Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 111 - 112 - 113 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
12 lutego 2015, 17:54
witchking:
Błąd logiczny. Najpierw tłumaczysz, że graal w Forge jest zły bo nie przypomina obiektu kultu a potem piszesz, że za bardzo przypomina inny graal który obiektem kultu chyba już jest.
Problem w tym, że, jak rozumiem Matheo (i się z nim zgadzam), model wyraźnie przypomina graala z Nekropolii, ale brakuje mu elementu "kultywowania". Trochę tak jakby zabrać bazowy wygląd, ale usunąć przy tym to, co sprawiało, że oryginał był faktycznie dobrym graalem.

witchking PW
12 lutego 2015, 18:02
OK, ale ciągle nie dostałem odpowiedzi jaki jest element "kultywowania" w graalu z Tower i jak on się wpisuje do schematu myślenia który chcecie nam przekazać.

AmiDaDeer PW
12 lutego 2015, 18:06
Problem jest, przyznaję, czysto subiektywny. Dla mnie graal musi komponować się z całością tak, by stanowił pewnego rodzaju ozdobnik, który nie narzuca, jako element ekranu miasta, kojarzonej żadnej funkcji. W taki sposób widzę graala z Fortecy.



Zauważ że niezależnie od tego, czy ten graal jest, czy nie, ekran miasta jest w dalszym ciągu prawie że taki sam. Po prostu brakuje jednej z ozdób, ale nie wpływa to na nasze odczucie, czy może czegoś brakuje, czy nie.

W przypadku cewki Tesli pierwsze moje skojarzenie brzmi: ten element musi się tam znajdować, nie jest żadną formą ozdoby, po prostu jest jedną z wielu budowli.

Drwal PW
12 lutego 2015, 18:12
Myślę, że trzeba się cofnąć ten rok i przypomnieć sobie, jaki był odbiór waszej starej wersji Forge. Dużo bardzo negatywnych opinii, krytyki, między innymi dlatego, że za bardzo uciekliście od oryginalnej koncepcji. Choćby z tego powodu nad każdym nowym elementem trzeba się podwójnie zastanowić. Może stare nie oznacza złe?

Osobiście nie widzę sensu wymyślać czegoś nowego. Graal, owszem nie jest jakiś nadzwyczajny, ale według mnie idealnie komponuje się z miastem. HotA też z niego nie zrezygnowała.
Podobny do Nekropolii? I co z tego, niektóre Ratusze też niewiele się różnią, podobnie Gildie Magów, czy tawerny.

witchking PW
12 lutego 2015, 18:16
Ok rozumiem argument i przyjmuje do wiadomości, ale w kwestiach subiektywnych wole kierować się zdaniem większości.

Dodatkowym atutem cewki jest to, że występować miała w oryginalnym Forge a chyba oryginalna koncepcja mimo wszystkich swych wad ma grupę oddanych fanów.

Myślę, że możesz przedstawić swoje alternatywne propozycje Graala tutaj na forum.

Edit:
Cytat:
Dużo bardzo negatywnych opinii, krytyki, między innymi dlatego, że za bardzo uciekliście od oryginalnej koncepcji

Dziękuję Drwalu, że o tym wspomniałeś. Od ładnych paru miesięcy właśnie nad tym myślę. Jak pogodzić to co stworzyliśmy z oryginalną koncepcją. Mam nadzieje, że to moje myślenie przynosi dobre efekty. No i liczę na to, że ta dysputa przyniesie jeszcze lepsze.

Nie bez powodu wróciliśmy z koncepcjami na forum. Chcemy znać waszą opinie już teraz a nie gdy po paru miesiącach pokażemy kolejny ekran.

AmiDaDeer PW
12 lutego 2015, 18:19
Drwal:
I co z tego, niektóre Ratusze też niewiele się różnią, podobnie Gildie Magów, czy tawerny.
Nie porównuj, proszę, takiej struktury jak statua graala do przeciętnych budynków. :P

Propozycja z mojej strony już padała na niepublicznym forum, niemniej może się zajmę jakąś koncepcją na forum publiczne niedługo...

AmiDaDeer PW
12 lutego 2015, 18:57


Szkic na szybko. Na górze propozycja graala, na dole - siedlisko siódmego poziomu.

EDIT: Nieco zmieniona propozycja stylistyki graala:



Artwork, rzecz jasna, nie mój. ;P

Degraf PW
12 lutego 2015, 19:00
Zaciśnięta pięść lepsza - ma w sobie odrobinę z faszyzmu/komunizmu, co świetnie pasowałoby do technokratycznej stylistyki Forge.

Tarnoob PW
13 lutego 2015, 00:03
Jeżeli Hobbit koniecznie nalega na wycofanie cewki – z czym się nie bardzo zgadzam – to niech chociaż będzie burza z piorunami w tle, bez żadnego budynku. Inaczej to nie będzie miało w sobie tyle zła i mroku, ile mogłoby mieć.

Kammer PW
13 lutego 2015, 00:06
Nie, nie, nie.

Ta zaciśnięta pięść wygląda wręcz groteskowo. :P
Może szyb naftowy? Siedlisko wygląda jak paszcza krakena.

Drwal PW
13 lutego 2015, 00:23
Kammer:
Może szyb naftowy? Siedlisko wygląda jak paszcza krakena.

Jak tylko to zobaczyłem, miałem identyczne skojarzenie. xD Aczkolwiek nie jest to najgorszy pomysł. Ta wcześniejsza muszla wyglądała dość skromnie jak siedlisko 7 poziomu. A tutaj można wykorzystać ten stawik, tylko nie wiem czy nie będzie za tłoczno w tym miejscu.

Matheo PW
13 lutego 2015, 00:27
Witchking Cewka Tesli to według mnie dobry pomysł. Tylko wydaje mi się, że powinna to być jedyna w swoim rodzaju Cewka Tesli a nie popularna Cewka Tesli. Ogólny zamysł jest dobry. Według mnie Graal, bardziej niż cokolwiek innego, powinien być wyjątkowy i unikalny na tle innych budynków tego typu. Można zostawić błyskawice i kolorystykę ale nadać budynkowi inny kształt. Nie jestem w stanie wykonać nawet najprostszej wizualizacji, ale wydaje mi się, że można poszukać czegoś w M&M.

Cytat:
Można polemizować ale zdania i tak nie zmienię.
Cytat:
To zostań przy nim i gratuluje podejścia.
To nie był żaden atak ani nic w tym stylu. Ja po prostu zawsze widziałem w Graalu to o czym pisałem i to się już nie zmieni. To zdanie miało zahamować zbędny offtop, który pojawiał się innych tematach o nowych miastach. Nie wiem, czy chcesz tutaj dyskutować o tym, czy Graale to obiekty kultu czy nie.

Warmonger PW
13 lutego 2015, 09:40
A rura ściekowa była zła? W tym bajorze byłaby jak znalazł.

Cytat:
A to całkiem niezłe.

Jaszczurzy Alchemik PW
13 lutego 2015, 11:34
Ręka Nodu jako grall to dobry pomysł.

J. M. Sower PW
13 lutego 2015, 12:11
W sumie to kiedyś chyba proponowałem ten budynek, ale już nie pamiętam czy to było za starego Teamu czy za nowego i dlaczego w ogóle nie zrobiłem modelu? ;P

Ps. A może by tak scalić oba projekty aby ta ziemia trzymana przez rękę generowała pioruny jak cewka Tesli? Co wy na to?

Kuririn PW
13 lutego 2015, 12:27
I myślę Sower, że to bardzo dobry kompromis, i pomysł za razem. <OKOK> jestem za.

MinosKing PW
13 lutego 2015, 15:25
Hm całkiem ciekawy pomysł Sower, i jak to Kuririn ujął bardzo dobry pomysł zarazem na kompromis. Ja również go popieram i jak najbardziej jestem za;]


AmiDaDeer PW
13 lutego 2015, 15:33
Sower, jestem w sumie za.

Warmonger:
A rura ściekowa była zła? W tym bajorze byłaby jak znalazł.
Raz, że nie zmieściłaby się. A dwa... To nie wyglądałoby jak siedlisko siódmego poziomu. ;P

Matheo PW
13 lutego 2015, 16:30
Sower doskonale to wymyślił.

witchking PW
13 lutego 2015, 17:06
Pomysł ma potencjał, ale nie chwalił bym dnia przed zachodem słońca. Jeśli model wyjdzie dobrze to będzie o czym rozmawiać. Choć obawiam się, że może zakłócić prostotę miasta i zwyczajnie nie pasować. Jeśli będzie pasować i się spodoba to oczywiście zastąpimy cewkę.
strona: 1 - 2 - 3 ... 111 - 112 - 113 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel