Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
1 stycznia 2015, 14:44
Ale najpierw musiałaby istnieć możliwość uaktywnienia miasta tylko na czas kampanii.

Warmonger PW
1 stycznia 2015, 14:55
Cytat:
Czy naprawdę chcesz go zmuszać do wyłączania specjalnie na tę okazję gry?
Załadowanie gry od nowa trwa kilka sekund, a sama gra - kilka godzin. I tak gracze będą eksperymentować z różnymi modami.

Cytat:
możliwość uaktywnienia miasta tylko na czas kampanii.
Można już zablokować losowe pojawienie się miasta. Natomiast na edytor map, o kampaniach nie wspominając, trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

Lord Baffourd PW
1 stycznia 2015, 15:44
Moim zdaniem niepotrzebnie się martwicie. Wydaje mi się, że ktoś kto nie wie o elementach Sci-fi w serii M&M i/albo Forge nie trawi, najzwyczajniej w świecie moda nie ściągnie. Reszta dobrze wie w co się "pakuje" i ich ta technologia nie będzie aż tak razić po oczach.

AmiDaDeer PW
1 stycznia 2015, 17:02
Warmonger:
Załadowanie gry od nowa trwa kilka sekund, a sama gra - kilka godzin. I tak gracze będą eksperymentować z różnymi modami.
Patrzysz na to ze swojej perspektywy, a nie z perspektywy powszechnego gracza, który po prostu chce działającą grę i nie ma ochoty jej włączać kilkudziesięciokrotnie. Tak naprawdę mało kto lubi eksperymentować.

Alistair PW
1 stycznia 2015, 18:15
Przepraszam, ale czy Forge ma być w pełnej wersji gry sprzedawanej przez wydawcę? Bo może mam złe informacje, ale jest to mod fanowski. A to oznacza tylko i wyłącznie to, że zainstaluje go ten, kto będzie tego właśnie chciał. Czy może się mylę? Nikogo nie będzie dziwiło, nikt nie dostanie tym prosto w twarz, że istnieje technologia w świecie mocy i magii. Kompletnie nie rozumiem problemu.

EDIT: Rozumiem obiekcje Hobbita co do zgody na pojawianie się nawet nijakich modów, ale nie widzę tu związku z tym konkretnie modem. Ja przynajmniej nie spodziewam się po pojedynczych mapkach niczego innego. No chyba, że są to mapki, do których ich twórca dołożył fabułę, jednak wiele mapek ich nie ma. Chodzi w nich tylko o zagranie danym miastem przeciwko dowolnym, albo wybranym miastom. Jeśli ktoś chce rozwiązań fabularnych, to odpala kampanię, z której powinien się dowiedzieć skąd się Forge wzięło. Ale od tego jest kampania, a nie pojedyncza mapka.

Matheo PW
1 stycznia 2015, 22:16
Mi też się wydaje, że ten problem nie istnieje. Jeśli już będzie można dodawać kampanie, to można będzie ewentualnie zablokowač Forgy na mapach losowych.

Temat Forge wałkowany jest od kilku lat, znaczna większość potencjalnych odbiorców zna ten projekt.
EDIT: Porawione

Shin0bi PW
2 stycznia 2015, 02:45
Czemu ciągle piszesz Forgy? Miasto nazywa się Forge.

voncur PW
2 stycznia 2015, 10:21
Liczba mnoga?
O ile wiem, jest ich 4.
NWC, ten co już wyszedł, Hota i ten tutaj.

Kastore PW
2 stycznia 2015, 21:43
Shin0bi:
Czemu ciągle piszesz Forgy?
A jak myślisz?
I nie, Forge nie ma liczby mnogiej.
voncur:
O ile wiem, jest ich 4.
NWC, ten co już wyszedł, Hota i ten tutaj.
Ten tutaj też już wyszedł, ale nie w ostatecznej formie, zresztą, tak jak ten tamten co już wyszedł. :P
A z projektów Forgopodobnych były jeszcze:
* Heavenly Forge,
* Modern Forge,
* i Factory.

Daractive PW
2 stycznia 2015, 23:55
I Modern Forge.

PS Które Forge to "to które już wyszło"?

Morglin PW
3 stycznia 2015, 00:05
Ukraińskie lub któreś z tych pod VCMI.

Tarnoob PW
3 stycznia 2015, 10:48
Całkiem ciekawe te Forge pod VCMI. :-) Wersja bardziej „oryginalna” lepsza, choć to prawda, że jeszcze trzeba ją dopracować:
– budynki w mieście dodane przez fanów mocno odstają i niezbyt pasują
– naga mimo wszystko… mogłaby mieć chociaż strój sportowy. Od lat wiadomo, że tamten szkic miał nie wejść do gry, a na pewno nie w takiej dosłownej formie.
– smoczy golem to jednak bardziej alternatywa, a na to miejsce to zapchajdziura i tymczasowy stwór – ten ze „zmie­nionego” Forge, wzorowany na szkicu lobstera z instrukcji, jakoś pasuje lepiej o dziwo.

Mad Hatter PW
3 stycznia 2015, 11:08
No z tym topless to się zgodzę, niektóre obiekty jak wielka blaszana kula czy dziwny smok nie pasują co całości.

Zastanawiam się czy nikt nie wpadł aby to zrobić w stylu steampunku a jeśli nawet czy jakikolwiek prace nad tym były realizowane?

Tak z ciekawości dodam że odnośnie tych tanków to jest jeden super kryminalista który zamiast nóg ma gąsienice tylko dlaczego korpus jest na jednym krańcu zamiast na środku?

Hejnewars PW
3 stycznia 2015, 11:14
Ja nad steampunkiem myślałem wszak to moja ulubiona epoka. Ale nie mam talentu.

Naga jest naga bo jest nagą proste. A jest z przodu ponieważ w czołgu ma ogon i jest to dla niej naturalne.

Degraf PW
3 stycznia 2015, 12:26
@Mad Hatter - wielokrotnie tutaj padały propozycje przejścia steam punk, ale zdaniem członków polskiego zespołu ten styl nie pasuje do kuźni tylko do twierdzy.

Ja po prostu czekam na publikację grywalnej wersji, nawet bez kampanii czy fabularyzowanych scenariuszy :)

Warmonger PW
3 stycznia 2015, 12:29
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić steampunkowe miasto, to zapraszam - mam kompletny projekt ;). Ale Forge zostawcie w spokoju, to zupełnie inne światy.

J. M. Sower PW
3 stycznia 2015, 12:45
Te wersje wydane pod VCMI są bardziej oparte na pracach starego polskiego Teamu, który miał za zadanie odtworzyć Forge, w wersji najbardziej podobnej do tego co ujrzeliśmy od NWC. Po naszym upadku (bowiem też byłem w tamtej grupie) Witchking zabrał się za wrzucanie naszych prac do VCMI (my pracowaliśmy na czystym SoD) i później projekt ten zaczął żyć własnym życiem, będąc rozwijany i nieco przerabiany względem wersji od NWC (która co tu dużo mówić, była niedorobiona). Tak więc to jest lista, biorąca pod uwagę wszystkie jawne projekty (te co były, lub dalej są i można znaleźć w internecie jakieś ich prace) tego miasta, lub jego wariacji:

- Ukraińskie Forge (Zielevitza) - zostało wydane i to chyba wszystko, co można o tym projekcie ciekawego powiedzieć ;P,

- projekt Zielevitza (polak) - stworzył grafiki z których skorzystali Ukraińcy

- polskie Modern Forge - wydane, lecz jest to wariacja na temat Forge, a nie jego czysta forma (projekt miał być jeszcze rozwijany, ale chyba się na to nie zanosi),

- Forge (aktualnie) HoTA'owskie - zapowiada się ciekawie, ale my chyba jednak ich wyprzedzimy ;P,

- polskie The Heavenly Forge - nasze, polskie i... upadłe. Jak dobrze poszukacie w tym temacie to znajdziecie link, do paczki zawierającej wszystkie nasze prace. Dość dużo zrobiliśmy, lecz z czasem jakoś zapał osłabł i postanowiliśmy udostępnić publicznie całość.

- polskie Forge (nie wiem czy ten projekt ma jakąś ciekawą nazwę) - to, o którym tu piszemy i nad którym pracujemy. Początkowo oparte na grafikach z The Heavenly Forge, lecz aktualnie mało co zostało w nim z tamtego projektu.

- było jeszcze jedno, najstarsze polskie Forge, lecz mało grafik do niego powstało (coś można znaleźć w banku stworów ;)) i wiąże się z pewnymi zgrzytami w Grocie, więc o nim lepiej zapomnijmy ;P. Muszę jednak przyznać, że odczuwam do tego projektu pewien sentyment, ale mniejsza dlaczego ;P.

I to by było na tyle. O ile się nie mylę to np. takie Factory nie wyszło ze stanu projektu i raczej takie pozostanie. Jeśli chodzi zaś o projekty, które mogą się czymś "namacalnym" pochwalić to raczej wymieniłem wszystkie. Jeśli nie to mnie poprawcie.

Ps. Zauważyliście jak dużo w tym temacie zrobili Polacy?

Tarnoob PW
3 stycznia 2015, 21:27
Wielkie dzięki za podsumowanie – tego mi brakowało i chętnie bym to zobaczył w nowej komnacie Forge.

To ukraińskie Forge jest oparte na tym Zielevitza? o_o Postronnym, mniej zorientowanym przypomnę, że Zielevitz to Polak. :-P

AmiDaDeer PW
3 stycznia 2015, 21:30
Brało od projektu Zielevitza grafiki. A właściwie pierwsze dwa czy trzy poziomy jednostek.

J. M. Sower PW
4 stycznia 2015, 18:19
Zielevitz to polak? Człowiek całe życie się uczy ;P. Tak więc Ukraińskie Forge nie było spod jego rąk, tylko użyli oni paru jego grafik? W takim razie projekt Zielevitza jest odrębny i nie należy go wypisywać razem z tym Ukraińskim. Dobrze rozumiem?
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel