Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 122 - 123 - 124 ... 142 - 143 - 144

Drwal PW
23 marca 2015, 15:40
Morglin:
Coś nie chce mi się wierzyć, by nie miał żadnych kopii zapasowych, kopii kopii zapasowych, a także kopii kopii kopii zapasowych...

Mi tak samo. Z tego co mówił Neph są do bólu perfekcyjni, robią to w dużym zespole. To wręcz niemożliwe by nie mieli żadnej kopii.

AmiDaDeer PW
23 marca 2015, 16:09
To, że robią to w dużym zespole, nie znaczy wcale, że każdy z nich posiada modele 3D robione przez jedną osobę. Naprawdę awarie dysku nie są wcale takie rzadkie.

Nephretes PW
23 marca 2015, 16:36
Otóż to. Z tego co pamiętam rzecz miała się podobnie z jednostkami Alexandra, który też miał awarię dysku. Dziwić może jedynie fakt, że nic ich to nie nauczyło.

AmiDaDeer PW
23 marca 2015, 16:48
Pamiętajmy też, że tego typu projekty zajmują naprawdę dużo miejsca na dysku, więc nie zawsze jest możliwość przetrzymywania tego na więcej niż jednym komputerze.

J. M. Sower PW
23 marca 2015, 16:55
Kurde, to chyba powinienem nauczyć się na ich błędach i zrobić backup ;P.

Prawda jest taka, że ja także wszystko trzymam na jednym dysku i nie robię backupów i pewnie kiedyś się to na mnie zemści ;P (nieraz się nad tym zastanawiałem). To chyba taka dolegliwość społeczności grafików ;D. Niemniej część modeli mam wrzuconą na Mediafire (nie wrzucę wszystkiego bo jak pisał Hobbit, to wszystko trochę "waży"), więc w moim przypadku nie będzie bardzo dużej tragedii.

Don_komandorrowi zwyczajnie współczuję. Domyślam się co on teraz przeżywa. No nic, chyba my musimy przełamać w końcu tę "klątwę Forge" i je wydać w miarę przyzwoitej wersji. Tyle, że problemem jest w naszym przypadku aktualne ograniczenie VCMI, także nawet jakbyśmy jakimś cudem nagle skończyli prace nad grafikami to i tak miasto nie będzie w pełni grywalne.

Ps. Sprawdziłem. Mam aktualnie jakieś 25,5 GB tego typu danych (obrazy, modele itd.). Jednak jakiś czas temu przeprowadzałem pewną gruntowną czystkę, więc gdyby nie to, to pewnie miałbym aktualnie tego z 50 GB ;P.

J. M. Sower PW
24 marca 2015, 17:25
Poniżej do pobrania paczka z moim Juggernautem. Póki co nie zamierzam go w żaden sposób poprawiać, więc jest to wersja ostateczna. Jak ktoś chce model to proszę o kontakt PM.
http://www.mediafire.com/download/hinlicltkle9rxo/JuggBySower.zip

witchking PW
24 marca 2015, 19:25
Cytat:
to naprawdę smutna wiadomość. Jakkolwiek niektóre decyzje twórców rożkowej Kuźni mi się po prostu nie podobały (umieszczenie Poké Balla jako jednostki szóstego poziomu), to jednak była to najlepsza z wszystkich prób odtworzenia Forge (projektów pod VCMI nie liczę ze względu na mierność tej platformy, która nijak nie umywa się do zwykłego H3). Choć dziesięć różnorodnych, pięknych i zbalansowanych frakcji to naprawdę ogromna ilość, to jednak apetyt na więcej pozostaje. Szkoda, że prawdopodobnie na tych dziesięciu się skończy.

VCMI moim zdaniem ma się całkiem dobrze i z każdym miesiącem lepiej. Uważam, że niesłusznie jest tak negatywnie oceniane. Ale nie o tym chciałem, jako koordynator polskiego Forge chętnie wydam miasto także na inne platformy, jeśli tylko znajdzie się ktoś kto w tym pomoże i zapewni możliwość przeniesienia umiejętności które przypisane są do jednostek w VCMI.

Sower dzięki bardzo za defa. Masz jakiś pomysł na siedlisko dla niego?

J. M. Sower PW
24 marca 2015, 19:47
Myślałem początkowo nad czymś w rodzaju hangaru/fabryki wewnątrz góry, na lewo od zamku. Na ekranie byłoby to widoczne w formie otwartego wielkiego wejścia/otworu w ścianie skalnej, z widoczną wewnątrz maszynerią. Mam nadzieję, że dobrze przekazałem to co mam na myśli ;D.

Ps. No i pozostaje dorobić jeszcze def stworka na mapę przygody.

MinosKing PW
25 marca 2015, 16:15
Cytat:
VCMI moim zdaniem ma się całkiem dobrze i z każdym miesiącem lepiej. Uważam, że niesłusznie jest tak negatywnie oceniane. Ale nie o tym chciałem, jako koordynator polskiego Forge chętnie wydam miasto także na inne platformy

Witchkingu zgadzam się z tobą że nie słusznie niektórzy negatywnie oceniają Vcmi. Ale też chętnie bym zobaczył polskie Forge na innej platformie;]

PS: Mam drobne pytanie a mianowicie, dla czego mój poprzedni post został usunięty?

HobbitHobbitBo był spamem. Trudno było to nawet podpiąć pod komentarz.

witchking PW
25 marca 2015, 18:10
don_komandorr wrzucił na HC:


Jak widać nie tylko my wpadliśmy na pomysł z replikatorem.

J. M. Sower PW
26 marca 2015, 17:08
Fajny model ale trochę tu niespójności względem jego przeznaczenia. Don_komandorr zamierzał go użyć jako budynku Grala, na co średnio się nadaje bo to nic więcej jak replikator. Nie chciałbym też widzieć jako Grala coś, co już wiele razy widziałem w filmiku z MM7. Wolałbym coś bardziej oryginalnego w te miejsce. Co do wykonania to nie mam zbytnich zastrzeżeń. Jest cudownie :).

MinosKing PW
26 marca 2015, 17:13
Hm a może replikator można by dać jako budynek specjalny? Oczywiście to tylko sugestia.

Warmonger PW
26 marca 2015, 17:17
Replikator jako magazyn zasobów?

Niby fajny, ale nie ma jak go wykorzystać.

MinosKing PW
26 marca 2015, 17:23
@Warmonger nie koniecznie jako magazyn zasobów.

Hm można by pomyśleć nad czymś innym a mianowicie nad sprzedawcą artefaktów? O ile mógł by on mieć swoje własne miejsce w mieście, ale oczywiście to tylko sugestia.

Darkem PW
26 marca 2015, 18:52
Replikator artefaktów? Choć wytłumaczenie wydaje się zbędne pozwolę sobie rozwinąć: Budynek pozwalający na stworzenie kopii posiadanego artefaktu w zamian za odpowiednią ilość złota i zasobów. Oczywiście kopiowanie zestawów powinno być zabronione, lub (niemal niemożliwie) drogie.

Matheo PW
26 marca 2015, 20:46
Dość ciekawy pomysł i chyba klei się to z fabułą Forge.

witchking PW
1 kwietnia 2015, 22:05
Don_komandorr udostępnił na HC stary ekran który zrobił do Forge. Zastanawiam się nad jego wykorzystaniem przynajmniej do czasu aż nasz ekran miasta nie będzie na lepszym poziomie. Co o tym sądzicie i czy znajdzie się ktoś do pomocy przy obróbce tego ekranu?


J. M. Sower PW
4 kwietnia 2015, 10:13
Wykonałem szkic dla siedliska pijawek (te organiczne gniazda, to budynek hordy, a ta platforma, to ulepszenie). Proszę nie czepiać się rozmiaru elementów platformy (drzwi, okna itp.). Po naniesieniu na ekran są bardzo małe, lecz zwracam uwagę, że jest to tylko szkic ;).

A tu ekran miasta z domyślnym położeniem (gniazda hordy dałem na lewo) i bonusowo siedlisko 7lv autorstwa Tritha ;).

Jakieś sugestie?

witchking PW
4 kwietnia 2015, 10:27
Moim zdaniem wygląda bardzo obiecująco. Zastanawiam się czy całej skarby nie zając podobnymi elementami, w innym wypadku ta przestrzeń będzie nieużywana i zwyczajnie będzie wyglądać pusto.

Jeszcze jedna uwaga, ale bardziej do całości niż do gniazd. Mitlandy przygotował tło z zamkiem na skarpie (kilka stron temu). Uważam, że zamek na wzniesieniu wyglądał dużo lepiej, a przed zamkiem nie było takiej pustej niepotrzebnej przestrzeni.

J. M. Sower PW
4 kwietnia 2015, 10:30
Tak będzie się prezentować ostatecznie ekran (chodzi mi o rozmieszczenie budynków). "X" oznaczyłem w chyba najlepszych miejscach na umieszczenie ostatniego budynku specjalnego. Proszę o dzielenie się pomysłami, co to mogłoby być.


Co do zamku to można się tym zająć ale najpierw trzeba by umieścić gdzieś ostatni budynek specjalny.
strona: 1 - 2 - 3 ... 122 - 123 - 124 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel