Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 112 - 113 - 114 ... 142 - 143 - 144

Tarnoob PW
13 lutego 2015, 17:53
Sower, pomyślałem o tym samym, ale na szczęście mnie uprzedziłeś. :-) To fantastyczny kompromis! Ta wieża nie musi być zakończona kulą, ale dłonią trzymającą kulę i miotającą piorunami – to kojarzy się trochę z tytanami, ale to idzie przecież wybaczyć, bo jest masa powodów za.

Tak, dzięki Hobbitowi za przypomnienie (czy wręcz odkrycie), że symbolem Kastore’a była pięść z planetą w tle. W sumie na szczycie wieżyczki czy piedestału może być właśnie przezroczysta kula lub kulista klatka, a w niej ta pięść.

Jestem podekscytowany. :-D Tzw. triada heglowska zadziałała.

Degraf PW
13 lutego 2015, 18:54
Cytat:
Jestem podekscytowany. :-D Tzw. triada heglowska zadziałała.

Jak to powiedział Hegel - jeżeli rzeczywistość nie przystaje do jego filozofii to tym gorzej dla rzeczywistości.

Tarnoob PW
14 lutego 2015, 04:26
Mam jeszcze pomysł na nazwę tego sanktuarium Graala: Żelazna Pięść, od ang. Iron Fist. To świetnie łączy i do­s­łow­ny kształt Graala, i nazwisko Archibalda Ironfista.

Ta symbolika pasuje do Forge nieźle – żelazo (tak jak stal) kojarzy się z rewolucją przemysłową i wielkimi kon­s­truk­cja­mi, często groźnymi jak pojazdy bojowe – pseudonim „Stalin” nie wziął się znikąd. Żelazo nawet przed rewolucją przemysłową było też symbolem walki, nieugięcia, przemocy i broni białej (jak miecz) – por. Żelazna Dama Tha­tcher. Poza tym pięść pasuje jak ulał – symbol wulgarnej agresji, nie zawsze prymitywnej i barbarzyńskiej (jak w Twie­r­dzy), ale czasami oportunistycznej, biorącej się z szansy i sadyzmu (jak nazizm). Możliwe, że właśnie tym się kierował grafik rysujący pięść i sferę na budowli ze szkicu koncepcyjnego Forge.



Możliwe też, że grafik kierował się nazwiskiem Archibalda Ironfista. Archibald nie uczestniczył w uruchomieniu Kuź­ni – był na wygnaniu, pomógł uratować Rolanda, potem oddał się badaniom w Laboratorium Clankera (prawie jak Dextera :-P). Mimo to to właśnie m.in. Archibald do tego uruchomienia doprowadził – ściągając Kastore’a do Gildii Nekromantów w Deyji (intro MM7), potem zwalczając Gavina Magnusa i „dobrą” grupę przybyszów, gro­ma­dząc potrzebne materiały. Kronika z MM7 wspomina chyba, że Archibald mimo uwięzienia może jeszcze czymś zaskoczyć. To mogła być luźna sugestia, że w Armageddon’s Blade Archi miał powrócić w chwale, pewnie po tej złej stronie, jednocząc się z Kastorem lub go zastępując.

J. M. Sower PW
17 lutego 2015, 15:39
Wykonałem animację piorunów i zrobiłem poglądowego defa. Proszę jednak nie zwracać na nim uwagi na nic poza samymi piorunami. Sama rączka jest wklejonym na szybko prototypem, więc proszę jej jeszcze nie krytykować.
http://www.mediafire.com/download/7rj9xzt697nxccf/Grail.def

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 15:58
Po cholerę zrobiłeś def-a, skoro na nim zupełnie nic nie widać? ._.

J. M. Sower PW
17 lutego 2015, 16:24
Widać przecież cały ekran miasta, a mi chodzi o animację piorunów. Zaprezentowałem jak może ona wyglądać.

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 16:48
Ale jakość jest tak okropna, że trudno cokolwiek ocenić.

Drwal PW
17 lutego 2015, 16:49
Straszna pikseloza, ciężko ocenić. Jedyne co, to mam wrażenie animacja jest trochę za szybka. No i graal wydaje się bardzo duży w stosunku co całego ekranu.

EDIT: u mnie też Witchking.

witchking PW
17 lutego 2015, 17:09
Ciekawe. Rozpakowane obrazki prezentują się dobrze a def tragicznie. Przy okazji jako, że przed zamkiem na ekranie była przestrzeń niezagospodarowana i do zagospodarowania niezmiernie trudna postanowiłem wstawić tam górę:


Edit:
Może to głupie, ale spróbujcie ekran podglądu defa rozciągnąć na całą szerokość monitora;p U mnie to pomaga. Pioruny powinny odchodzić stopniowo od kuli i "drgać" w trakcie animacji.

Warmonger PW
17 lutego 2015, 17:40
Podobno piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce. Na pewno nie powinien w jednym cyklu animacji :P

J. M. Sower PW
17 lutego 2015, 18:14
No właśnie zapomniałem wam powiedzieć abyście sobie okienko rozciągnęli. Wtedy będzie ok ;P. Co do samej animacji to porównajcie sobie z oryginalną, którą możecie podejrzeć w komnacie o Forge:
http://www.forge.acidcave.net/

witchking PW
17 lutego 2015, 18:21
Skoro już coś robić to chyba lepiej niż jest. Osobiście nie widzę sensu w poprawianiu na takie same;p

Nawet porównując do oryginału to widać, że w nim kula rozświetla się w miejscu z którego wychodzi piorun. U Ciebie tego brakuje.

J. M. Sower PW
17 lutego 2015, 18:24
Sama kula należy do modelu budynku, który jak pisałem jest prototypem i może się dość zmienić. Oświetlenie w animacji zrobiłbym na koniec. Póki co słucham sugestii do co animacji samych piorunów.

witchking PW
17 lutego 2015, 18:29
Mam wrażenie, że w oryginale różne pioruny są utrzymywane przez różna liczbę klatek. Co robi wrażenie pewnej różnorodności. Niestety nie dokonałem dogłębnej analizy, a to tylko moje przypuszczenie.

J. M. Sower PW
17 lutego 2015, 18:38
Zapewniam, że pioruny są animowane w identyczny sposób co w oryginale (są takiej samej długości w danej klatce). Różnią się tylko tym, że mają nieco inny kształt. Rozumiem jednak, że generalnie wolelibyście większe zróżnicowanie piorunów w animacji?

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 19:51
Szczerze... Gdy teraz spojrzałem na pełną animację bez pikselozy, to wydaje mi się, że wygląda to jak najbardziej w porządku. Grafika w Heroes 3 nie musi być szczególnie realistyczna, liczy się efekt. Jedyne co bym zmienił to otoczyłbym tę kulkę jakąś energią, bo obecnie wygląda to trochę niefajnie, że taka gładka metalowa kula tryska piorunami.

J. M. Sower PW
17 lutego 2015, 22:36
No to jak pioruny są ok, to zajmę się modelem budowli i za jakiś czas wrzucę jakąś wstępną wersję do omówienia.

mitlandy PW
19 lutego 2015, 16:09
Trochę poprawiony background... Góra wyglądała na wklejoną.

witchking PW
20 lutego 2015, 18:06
Propozycja portretu bohatera:


Proszę o opinie.

Warmonger PW
20 lutego 2015, 18:11
Cytat:

Ogólnie fajny, ale:

1. On ma z przodu zęby czy przedłużenie rurek? Nie widać, co to jest.
2. Łeb jest rozmyty / nieostry w porównaniu z resztą.
strona: 1 - 2 - 3 ... 112 - 113 - 114 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel