Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 81 - 82 - 83

avatar PW
23 maja 2009, 07:51
Literówka. Chodziło mi oczywiście o pliki kampanii czyli zc1.h3c, zc2.h3c...

Dog Master PW
23 maja 2009, 09:11
Avatar. Takich też nie ma.

EDIT : Ten skrypt, który miał sprawić by miasto nie miało przychodu dziennego nie działa. Przy tym mieście wyskoczył mi jakiś błąd i gra mi się wyłończyła.
Więc jeszcze raz proszę o ten skrypt.

Darkspirit28 PW
27 maja 2009, 14:27
Witam

Czy ktoś wie...
1. Jak wygląda skrypt dzięki któremu można grać na mapie bez miast???
2. Jaki zrobić miejsce na mapie, że gdy na nie się nadepnie, to się przegrywa???
3. Jak zmienić tekst pojawiający się po przejściu mapy (np.: Pokonałeś to ścierwo, i odniosłeś zwycięstwo - a nie: gratulacje, wszyscy twoi wrogowie zostali pokonani, i odnosisz zwycięstwo !!!) ???

Chciałbym też, abyście dali mi znać, jeśli znajdziecie jakiś PEŁNY i naprawdę OBSZERNY powtarzam OBSZERNY poradnik ERM. Tylko nie dawajcie mi linków do poradnika ze strony erm.acidcave...


avatar PW
27 maja 2009, 14:50
Najobszerniejszy poradnik do ERM nazywa się dokumentacja ERM i powinna się zainstalowac wraz z WoGiem.
Ale sądząc po twoich pytaniach tobie jest potrzebny poradnik, tylko przejrzenie tematu Skrypty ERM, gdyż większośc twoich pytań tam jest rozwiązana.

I oczywiście trzeba troszeczkę pokombinować. Skoro wiesz, że w tutorial WoGa jest taki, że w nim bohater jest bez maista to powinieneś otworzyć w edytorze mapę zutorial i w zdarzeniach czasowych przejrzeć opisane tak skrypty.
AltairAltairOn raczej oczekuje... gotowca. ;D



Altair PW
27 maja 2009, 20:57
Pełny to masz w j. angielskim do pobrania ze skarbca Kwasowej Groty. ;P
BTW: Chętnie napisałbym PEŁNY, ale jak dotąd zbyt mało osób CHCE czytać ze zrozumieniem i ma zbyt mało samozaparcia, aby samodzielnie tworzyć proste skrypty na bazie istniejących przykładów.

EDIT: Jak ja "uwielbiam" zdania w stylu: "tylko nie zmuszajcie mnie do myślenia" XD

zbigniew PW
27 maja 2009, 22:39
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum. Stosunkowo niedawno zainstalowałem sobie WoG-a, ktory oczywiście wciągnął mnie na tyle że po zainstalowaniu wszystkich ważniejszych dodatków postanowiłem zająć sie skrypciarstwem. Oczywiście na razie z niezbyt wymiernym rezultatem.

Z racji tego że jestem nowy z góry przepraszam jeżeli moja prośba okaże się niezręczna.

Chodzi mi mianowicie o skrypt który z pustego obiektu twarzyłby klasyczny bank stworzeń z jakimi mieliśmy do czynienia już w RoE (np. Naga Bank). Tzn po wejściu gracza (ludzkiego lub AI) byłaby walka z otaczającymi armię bohatera stworzeniami jednego rodzaju ale w wersji ulepszonej jak i nieulepszonej (np. zwykła naga i naga królewska) w liczbie "przedziałowej" (np 20- 30). Po wygranej walce byłaby oczywiście nagroda (np 2000- 5000 szt. zł + 15- 30 klejnotów). No i oczywiście obiekt musiałby być jednorazowy.

Dużo takich banków znalazłem w LERM 0.6 Altaira no ale ten skrypt ma jednak tą wadę że nie można przy nim wogifikować map. Podobny motyw znalezłem też w podstawce ERM. No ale ten magiczny grzybek i nawiedzona kuźnia działały u mnie w taki sposób że po pierwsze: były wielorazowe a podrugie po stoczonej bitwie nie było żadnej nagrody. Czy ktoś z was drodzy forumowicze byłby mi w stanie pomóc i napisać przykładowy skrypt? :)

Altair PW
27 maja 2009, 23:41
Cóż... zwogifikowane mapy mają taką wadę, że nie wszystkie skrypty do nich działają jak trzeba. :P. LERM używa przy tworzeniu banków stworzeń zbyt wiele "sztuczek" i trików, aby można było zagwarantować jego poprawne działanie przy wszystkich kombinacjach ustawień. Jedno przeszkadza (zwykle) drugiemu w poprawnym działaniu.
Co do "banku" o który prosisz najprościej chyba przerobić skrypt 28 z poradnika:

ZVSE

!#VRv801:S0;
!#VRz200:S^Nawiedzona Kuźnia^;
!#HT63/49:T200;
!?OB63/49;
!!PO998:V1/?y5;
!!PO998:S49;
!!FU&y5=1:E;
!!IF:Q2^Czy chcesz zaatakować strażników?^;
!!VRv990:Cv998/v999/v1000;

!!HE-1&2:Tv998/v999/v1000/159/30;
!!VRv801&2:S1;
!?BA0;
!!PO990:V1/?y5 S?y6;
!!VRy4:S20 R10;**losowanie
!!BA&y5<1/y6=49:M1/0/38/y4 M1/1/39/y4 M1/2/38/y4 M1/3/39/y4;


!$OB63/49;
!!HE-1:O?y2;
!!PO990:V1/?y5;
!!FU&y2=-1|v801<>1/y5=1:E;
!!PO990:V1/1;
!!VRy4:S2 R3;**losowanie
!!VRy4:*1000;
!!VRy5:S15 R15;**losowanie
!!IF:Q2/6/y4/5/y5/1^Nagroda^;
!!OW:R-1/6/dy4 R-1/5/dy5;

Cytat:
Z racji tego że jestem nowy z góry przepraszam jeżeli moja prośba okaże się niezręczna.

Gdyby każde pytanie w tym temacie było zadane w ten sposób było naprawdę dobrze. :)


zbigniew PW
28 maja 2009, 20:01
Dzieki za skrypt Altair. Działa, choć... tak nie do końca sprawnie. Na samym początku była generalnie katastrofa bo mapa sie nawet nie wczytywała tylko wyrzucało mnie do systemu bez żadnego komunikatu. Pózniej nie wiem czemu (bo w zasadzie nic za bardzo nie zmienialem) działał coraz lepiej no i teraz w przypadku kiedy nie wogifikuję mapy działa juz w 100% dobrze. Kiedy wogifikuję działa tak jak banki z poradników (bez nagrody i wielorazowo)choć sporadycznie zdarza się że też już w 100% dobrze działa.

Co do LERM 0.6 to na własnej skórze przekonałem sie ze wogowac mapy nie warto. Prędzej czy później gra sie kraszuje a przedtem obserwuje sie dziwne zjawiska jak np. halflingi z żywotnoscia 50. :).

No i własnie dlatego ten skrypt mnie troche niepokoi bo podejrzewam że po paru miesiącach gry moze nastapic crash a jak już zacznę robić własne przerobione banki stworzeń na bazie Twojego skryptu to wogóle może być rzeźnia. Co Byś poradził w tym temacie bo ja generalnie na razie nie za wiele kojarzę. Może obiektowi należy dodatkowo przypisac status "odwiedzony - nieodwiedzony" tak jak to było w LERM 0.6?




Altair PW
28 maja 2009, 20:24
Cóż... cała sztuczka polega na tym aby używać zmiennych, nazw funkcji, przełączników, które nie występują w wogifikacji. Niestety po ostatnim script update lista użytych zmiennych z ERM helpu wydaje się mocno nieaktualna. A jeśli ktoś ma zainstalowane jakieś inne skrypty ERM sprawa się jeszcze bardziej komplikuje. ;P
Oto wersja tegoż skryptu, która powinna działać z wogifikacją (testowana):

ZVSE

!#VRv9200:S0;
!#VRz942:S^Nawiedzona Kuźnia^;
!#HT63/49:T942;
!?OB63/49;
!!PO998:V3/?y5;
!!PO998:V2/49;
!!IF&y5=1:M^Już odwiedzono^;
!!FU&y5=1:E;
!!IF:Q2^Czy chcesz zaatakować strażników?^;
!!VRv9250:Cv998/v999/v1000;
!!VRv9200&2:S1;
!!HE-1&2:Tv998/v999/v1000/159/30;

!?BA0;
!!PO9250:V3/?y5 V2/?y6;
!!VRy4:S20 R10;**losowanie
!!BA&y5<1/y6=49:M1/0/38/y4 M1/1/39/y4 M1/2/38/y4 M1/3/39/y4;


!$OB63/49;
!!HE-1:O?y2;
!!PO9250:V3/?y5;
!!FU&y2=-1|v9200<>1/y5=1:E;
!!PO9250:V3/1;
!!VRy4:S2 R3;**losowanie
!!VRy4:*1000;
!!VRy5:S15 R15;**losowanie
!!IF:Q2/6/y4/5/y5/1^Nagroda^;
!!OW:R-1/6/dy4 R-1/5/dy5;


EDIT: Początkującym skrypterom odradzam "igranie" z wogifikacją. Najszybciej można nauczyć się ERMu pisząc pod "czystego" (niewogifikowanego) WoGa. :P
Przynajmniej ja tak robiłem. Czy to skuteczne? Oceńcie sami.

BUS PW
30 maja 2009, 12:47
Witam
Jeśli to możliwe, to chciałbym prosić o skrypt.
Miecz "pusty"(artefakt bez właściwości) dodałby każdej jednostce +5 do wytrzymałości.
Właściwie wystarczy tylko linijka skryptu, która za to odpowiada.
Z góry dziękuję.

zbigniew PW
31 maja 2009, 14:16
Piękne dzięki za poprawienie skryptu Altair. Teraz działa jak zegarek. Zarówno przy niezwogifikowanej jak i zwogifikowanej mapie. Pobawiłem się tym skryptem przez te 3 dni dodając własnych strażników jak i nagrodę :). Wszystko generalnie świetnie działa... z wyjątkiem pewnego drobnego szczegółu. Jest problem z nazwą banków. Za każdym razem kiedy tworzę nowy bank stworzeń i nadaję mu nazwę, nazwy pozostałych (stworzonych oczywiście prze ze mnie na bazie Twojego skryptu) banków zmieniają się na taką jaką nadałem temu właśnie najnowszemu bankowi. Przykładowo stworzyłem bank o nazwie "jaskinia bestii" wszystko jest ok, strażnicy, nagroda, teksty są takie jak wpisałem ale nazwa dwóch poprzednich atworzonych prze ze mnie banków też jest teraz "jaskinia bestii". Generalnie nie jest to jakiś wielki problem bo od biedy wszystkie banki mogą mieć wspólną nazwę, no ale nie wiem czy jest to zdrowe dla systemu. Pewnie coś pominąłem przy zmianie parametrów nie zmieniłem jednego i taki rezultat. Gdybyś mógł mi jakoś pomóc to bardzo bym prosił.

Chciałbym te banki też nieco urozmaicić. Dodając jako nagrodę losowe artefakty, stworzenia oraz losowe błogosławieństwa i klątwy (Sfinksa). W związku z tym czy mógłbyś mi ostatni skrypt (a właściwie niezbędną "rubrykę") wysłać jeszcze raz z tym że zamiast złota i klejnotów nagrodą byłby:
-losowy artefakt relic,
-losowy artefakt dowódców
-gremliny w losowej liczbie od 20 do 50
-losowa klątwa sfinksa
-losowe błogosławieństwo sfinksa

Co do oceny Twoich skryptów to mi akurat się one bardzo podobają. Mają tylko tą jedyną wadę o której mówiłem. Dlatego też najbardziej mi się podoba "kopalnia mithrillu i dośw bez walki". Jest to chyba też nie tylko moja opinia bo ten skrypt z tego co widziałem ma największą ilość ściągnięć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za skrypty. :)

zbigniew PW
4 czerwca 2009, 21:58
Halo!? Altair? Żyjesz? Próbowałem samodzielnie pododawać te wszystkie nagrody ale udało mi się to zrobić tylko w taki sposób że mają one wartość stałą. Za cholerę nie wiem jak ustawić te nagrody które wyżej wymieniłem tak aby miały wartość losową. Mogę się oczywiście zadowolić tym co mam. Tak więc jak nie masz czasu to... wiadomo. :)

Bardzo potrzebny mi jest do skończenia mapy jeszcze jeden skrypt. Też wzięty z LERM 6. Polega on na tym że w obozowisku uchodzców można ustawic przez pierwsze ileś tam tygodni określony typ stworzeń. Stworzenia 1 poziomu byłyby płatne.

Czy byłbyś w stanie coś takiego napisać?

Mitabrin PW
6 czerwca 2009, 17:36
Otóż na stronie Altair'a poświęconej skryptom erm znalazłem instrukcję jak zmieniać portrety bohaterów i mam kilka pytań:

1.w wogu jest 56 bohaterów o numerach od 0 do 155 czy ktoś zna listę w której jest napisane któremu bohaterowi który numer przypada?

2.Altair na stronie napisał jak zmieniać portrety ale czy można także zmienić nazwy, historię, profesję(z might na magic i odwrotnie) i ew. specjalizację?(jeśli tak proszę o podanie skrytpu)

3.Czy można stworzyć(jeśli WoGóle można) bohaterów którzy nie należeli by do żadnego miasta?

Altair PW
6 czerwca 2009, 20:27
Widzę, że nazbierało się pytań, więc trzeba się zabrać za pisanie odpowiedzi. :)

zbigniew:
Halo!? Altair? Żyjesz? Próbowałem samodzielnie pododawać te wszystkie nagrody ale udało mi się to zrobić tylko w taki sposób że mają one wartość stałą.

Żeby było jasne. Altair pracuje i ma kilka wolnych chwil zwykle tylko podczas weekendu, więc średni czas oczekiwania na skrypt wynosi około tygodnia. Dlatego musicie uzbroić się w cierpliwość. :D

BUS:
Jeśli to możliwe, to chciałbym prosić o skrypt.
Miecz "pusty"(artefakt bez właściwości) dodałby każdej jednostce +5 do wytrzymałości.
Właściwie wystarczy tylko linijka skryptu, która za to odpowiada.
Z góry dziękuję.

Skoro wystarczy ci jedna linijka trzeba użyć komendy:

!!BMnr_slotu_na_polu_bitwy:Hd5;

Trzeba go użyć raz podczas bitwy w pętli na wszystkich jednostkach bohatera. Wystarczyłoby przerobić jakiś podobny skrypt, który już kiedyś chyba podawałem.

zbigniew:
Jest problem z nazwą banków. Za każdym razem kiedy tworzę nowy bank stworzeń i nadaję mu nazwę, nazwy pozostałych (stworzonych oczywiście prze ze mnie na bazie Twojego skryptu) banków zmieniają się na taką jaką nadałem temu właśnie najnowszemu bankowi.

Musisz ustawiać unikalne zmienne dla nazw banków. Oczywiście tylko nieużywanych w grze czyli wg wzoru:

!#VRznr_zmiennej:S^Nazwa^;
!#HTtypobiektu/podtypobiektu:Tnr_zmiennej;

zbigniew:
Chciałbym te banki też nieco urozmaicić. Dodając jako nagrodę losowe artefakty, stworzenia oraz losowe błogosławieństwa i klątwy (Sfinksa). W związku z tym czy mógłbyś mi ostatni skrypt (a właściwie niezbędną "rubrykę") wysłać jeszcze raz z tym że zamiast złota i klejnotów nagrodą byłby:
-losowy artefakt relic,
-losowy artefakt dowódców
-gremliny w losowej liczbie od 20 do 50
-losowa klątwa sfinksa
-losowe błogosławieństwo sfinksa

Za cholerę nie wiem jak ustawić te nagrody które wyżej wymieniłem tak aby miały wartość losową. Mogę się oczywiście zadowolić tym co mam.

I tu się właśnie zaczyna problem. Aby stworzyć bardziej zaawansowane banki z "losowaniem" albo analogiczne jak w oryginalnym H3 trzeba już "trochę" o skryptowaniu wiedzieć. Jednak przy większej liczbie obiektów jest to dosyć uciążliwe (po to m.in to właśnie powstał LERM). A teraz krótka lekcja o losowaniu w ERM:

Zwykłe losowanie

!!VRzmienna:Sod Rdo-od;**losowanie

np. 20-50 dla zmiennej y4:

!!VRy4:S20 R30;

zmienna y4 będzie zawierać wybrana losową wartość;

Losowanie artefaktów (przykład zaczerpnięty z ERM helpu):

# - typ artefaktu (dla większej ilości typów sumujemy wartości np. 2+4) (-1=losowy, 1=bez klasy, 2=skarbu, 4=m. mocy, 8=d. mocy, 16=relikt)

!!UN:J6/#/?zmienna;

Czyli chcemy wygenerować losowy relikt lub artefakt dużej mocy:

dodajemy 8+16=24

!!UN:J6/24/?y4;
zmienna y4 będzie zawierać nr artefaktu;

No dobra, a co z klątwami, błogosławieństwami artefaktami dla dowódców?
Tutaj już nie jest tak prosto. Oto przykład do generowania (z ERM helpu) zaklęcia pierwszopoziomowego:

!!VRv600:C0/3/5/15/27/31/32/35/37/41/42/43/46/53/54; [tablica z numerami zaklęć 1 poziomu]
!!VRy1:S600 R14; [losowe # 600-614]
!!VRvx16:Svy1; [teraz vx16 jest losowym zaklęciem 1 poziomu]

Czyli jak chcecie inne cuda uzupełniacie tablice i losujecie. Proste? Tak myślałem ;P

Cytat:
Bardzo potrzebny mi jest do skończenia mapy jeszcze jeden skrypt. Też wzięty z LERM 6. Polega on na tym że w obozowisku uchodzców można ustawic przez pierwsze ileś tam tygodni określony typ stworzeń. Stworzenia 1 poziomu byłyby płatne.
Nie mogę dla każdego pisać oddzielnego LERM. Zachęcam natomiast do samodzielnej modyfikacji.

Mitabrin:
1.w wogu jest 56 bohaterów o numerach od 0 do 155 czy ktoś zna listę w której jest napisane któremu bohaterowi który numer przypada?

Ile razy można powtarzać:
WSZYSKIE LISTY OBIEKTÓW, STWORZEŃ, ARTEFAKTÓW itd. SĄ w ERM HELPIE, ICH POLSKA WERSJA JEST W PORADNIKU ERM

Mitabrin:
Altair na stronie napisał jak zmieniać portrety ale czy można także zmienić nazwy, historię, profesję(z might na magic i odwrotnie) i ew. specjalizację?(jeśli tak proszę o podanie skrytpu)

!!HEnr_bohatera:B0/zmienna_z nazwą;** imię
!!HEnr_bohatera:B1/zmienna_z nazwą;** biografia
!!HEnr_bohatera:B2/nr_klasy;** klasa
!!HEnr_bohatera:X... ** specjalizacja

Mitabrin:
Czy można stworzyć(jeśli WoGóle można) bohaterów którzy nie należeli by do żadnego miasta?

Można, ale neutralny bohater MUSI znajdować się w mieście XD


Mitabrin PW
6 czerwca 2009, 22:08
wielkie dzięki, hmm to skoro się robią udomowieni bohaterowie to czy możliwe jest choćby zniesienie kary od morale za posiadanie jednostek z innych miast?

@edit
sprawdzałem w google i nie znalazłem sposobu na zmienienie rodzaju zdjęcia na pcx, zna ktoś jakiś?

zbigniew PW
7 czerwca 2009, 13:59
"sprawdzałem w google i nie znalazłem sposobu na zmienienie rodzaju zdjęcia na pcx, zna ktoś jakiś?"

Ja uzywam do tego Corela PHOTO- PAINT (wersja 9). Nie wiem czy ten program da rade z internetu ściągnąć. Obrazeki (dwa) trzeba tak obrobić (używając opcji: "zmień rozmiar, rozdzielczość") aby mniejszy miał szerokości 48 a wysokości 32 PIKSELI. Duży analogicznie 58/64.

Potem należy użyć opcji: "obrazek"/ "tryb" / "z paletą (8 bitów)" i ustawić liczbe kolorow na 256 lub mniejszą.

Potem jak juz zapisujemy plik to wybieramy już tylko ze wszystkich dostępnych opcji zapisu: "zapisz jako - PCX PaintBrush. I gotowe.

Zrobiłem w ten sposób już nie jeden portret bohatera. Działają znakomicie i wyglądają prześlicznie.

Tyle jeżeli chodzi o obróbkę bo resztę już niejednokrotnie wyjaśnił Altair.

BUS PW
8 czerwca 2009, 19:01
Do Altaira:
A nie ma innej metody niż wpisywanie slotu na polu bitwy.
Chciałbym, żeby działało to dla wszystkich jednostek w armii bohatera.

zbigniew PW
8 czerwca 2009, 21:01
Do Altaira:

Po raz kolejny dzięki za wskazówki. Choć te ostatnie w większym stopniu urodziły wątpliwości niż je rozwiały. No ale jeżeli nie dam sobie z nimi rady to już będzie mój problem.

Generalnie tyle już dla mnie zrobiłeś że aż mi głupio prosić o więcej. Tak więc ta prosba będzie ostatnia (przynajmniej na razie :)) ).

Chodzi mi mianowicie o poniższy skrypt, który podałeś mi wcześniej. Pozmieniałem sobie parę parametrów, działa bez zarzutów. Problem pojawia się wtedy kiedy próbowałem przypisać danemu bankowi określone pole bitwy (nie te na którym bank się znajduje) bo pod tym kątem nic się właściwie nie zmieniło (walka jest dokładnie na tym samym polu na którym znajduje się bank).

Oto ten bank wraz z wpisaną nazwą pliku pola walki:

ZVSE

!#VRv9200:S0;
!#VRz942:S^Jaskinia bestii^;
!#HT63/59:T942;
!?OB63/59;
!!PO998:V3/?y5;
!!PO998:V2/59;
!!IF&y5=1:M^znajdujesz tylko ciala bestii^;
!!FU&y5=1:E;
!!IF:Q2^Czy chcesz walczyc z rodzina behemotow?^;
!!VRv9250:Cv998/v999/v1000;
!!VRv9200&2:S1;
!!HE-1&2:Tv998/v999/v1000/159/30;

!?BA0;
!!BA:B^poleb.pcx^;
!!PO9250:V3/?y5 V2/?y6;
!!VRy4:S5 R10;**losowanie
!!BA&y5<1/y6=59:M1/0/96/y4 M1/1/97/y4 M1/3/96/y4;


!$OB63/59;
!!HE-1:O?y2;
!!PO9250:V3/?y5;
!!FU&y2=-1|v9200<>1/y5=1:E;
!!PO9250:V3/1;
!!VRy4:S2 R8;**losowanie
!!VRy4:*1000;
!!VRy5:S10 R20;**losowanie
!!IF:Q2/6/y4/4/y5/1^w jaskini znajdujesz zasoby^;
!!OW:R-1/6/dy4 R-1/4/dy5;

Jak zwykle pewnie coś pominąłem. Czy mógłbyś mi napisać co? Acha, w jaki sposób przypisuje się nowe pole walki do obiektów które maja już swoją funkcję (np dragon utopia)?

Altair PW
11 czerwca 2009, 15:10
BUS:
A nie ma innej metody niż wpisywanie slotu na polu bitwy.
Chciałbym, żeby działało to dla wszystkich jednostek w armii bohatera.

Nie ma. a skrypt na to wygląda jakoś tak:

ZVSE
!?BR&v997=-1;

!!BH0:N?y2;
!!HEy2&y2>-1:A2/nr_artefaktu/?y3/?y4;
!!DO15611/0/20/1&y4>0/y2>-1:P;
!!BH1:N?y2;
!!HEy2&y2>-1:A2/nr_artefaktu/?y3/?y4;
!!DO15611/21/41/1&y4>0/y2>-1:P;


!?FU15611;
!!BMx16:H?x2;
!!BMx16&x2>0:Hdwielkosc_premii_wytrzymałości;

To "Hd" MUSI być. To nie jest błąd.

zbigniew:
Problem pojawia się wtedy kiedy próbowałem przypisać danemu bankowi określone pole bitwy (nie te na którym bank się znajduje) bo pod tym kątem nic się właściwie nie zmieniło (walka jest dokładnie na tym samym polu na którym znajduje się bank).

Po pierwsze nie można przypisać pola bitwy do banku. Pole bitwy odnosi się do terenu, a nie obiektu. Wyzwalacz "!?BA0" wyzwalany jest na początku każdej bitwy, więc wszystko co w nim ustawisz będzie działać dla każdej bitwy. Dlatego w zasadzie wystarczy jedno !?BA0 do wszystkich manipulacji przed walką. Jak więc połączyć pola bitwy z bankiem stworzeń?

Najprościej posłużyć się zmienną. Należy tylko pamiętać o jej zerowaniu po walce w wyzwalaczu !?BA1. Sam skrypt jest prościutki i łatwy w rozbudowie:

ZVSE

!?OB25;**smocza utopia
!!VRv9253:S25;

!?BA0;
!!BA&v9253=25:B^grass2.pcx^;
!?BA1;
!!VRv9253:S0;

Dla większej liczby obiektów kopiujemy linijki
!?OBtyp/podtyp;
!!VRv9253:Sunikalna_wartość;

i dodajemy nowy wpis do tej zmiennej w !?BA0;

!?BA0;
!!BA&v9253=25:B^grass2.pcx^;
!!BA&v9253=unikalna_wartość:B^nowe_pole.pcx^;

Przy takiej konstrukcji pliki pól bitew powinny znajdować się w katalogu Data z grą. :)


zbigniew PW
11 czerwca 2009, 18:40
Dzięki Altair. Skrypty na podmianę pól działają ale... oczywiście tylko na nie -zwogifikowanych mapach. Dało by się napisać skrypty które działałyby na mapie zwogifikowanej? Czy po prostu trzeba zmienić tylko wartości użytych zmiennych na takie które nie są używane przez WoGowe skrypty?
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel