Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 81 - 82 - 83

DEW PW
9 marca 2006, 13:04
Mam gotową animacje Królowej Nag, która strzela (w formacie .def). Chce ją tylko umieścić w grze i czy to starczy, czy trzeba zmienić jakieś dokładniejsze dane oprócz dodania umiejętności strzału w skryptach lub w Crexpbon (czy jakoś tak).

AmiDaDeer PW
9 marca 2006, 18:38
Hej, czy za pomocą skryptów ERM można dodać do jakiegoś pustego budynku taką możliwość jak w Targach Najemników czy jakoś tak w Twierdzy (za jednostki dostajesz pieniądze)?

Altair PW
9 marca 2006, 21:54
>>Mam gotową animacje Królowej Nag, która strzela (w formacie .def). Chce ją tylko umieścić w grze i czy to starczy, czy trzeba zmienić jakieś dokładniejsze dane oprócz dodania umiejętności strzału w skryptach lub w Crexpbon (czy jakoś tak).

Cóż nie wiem... :P Umieść w grze i sprawdź czy działa jak należy.

>>Hej, czy za pomocą skryptów ERM można dodać do jakiegoś pustego budynku taką możliwość jak w Targach Najemników czy jakoś tak w Twierdzy (za jednostki dostajesz pieniądze)?

Pewnie i można. :)
Zależy tylko w jakiej dokładnie formie to ma być. Bo jeżeli to ma być obiekt wyglądający jak "pusty" o właściwościach już istniejącego, to wystarczy tylko zmienić jego typ (i podtyp ewentualnie).


AmiDaDeer PW
10 marca 2006, 13:41
Dzięki, Altair, wykorzystam to (gdy będę miał WoGa ;)).
Drugie pytanko - czy ktoś może podać mi tu skrypt na to, by w siedlisku czerwonego smoka można było najmować:
1.Królewską wiwernę
2.Czerwonego smoka
3.Złotego smoka
4.Gorynycza
5.Czarodziejskiego smoka
6.Rdzawego smoka
7.Błękitnego smoka?

PS. Altair, dasz ten skrypt na Targi Najemników na mapie?

Corvus PW
10 marca 2006, 19:31
Sorry, ale w WoGu 3.58F nie mam edytora skryptów. Co mam zrobić, żeby go mieć?

Altair PW
10 marca 2006, 20:54
Edytor skryptów razem z ERM help można pobrać w downloadzie działu WoG ;)

>>Dzięki, Altair, wykorzystam to (gdy będę miał WoGa ;)).
Drugie pytanko - czy ktoś może podać mi tu skrypt na to, by w siedlisku czerwonego smoka można było najmować:
1.Królewską wiwernę
2.Czerwonego smoka
3.Złotego smoka
4.Gorynycza
5.Czarodziejskiego smoka
6.Rdzawego smoka
7.Błękitnego smoka?

Oto przykład skryptu na siedliko Czerwonych smoków, gdzie można nająć dodatkowo Rdzawe Smoki i Czarodziejskie Smoki:

ZVSE

!#DW12/14/0:M1/135/1M2/134/1;

Współrzędne tego siedlika to w tym wypadku 12/14/0

Ogólny wygląd skryptu to:

!#DWx/y/p:M1/n1/p1M2/n2/p2M3/n3/p3;

gdzie:

x, y, p - współrzędne siedlika
n1, n2, n3 - numery stworzeń
p1, p2, p3 - przyrosty tygodniowe

>>PS. Altair, dasz ten skrypt na Targi Najemników na mapie?

Wydaje mi się, że coś takiego jak Targi Najemników już istnieje jako obiekt, który można umieścić na mapie przygody pod nazwą Gildia Najemników. (Jeśli oto ci chodziło) ;)
Jeśli mam już podać ten skrypt to chociaż podaj który "pusty" obiekt ma stać się tym "Targiem Najemników"

Corvus PW
11 marca 2006, 11:21
Dzięki Altair, ale go tam nie ma, chyba że pod jakąś inną nazwą...

Altair PW
11 marca 2006, 12:04
Kiedyś było :) .
Spróbuj na stronie:
http://wakeofthegods.strategyplanet.gamespy.com/download.shtml
plik erm_tools.wog

gen_maczek PW
11 marca 2006, 13:54
Cześć

Zrobiłem kilka skryptów WoGifikacji


script87 supermiasta
script90 lepsza gildia magów i nieskończone budowanie
script88 poprawienie commanderów przy starcie+skrypt na złodziei w zamkach
kilka innych skryptow

Część skryptów jest w kilku wersjach. ;)

AmiDaDeer PW
12 marca 2006, 17:53
Realizacja jest w planach, ale zostanie zrealizowana.
Czuję się na siłach, by zrobić skrypt ERM zmieniający parę rzeczy:
-Zamiast wysłanników (wody, ognia, ziemi, powietrza) oraz strzelców wulkanicznych i arktycznych dam nowe jednostki, z których 3 zostaną na 100% zrealizowane - Barbarzyńca, Braksa oraz Żywiołak Otchłani.
-Wprowadzone zostaną zmiany u bohaterów Wrót Żywiołów - zamiast Erdamona i kobiety od żywiołaków wody (nie pamiętam, jak się nazywała) będą: Arcinne (żywiołaki powietrza) oraz Violetta (rusałki). Kalt będzie miał nową specjalność - nawigację, Tuna (ta od żywiołaków ziemi) będzie dobra w dowodzeniu, mężczyzna-żywiołak energii będzie doskonały w ataku, a kobieta-żywiołak umysłu będzie miała talent magiczny. Dodatkowo zamiast mężczyzny-żywiołaka umysłu będzie Morsmind - żywiołak Otchłanii o nowej specjalności - 10% szans na to, że jego jednostki będą miały 2 kontrataki.

Czy to możliwe? I możliwe jest to, żeby zmienić rysunki siedlisk nowych jednostek oraz samych jednostek na mapie?
Jak ktoś jest dobrym grafikiem, a ktoś inny zna się na skryptach ERM, to niech się do mnie zgłosi (e-mail - mm.wroblewscy@chello.pl). Ci, którzy będą naprawdę dobrzy (a nie uwierzę na słowo), zostaną współzałożycielami tego skryptu.

Hobbit

vinius PW
12 marca 2006, 18:10
Ciekawy pomysł, więc życzę powodzenia :) .

avatar PW
13 marca 2006, 12:49
gen_maczek
A z którego katalogu należy twoje skrypty pobrać? Bo są w trzech miejscach i każdy z nich ma różną datę z powstania :( .

gen_maczek PW
16 marca 2006, 20:04
AVATAR POWIEDZIAŁ
======
gen_maczek
A z którego katalogu należy twoje skrypty pobrać? Bo są w trzech miejscach i każdy z nich ma różną datę z powstania :( .
======

ODPOWIEDŻ
======
Są w różnych wersjach (te z plusami są nowsze).
Proponuje sciągnąć najnowszą wersję.
Możecie obserwować wpadki w starszych wersjach skryptów
(np. złodzieje pojawili się TEŻ w nekropolii :O ) .

PS. należy pobrac pliki ERM i ERS,
ERM to skrypt,
ERS to opcje w menu opcji WoG.

Kryształowy smok PW
16 marca 2006, 20:39
Na twojej stronie są pliki .exe.
Do czego one służą?
Jaką składnie ma mieć dowolny plik ERS (nazwa i opis)?

avatar PW
22 marca 2006, 12:47
Altair! Czy możesz zajrzeć na grupę: http://games.groups.yahoo.com/group/tnth3group/?
Tam w dziale ERM Tutorial jest bardzo fajny samouczek ERM z ćwiczeniami praktycznymi (mapami).
Wiem, że sam pracujesz nad czymś poodbnym. Może więc przetłumaczysz to (bardzo dużo tekstu - 15 stron w Wordzie) albo połączysz twoje pomysły w pomysłami TNT, albo... cokolwiek? :)

avatar PW
22 marca 2006, 12:55
gen_maczek.

A można prosić o szerszy opis co dokładnie robią te skrypty? Bo ciężko mi się czyta czysty kod...

Altair PW
22 marca 2006, 17:41
>>Altair! Czy możesz zajrzeć na grupę: http://games.groups.yahoo.com/group/tnth3group/?
Tam w dziale ERM Tutorial jest bardzo fajny samouczek ERM z ćwiczeniami praktycznymi (mapami).
Wiem, że sam pracujesz nad czymś podobnym. Może więc przetłumaczysz to (bardzo dużo tekstu - 15 stron w Wordzie) albo połączysz twoje pomysły w pomysłami TNT, albo... cokolwiek? :)

Już zajrzałem. Cześć treści zawartej tam na pewno pomoże mi w stworzeniu poradnika. Chociaż pod względem formy trochę przypomina ten, który tworzę. :P

avatar PW
24 marca 2006, 11:06
Kryształowy Smok:

Na stronie Gen Maczka nie zauważyłem żadnych plików exe. Są tam dwie przykładowe pamy, ale mają one rozszerzenie *.h3m

Poniżej masz opis dotyczących plików *ers. Po angielsku, jakoś nigdy nie chciało mi się do tego zabrać :(


Creating .ers file

You have to create a .ers file with the same name as the script, e.g., if your wogify script is called script80.erm, the .ers file would be script80.ers. It goes into the same folder (Heroes3\data\s) as the script.

The .ers file can be created in the script editor, and it is a tab-delineated file (meaning each parameter is separated from the next by a single tab). Each .ers file must have the following fields (in this exact order):

1. Comment field. This can be anything but is usually the name or description of the script, and is used as a reminder to the script writer when editing the .ers file.
2. Script number. e.g., 80
3. Page number. This is the WoG Options page you're adding the option to. They're numbered 0..7 (only 0..3 are used in 3.57f).
4. Option group number. There are four options groups on each WoG Options page. They go in the sequence: 0=top left, 1=bottom left, 2=top right, 3=bottom right.
5. Item number. This is where the new option appears within the group on the page. Use -1 to add the option at the bottom of the list.
6. Initial state. This is the initial state of the option: on (1) or off (0) when the program loads.
7. Multiplayer state. This is the state of the option if the Multiplayer button is clicked: on (1) or off (0).
8. ERM number. This is unique number your script can check to see if the option has been turned on or off by the player. There are a total of 200 ERM numbers at the moment but many of them have already been used. ERM numbers below 10 are used for hard-coded options. In general, most scripts use the same number as their script number, although some use additional numbers too if they have multiple options (e.g., the Map Rules script). To be safe, use the script number here (e.g., 80).
9. Option name. This is the text that appears beside the option checkbox.
10. Option mouse-over description. This is the text that appears at the bottom of the screen when you move the mouse over an option.
11. Option right-click description. This is text that appears when you right-click on the option.

- Fnord the Wizard

TeHniK PW
24 marca 2006, 12:42
Witam. Nie mam co robić, więc przetłumaczę poniższy tekst, dotyczący plików "*ers" :]

Tworzenie pliku "ers"

Musisz utworzyć plik "ers", o takiej samej nazwie jaką ma skrypt.Na przykład, jeżeli twój skrypt ma nazwę
"script80.erm", plikiem "ers" będzie "script80.ers".Umieść ten plik w tym samym folderze (Heroes3\data\s), gdzie ulokowany jest twój skrypt.

Plik "ers", może zostać utworzony w Script Editorze (Edytorze Skryptów), i jest to plik "wersowo-tabulatorowany" (oznacza to, iż każdy parametr jest oddzielany od następnego, pojedyńczym "Tabem".
Każdy plik "ers", musi zawierać następujące pola (w dokładnie takiej samej kolejności):

1. Pole komentarza.Zawartość jest dowolna, lecz zazwyczaj jest nią nazwa lub opis skryptu.Komentarz jest używany jako przypomnienie dla "skrypciarza", kiedy chce on zedytować owy plik "ers" i może on nie pamiętać co dana część skryptu robiła.

2. Nr Skryptu (np. 80)

3. Nr strony (dana strona Opcji WoG, na której chcesz umieścić swój skrypt/opcje).Są one ponumerowane, 0..7 (w wersji 3.57f tylko 0..3))

4. Nr grupy opcji. Są 4 grupy opcji, na każdej stronie Opcji WoG.Występują one w kolejności: 0=lewy-górny, 1=lewy-dolny, 2=prawy-górny, 3=prawy-dolny.

5. Nr przedmiotu/itemu. To miejsce, gdzie nowa opcja pojawia się, w obrębie grupy strony.Użyj -1, aby dodać opcję na dole listy.

6. Stan inicjalizacji. To stan inicjalizacji opcji : wł. (1), wył. (0),w czasie ładowania programu.

7. Stan "multiplayer'a".Jest to stan opcji, jeżeli przcisk "multiplayer'a" jest kliknięty : wl. (1), wyl (0).

8. Nr ERM. To unikatowy numer, który twój skrypt może sprawdzić, aby zobaczyć, czy opcja została włączona lub wyłączona przez gracza.
Ogólnie wszystkich ERM numerów jest obecnie 200, lecz wiele z nich zostało już wykorzystanych.Numery ERM poniżej 10, są używane do opcji "twardego-kodowania"(hard-coded).W zasadzie, większość skryptów używa takiego samego numeru, jak ich numer skryptu, aczkolwiek niektóre z nich użwają rownież dodatkowych numerów, jeżeli mają liczne opcje(np skrypt Map Rules).Dla bezpieczeństwa, używaj tutaj numeru skryptu(np 80).

9. Nazwa opcji. Jest to tekst, jaki pojawia się obok pól wyboru opcji.

10. Opis po najechaniu myszką.To tekst, pojawiający się na dole ekranu, jeśli najedziesz myszką na opcję.

11. Opis po prawym kliknięciu myszki.To tekst, pojawiający się, jeśli klikniesz na opcji prawym przyciskiem myszki.

To wszystko..

Przepraszam za literówki, jeśli takowe zaistniały. Mam nadzieję, że to tłumaczenie się komuś na coś przyda. Jeżeli nie, to post do skasowania =D.

Żegam, Pa pa :] .

napa PW
24 marca 2006, 13:15
Potrzebuje skrypty do następującej scenki:

Na mapie są magowie (ze skryptem rozmowy) i zablokowane miasto- drzewem. Kiedy znajduje graal i wracam z nim do magów pojawia się inny nowy komunikat, trace graala a w pewnym miejscu tworzy się miasto i teren wokół niego zmienia się na zimowy. Magowie znów stają się zwykłą armią z którą trzeba walczyć a drzewo znika. Da się te skrypty stworzyć ????
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel