Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 142 - 143 - 144

Morglin PW
30 grudnia 2014, 01:03
Tarnoob:
Tak w ogóle to ktoś umiał zebrać wszystkie grafiki stworów z Forge, gotowe lub nie? Ekran miasta jest prawie załatwiony przez oryginalne grafiki, ale stworów brakuje. Chętnie zobaczyłbym je w jednym miejscu - bo przez ok. 7 lat (od Zielevitza licząc) tych modeli się zebrało.

Sprawdź dwunastą i trzynastą stronę banku stworów, który jest w komnacie o WoG-u.

witchking PW
30 grudnia 2014, 01:16
Przecież przygotowaliśmy już cały zestaw stworów;p A nawet trochę więcej ich nam wyszło. Z oryginalnych jednostek brakuje tylko nagi, ale ta budziła zawsze wiele sprzeciwów, zresztą jest wersja Axolotla.

Tarnoob PW
30 grudnia 2014, 10:13
W takim razie można uznać Forge za gotowe? :-) Miodzio. Teraz tylko pozostaje czekać na instalkę.

J. M. Sower PW
30 grudnia 2014, 10:26
Poprawiłem linki (teraz w paczce jest wszystko tak jak być powinno).
http://www.mediafire.com/download/3hs41w6lj0z2j40/JuggBySower.zip

Tarnoobie, Forge jeszcze nie jest do końca gotowe. Aktualnie jest problem ze znalezieniem kogoś kto przygotowałby porządne portrety bohaterów no i ekran miasta jeszcze nie został ostatecznie zatwierdzony.

Edit:
Pierwszy projekt ulepszenia (podkreślam słowo pierwszy ;P):

http://www.mediafire.com/download/vv4jeq5wbygkkvl/CrhinoUP.def

mr_R PW
30 grudnia 2014, 11:46
Za mało się różni od podstawy. Może większa zmiana koloru coś by dała. Można skorzystać z koncepcji, że ulepszenie miało latać, i w ten sposób dać jakieś rozróżnienie od podstawy.

witchking PW
30 grudnia 2014, 11:55
Choc model jest bardzo ładny to muszę zgodzić się z przedmówcą. Kolorystyka po zmianie jest ok, ale dodał bym jeszcze parę elementów jak choć by ten miotacz ognia o którym mówiłeś albo piłę. Dobrym pomysłem jest aby ulepszenie latało.

J. M. Sower PW
30 grudnia 2014, 12:10
Latanie raczej na niewiele by się zdało jednostce strzelającej. Może spróbuję zrobić mu inną broń do walki z bliska. Miałem ciekawy pomysł na broń rażącą prądem, ale nie jestem w żaden sposób obeznany z robieniem tego typu efektów. Mógłbym spróbować to zrobić, ale nie wiem ile czasu mi to zajmie i czy ostateczny efekt będzie zadowalający.

Ps. Porównanie aktualnych wersji:

Dark Dragon PW
30 grudnia 2014, 12:13
Ładny model. Osobiście dodałbym jakieś żyły/kable w fluorescencyjnie zielonym - dodałoby to moim zdaniem tego mistycyzmu SF w starym stylu. Pomysł z mózgiem w kabinie - genialny!

witchking PW
30 grudnia 2014, 12:14
A czy propozycja udostępnienia modelu wciąż jest aktualna?:)

AmiDaDeer PW
30 grudnia 2014, 13:04
Tarnoob:
Pasuje tu chyba nawet lepiej niż rip-off z MM7 albo ten lobster z polskiego Forge - z całym szacunkiem dla ekipy Hobbita.
Odnoszę wrażenie, że jest zbyt futurystyczny jak na koncepcję Forge.

J. M. Sower PW
30 grudnia 2014, 13:33
Oto co udało mi się dokonać w sprawie elektrycznej broni:

Nie jest to może szałowe, ale już trochę przypomina to co widać np. u tytanów.

Model może udostępnię, ale dopiero gdy ostatecznie skończę pracę nad tą jednostką.

witchking PW
30 grudnia 2014, 13:49
Taki efekt moim zdaniem spokojnie starczy. Przydała by się umiejętność podawania ładunku elektrycznego na kolejne jednostki wroga stojące obok;p. Kiedyś nawet kombinowałem jak by to zrobić w VCMI, ale niestety nie uzyskałem nic godnego zainteresowania.

J. M. Sower PW
30 grudnia 2014, 14:21
Można się pokusić o zrobienie umiejętności hydry, lecz wymagałoby to jakiegoś dość sporego wyładowania podczas ataku (sięgającego jednostkę na dole i na górze), aby wyglądało to realistycznie.

witchking PW
30 grudnia 2014, 14:34
Chodzi mi bardziej o umiejętności która w homm 5 była u którejś wersji wiwerny. Było by to coś nowego.

J. M. Sower PW
30 grudnia 2014, 14:39
Rozumiem, ale jak sam napisałeś, jest to aktualnie raczej nieosiągalne (przynajmniej nie przez nas).

Edit: Oto ulepszenie wraz z nową bronią. Dodałem jeszcze ciemniejsze i dłuższe odnóża prądu (mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi ;P). Po złożeniu zauważyłem jednak, że są one zbyt przezroczyste i gdy jednostka jest na jaśniejszym tle to może to być widoczne w postaci ciemnych pasków odchodzących od centrum wyładowań (mogę to jeszcze spróbować naprawić).

http://www.mediafire.com/download/u1v2mdd647s1v9a/Cerhin.def

Warmonger PW
30 grudnia 2014, 15:02
Jednostka może rzucać Łańcuch Piorunów raz w ciągu bitwy, jak Czarodziejski Smok. Albo rzucać go po ataku, jak Ptak Gromu.

Choć moim zdaniem to słaby pomysł :P

witchking PW
30 grudnia 2014, 15:17
Ale z tego co się orientuje nie da się zmodyfikować zasięgu łańcucha piorunów?

Tarnoob PW
30 grudnia 2014, 15:45
Wzorowo. :-) Można by jeszcze dodać piłę, jetpacka do latania, powiększyć to trochę względem podstawki i posta­rać się, żeby mózg w naczyniu był lepiej przymocowany. Nie wątpię w wytrzymałość przewodów, na których się ten mózg trzyma, ale niech one będą z wielu stron – tak żeby amortyzować ruchy w najróżniejszych kierunkach i nie gibało go na wszystkie strony ani nie doświadczał za dużych zrywów, przyspieszeń i obciążeń.

Hobbicie, moim zdaniem nic nie może być zbyt futurystyczne na Forge. Mam wrażenie, że masz jakąś bardzo nie­jas­ną, czepliwą wizję tego miasta, bo nie lubisz pierwotnej wersji od NWC. Z jednej strony nie może być zbyt futu­rys­tycznie – a oryginał Ci się nie podoba, mimo że jest bliski II WŚ, a nie odległej przyszłości jak z Warhammera 40K. Oprócz tego nawołujesz do „mistyczności” a właśnie to superodległa przyszłość z teleportacją, podróżami w cza­sie, i tak dalej, bez brudu pary, diesla, dymu, oleju i rdzy jest chyba bardziej mistyczna niż technologie „śre­d­niozaawansowane”, jak te znane z oryginalnego Forge. Tak więc chyba nie odpowiadają Ci ani superodległa przy­sz­łość, ani klimaty II WŚ, ani steampunk, co do którego zgadzamy się chyba wszyscy, że kompletnie nie pasuje do pierwotnej wizji miasta.

Odwołujesz się chętnie do sposobu, w jaki technologia była pokazana w Might and Magic. Dlatego mam wrażenie, że dużo bardziej niż jakakolwiek wizja Forge spodobałoby Ci się miasto Varn, które projektowali rosyjscy fani. Tam jest moim zdaniem świetne połączenie motywów egipskich i futurystycznych jak w MM6.



AmiDaDeer PW
30 grudnia 2014, 17:26
Tarnoob:
Z jednej strony nie może być zbyt futurystycznie - a oryginał Ci się nie podoba, mimo że jest bliski II WŚ, a nie odległej przyszłości jak z Warhammera 40K.
To, że mi się oryginalna koncepcja Forge niezbyt podoba, nie znaczy wcale, że możemy tę koncepcję wyrzucić kompletnie w błoto, a miasto wciąż nazywać Forge. :P

Tarnoob:
Odwołujesz się chętnie do sposobu, w jaki technologia była pokazana w Might and Magic. Dlatego mam wrażenie, że dużo bardziej niż jakakolwiek wizja Forge spodobałoby Ci się miasto Varn, które projektowali rosyjscy fani. Tam jest moim zdaniem świetne połączenie motywów egipskich i futurystycznych jak w MM6.
Znam ten projekt i tak, podobał mi się on. Niemniej nie rozumiesz do końca problemu, jaki mam ogólnie z technologią w Heroes of Might and Magic.

Might and Magic miało to do siebie, że wszelkie technologiczne aspekty pojawiały się pod koniec gry. Były one wprowadzane powoli - zaczynałeś od patrzenia na grę z perspektywy typowego fana fantasy - ot, głównie średniowiecze, z drobnymi elementami z innych epok, a do tego dużo bestii i fantastycznych ras. Dopiero z czasem zaczynałeś dostrzegać te futurystyczne elementy - najpierw w bardzo delikatnej postaci, później coraz bardziej widoczne, aż w końcu nie masz cienia wątpliwości, że tak naprawdę gra jest z gatunku SF.

Jakkolwiek pewne elementy w Heroes 3 są nieco bardziej technologiczne (jak np. miny w Tower), tak jednak ogólne wrażenie od samego początku gry pozostaje to samo - to gra fantasy. Zatem Forge czy Varn zdałyby w oryginalnej grze egzamin tylko jeśli pojawiałyby się jako miasta kampanijne, którymi nie dałoby się grać na powszechnych mapkach. Albo które byłyby odblokowane dopiero po przejściu kampanii (aczkolwiek to rozwiązanie sprawiałoby wiele problemów). Niemniej w formie zwykłego miasta grywalnego w każdym etapie gry mogłoby naprawdę burzyć klimat całego świata, który, mimo że miał sporo elementów SF, wciąż jest typowym światem fantasy. Bo to widzimy od samego początku. Nie miotacze, nie droidy, nie technologia Starożytnych - a elfy, jednorożce, trolle, smoki i mnóstwo mieczy i łuków.

I myślę że w tym leży problem Forge - że to miasto (przynajmniej w takiej koncepcji, jaką znamy) zaburza ten element wprowadzający w fantastykę naukową.

Fandor PW
30 grudnia 2014, 18:33
Widzę że udało mi się ciebie częściowo zainteresować moim pomysłem, bardzo fajna broń elektryczna, szkoda że będzie służyć do walki w zwarciu, a nie na odległość, ale wciąż miło popatrzeć, oby tak dalej :).
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel