Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 136 - 137 - 138 ... 142 - 143 - 144

Baronus PW
4 września 2015, 15:01
Ja mam na tablecie następujące miasta VCMI:
HotA
Gaj
Bastion (pustynne)
Otchłań (podwodne)
Rusałki
Rezerwat (niestety kopia z HIV)
Kilka kuźni z których żadna nie działa dopiero ta.
Nekro (kopia z HII) Nie działa.
W sumie działa 7 nowych czyli mam 16. Są bardzo dobre z wyjątkiem drobnych mankamentów i oczywiście kopii z innych części. To nie ma sensu. Róbmy coś nowego.
Do Kuźni pasuje Covenant Town bo też techniczne. Niestety nie ma wersji VCMI.
Muzyka Kuźni stylowa. Dobrze, że mamy następce Romero, Kinga i Bacca. Oni są znakomitymi nauczycielami.
Można by pomyśleć nad nazwą miasta. Dark Forge. Infernal Forge. Toxic(al) Forge. Chyba toksyczne jest najlepsze. Gdyby dało się zrobić teren to taki jak ze znanych obrazów Forge pozostałych po NWC. Ciemno pustynnie. Rzeki kwasu itp.

Kastore PW
5 września 2015, 21:47
Czy tylko ja nic nie rozumiem z tego, co pisze Baronus?


@"Ekspert od czytania ze zrozumieniem" - to powyżej to w większości bezsensowny bełkot. :/

Morglin PW
5 września 2015, 21:52
Tak. Jednak nie martw się, nigdy nie jest za późno na naukę czytania ze zrozumieniem.

Baronus PW
6 września 2015, 12:57
Najpierw wymieniłem miasta które mam na VCMI. Nazwy są polskie. Zaznaczyłem, że są też takie które nie działają. Napisałem też, że nie ma sensu doklejać kopii miast z innych części Herosów do trójki, bo lepiej zrobić nowe.
Kuźnia to Forge w języku polskim. Covenant Town to też miasto do gry z platformy Era.
Romero, King i Bacca to trzy nazwiska twórców muzyki do gier M&M. Hobbit zrobił dobrą muzykę pasującą stylem do nich.
Następnie zaproponowałem drugi człon nazwy do Forge. Np. Dark Forge.
I na końcu zająłem się terenem pod Forge. Powinien być skażony z rzekami kwasu itp.
Jeśli coś jest niejasne to powiedz w którym miejscu dokładnie...

Warmonger PW
6 września 2015, 13:19
Cytat:
Rusałki
A cóż to?

Głębia / Abyss niestety nie jest ukończona. Kiedy ostatnio prosiłem o pomoc z tym miastem, nie było odzewu.

Baronus PW
6 września 2015, 15:16
Fairy Town mam i działa :-):-):-):-) Nie macie go na liście modów. Uzupełnijcie :-) Brałem u Czechów. Są błędy ale działa. Znakomite klimatyczne.
Głębia działa u mnie. Nie pamiętam czy też nie u Czechów ale chyba u was było.

Kammer PW
6 września 2015, 15:25
A może byś tak dał linka do tego?

Ursus PW
6 września 2015, 15:28
http://heroes3wog.net/fairy-town-vcmi-0-98-download/ tu jest link do tego

Warmonger PW
6 września 2015, 16:01
Cytat:
Głębia działa u mnie.
Zdefiniuj "działa". Przypadkowe statystyki jednostek, błędy w specjalizacjach bohaterów i błędy językowe na każdym kroku to jednak nie jest coś, co warto u siebie instalować.

Baronus PW
6 września 2015, 20:59
Jeszcze nią nie grałem na poważnie. Tylko się ucieszyłem, że jest jak zainstalowałem. Wygląda wspaniale. Z tego co mówisz jest niedorobiona. Szkoda bo to proste błędy. Że też im się nie chciało dokończyć...

Lord Hawk PW
6 września 2015, 21:15
Chciałem pogratulować całej ekipie The Heavenly Forge, nie pisałem zanim nie sprawdzę, ale po rozegraniu kilku map mogę śmiało powiedzieć że nowa wersja to to na co było warto czekać 15 lat zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom Forge, aktualna wersja jest nadal miastem futurystycznym, ale mimo wszystko pasuje do klimatu fantasy dzięki dobrze przemyślanemu lineupowi, mimo niewielkich błędów [o nich za chwile], także technicznie [ustawienie budynków, animacje i balans] jest dobrze wykonane, jedyne crashe miałem na mapie Times Up, ale raczej związane z samym VCMI, bo przy ruchach przeciwników bohaterów Vey i Torosar.
Ogólnie zarówno graficznie [jednostki, portrety, animacje, budynki, chociaż mury podczas oblężenia wydają się nieco odstawać], jak i muzycznie [zwłaszcza muzyka miasta] moim zdaniem nie odbiega od Cove.

Wracając do błędów, napiszę w tym temacie bo niektóre nie do końca nimi są i w większość dotyczą tylko "shooterów" [błędów tekstowych nie wymieniam bo były wypisane przez innych, a nie wpływają tak na rozgrywkę]:

- ilość strzałów po ulepszeniu Ogrów zwiększa się 3x, z kolei Gobliny mają po ulepszeniu tyle samo, może warto by Goblinom dodać, a Ogrom zabrać gdyż w oryginalnej grze jednostki mają po ulepszeniu albo tyle samo, albo połowę więcej [Cyklopy], albo 2x więcej, no chyba że 3x to celowy zabieg, ale jeśli to ma być ich zaleta, to lepsza była by jakaś zdolność, zresztą albo im albo Goblinom [np. brak kar za atak w zwarciu].
- ulepszenie Goblinów jest tak jakby alternatywą, zwiększa się u nich atak/obrona/szybkość, ale zmniejsza życie, a obrażenia z 2-5 zmieniają się na 3-4, nie wiem czy to celowy choć dziwny zabieg, czy zwykła pomyłka przy wypisywaniu statów.
- cena zwykłych Goblinów jest zdecydowanie za niska, porównując do Łucznika z Zamku, Jaszczuroczłeka [Lizardmen] czy Goga, to niema co się zastanawiać co jest lepsze, bardziej ze statystyk przypomina Reptiliona [tylko obrona słabsza, reszta równa lub lepsza] lub Magoga, więc przydało by się zwiększyć do 135 lub 140 złota, tak samo w ulepszeniu zwiększyć, ale jak pisałem wyżej ulepszenie jest jak na razie alternatywą pod względem stat.
- budynki hordy w obu przypadkach źle działają, "Turret" który powinien dawać większy przyrost Milicji, dodaje Goblinom, natomiast "Roost" dodaje do Juggernautów zamiast Minotaurów, dodatkowo na 1 z map nie mogłem ulepszyć Goblinów mimo ulepszonego budynku i raczej było to związane z budynkiem hordy, ale na innych już się to nie powtórzyło.

Poza tym jak działa zdolność Injury ? Usuwa kontratak przeciwnika czy robi coś innego, no i przede wszystkim czy działa w obecnej wersji VCMI czy to tylko wstępna wersja ?
Tak czy inaczej bardzo dobry pomysł dodanie nowej zdolności do gry.

Matheo PW
6 września 2015, 21:21
Cytat:

To jest motyw muzyczny waszego Forge?

@Down kliknij na czarny pasek.

Drwal PW
6 września 2015, 21:34
Mi na tej stronie żadna muzyka nie leci.

Kammer PW
6 września 2015, 21:39
Baronus:
Wygląda wspaniale.
Bo Axolotl.
Zasadniczo - za defy odpowiada jedna osoba, a za poskładanie tego w paczkę - ktoś zupełnie inny.

Nicolai PW
6 września 2015, 23:56
Hobbit kazał do tego zalinkować, więc macie ;)

Tarnoob PW
7 września 2015, 00:06
Powtórzę się z czata:

Muzyka Hobbita do Forge jest super jako kawałek. Jest w stylu KB: Legend (podobne instrumenty, których nie u­miem nazwać). Mimo to trochę różni się od muzyki z miast H3. Energiczne fragmenty i finał pojawiają się chyba później i mniej niż w innych motywach. Osobiście wolałem propozycję „The Robot Army” Edwarda Shearmura, ale to pewnie przez sentyment i przyzwyczajenie. Moim zdaniem pasowałyby też motywy z MM: Regna i Wymiar Og­nia (MM8) albo Lincoln (MM7). Wiadomo, w modowaniu H3 ripy to przeżytek, ale jakiś remiks to nic złego.

Widzę jednak olbrzymi krok naprzód. Stary kawałek Hobbita też był spoko, trochę w stylu Heroes II. Muzyka w For­ge zrobiła podobne wielkie postępy jak ekran miasta. :-)

Eggyslav PW
7 września 2015, 00:28
Kurczę, czyżbym przy końcówce słyszał tu fragment IX symfonii E-dur "Z Nowego Świata" Dvoraka? Nieźle panie Hobbit, naprawdę nieźle, I see what you did here...

AmiDaDeer PW
7 września 2015, 03:14
Aż się zalogowałem ze smartfona, choć jest to dla mnie kompletnie niekorzystne i raczej uciążliwe. Gwoli wyjaśnienia: mój laptop jest w naprawie i nie mam żadnego innego kompa z połączeniem internetowym pod ręką. Do czasu odebrania z serwisu (bądź zakupu nowego laptopa) moja obecność na tym forum jest mocno ograniczona - o wiele łatwiej mnie złapać na GG albo Fb.

W każdym razie, Tarnoobie: z całym szacunkiem, bo rozumiem że chcesz być omnibusem i interesujesz się wszystkim, w tym muzyką, ale jeśli uważasz, że moja muzyka nie pasuje do Heroes 3 (a głównym powodem miałaby być dynamika), za to utwory z MM7/8 uważasz za lepsze, to przykro mi, ale nie potrafię takiego komentarza potraktować poważnie jako racjonalną krytykę. :P Będę absolutnie szczery: ten utwór ma wady, ale dynamika nie jest w nim problemem. Pod tym względem utwór mocno przypomina motyw z Tower i jest jak najbardziej wpisujący się w stylistykę gry. Za największą "wadę" mojego utworu natomiast uznałbym to, że jest nowy - a ludzie upatrujący czegoś z nostalgią często są mastawieni negatywnie do świeżych pomysłów (vide nowy koncept Juggernauta). Więc sorry, Tarnoob, śmiem twierdzić, że tak naprawdę nie masz czego się przyczepić (bo gdybyś miał na tyle dobry słuch, żeby zorientować się co jest nie tak, zwróciłbyś na to uwagę od razu), a jedynym Twoim problemem jest to, że ten utwór nie brzmi jak to, czego się spodziewałeś.

Co do Dworzaka - wprowadzenie motywu z "Nowego świata" jest absolutnie zamierzone. Na usprawiedliwienie mogę dodać, że w motywach Paula Romero bardzo często przewija się motyw z "Dies Irae" Berlioza.

Co do balansu, to miał on wyglądać inaczej. Ogólnie z tego co się zorientowałem wiele "dziwnych decyzji" (jak niektóre nazwy jednostek, statystyki czy teren natywny) wynikają raczej z błędnego przepisania - to wszystko miało w zamierzeniu wyglądać zupełnie inaczej. Mówię to jako osoba, która była w duźej mierze za to odpowiedzialna, ale ostatecznie nie wprowadzała niczego do gry.

Dziękuję wszystkim za miły odzew i życzę owocnych wrażeń z całą frakcją.


Tarnoob PW
7 września 2015, 10:11
Ok, ok, nie chciałem Ci zrobić przykrości, ani się wymądrzać, jeśli tak to odebrałeś – podałem tylko, że wydaje mi się mniej podobny do innych z H3/MM7/MM8 niż one do siebie, ale napisałem, że jest super i lepszy od po­przed­nie­go. Można by się temu nawet bliżej przyjrzeć, rozkładając na czynniki pierwsze linie melodyczne, ich in­s­tru­men­ty, itd. Poprawiłem też poprzedniego posta, żeby nie wyglądał na krytyczny.

O tak, to prawda że Romero nawiązuje do Dies Irae – najwyraźniej chyba w menu głównym podstawki Heroes V.

Eggyslav PW
7 września 2015, 11:02
@Tarnoob: I w ekranie Przystani, a co za tym idzie, także Nekropolii, ale to chyba raczej "Lacrimosa", niż "Dies Irae", na to przynajmniej wskazują słowa: "Lacrimosa dies illa, Quam resurget ex favilla, Iuricandus homo eus"...
strona: 1 - 2 - 3 ... 136 - 137 - 138 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel