Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 142 - 143 - 144

J. M. Sower PW
15 marca 2013, 09:29
Mieliśmy na naszym forum ustalone jakieś nazwy, ale już chyba całkiem przepadły. Postaram się je znaleźć, lub napisać to co pamiętam.

Edit: Na szczęście, w tym naszym Forge co mam na komputerze są wprowadzone.
1lv.Baraki
2lv.Komnata Masakry
3lv.Zbiornik Lawy (nie jestem przekonany co do tej nazwy)
4lv.Warownia
5lv.Pas Startowy
6lv.Fabryka
7lv.Hangar

Jeszcze Posterunek, czyli ten budynek z oryginalnie czterema żywiołami do rekrutacji, którego wygląd jest w paczce.

AmiDaDeer PW
15 marca 2013, 12:41
J. M. Sower:
Komnata Masakry
Gdzie Ty tam masz komnatę? :P

J. M. Sower:
Hangar
Odpada - Juggernauts nie latają.

Kastore PW
15 marca 2013, 20:03
J. M. Sower:
7lv.Hangar
Może by Rafineria?

J. M. Sower:
6lv.Fabryka
Byłbym za konkretem- Fabryka Czołgów.

J. M. Sower:
2lv.Komnata Masakry
Byłbym za Maszynerią.

J. M. Sower PW
16 marca 2013, 11:30
Hobbit, czemu uważasz, że to tylko moje propozycje? Te nazwy to pozostałość pracy naszej grupy ;P. Hangar wziął się chyba stąd, że pierwotnie 7 poziom miał chyba latać.

Jestem za maszynerią, ale pozostałe nazwy do mnie nie przemawiają.

Kastore PW
16 marca 2013, 11:41
J. M. Sower:
Jestem za maszynerią, ale pozostałe nazwy do mnie nie przemawiają.
Cóż... i tak trzeba nadać tym budynkom jakieś nazwy. Te nazwy, które podałem lepiej oddają to do czego dane siedlisko służy. Jeżeli masz lepsze pomysły na nazwy to mów śmiało! :P

AmiDaDeer PW
16 marca 2013, 14:12
Sower:
Hobbit, czemu uważasz, że to tylko moje propozycje?
A gdzie ja napisałem, że to tylko twoje propozycje? Skomentowałem same nazwy, nieważne przez kogo wymyślone. Skoro zaś Ty je tutaj zamieściłeś, to miałem prawo zwrócić się z komentarzem bezpośrednio do Ciebie.

Maszyneria też odpada - budynek wskazuje bardziej na jakąś krajalnicę, zwłaszcza że stamtąd wychodzą, bądź co bądź, trupy, a nie maszyny. Proponuję więc nazwę: Rzeźnia.

Co do "Hangaru" to tam bardziej by mi pasowała Fabryka, ale Rafineria się mnie podoba. Może jak najbardziej pasować do tej budowli.

Kastore PW
16 marca 2013, 14:33
Hobbit:
Proponuję więc nazwę: Rzeźnia.
Ta nazwa w ogóle nie oddaje klimatu miasta Forge. Wiem, że maszyneria jest nazwą, która nie oddaje w pełni wyglądu tego siedliska. Ale Rzeźnia, no proszę... Wychodząc z takiego założenia jeden z bohaterów mógłby się nazywać Hannibal Lecter, którego specjalnością mogłyby być Cyber zombie. Nie brzmi to optymistycznie, prawda? :P

witchking PW
16 marca 2013, 15:11
Skoro już mowa o bohaterze ze specjalizacją w cyber-zombie to mam projekt jego portretu:

Ktoś chętny dopisać biografie?
Potrzebuje też portrety dla reszty bohaterów gdyby ktoś coś miał to byłbym wdzięczny.

Edit:
Mam jeszcze jednego bohatera:

Kastore PW
16 marca 2013, 15:14
witchking:
Ktoś chętny dopisać biografie?
Napiszę, ale później. Teraz jestem chwilowo zajęty.

witchking PW
16 marca 2013, 15:30
Może dodam, że potrzebuje też wersji anglojęzycznej opisów:)

desmond PW
16 marca 2013, 15:51
Cytat:
Może by Rafineria?
A co proces oczyszczania alkoholu/cukru/ropy naftowej ma wspólnego z jaggernautsami?

Cytat:
Byłbym za Maszynerią.
Maszyneria to zespół urządzeń (albo system działania urządzenia), więc należy do innej kategorii ontologicznej niż pozostałe siedliska (których nazwy odnoszą się do miejsc - w końcu to siedliska).

Krótko mówiąc, to że coś fajnie przemysłowo brzmi, nie oznacza, że będzie pasowało, wypadałoby wcześniej zajrzeć do słownika.

Ja proponuję rozważyć takie nazwy jak: zbrojownia, arsenał, montażownia, cekauz, montownia (czegoś).

AmiDaDeer PW
16 marca 2013, 16:08
Cytat:
A co proces oczyszczania alkoholu/cukru/ropy naftowej ma wspólnego z jaggernautsami?
Juggernauty mogą jak najbardziej być zasilane ropą.

Co do nazw budynków - nie powiesz mi, że "Warsztat" faktycznie kojarzy się z gremlinami i w pełni oddaje charakter ich siedliska. :P

Cytat:
Ta nazwa w ogóle nie oddaje klimatu miasta Forge
A jaki jest klimat miasta Forge - siedliska m.in. półtechnologicznych mutantów i przeróbek? :P

Kastore PW
16 marca 2013, 16:15
desmond:
Ja proponuję rozważyć takie nazwy jak: zbrojownia, arsenał, montażownia, cekauz, montownia (czegoś).
Rafineria i Maszyneria jak najbardziej pasują do Forge (nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę znaczenie). Za to nazwy, które podałeś Forgowości nie mają.

desmond PW
16 marca 2013, 16:35
Cytat:
Juggernauty mogą jak najbardziej być zasilane ropą.
Cukrem i alkoholem też ;)

Cytat:
Co do nazw budynków - nie powiesz mi, że "Warsztat" faktycznie kojarzy się z gremlinami i w pełni oddaje charakter ich siedliska. :P
Powiem ;P I nie stosuj majeutyki, bo na mnie nie działa.

Cytat:
Rafineria i Maszyneria jak najbardziej pasują do Forge (nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę znaczenie). Za to nazwy, które podałeś Forgowości nie mają.

No dobrze to spróbujmy po kolei:

Rafineria - «zakład przemysłowy, w którym poddaje się oczyszczaniu cukier, spirytus, oleje roślinne lub w którym przerabia się ropę naftową na paliwa, oleje i smary» (słownik języka polskiego PWN.
A tu przykładowe zdjęcia rafinerii.

Maszyneria:
1. «wewnętrzna konstrukcja maszyny lub urządzenia; też: zespół maszyn i urządzeń działających łącznie»
2. «skomplikowany system działania czegoś»

Czyli maszyneria jest pojęciem abstrakcyjnym. Nie można tak nazwać siedliska, bo nie da się fizycznie "pójść to maszynerii" - jak już mówiłem to nie ta kategoria ontologiczna.


Także wytłumacz na jakiej podstawie twierdzisz, że podane przez Ciebie pojęcia "jak najbardziej pasują do Forge", bo według mnie nie dość, że nie pasują do Forge, to jeszcze nie pasują pod względem semantycznym (znaczenie tych pojęć) oraz wizualnym (rafineria "w przyrodzie" nie wygląda tak jak na tym ekranie miasta, a maszyneria jako pojęcie odnoszące się do relacji między urządzeniami w ogóle nie wygląda).

Kastore PW
16 marca 2013, 16:44
desmond:
Rafineria -zakład przemysłowy, w którym poddaje się oczyszczaniu cukier, spirytus, oleje roślinne lub w którym przerabia się ropę naftową na paliwa, oleje i smary
Rafineria nie służy tylko do oczyszczania cukru i spirytusu.

desmond:
maszyneria jako pojęcie odnoszące się do relacji między urządzeniami w ogóle nie wygląda.
Jeżeli masz lepszy pomysł, proszę bardzo. Chociaż...
desmond:
zespół maszyn i urządzeń działających łącznie
Więc czemu by nie?

desmond PW
16 marca 2013, 16:57
Cytat:
Rafineria nie służy tylko do oczyszczania cukru i spirytusu.

Nigdy nie pisałem, że jest inaczej. Chodziło mi o to, że rafineria w każdym swoim znaczeniu nie pasuje do tej budowli (i znaczeniowo, i wizualnie).

Cytat:
Więc czemu by nie?

Bo ten zespół maszyn i urządzeń działających łącznie, to wciąż jest pojęcie nieadekwatne. Układ rzeczy i ich wzajemne powiązania, chociaż fizykalnie istnieje, to nie jest miejscem, które można odwiedzić (i tym samym zupełnie nie nadaje się na siedlisko.

Cytat:
Jeżeli masz lepszy pomysł, proszę bardzo.
Już podałem. Może nie są tak dźwięczne jak Twoje, ale przynajmniej nie są błędne ;)

Kastore PW
16 marca 2013, 17:05
desmond:
Bo ten zespół maszyn i urządzeń działających łącznie, to wciąż jest pojęcie nieadekwatne. Układ rzeczy i ich wzajemne powiązania, chociaż fizykalnie istnieje, to nie jest miejscem, które można odwiedzić (i tym samym zupełnie nie nadaje się na siedlisko).
No nie wiem, nie wiem:

AmiDaDeer PW
16 marca 2013, 17:13
desmond:
 I nie stosuj majeutyki, bo na mnie nie działa.
Żadna majeutyka - w nazwach siedlisk w H3 nie tyle chodzi o to by były w pełni poprawne, co raczej by właśnie dobrze brzmiały - patrz właśnie Warsztat, Wilczy Wybieg, Czarci Krąg czy też ołtarze żywiołaków.

desmond PW
16 marca 2013, 17:42
No ok, jako siedlisko 2 poziomu może być maszyneria (bo to nie jest budynek jak większość siedlisk w Forge, a jakaś budowla), ale trzeba dodać do tej nazwy jakiś przymiotnik albo dopełnienie, bo sama maszyneria to pojęcie zbyt abstrakcyjne. Może przeklęta maszyneria albo maszyneria masakry.

To biorąc pod uwagę to, co do tej pory zostało napisane w tym temacie proponuję:
1 Montownia/Wytwórnia miotaczów (mam tu na względzie outro z mm7 pokazujące produkcje blasterów dla goblinów)
2 Przeklęta maszyneria
3 Zbiornik lawy
4 Arsenał (myślę, że to dobrze pasuje do wyrzutni rakiet)
5 Pas startowy
6 Montażownia czołgów (fabryka raczej nie, bo w tym przypadku dokonuje się montażu nagi z czołgiem, a nie produkcji czołgów)
7 Warownia

Cytat:
Naprawdę Rafineria jest lepsza od Hangaru?
Nie jest, bo oba są złe. To trochę jak wybierać między dżumą a cholerą.

Cytat:
W hangarze stacjonują nie tylko jednostki latające!
Nie tylko, pływające też, ale to chyba działa raczej na niekorzyść ;)

Aayren PW
16 marca 2013, 17:54
Naprawdę Rafineria jest lepsza od Hangaru? W hangarze stacjonują nie tylko jednostki latające! Myślę, że ta nazwa bardzo pasuje dla siedliska jednostek 7 poziomu. Hangar kojarzy się z przechowywaniem dużych obiektów. Jakiekolwiek byłyby jednostki 7lvl, takie siedlisko pasuje idealnie.
A rafineria... W rafinerii to się przetwarza substancje. Nigdy nie spotkałem się z innym znaczeniem tego słowa.
Także go go Hangar!
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel