Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 81 - 82 - 83

Irhak PW
18 grudnia 2011, 13:28
Już komuś to pisałem z użyciem ERM Script Mastera. Komenda to:

!#MA: X139/155;

Oczywiście jest to dla nadania chłopu flag błękitnego smoka tzn. chłop będzie miał takie same zdolności jak błękitny smok. Jeżeli chcesz dać inna jednostkę, to wpisujesz jej nr zamiast 139. Polecam jednak użyć do tego Script Mastera ;)

@down - scuzi, I forgot :/

Kuririn PW
18 grudnia 2011, 13:47
Irhak przyjacielu sympatyczny :) Pisaliśmy o tym prywatnie :) i mi jednostki znikały przy użyciu tego programu :) podczas 1 bitwy jednostki sa na polu walki ale to tak jakby ich nie bylo, nie da się nimi sterować a po walce znikają :/

Jeddite PW
5 stycznia 2012, 15:53
Czy zmiennych da się użyć do zapisania odpowiedzi w oknach dialogowych z dwoma przyciskami i zapisać, żeby np. drugie okno nie pojawiało się po odpowiedzi "nie"? Jeżeli tak, to jak?

baziorek PW
8 stycznia 2012, 19:37
Hej, a wie ktoś jak napisać skrypt bez kolizji z Wogifikacją który umożliwił by budowanie limitowane tylko ilością surowców, żeby nawet się dało wybudować wszystkie budynki w ciągu jednego dnia?

Altair PW
8 stycznia 2012, 22:07
Cytat:
Czy zmiennych da się użyć do zapisania odpowiedzi w oknach dialogowych z dwoma przyciskami i zapisać, żeby np. drugie okno nie pojawiało się po odpowiedzi "nie"? Jeżeli tak, to jak?

Oczywiście. np. IF:^wyświetl zmienną Z15: %Z15^;

a oto przykład z dwoma oknami dialogowymi:

ZVSE

!?OBx/y/z; dla jakiegoś tam obiektu
!!IF:Q2^Pytanie 1 Tak/nie^;
!!IF&2:Q3:^Drugie pytanie tylko jeśli tak^;


Cytat:
Hej, a wie ktoś jak napisać skrypt bez kolizji z Wogifikacją który umożliwił by budowanie limitowane tylko ilością surowców, żeby nawet się dało wybudować wszystkie budynki w ciągu jednego dnia?

Na to pytanie udzieliłem już odpowiedzi: http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=50106.
Na przyszłość postaraj się czytać więcej trzy poprzednie posty.

Jeddite PW
9 stycznia 2012, 14:33
Dziękuję :)

A czy to samo działa w odpowiedziach nie (chodzi o to żeby po pierwszym "nie" nie pokazywało się drugie "nie")?

Altair PW
9 stycznia 2012, 18:52
Poczytaj http://www.erm.acidcave.net/arty.php?id=13

Jeddite PW
9 stycznia 2012, 21:23
To dalej nie rozwązuje mojego problemu. Np. w poradniku erm jest skrypt pokazujący okienko "odejdź", ale po tym okienku pokazuje się "czychcesz ulepszyć kapłanów do kapłanów wojny". Co zrobić, żeby tak nie było? Próbowałem na wszystkie sposoby i nic.

Altair PW
9 stycznia 2012, 22:48
Trzeba "pobawić" się flagami. Mnóstwo przykładów można znaleźć w tym temacie.
Aby "wyjść" z obiektu/funkcji wystarczy sztuczki/składni !!FU:E;
Można ją wzbogacić o warunek ze zmienną/flagą np. &5 (tak) lub &-5 (nie)

Czyli np.

!?OB17;

!!IF:Q2^Pytanie 1?^;
!!FU&-2:E;**jeśli 'nie' to wyjdź

!!IF:Q3^Pytanie 2?^;
!!FU&-3:E;**jeśli 'nie' to wyjdź

!!IF:Q4^Pytanie 3?^;
!!FU&-4:E;**jeśli 'nie' to wyjdź


W taki oto prosty sposób możemy kontrolować wykonanie komend.
UWAGA!! Zasięg flag jest bardzo ograniczony. Samo wywołanie walki z jakimś stworem (w obrębie jednej funkcji/obiektu) może je zresetować. Dlatego generalnie lepiej oszczędzić sobie nerwów i w bardziej zaawansowanych skryptach używać zamiast nich zmiennych np. lokalnych

Jeddite PW
10 stycznia 2012, 17:12
Dzięki!
Czy to działa też ze zdarzeniami?


EDIT: Mi nie działa
AltairAltairSprawdź :>

Bartko PW
10 stycznia 2012, 21:53
Witam.
Jak można zmodyfikować poniższy skrypt tak aby zamieniane jednostki w szkeletorni nie traciły swojego bieżącego doświadczenia, czyli było tyle samo pkt przed i po zamianie?

przykładowo:

!?FU22221;
!!FU22222:P86/58; goblin na skieleta
!!FU22222:P88/60; wilczy jeździec na ożywieńca
!#FU22221:P;

Altair PW
12 stycznia 2012, 01:03
W Wogu 3.58F praktycznie niewykonalne (b. trudne). W 3.59+ERA jak najbardziej, niestety nie mam czasu na skończenie skryptu Extended Dialog Boxes (skrypt pozwalający w prosty sposób wywoływać okna dialogowe np. szkieletorni i praktycznie w dowolny sposób je modyfikować zmieniając dźwięki, stworzenia, wyłączać reset doświadczenia jednostek, ustawiać koszt transformacji, czy też okno faktorii gdzie można wybrać dostępne surowce w tym mithril).

Bartko PW
13 stycznia 2012, 11:36
A co z budowlami, np chciałbym zmienić funkcję stoczni w nekropolii,
-aby można było ją budować zawsze (nie tylko gdy zamek znajduje się nad wodą)
-aby miała funkcję innego budynku np jak Wrota wymiarów w inferno,

Altair PW
13 stycznia 2012, 15:58
Odpowiedź, krótka 3.59. Inaczej delikatnie mówiąc efekty nie będą zadowalające.

Kuririn PW
13 stycznia 2012, 16:13
Altair jak to 3.59? chodzi o pliki Samagosy?

AmiDaDeer PW
13 stycznia 2012, 17:52
O ile dobrze zrozumiałem odpowiedź Altaira miała znaczyć "Na chwilę obecną jest to niemożliwe"... ewentualnie odnosiła się do Ery. Ale faktycznie w obu przypadkach byłaby nieco niejasna. ;P

Kuririn PW
13 stycznia 2012, 22:17
To skąd wie Altair ze w WOGu 3.59 się da... jak nie ujrzał i nie ujrzy światła dziennego z rąk Slavy???

Altair PW
14 stycznia 2012, 00:40
3.59+ERA jest już dawno dostępny. Z tym, że dla Was nie ma tam nic interesującego. Żadnych nowych stworów, artefaktów itd.
Jest tam trochę nowości, ale głównie skryptowych. Z tym, że żadnych nowych oficjalnych skryptów nie ma (no dobrze są Samagosy). Możliwości są teoretycznie ogromne, ale nawet część z tych "ficzerów" skryptowych jest niedokończona.

Kuririn PW
14 stycznia 2012, 00:44
Mógłbyś podać link?

Trith PW
14 stycznia 2012, 01:37
Cytat:
Możliwości są teoretycznie ogromne, ale nawet część z tych "ficzerów" skryptowych jest niedokończona.
Właśnie. Gdzieś widziałem jakiś fragment skryptu dla 3.59, dzięki któremu ponoć dało się podmienić animację jednostki na którykolwiek plik *.def... Altair spotkał się może z czymś takim?

Pytam tylko, żeby wiedzieć, czy coś takiego rzeczywiście było. Nie żądam oczywiście żadnych skryptów tutaj.
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel