Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 81 - 82 - 83

Acid Dragon PW
31 sierpnia 2013, 16:47
A co się miało z nim stać? Pomoc ERM jest cały czas tam, gdzie była, w pakiecie ERM Tools.

Gertos PW
31 sierpnia 2013, 17:03
No tak wszystko jest ok, wcześniej zawsze po prostu wpisywałem w google ERM help i było a nie wiedziałem że tak też można. :)

Aspiratus PW
9 września 2013, 11:40
Witam mieszkańców Kwasowej Groty :)

Mam pytanie, czy ktoś mógłby mi pokazać jak wyglądałby skrypt, który zmieniałby koszt czarów :

Lot - 200 pkt many / 1 użycie
Wrota wymiarów - 100 pkt / 1 użycie

Wydawało mi się, że ktoś kiedyś zadawał to pytanie, ale po poszukiwaniach na forum nie znalazłem odpowiadającego temu problemowi skryptu. W wolnych chwilach proszę o pomoc.




HaXiiT PW
9 września 2013, 21:39
Da się sprawić aby jednostki neutralne nie miały w "drużynie" swoich ulepszonych odmian ? Czyli - atakując Tytanów nie natrafimy na Tytanów + Lordów Piorunów. Bawi e się w tworzenie nowych ulepszeń, ale neutralne jednostki psują balans (3 ulepszenie jest potężne i drogie) i chciałbym to wyłączyć.

Altair PW
9 września 2013, 22:11
Cytat:
Witam mieszkańców Kwasowej Groty :)

Mam pytanie, czy ktoś mógłby mi pokazać jak wyglądałby skrypt, który zmieniałby koszt czarów :

Lot - 200 pkt many / 1 użycie
Wrota wymiarów - 100 pkt / 1 użycie

Wydawało mi się, że ktoś kiedyś zadawał to pytanie, ale po poszukiwaniach na forum nie znalazłem odpowiadającego temu problemowi skryptu. W wolnych chwilach proszę o pomoc.

Koszt zaklęć można zmienić na trzy sposoby:

- Edytując konfiguracyjny plik *.txt z zaklęciami
- korzystając z komendy !!SS (Wymagana ERA)
- korzystając z Aquamarine Library (działa pod 3.58F i ERĄ)

Cytat:
Da się sprawić aby jednostki neutralne nie miały w "drużynie" swoich ulepszonych odmian ? Czyli - atakując Tytanów nie natrafimy na Tytanów + Lordów Piorunów. Bawi e się w tworzenie nowych ulepszeń, ale neutralne jednostki psują balans (3 ulepszenie jest potężne i drogie) i chciałbym to wyłączyć.

Poruszany przez ciebie problem był opisywany z tego co pamiętam w Poradniku ERM.
Cała sztuczka polega na wyłączeniu "ulepszania" przed walką i ponownego włączenia ich zaraz po rozpoczęciu. Gra generując neutralne stwory bierze pod uwagę składnię MA:U (!!MA:Unr_stwora/-1) :)




Gertos PW
12 września 2013, 19:56
Altair:
Dobrze szukałeś nie ma czegoś takiego (chyba). Jeśli wymienianie armii ma nie działać także dla graczy AI to raczej się nie uda (wymaga testów). Z tego co wiem można całkowicie zablokować ekran wymiany/spotkania bohaterów (a więc także artefaktów). Jeśli ma to dotyczyć tylko gracza(y) ludzkich wystarczy zablokować sloty jednostek na ekranie spotkania (!?CM3;)

@Altair szczerze mówiąc nie dałem rady tego zrobić a przydałoby mi się bardzo ten skrypt mógłbyś napisać go dla mnie gdybyś znalazł chwile był bym bardzo wdzięczny.

HaXiiT PW
13 września 2013, 10:45
Zrobiłem coś takiego -
!?BA0;
!!MA:U119/-1;
!?BA1;
!!MA:U119/134;

Jednak neutralne potwory nadal są ulepszone. Proszę o pomoc ;d

Altair PW
13 września 2013, 17:19
Cytat:
@Altair szczerze mówiąc nie dałem rady tego zrobić a przydałoby mi się bardzo ten skrypt mógłbyś napisać go dla mnie gdybyś znalazł chwile był bym bardzo wdzięczny.

Blokowanie transferu stworzeń na ekranie wymiany bohaterów (nie działa dla komputerowych graczy):

!?CM3;
!!VRy10:S0;
!!CM:I?y7 F?y8;
!!VRy10&y7>12/y7<27:S1;
!!FU&y10<1|y8>0:E;
!!CM:R0;

Cytat:
Jednak neutralne potwory nadal są ulepszone. Proszę o pomoc ;d

Obawiam się, że wyzwalacz !?BA0 to trochę za późno by wyłączyć ulepszenie ;)
Można tam tylko zmienić przypisane już stwory (BA:M#1/#2/$1/$2). Aby uzyskać efekt o który prosisz trzeba to zrobić jeszcze wcześniej na mapie (tak jak opisałem to w poradniku). Używając komendy !?OB54 (typ obiektu stwora). Potem przywrócić dawną wartość (dla pewności w post-triggerze obiektu i po walce):

ZVSE

!?OB54;
!!MA:U119/-1;

!$OB54;
!!MA:U119/134;

!?BA1;
!!MA:U119/134;




HaXiiT PW
15 września 2013, 10:41
@up
Dalej nie działa, jak były ulepszone tak są. Przeglądałem poradnik erm, ale nie natrafiłem na odpowiedź. Mógłbyś przetestować ten skrypt i ewentualnie poprawić go ?

Altair PW
15 września 2013, 12:13
Widocznie coś zrobiłeś nie tak jak trzeba. Tego skryptu używam na swoich mapach. Przed umieszczeniem tutaj jeszcze raz go testowałem i wszystko działa. (mogę wrzucić screenshot)
Rusałki nie ulepszają się do czarodziejskich smoków podczas walki (zgodnie z założeniem). Jeśli ma to obejmować także inne stworzenia to trzeba dodać kolejne linijki. Jeśli nadal upierasz się przy swoim to podaj link do testowej mapy to zobacze w czym problem.

HaXiiT PW
16 września 2013, 07:05
Już działa, dzięki. Popełniłem głupi błąd xd

Kiedyś prosiłem o skrypt odtwarzający umiejętność wampira, jednak moje pytanie przepadło bez echa. Jest to niewykonalne, czy mogę liczyć na pomoc ? ;)

Kamar PW
17 września 2013, 18:01
Witam. Chciałbym zainstalować mod "NewUpgrades PL" do ERY. Gdy instaluję tak, jak polecono w notatniku, to podczas ładowania wyskakują błędy (mogę nacisnąć X, to wtedy przejdzie do gry, jednak boję się, że w połowie gry coś się zepsuję. Dodatek działa normalnie (jak na razie)). Jak powinienem w takim razie zainstalować ten mod, żeby błędy nie wyskakiwały? Wiem, o co w tym błędzie chodzi (nietrudno jest to przetłumaczyć), jednak jak go usunąć?

Tutaj jest błąd:

Altair PW
17 września 2013, 20:19
Cytat:
Kiedyś prosiłem o skrypt odtwarzający umiejętność wampira, jednak moje pytanie przepadło bez echa. Jest to niewykonalne, czy mogę liczyć na pomoc ? ;)

Jest to wykonalne (na 95%), ale jestem na to zbyt leniwy ;) (a najwyraźniej nikt inny nie chce ci tego napisać). Generalnie oparł bym się na moim wcześniejszym skrypcie na likantropię. W każdym razie nie byłyby to trzy linijki kodu. Swoją drogą pracuje nad bardziej ogólnym skryptem który odtworzy zdolności specjalne wszystkich jednostek (i doda kilka nowych).

Gertos PW
29 maja 2014, 14:31
Jak zrobić skrypt w którym bohater nie będzie mógł stanąć w miejscu X/Y dopóki nie stanie w innym miejscu X/Y?

HaXiiT PW
19 czerwca 2014, 12:56
Witam. Udało mi się uzyskać efekt wysysania życia przez dowolną jednostkę jednak nie jestem pewien czy takie rozwiązanie nie będzie powodować błędów w grze. Na przykładzie Upiornego Rycerza:
!?BA0;
!!IF:V87/0;
!?BG0;
!!BG:A?v1 N?v87;
!!FU&v1<>6:E;
!!BMv87:T?v3;
!!FU&v3<>67:E;
!!BMv87:T63;
!!IF:V87/1;

!?BG1&87;
!!BMv87:T67;
!!IF:V87/0;

Problemy - nie działa podczas kontrataków, jeśli Upiorny Rycerz zada cios kończący bitwę to po walce mamy Wampirzych Lordów zamiast Rycerzy. Nie jestem pewien czy takie rozwiązanie nie niesie ze sobą większej ilości błędów, jeśli ktoś byłby w stanie pomóc, naprawić i doradzić byłbym wdzięczny.

Altair PW
19 czerwca 2014, 14:34
Na bank będzie powodować błędy. Osobiście napisałbym skrypt na umiejętność od zera podobnie bazując na skrypcie dodającym likantropie:

http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=55925

Wystarczyłoby zmienić linijkę:
!!BMv991:Fy7 H1 Ky8 V51;

na coś w stylu
!!BMnr_slotu_aktualnej jednostki:Vnr_animacji wysysania;

usunąć zbędne rzeczy np.
!!BU:Sv989/y17/y6/y2/v991/1;**przyzwij zamienioną jednostkę

potem wystarczy dodać przelicznie punktów życia i dźwięk.

Można także poszukać jakiegoś skryptu UN:C na to.


HaXiiT PW
23 czerwca 2014, 22:17
To może podejmiesz się wyzwania napisania tego skryptu? Ja się męczę już sam nie wiem jak długo, nic więcej nie wykombinuje, nie mam siły i wiedzy. Chyba jesteś jedynym, który potrafiłby to napisać ;d

Krukov PW
20 lipca 2014, 19:11
Zrobiłem pierwszą mapkę opartą na skryptach ERM i nie wyszło tak tragicznie, więc nie będziecie się męczyć z odpowiadaniem mi :D
1. Jak zrobić stwora na mapie o właściwościach obiektu (typu czekający zmarli w kampani Evil Go Home)?
2. Jak zabrać graczowi złoto i artefakt?
3. Jak można pobawić się bitwą jak w Komnacie Śmierci?

P.S. Przepraszam jeśli te pytania już gdzieś padły, ale teraz dostęp do internetu (mam kiepski) mam tylko z telefonu, przez co naprawdę jest mi ciężko się poruszać na wielu witrynach.

Irhak PW
20 lipca 2014, 21:00
ad.1. Najprościej byłoby wyciągnąć tobie kod z tej mapy i przyjrzeć mu się.
ad.2. To nie da się tego zrobić zdarzeniem poprzez dodanie wartości ujemnej?
ad.1-3. Słyszałeś o czymś takim jak ERM Help? Możesz go ściągnąć jako łatkę do WoGa...

Krukov PW
21 lipca 2014, 08:53
1. Odpowiedź była zagrzebana na forum, wczoraj wieczorkiem znalazłem.
2. Próbowałem tak, ale coś mi nie szło, chyba że coś skiepściłem :/
1-3. Jak wspominałem wcześniej, dostęp do Neta mam tylko z telefonu. Prędkość taka, że ściągałoby się 3-4 dni, a jakby już się udało to niemiałbym jak przerzucić na komputer ;)
Gdy tylko znowu będę miał dostęp do Internetu z komputera to uwierz mi, że nie omieszkam ściągnąć, ale teraz nie mam jak :P

Rozwiązałem swoje poprzednie problemy metodą prób i błędów ;D

Teraz mam pytanie, bo skoro nie mam dostępu do ERM help, a w Zutorialu i Cave of Gefrex nie ma tego co mnie interesuje to czy mógłbym otrzymać tutaj wzór ogólny na tworzenie na mapie nowej jednostki? Widziałem skrypt na tworzenie nowego obiektu, są one analogiczne?
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel