, 3-5 Pyros, wóz z amunicją;
Dizzy- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Leane- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Charity- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;
Cistrict- 10-20 Grunt Soldiers, 4-7 Cyber Deads, 3-5 Pyros;

Przypominam jednak o tym, że mamy o jednego bohatera magii za dużo.

AmiDaDeer PW
26 marca 2013, 16:37
Ten jeden za dużo może być bohem specjalnym. :3

Kastore PW
28 marca 2013, 12:44
Hobbit:
Ten jeden za dużo może być bohem specjalnym. :3
No nie wiem, w zamku jest dwóch dodatkowych rycerzy, którzy nie są bohaterami specjalnymi. Na specjalnych to lepiej Kastore (ew. Maximus i Dark Shade... czy jak on tam miał). Można by wtedy dodać do Fortecy Resurrectę (Sir Caneghem jest zbyt dosłowny, Crag Hack już jest jako barbarzyńca, a Tolberti i Robert uczony nie są konieczni).
Nazwa tematu to "[VCMI/gdybanie] Polski Projekt Forge", więc chcę się twórczo wyżyć :P



Imię: Kastore (_pl)
rasa: elf
frakcja: Forge
przedstawiciel klasy magii
specjalność: Łańcuch piorunów
umiejętności: Mądrość, Talent magiczny (zaawansowany, tak jak u Demeera)

Biografia:
Kastore nie chce wyjawić swoim poddanym jego pochodzenia. Wiadomo natomiast, że jest potężnym elfem-czarnoksiężnikiem znającym wiele sekretów Starożytnych. Przed powstaniem Niebiańskich Kuźni był królem Dejii. Planuje zdobyć świat przy pomocy Starożytnej broni i w dążeniu do celu nie cofnie się przed niczym.



Imię: Resurrecta
rasa: elf
frakcja: Forteca
przedstawiciel klasy magii
specjalność: Wskrzeszenie
umiejętności: Mądrość, Inteligencja (zaawansowany)

Biografia:
Resurrecta nie chce wyjawić nikomu swojego pochodzenia. Planuje odtworzyć system bram Starożytnych. Jest jedną z niewielu osób, które znały Kastore'a przed jego ekspansją na Antadarich i być może jedyną, która może go powstrzymać.

Za ciosem:



Imię: Archibald
rasa: człowiek
frakcja: Nekropolis
przedstawiciel klasy magii
specjalność: Talent magiczny
umiejętności: Nekromancja, Talent magiczny

Biografia:
Były król Dejii strącony z tronu przez jednego ze swoich byłych doradców, Kastore'a. Archibald został zesłany do laboratorium Clankera z zakazem opuszczania go, wydanym przez swojego brata, Rolanda Ironfista. Jednak w obliczu nowego zagrożenia, jakimi są Niebiańskie Kuźnie i Kastore będzie musiał wybrać po czyjej jest stronie.

Ullialnor PW
28 marca 2013, 13:34
Nie ma co tak skrupulatnie liczyć. W Zamku jest przecież więcej bohaterów specjalnych: Katarzyna, Ronald (chyba nie przekręcam), Lord Haart (rzadko spotykam go na mapach). Ponadto w kampanii można uwzględnić jakiegoś z bohaterów jak ucieka, ze swojego macierzystego królestwa do nowej frakcji. Jest taki epizod z Vidominą w SoD na przykład.

Kastore PW
28 marca 2013, 14:45
Ullialnor:
Nie ma co tak skrupulatnie liczyć. W Zamku jest przecież więcej bohaterów specjalnych: Katarzyna, Ronald (chyba nie przekręcam), Lord Haart (rzadko spotykam go na mapach).
Mówiłem, że:
Kastore_pl:
w zamku jest dwóch dodatkowych rycerzy, którzy nie są bohaterami specjalnymi
Tymi dwoma bohami są Lord Haart i Sir Mullich. Tego pierwszego można spotkać i wybrać tylko na mapach RoE, a drugiego na mapach AB i SoD.

AmiDaDeer PW
28 marca 2013, 14:53
Tak jeszcze wrócę do propozycji armii startowych - z tego co zauważyłem ostatecznie w Forge Witchkinga pojawiły się takie statystyki, że de facto pierwsze trzy poziomy są do siebie zbliżone siłą. W związku z tym proponuję, żeby goblinów mogło być 8-16, zaś zarówno zombiaków i pyro - 4-9.

Kastore_pl:
No nie wiem, w zamku jest dwóch dodatkowych rycerzy, którzy nie są bohaterami specjalnymi.
Tylko jeden - Sir Mullich zastępujący Lorda Haarta w AB. Rzadko kiedy obaj są dostępni jednocześnie na mapie.

Kastore_pl:
Na specjalnych to lepiej Kastore
Nie uważasz, że to nieco zbyt sztampowe? W H3 większość bohaterów specjalnych to randomy, o których nikt nigdy wcześniej nic nie mówił. Kastore nie musi być wcale czynnym generałem, a jedynie królem Deyji siedzącym na tyłku i wydającym rozkazy tym niższym rangą.

Ja bym zaproponował dwóch bohów specjalnych - Maximusa i Minoure.



Maximus

bohater mocy
rasa: ogr (de facto półork)
specjalność: Taktyka (dodatkowe 2 szeregi do rozdysponowania w fazie taktycznej)
umiejętności: zaaw. Taktyka (w końcu to boh specjalny :P)
jednostki: 4-9 Pyros, 4-9 Pyros, 4-9 Pyros

Niewiele wiadomo o prawej ręce króla Deyji - krążą plotki, że jego twarz została zdeformowana przez technologię Niebiańskiej Kuźni. Nikt jednak nie może podważyć jego mistrzowskich wręcz zdolności taktycznych.

Kastore PW
28 marca 2013, 15:14
Hobbit:
Nie uważasz, że to nieco zbyt sztampowe?
Czemu? Na Final Fight jest idealny lub jakbyś chciał pobawić się w króla Dejii i Forge.

Hobbit:
Tak jeszcze wrócę do propozycji armii startowych - z tego co zauważyłem ostatecznie w Forge Witchkinga pojawiły się takie statystyki, że de facto pierwsze trzy poziomy są do siebie zbliżone siłą. W związku z tym proponuję, żeby goblinów mogło być 8-16, zaś zarówno zombiaków i pyro - 4-9.
To jakie staty, moje, J. M. Sowera lub własne, ostatecznie będą w Forge zależy od witchkinga.

AmiDaDeer PW
28 marca 2013, 15:20
W wersji testowej Forge są inne staty, do których rozkłady armii startowych nie pasują.

witchking PW
28 marca 2013, 15:44
Od jakiegoś czasu na naszym forum wisi wersja testowa (naszym forum nazywam kuznia.prv.pl) Gdyby ktoś miał ochotę zerknąć:
http://www.speedyshare.com/2TNDY/forge-0.1e.rar

Kastore PW
28 marca 2013, 16:03
Hobbit:
W wersji testowej Forge są inne staty, do których rozkłady armii startowych nie pasują.
Przecież to tylko wersja testowa, którą w ostateczności trzeba zmienić w coś bardziej grywalnego, innymi słowy nie robię tego wszystkiego pod wersję testową.

AmiDaDeer PW
28 marca 2013, 16:13
Kastore_pl:
Przecież to tylko wersja testowa, którą w ostateczności trzeba zmienić w coś bardziej grywalnego
Ta wersja testowa JEST grywalna.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel