Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 142 - 143 - 144

Kastore PW
16 marca 2013, 17:55
To może ja dam moją propozycję:
1 Baraki mogą być
2 Lepiej Ponura maszyneria
3 Zbiornik lawy
4 Arsenał (ok)
5 Pas startowy
6 Montażownia czołgów (ok)
7 I tak Rafineria brzmi lepiej

desmond PW
16 marca 2013, 18:07
Baraki już są w zamku (w polskiej wersji spolszczono barracks na koszary), więc w angielskiej wersji byłoby 2x barracks.
A rafineria może i ładnie brzmi, ale coś co nie wygląda jak rafineria, ani nawet nie ma zastosowania takiego jakie ma rafineria (oczyszczanie substancji), w żaden sposób nie może nią być.

Aayren PW
16 marca 2013, 18:29
Równie dobrze można budować Jaggernauty w destylatorni...

Kastore PW
16 marca 2013, 18:30
O barakach nie wiedziałem, montownia lepiej brzmi od wytwórni blasterów. A Juggernauts przecież potrzebują dużo paliwa, ale może racja, chociaż hangar też nie pasuje, a warownia brzmi bardzo nietechnologicznie. Może Nano-Warownia? :P

desmond PW
16 marca 2013, 18:45
Warownia też mi nie pasuje, ale z trojga złego wolę już warownię.
A jak się trochę zastanowię nad tą moją propozycją to użycie podobnie brzmiących montowni i montażowni to chyba za dużo. Więc jak dla mnie kwestia nazwania poziomu pierwszego i siódmego jest najbardziej otwarta.

Alistair PW
16 marca 2013, 19:00
Montażownia to miejsce gdzie dokonuje się montażu filmów lub audycji. A montownia to miejsce, w którym montuje się np. samochody lub maszyny. I ta druga nazwa jest właściwa.

Kastore PW
16 marca 2013, 19:07
Prawda jest taka, że bardzo trudno jest wybrać nazwę dla siedlisk Forge, bo np.: Posterunek, Placówka Goblinów, Stalownia, Odlewnia, Nano-kuźnia. Nie brzmi to za dobrze.

desmond PW
16 marca 2013, 19:39
No racja z tą montownią-montażownią. Montownia czołgów nawet lepiej brzmi, więc ok.
A co do posterunku na nazwę pierwszego poziomu, to według mnie nawet pasuje, zwłaszcza jak się przyjrzeć temu budynkowi.
A na siódmy poziom to mi przyszła teraz do głowy nazwa moloch, ale to już chyba za bardzo w metaforę poleciałem ;)

Kastore PW
16 marca 2013, 21:51
Zostawmy w spokoju te budynki. Już pojawiło się wiele ciekawych nazw, @witchking coś wybierze, bo to w końcu od niego zależy ostatnie słowo. Lepiej zajmijmy się nazwami i biografiami bohaterów (później ich portretami). Tylko proszę, nie róbcie tak, że ktoś pisze od razu wszystkie historie, tak że inni nie mogą się wykazać. :P

Edit:
desmond:
A co do posterunku na nazwę pierwszego poziomu, to według mnie nawet pasuje, zwłaszcza jak się przyjrzeć temu budynkowi.
Przyjrzałem się temu budynkowi:

i coś mnie oświeciło. Czemu gobliny rozpalają ognisko przy beczkach z benzyną?! O_o

AmiDaDeer PW
16 marca 2013, 22:44
A skąd wiesz, że tam jest benzyna? :P

desmond PW
16 marca 2013, 23:38
A co, może cukier albo alkohol ? ;P

Propozycja mojego bohatera do Forge:


Imię: Rengist Obokaaz (niech ktoś spróbuje rozszyfrować ;) )
rasa: ogr
specjalizacja: stingers
umiejętności: skuteczność ataku, łucznictwo
przedstawiciel klasy mocy
Biografia:
Jego bratem był Winston Boragus. Po dojściu do władzy Kilgora, Rengist zdał sobie sprawę, że jeśli nie chce podzielić losu swojego brata, to musi opuścić Krewlod. Zdecydował się dołączyć do tworzonej przez Kastore'a armii, licząc na to, że z pomocą nowej technologii uda mu się pomścić brata.

EDIT:
Druga postać:

Imię: Sunni (to też jest do rozszyfrowania ;) )
rasa: goblin
specjalizacja: Odrywanie (albo stale pod wpływem zaklęcia wizje)
umiejętności: Odkrywanie (poziom zaawansowany)
przedstawiciel klasy mocy
Biografia:
Rodzina Sunni od pokoleń mieszka w Deyji. Sunni od dziecka marzyła o odkrywaniu świata i o dokonywaniu wielkich czynów, jednak jako goblin mogła pełnić u nekromantów rolę co najwyżej niepozbawionej własnej woli służącej. Natomiast brak doświadczenia w walce sprawia, że nigdy by nie zdobyła szacunku wśród goblinów z Krewlodu. Dołączenie do armii Kastore'a to dla niej doskonała okazja żeby udowodnić swoją wartość.

Lyokoheros PW
17 marca 2013, 00:19
Dobry pomysł na bohatera, który może jednocześnie być wyjaśnieniem skąd się w Forge ogry wzięły - przybyły tam razem z Rengistem.
A rozszyfrowanie jest proste. To "Stinger" i "Bazooka", tylko z poprzestawianą kolejnością literek.
A co do posterunku jako nazwa na budynek jednostek 1 poziomu to jak dla mnie dobrze pasuje, biorąc pod uwagę jego wygląd.

Kastore PW
17 marca 2013, 15:22
Hobbit:
A skąd wiesz, że tam jest benzyna? :P
A co by tam miało być?

desmond:
Zdecydował się dołączyć do tworzonej przez Kastore'a armii, licząc na to, że z pomocą nowej technologii uda mu się pomścić brata.
desmond:
Dołączenie do armii Kastore'a to dla niego doskonała okazja żeby udowodnić swoją wartość.
Ech... Jak ja lubię uszczęśliwiać innych. :D

Propozycja bohatera:

Imię: Seprinteer (niech to będzie tradycja- do rozszyfrowania)
rasa: goblin
specjalizacja: Foot Soldiers
umiejętności: Łucznictwo, Logistyka
przedstawiciel klasy mocy
Biografia:
Seprinteer w młodości uczestniczył w wielu wyprawach wraz z innymi goblinami z Krewlod. W czasie jednej z nich znalazł, ukryty w głębokiej jaskini, miotacz. Bardzo szybko nauczył się go obsługiwać. Dzierżąc swoją nową broń mógł wędrować dokąd tylko chciał, bo żaden potwór nie był dla niego wystarczającym wyzwaniem. Naturalnym było, że wstąpił do armii Kastore'a jako wysokiej rangi przywódca.

AmiDaDeer PW
17 marca 2013, 15:48
Kastore_pl:
A co by tam miało być?
Woda. Racje żywnościowe. Amunicja do blasterów. Możliwości jest sporo. :P

desmond PW
17 marca 2013, 16:33
No to teraz czas na przedstawicieli magii i kogoś o kolorze skóry innym niż zielony.

Imię: Timus Spazzact (tu się trzeba trochę wysilić)
Rasa: człowiek
Przedstawiciel klasy magii
Specjalizacja: czar błyskawica
umiejętności: mądrość, magia powietrza
czar początkowy: błyskawica
Biografia:
Timus pochodzi z Nighonu. Tak jak większość władców podziemi jego głównym pragnieniem w życiu jest podbój i władza nad światem. Przyłączenie się do Forge (tutaj polska nazwa tego, bo nie chcę żeby każdy bohater miał w biografii o dołączeniu do Kastore'a) wydaje mu się najprostszą drogą na osiągnięcie tego celu.


Imię: Curie (tu się w ogóle nie trzeba wysilić ;) )
Rasa: człowiek
Przedstawiciel klasy magii
Specjalizacja: nauka
umiejętności: mądrość, nauka
czar początkowy: spowolnienie
Biografia:
Curie była jedną z najbardziej utalentowanych alchemiczek z Bracady. Całe swoje życie spędziła na prowadzeniu badań i odwiedziła każdą bibliotekę na Antagarichu. Nowa, nieznana dotąd technologia szybko zafascynowała Curie, która w zamian za umożliwienie prowadzenia badań dołączyła do Kastore'a.

Seprinteer=enteprise

Kastore PW
17 marca 2013, 16:38
Postacie z MMVI trochę za bardzo rzucają się w oczy. Proponowałbym np.:


desmond:
Timus Spazzact
Spazz Maticus

desmond:
Curie
Czyżby Cauri Blackthorne?

desmond:
Seprinteer=enteprise
Dobrze :P

desmond PW
17 marca 2013, 16:58
Portrety to daje tylko takie żeby jakieś były, głownie chodzi o biografie. A te portrety z heroes online stylistycznie są lepsze, ale są chyba w zbyt małej rozdzielczości.

Cytat:
Spazz Maticus
Zgadza się, teraz zauważyłem, że niepotrzebnie powtarza się człon "spazz", co ułatwia zadanie.

Cytat:
Czyżby Cauri Blackthorne?
Nie, rozwiązanie jest dużo prostsze ;P
Cytat:
Curie była jedną z najbardziej utalentowanych alchemiczek

J. M. Sower PW
17 marca 2013, 18:15
Czy tak trudno wpaść na to, że chodzi o Marię Curie-Skłodowską? ;P (z góry mówię, że mogłem zrobić jakiś błąd w nazwisku)

Kastore PW
17 marca 2013, 18:30
desmond:
Curie była jedną z najbardziej utalentowanych alchemiczek
J. M. Sower:
Czy tak trudno wpaść na to, że chodzi o Marię Curie-Skłodowską?
No wiesz. Jakbyś mi nie powiedział to bym się nigdy nie domyślił (to ironia), a na przyszłość nie atakuj innych członków forum za takie głupoty.

desmond PW
17 marca 2013, 18:52
Ale Gruffiego nikt nie odgadł, a nazwa podobnie jak Curie jest dosłowna (bez żadnych przestawień liter).

Tymczasem kolejny bohater:
portret wzorowany na jednym z bohaterów twierdzy z h5.
Imię: Bolingar (imię od postaci ze świata M&M, ale bardziej zasłynął jego bratanek)
rasa: człowiek
przedstawiciel klasy mocy
specjalność: po każdej walce otrzymuje złoto o wartości 1/10 zdobytego doświadczenia
umiejętności: szczęście, taktyka
Biografia:
Bolingar brał udział w niezliczonej liczbie bitew - za każdym razem walcząc po tej stronie, która zaoferuje mu najwięcej złota i za każdym razem wygrywając (niektórzy mówią, że jedynie za sprawą szczęścia, kiedy on sam mówi, że to wyłącznie zasługa jego umiejętności taktycznych). Kastore potrzebował doświadczonych generałów dla swojej armii, a Bolingar, jak to zwykle, potrzebował złota. Szybko więc doszło między nimi do porozumienia.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel