Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 142 - 143 - 144

Shael PW
21 maja 2012, 21:46
I jak tam prace? jakieś nowości?:) można gdzieś posłuchać tej muzyki do forge co ma być?(tej stworzonej przez Mistrza ).

Masław PW
21 maja 2012, 22:01
Przez Mistrza? O kim mowa?

AmiDaDeer PW
21 maja 2012, 22:17
Według twórców Heavenly Forge autorem muzyki ma być sam Paul Romero - osoba odpowiedzialna za muzykę do wszystkich dotychczasowych części HoMM.

Niestety wiele rzeczy przemawia za tym, że informacja ta jest nieprawdziwa. Doniesienia o kłamstwie pojawiły się od KomandoRRa, Kastore'a i Cepheusa - rzekomy soundtrack od Romero miał być tak naprawdę ścieżką dźwiękową z Fallouta.

Masław PW
21 maja 2012, 22:33
Z tego co się orientuję, sam Paul Romero zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek powstał motyw przewodni do Forge.

Shael PW
22 maja 2012, 09:40
Pff kłamczuszki jedne, nie lubię ich :( .

fishkebab PW
22 maja 2012, 14:12
Chiałbym powiedzieć, iż jeśli nawet muzyka nie miała by pochodzić od Paula Romero to na pewno nie jest zaczerpnięta z jakiejś gry, więc to co piszą nasi rosyjscy przyjaciele jest po prostu plotką(lub kłamstwem, choć nie widzę ku niemu powodów, chyba że zazdrość, czego po nich bym się nie spodziewał).

Co do samego projektu to kończy się nasza trudna sytuacja i prace powinny przyśpieszać.

Edit: Chciałbym jeszcze dodać, iż nie wiem jakim cudem osoby z zupełnie innego Teamu mogłyby znać te ścieżki dzwiękowe, a dla tych co myślą, iż dowiedzieli się poprzez współpracę to napiszę, że polegało to na tym, aby Alexander przesłał nam trzy defy animacji swoich dzieł i tyle.

Acid Dragon PW
22 maja 2012, 15:50
Z tego, co pamiętam, Paul Romero rzeczywiście przesłał im kilka utworów muzycznych. Nie wyglądało to na skomponowanie czegokolwiek specjalnie dla Forge, aczkolwiek taki maestro ma zapewne na dyskach walające się, niewykorzystane dotąd utwory.

Choć utwory słyszałem, to oczywiście nie mogę udowodnić, czy zweryfikować ich źródła, ale nie mam również powodu, by tu komukolwiek nie wierzyć, czy nazywać kogoś kłamcą.

AmiDaDeer PW
22 maja 2012, 16:08
fishkebab:
Chciałbym jeszcze dodać, iż nie wiem jakim cudem osoby z zupełnie innego Teamu mogłyby znać te ścieżki dzwiękowe

KomandoRR na Heroes Community:
There's no forge music.

Kastore_the_warlock emailed Romero a question after We heard that that polish team has those tracks (cuz we wanted it too) but Paul said there were no forge music made.

+ I was able to get a 20-sec preview of one of the "original" tracks... and that was actually from Fallout game. -_-

So yeah, those guys lied to everybody about the music.
Chcecie się z tego wytłumaczyć?

fishkebab:
polegało to na tym, aby Alexander przesłał nam trzy defy animacji swoich dzieł
Alex-ander należy do HotA Crew. HotA Crew mówi otwarcie o półlegalnym wykorzystywaniu udostępnionych publicznie animacji (w postaci gifów) do tworzenia defów w waszym zespole. Macie jakiś dowód na to, że te 3 defy faktycznie są autorstwa Alex-andra i zawierają pełne animacje jednostek?

Bo, wiecie, nie jesteście jak dla mnie zbytnio w tym momencie wiarygodni.

Acid Dragon:
nie mam również powodu, by tu komukolwiek nie wierzyć, czy nazywać kogoś kłamcą.
Nie nazwałem nikogo kłamcą. Co najwyżej mogę kłamstwo domniemywać.

witchking PW
22 maja 2012, 16:59
Moim zdaniem Twój atak Hobbit jest jak najbardziej nie na miejscu. Poczekajmy może do wydania forge.

Masz jakieś potwierdzenie tej informacji, że Alexander ciągle należy do teamu? Osobiście już bardzo dawno nie widziałem żadnej jego wypowiedzi.

W naszym państwie jakoś tak się utarło, że domniemanie to jest niewinności. Nie masz dowodów to nie rzucaj obelg(to nie jest personalne).

AmiDaDeer PW
22 maja 2012, 17:14
witchking:
Moim zdaniem Twój atak Hobbit jest jak najbardziej nie na miejscu. [...] Nie masz dowodów to nie rzucaj obelg
Mylisz pojęcia - nie zastosowałem ani jednego ataku ani tym bardziej jakiejkolwiek obelgi. Poruszyłem jedynie temat w ramach pytania o muzykę, cytując wypowiedzi HotA Crew, a w reakcji na nieprzekonywającą odpowiedź fishkebaba rozwinąłem kwestię.

Jeżeli uważasz, że napisałem cokolwiek personalnego, to wskaż konkretne fragmenty mojej wypowiedzi.

witchking:
Masz jakieś potwierdzenie tej informacji, że Alexander ciągle należy do teamu?

Alex-ander na Heroes Community:

witchking PW
22 maja 2012, 17:19
Moim zdaniem forma którą przyjąłeś to atak. Oczywiście Twój zamiar mógł być inny.
Nadal uważam, że póki nic nie zostanie wydane to nie ma powodu by kazać autorom się z czegoś tłumaczyć.

Dziękuje za informacje zacytowaną z HC

HobbitHobbitWyczyszczone.

TopFunny525 PW
27 lipca 2012, 00:35
Czyli, że twórcy nowego Forge okłamali nas co do muzyki? For real? Kłamczuszki jedne, nieładnie tak:(. Poza tym. Pytanie do twórców. Jak tam idą prace nad modem? Pragnąłbym wiedzieć czy mod pojawi się w te wakacje czy na nowy rok szkolny? Pozdrawiam

TopFunny525 PW
27 sierpnia 2012, 23:31
Miesiąc mija jak za pstryknięciem palca, a tu ani widu ani słychu o modzie. Czy można coś pokazać na temat tego moda:). Pozdrawiam

BanBreaker PW
8 grudnia 2012, 19:23
Witam wszystkich. Ktoś mnie dzisiaj anonimowo poprosił o pomoc i postaram się to właśnie zrobić. Niestety mam bardzo smutne wieści. Z maila przysłanego do mnie przez anonima wynika, że polska grupa pracująca nad The Forge rozpadła się, a forum wraz z plikami zniknęło z powierzchni ziemi. Powodem tego było podobno okropne zarządzanie ze strony lidera grupy oraz bardzo negatywna atmosfera wśród członków zespołu.
Oczywiście o ile sama ta informacja brzmi dość nieprawdopodobnie, to wraz z przesłanymi do mnie załącznikami jestem skłonny uwierzyć Anonimowi, że rzeczywiście był członkiem tej grupy i nie kłamie. Pierwszym z nich jest paczka z plikami do Forge - backup sprzed kilku(nastu?) miesięcy. Nie próbowałem sklejać jej w .wog-a, ale same grafiki wyglądają bardzo ładnie. Anonim poprosił mnie abym opublikował te pliki żeby praca zespołu nie poszła na marne. Być może ktoś będzie chciał jeszcze coś na nich zbudować. Oto link: http://www.space-nation.eu/?d=5B49D0DC1
Po drugie Anonim zapewnia mnie, że muzyka, która podobno pochodzi od Paula Romero rzeczywiście nią jest.
... i rzeczywiście tak brzmi. Anonim przysłał mi ją i nawet potężniejszy dowód. Screen z mailem:

Oprócz tego dźwięki z Forge i muzyka Mistrza: http://www.space-nation.eu/?d=DB0D63E71

HobbitHobbitMuzyka także w Skarbcu.


Teraz powinniśmy się zastanowić kto naprawdę kłamał - Forge Team czy jacyś tam ludzie z HC. Może jest teraz pora ich przeprosić.

Gdyby ktoś z członków tego Forge Teamu mógł potwierdzić informacje z pierwszej części mojego posta byłbym dźwięczny.

Poza tym chciałbym zaznaczyć, że nie mam nic wspólnego z tą sprawą - zostałem poproszony o pomoc, a ze względu na to, że jestem w stanie zrozumieć człowieka w tej sytuacji - zgodziłem się. Nie jestem i nigdy nie byłem członkiem tej grupy. Proszę mnie nie mieszać w tę sprawę z Forge (to tyczy się również Anonima, o ile to czyta[sz]), ja już swoją przeżyłem.

AmiDaDeer PW
8 grudnia 2012, 20:10
Przejrzałem na szybko te pliki... i cóż, trudno mi szczerze się w tej sprawie wypowiedzieć. Sam nie wiem, komu wierzyć, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że polski Forge Team miał rację. Chciałbym teraz usłyszeć, że KomandoRR został wprowadzony po prostu w błąd z tymi informacjami o oszustwie...

Ze swojej strony mogę jedynie przeprosić, jeśli moje słowa zostały uznane za oskarżenia i kogoś uraziły. Przepraszam.

HobbitHobbitJako że nikt zapewne nie ma nic do dodania, zamykam temat. Niech dalsza dyskusja toczy się tutaj.

Acid Dragon PW
9 grudnia 2012, 14:31
Temat jednak niech jeszcze będzie otwarty, przynajmniej przez pewien czas. Warto skomentować tą sytuację.

Pozdrawiam Anonima :) - trochę się domyślam kim może być.
Pliki muzyczne Paula Romero zostały prywatnie udostępnione mi już wcześniej. Jestem w stanie uwierzyć, że są autentyczne - brzmią jak coś, co pan Romero mógł mieć walającego się na dysku. Jeśli by to wszystko było mistyfikacją, to naprawdę nie rozumiem w jakim celu poza zwykłym trollowaniem - wszak autorzy pokazali, że coś jednak zrobili, więc nie mogło chodzić o jakiś głupi żart (*wredne spojrzenie w kierunku BB*).

Same grafiki jednostek wydają się... akceptowalne. Odstają, co prawda, od współczesnej jakości grafik tworzonych przez fanów w 3D, ale poziom tego wszystkie i tak jest o niebo lepszy niż w przypadku pewnego projektu Forge z Ukrainy. Niemniej jednak sądzę, że to było warte rozwijania.

Niestety projekt ten dołączył do ogromnej grupy tych, które zatrzymały się w połowie drogi, lub wydały jakąś wersję alfa/beta/gamma i zabrakło chęci na ich wykończenie. Co prawda doskonale rozumiem psychologiczny mechanizm za tym stojący, to jednak trochę szkoda - jak za każdym razem.

Chad PW
11 grudnia 2012, 11:12
EDIT: Oj nawet się nie przedstawiłem... w teamie znany byłem jako B9, i sądzę, że powinienem pozostać pod nazwą "B9" jako, że dużo osób mnie hmm nie toleruje, ale sądzę, że chyba nic sie nie stanie jak podam swoją bardziej rozpoznawalną ksywkę - "Benio", znany też jako "BenioX" oraz "BenioxoXox", mało kto mnie rozpozna też jako "Chad Pain"...

Witam!
Na wstęp chciałbym powiedzieć, że byłem członkiem tego Polskiego Teamu, i chciałbym się na ten temat wypowiedzieć...

Po pierwsze - nie wiem jak BanBreker dostał materiały sprzed tych kilku(nastu) miesięcy, ale wtedy chyba to było trochę osób w teamie co... hm, można powiedzieć powodowały przeciek tak myślę... i możliwe że stąd je miał... i powiem, że to i nawet dobrze...

Po drugie - Zapewne ktoś z Was zastanawia się, dlaczego grupa się rozpadła... BanBreaker akurat o tym wie, ode mnie (tylko dalej nie wiem skąd ma materiały).
Więc tak, zacznijmy od tego, że Haregar był liderem... wtedy było też więcej ludzi w teamie, ale ponad połowa z nich NIC nie robiła, albo "gubili swoje prace" bądź "mieli skończone ale nie mieli czasu by wysłać" i można powiedzieć, że od początku to tylko ja i Fishkebab coś robiliśmy... No cóż, jak tylko Haregar odszedł z teamu (nie pytajcie czemu bo sam nie wiem) ale jakiś znajomy Haregara przejął władzę... i cóż, wywalono wszystkich z teamu, a niektórzy sami odeszli. Pod końcówkę tylko ja, lider oraz Fishkebab byliśmy w teamie, ale realnie tylko ja i Fishkebab cokolwiek robiliśmy... Lider sobie jaja z nas właściwie robił... do tego, z powodu braku ludzi, mieliśmy spore opóźnienia, a dużo mieliśmy już zrobione, niemal byliśmy tak na 99% blisko do wydania Forge... ale, lider ZAKAZAŁ publikowania czegokolwiek oraz werbowania ludzi, uważał, że sami to dokończymy... no i niestety, w tym roku, przed wakacjami, lider napisał nam (mi i Fishkebabowi) że chyba nic z Forge nie będzie... Fishkebab miał mało czasu już na Forge (z tego co zauważyłem miał też na głowie dziesiątki innych projektów) i w wakacje Fishkebab napisał, że teraz sie musi w tym roku skupić na szkole i nie bedzie miał czasu na Forge... a ja już że tak powiem zrobiłem ponad to, co miałem zadane do roboty... większość grafik 2D oraz dźwięki (co do których też mam coś do powiedzenia) i zrobiłem już WSZYSTKO to, co w mojej mocy... więc wszystko było w rękach Fishkebaba. Lider wraz z Fishkebabem, podczas mojej nieobecności (w wakacje) zadecydowali o zamknięciu forum i o tym, że trzeba opublikować prace, ale zarazem lider uważał, że nie chce, by materiały wpadły "w niepowołane ręce" co trochę się z tym gryzie... no i tak chciałem wejść na forum by chociażby pobrać w razie czego te materiały, by nie poszło na marne, w końcu jakieś 99% mieliśmy zrobione, gdy nagle - forum nie ma, a wszystkie zewnętrzne źródła skasowane... no to napisałem do BanBreakera o tym, a On mi powiedział, że może pomóc jakoś... i dał mi tutaj linka i oczom nie wierzyłem - materiały, dźwięki a nawet dowód o tym, że rzeczywiście mieliśmy dźwięki od Mistrza! Powiem tylko jedno o tym - Dzięki BB! Gdyby nie Ty, nasza praca (3 lata, jak nie 4) poszłyby na marne! Szkoda tylko, że to backup taki odległy od ukończenia był, ale lepsze to, niż nic...

Teraz po trzecie - nie znalazłem nigdzie informacji w tych plikach o tym, kto jest autorem czego, kto co robił, a wydaje mi się, że sprawiedliwie byłoby o tym napisać... więc tak, sporo materiałów mieliśmy od Haregara, ale z drugiej strony znalazłem je na acidcave też, więc jak dla mnie to troche ściema ale nie wiem naprawdę... muzyka oczywiście przez Mistrza robiona, więc tutaj nie mam co napisać poza tym... Fishkebab najwięcej robił moim zdaniem - programował wszystko, choć trochę kiepsko mu to szło, to coś tam wygrzebał... nie umiał tylko tego wszystkiego złożyć w porządną instalkę niestety... pod koniec prawie mu się to udało, ale gra crashowała podczas ataku wieżyczek Forge... wszystkie jednoski + animacje były gotowe (poza juggernautem, u którego trochę popsuła się animacja, gdyż cyjanowa otoczka nie miała jednolitego koloru, więc trza było to wyedytować) i statystyki + zdolności jednostek były gotowe. Więc, podsumowując, Fishkebab niemalże wszystko posklejał, a do tego dorobił kilka takich małych "Eye Candy" tu i tam, coś jak HoTA... czyli trochę poprawione textury oraz menu itd. Ja zaś zrobiłem wiele animacji jednostek + same jednostki od początku, tzn. pyromaniaka (który nie wiem czy nawet został użyty), ogry (te chyba były użyte), jednostkę 8 poziomu (nie wykorzystano) oraz naga tanki (te chyba też nie przeszły ale nie wiem), do tego 2 nowe budowle (które zostały dodane w ostatnim naszym update, ale no niestety przepadły). Dźwięki dla jednostek też ja zrobiłem - chyba z 50% to mój głos, tylko zmodywikowany, reszta to odgłosy metalu itd. znalezione na necie - ogólnodostępne.

To chyba wszystko z mojej strony, jak na moje to Forge te które robiliśmy nie rozpadłoby się, gdyby nie lider oraz totalitarny system zarządzania...

witchking PW
11 grudnia 2012, 18:00
Nie zachowały Ci się przynajmniej Twoje prace na dysku?

J. M. Sower PW
11 grudnia 2012, 19:46
Witam,
Znany jestem niektórym jako Fishkebab(wielu o tym wie, ale wolę wspomnieć). Mam dla was świetną wiadomość. Choć nie wskrzeszę projektu, to jednak mam coś, co może się innym przydać, a mianowicie praktycznie wszystkie pliki, dokumenty i obrazy z naszego Forge, więc nie ma co rozpaczać. Są niestety zagarniętę przez mój bałagan na dysku, a do tego ostatnio reinstalowałem system i muszę wszystko sobie ogarniać na nowo, przez co wysłanie tych wszystkich plików może nastąpić po dłuższym czasie.

Chciałbym jeszcze podziękować wszystkim osobom pracującym przy projekcie. I mam nadzieję, że w końcu jakieś Forge powstanie, a dzięki Hot'cie wydaje się to już niezbyt odległe.

Wydaje mi się, iż możecie już zamknąć ten temat i ewentualnie mógłby zostać swego czasu otwarty, na moment, abym mógł wrzucić paczkę.

Chad PW
11 grudnia 2012, 21:35
Co do moich prac... po formacie wszystko mi znikło, a jak chciałem z forum pobrać to forum już nie było...

Oo i kogoż me oczy widzą, Fishkebab! Świetne wieści, tylko zdajesz sobie sprawę, że na te materiały to my czekaliśmy też chyba od roku? Mam nadzieję, że tym razem te "ogarnianie bałaganu" zajmie mniej niż rok ;)

No cóż, jednak nie wszystko stracone... a właśnie, wracając do tego wszystkiego Fishkebab, rozumiem że te pliki co ja robiłem (wraz z tymi niewykorzystanymi) masz tam gdzieś?

EDIT: A co do zamknięcia tematu, to nie sądzę by to było dobre rozwiązanie, wszak materiały najpierw powinieneś tutaj dać i w sumie dobrze by było gdyby ktoś powiedział nam potem, co dalej z nimi będzie, w końcu to lata naszej pracy...
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel