Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 128 - 129 - 130 ... 142 - 143 - 144

Nerevar PW
11 kwietnia 2015, 18:16
Pytanie za 100 pkt - czym są jednostki z prawej strony puzzli Lochu (nie licząc tamtejszego Minotaura)? Smok też jakiś jakby wybrakowany... Przy tym te pijawki to pikuś ;P



Cytat:
To trochę tak jakby na puzzlach Castle zamiast gryfa był peryt.
Albo jakby w Lochu pojawiła się jakaś jaszczurka. Oh, wait...

TopFunny525 PW
11 kwietnia 2015, 19:51
--bum--

IMO najwzwyczajniej w świecie mogą to być jakieś inne formy bazyliszków czy innych stworzeń bazyliszkopodobnych przystosowanych do życia w podziemii. Nie wiem nic innego mi nie przychodzi do mojej główki :P.

Wyznawca Pustki PW
11 kwietnia 2015, 20:26
Ta jaszczurka to meduza królewska, które nie nauczyła się za młodu pełzać z głową uniesioną do góry (inwalidka).

J. M. Sower PW
12 kwietnia 2015, 12:49
Hobbit:
Nie, ale to po prostu wygląda idiotycznie. Na każdych puzzlach jest spokojna sceneria miasta, tutaj mamy pole bitwy. :P
Jakie od razu pole bitwy? Poza trzema strzelającymi ogrami nic więcej się nie dzieje, a poza tym, to Lizardmeni i Gnoll na puzzlach Cytadeli wyglądają jakby polowali na Wiwernę, a na puzzlach twierdzy jest widoczna napaść wilczych jeźdźców na obrońców fortu.

Hobbit:
Budynki to tam nic, ale w chwili gdy pijawka ma zupełnie odmienną budowę od oryginału (dwa ogony i płetwo-skrzydła?!), to coś jest bardzo nie tak. To trochę tak jakby na puzzlach Castle zamiast gryfa był peryt.
Co wy tak ciągle o tych pijawkach? ;P Przecież pisałem, że to tylko koncept (robiony na szybko) i nie ważne, czy pijawka ma tu troje oczu i zeza, czy nie ;P. Chodzi o jej pozę, rozmiar oraz położenie na obrazku.

I zresztą, nawet jakbym ją narysował ostatecznie nieco inaczej, to i tak nie jest to dużą wadą jeśli spojrzymy na choćby puzzle Bastionu (pozbawiony tylnych kończyn smok chyba w line-upie nie występuje ;P).

AmiDaDeer PW
12 kwietnia 2015, 14:02
Sower:
Jakie od razu pole bitwy? Poza trzema strzelającymi ogrami nic więcej się nie dzieje
Trzech gości obok Ciebie strzela w coś z wyrzutni rakiet. Nic się nie dzieje? :P

Sower:
Lizardmeni i Gnoll na puzzlach Cytadeli wyglądają jakby polowali na Wiwernę, a na puzzlach twierdzy jest widoczna napaść wilczych jeźdźców na obrońców fortu.
Mocno nadinterpretujesz. Jeźdźcy wilka po prostu jadą, a gnoll i lizardmeni po prostu są w takich a nie innych pozycjach.

Sower:
I zresztą, nawet jakbym ją narysował ostatecznie nieco inaczej, to i tak nie jest to dużą wadą jeśli spojrzymy na choćby puzzle Bastionu (pozbawiony tylnych kończyn smok chyba w line-upie nie występuje ;P).
Nie rozumiesz. Na puzzlach Bastionu widać, że to jest smok. U Ciebie trzeba się domyślić, że to jest pijawka.

Warmonger PW
12 kwietnia 2015, 14:25
Moim zdaniem szkic Sowera jest niezły i pasuje do stylu oryginalnych puzzli, na pewno nie gorzej od Hobbita.

The Doom PW
12 kwietnia 2015, 14:54
Jeżeli chodzi o puzzle – mogę się podjąć narysowania ich (jednak to nie wcześniej, niż po osiemnastym kwietnia). Musiałbym tylko otrzymać jakieś poglądowe grafiki i najpewniej instrukcje od twórców (a propos wizji – chyba, że zdacie się na moją).

Przemyślcie to. W każdym razie służę.

J. M. Sower PW
12 kwietnia 2015, 17:09
The Doom, każda pomoc jest mile widziana ;).

Hobbit:
Nie rozumiesz. Na puzzlach Bastionu widać, że to jest smok. U Ciebie trzeba się domyślić, że to jest pijawka.
Czego masz się domyślać skoro nie zabrałem się nawet za wykonanie finalnego rysunku? Powtarzam, że to tylko koncept i chodzi o to, że ta Pijawka tam jest, jest na środku i w danej pozie, a szczegóły są totalnie nie ważne. Miałem się starać dobrze odwzorować pijawkę na koncepcie? Robiłem to na szybko, aby pokazać jaki jest mój zamysł i aby porównać go z waszymi pomysłami, a nie po to, aby dojść do tego, jak narysować Pijawkę ;P.

Hobbit:
Mocno nadinterpretujesz. Jeźdźcy wilka po prostu jadą, a gnoll i lizardmeni po prostu są w takich a nie innych pozycjach.
To twoje zdanie. Ja mam inne ;).

Hobbit:
Trzech gości obok Ciebie strzela w coś z wyrzutni rakiet. Nic się nie dzieje? :P
Napisałem: "poza trzema strzelającymi ogrami nic więcej się nie dzieje." Trzy strzelające w jedno stworzenie Ogry to już "pole bitwy"?

AmiDaDeer PW
13 kwietnia 2015, 11:17
Skoro to moje zdanie, to oznacza, że odpowiedź na pytanie "Czy dzieje się jakaś walka na którymś z oryginalnych puzzli?" jest niejednoznaczna. W przypadku Twoich puzzli jest bardzo jednoznaczna i to się gryzie. Naprawdę nie widzisz różnicy między domysłami typu "A może wilczy jeźdźcy atakują?" albo "A może reptilion poluje na wiwernę?", a "Trzy ogry strzelają z rakietnic w pijawkę!"?

glokku PW
13 kwietnia 2015, 12:29
A może nie strzelają w pijawkę tylko w górę albo w tamten fort? :P
Ale naprawę jeżeli to taki problem to albo usuńcie tą pijawkę albo przesuńcie i niech sobie strzelają w niebo.

Fandor PW
13 kwietnia 2015, 15:25
Ogry strzelające w niebo mają chyba jeszcze mniej sensu niż takie strzelające do pijawki, nawet jeżeli miałaby być to jakaś parada czy pokaz sił, to czegoś takiego nie widzimy na puzzlach, ogólnie raczej jest po jednym przedstawicielu gatunku na puzzlach.

Nerevar PW
13 kwietnia 2015, 17:58
Cytat:
ogólnie raczej jest po jednym przedstawicielu gatunku na puzzlach.
Ogólnie, to większość puzzli ma przynajmniej 1 jednostkę w kilku kopiach.

Warmonger PW
13 kwietnia 2015, 18:00
Ogólnie to nikogo nie obchodzi, co jest na puzzlach - dość przypadkowe i chaotyczne sceny z życia miasta.

Mi kojarzą się trochę z malunkami na ścianach jaskiń.


Degraf PW
13 kwietnia 2015, 19:27
Jak wyżej - to są TYLKO puzzle a nie kwestia działania lewego klawisza myszy (gdybyście jego działanie sknocili byłoby znacznie gorzej)...

Nephretes PW
13 kwietnia 2015, 23:25
Odchodząc na chwilę od puzzli, zaciekawiło mnie ogłoszenie Orziego na temat Forge na HC.

KLIK

Co to za dziwne połączenie Forge od don_komandora z pracami prosto z polskiej kuźni?

Orzie PW
14 kwietnia 2015, 07:15
Placeholders. We don't have a regular 3D artist currently.

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2015, 15:44


Wstępny portret dla Seldona. Jakieś uwagi?

EDIT:



Przy okazji - poprawiony Deckard.

Matheo PW
14 kwietnia 2015, 23:47
W kwesti puzli: Według mnie moglibyście spróbować pokazać na nich, że Forge jest frakcją taką jak każda inna. Kuźnia ma olbrzymi problem z wpasowaniem się w realia Heroes 3, a Wy na mapie Grala chcecie wyeksponować całą abstrakcyjność tego miasta. Zamiast afiszować inność Kuźni, można by spróbować upodobnić ją do innych miast. Zwłaszcza że puzzle nie nawiązują jakoś specjalnie do fabuły.

Jeśli chodzi o portrety, to pierwszy jest straszny. Twarz nie jest ani realna ani heroesowa. A to metalowe coś z lewej strony jest nie do zidentyfikowania. Drugi portret wygląda bardzo dobrze.

AmiDaDeer PW
15 kwietnia 2015, 07:36


Poprawiony Seldon, z bardziej "heroesową" paletą kolorów.

mitlandy PW
15 kwietnia 2015, 16:18
Takie próby tła...
strona: 1 - 2 - 3 ... 128 - 129 - 130 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel