Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 81 - 82 - 83

avatar PW
24 stycznia 2007, 22:21
Odpowiem ja, bo to akurat nie trudne: NIE DA SIĘ.
P - to oczywiście poziom. Ten kto kiedykolwiek bawił się edytorem map, wie, że każda mapa ma dwa poziomy - powierzchnię (0) i podziemia (1).

tymlordzie, mam małą prośbę - możesz z pomysłami poczekać aż będziesz miał już WoGa? Wiesz, twoje pytania sprawiają wrażenie, żeś człowiekiem ten, tego... mało myślącym, czym sobie sam robisz krzywdę, bo nas to tak średnio zajmuje... Jak już sobie pograsz, poczytasz dokumentację, zaczniesz się bawić metodą prób i błędów, poprzeglądasz pliki, zrozumiesz jak to wszystko mniej więcej działa i jakie naiwne pytania zadawałeś...
Z drugiej strony mam dziwne przeczucie, że twoje prośby biorą się o tak! z powietrza! Siedzisz przy stole, jesz kanapkę i coś ci przyjdzie go głowy, więc prosisz o skrypt. Założę się, że tak naprawdę nie wiesz, po co byłby ci ten pomysł, w jakim celu włączyć go do mapy i jakby to się miało do całości. Szanuj czas Altaira! Jest stworzony do dużo większych rzeczy :) .

Waspwort PW
26 stycznia 2007, 19:05
Z tymi potężnymi jednostkami, to nie byłaby to globalna zmiana. Potężne byłyby tylko 4 jednostki na mapie. I tak sie zastanawiam, czy zrobic strażników misji, co to by nie pozwalali komputerowi na za wczesa walke z tymi potworami.

aivin PW
7 lutego 2007, 00:42
Czy da się za pomocą skryptu zmienić opis podczas odwiedzin generatora stworzeń, na jakiś inny? Bo załóżmy, że ktoś zechce dodać do generatora Niziołków inne stworzenia, wówczas mamy tam powiedzmy oprócz Niziołków: chłopów, rozbójników, a przy odwiedzinach wciąż pisze tylko czy chcesz nająć Niziołków.. da się to zmienić na rozszerzony opis o tą informacje?

Altair PW
7 lutego 2007, 02:06
Można chyba tylko podmienić opis na własny. Jednak nie sprawdzałem czy to wykonalne.

tymolord PW
9 lutego 2007, 20:09
Chcę się o coś zapytać z czystej ciekawości: jak napisać nową umiejętność, jeśli to możliwe? Sagamosa zrobił paręnaście umiejętności (z czego 2 to magia życia i śmierci). Trang: z czego 2 co?

PS: Jak napisać skrypt, aby dany obiekt dostarczał wybranego surowca? Jakby co, to znam numery surowców.
Pytam się teraz, żeby niepytać się wtedy, kiedy będe miał WoGa podczas tworzenia mapy. Bo tak, gdybym poczekał, w trakcie tworzenia mapy bym musiał czekać.

avatar PW
9 lutego 2007, 21:22
Skoro Sagamosa napisał kilkanaście umiejętności... to może warto przejrzeć jego skrypty samemu by przekonać się czy to łatwe czy trudne...

tymolord PW
9 lutego 2007, 22:20
A jak napisać skrypt na złoża surowców?

Altair PW
9 lutego 2007, 23:22
Hmm... skrypt na złoża surowców? Jakie surowce chcesz wydobywać? Jest już tartak, złoże rudy, laboratorium, złoże siarki, kopalnie złota, kryształów oraz staw z klejnotami...
Chyba, że chcesz wydobywać drewno z kopalni i rudę ze stawu. Wtedy to zupełnie inna sprawa.

tymolord PW
10 lutego 2007, 14:03
Właściwie chodziło mi o to, aby dany obiekt, np. żyjąca czaszka produkowała dziennie mithril albo złoto, albo jedno i drugie.

MCaleb PW
10 lutego 2007, 14:15
A jeszcze lepiej jakby produkowała niebiesko-szare łabędzie w kratkę, malowane na bladolicym purpurowym słoniu z odstającymi uszami, wraz z całą trupą cyrkową wystającą mu z... trąby, i atakującego Herr Xenofexa całą siła swych włochatych ramion, by zostać zmiecionym z powierzchni ziemi jedną wielką kulą ognia wypuszczoną przez wyżej wymienionego Kreegana.
Oczywiście dziennie.

A tak na serio, to może przestałbyś nadawać jak katarynka koncert życzeń dla potrzebujących w północnej Mołdawii, a załatwiłbyś se wreszcie WoGa wraz z ERMem i helpem do niego?
No i zawsze istnieje takie coś jak Gildia ERM, gdzie też znajdziesz poradniki i może przeczytał kilka razy ten temat?

aivin PW
11 lutego 2007, 10:10
W jaki sposób zmienić kod poniższego skryptu by się wykonywał kilkanaście razy, albo bez końca? Próbowałem modyfikować go za pomocą f-cji ale nie otrzymuję oczekiwanego skutku.. (chodzi o teleportacje za każdym razem, gdy najedzie się na dane zdarzenie)

!?LE104/16/0;
!!IF:M^tekst 1^;
!!HE-1:P102/18/0;
!!LE104/16/0:M^tekst 2^;

Vatras PW
11 lutego 2007, 10:32
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta :) Wystarczy w właściwościach zdarzenia na mapie odznaczyć opcję "Usuń zdarzenie po pierwszej wizycie". I teraz skrypt będzie działał tyle razy, ile razy wejdzie się na to zdarzenie.

aivin PW
13 lutego 2007, 19:04
Czy można za pomocą jakiegoś skryptu przypisać artefakt bohaterowi w ten sposób, żeby nie mógł go ściągnąć? Z góry dzięki za odpowiedź.

Altair PW
13 lutego 2007, 21:02
Z tego, co wiem, to nie.

Acid Dragon PW
13 lutego 2007, 21:36
Wydaje mi się natomiast, że chyba możnaby sprawdzać czy artefakt jest założony i ewentualnie zakładać go na nowo z każdą podjętą akcją przez bohatera (lub na przykład przed każdą walką). Aczkolwiek taki skrypt miałby nieco linii kodu...

avatar PW
13 lutego 2007, 21:50
Co mi posunęło pomysł na nowy, przeklęty artefakt (w przyszłej wersji WoGa, oczywiście :) - istniałby sobie jakiś artefakt, który dodawałby jakieś premie, ale istniałaby pewna szansa procentowa, że przed walką ten artefakt zadziałałby w drugą stronę - bardziej przeszkadzałby niż pomagał, dodatkowo uaktywniłaby się klątwa i nie można byłoby go ściągnąć przez kilka dni. A jakby taka możliwość klątwy dotyczyłaby wszystkich dostępnych w tej chwili artefaktów - walki, rozgrywki byłyby tak bardzo nieprzewidywalne, że aż fajne :)

Trang Oul PW
13 lutego 2007, 22:03
Można by jeszcze tak zrobić, żeby splugawiony artefakt dał premię wrogowi, a nie nam.

avatar PW
15 lutego 2007, 20:08
Pojawiły się dwa nowe autorskie skrypty. Wszystkie informacje pod tym adresem:
http://www.rorkvell.de/prj/h3/

Jest też mapa, do przetestowania skryptu chłopów. Zassać ją trzeba stąd:
http://www.rorkvell.de/prj/h3/Peasantville.h3m
oraz sam skrypt:
http://www.rorkvell.de/prj/h3/peasant.erm

Wydaje mi się, że aby zagrać, to trzeba:
1) Zamienić nazwę skryptu z peasant.erm na Peasantville.erm i te dwa pliki skopiować do katalogu Maps.
2) albo wkleić treść skryptu do zdarzenia czasowego mapy.

Trang Oul PW
15 lutego 2007, 20:18
Linki do skryptów nie działają.

avatar PW
16 lutego 2007, 00:01
Masz rację, nie sprawdzałem. Jednak, jeśli ten link:
http://www.rorkvell.de/prj/h3/peasant.erm skopiujesz w nowym oknie w przeglądarce, to ukaże się treść skryptu. Wystarczy stronę zapisać na dysk, zmienić rozszerzenie na *.erm i... gotowe!
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel