Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 81 - 82 - 83

Helboy PW
5 listopada 2006, 17:10
No cóż, spróbowałem bez WoGifikowania, ale to też zbytnio nie pomogło, bo wyskoczył inny błąd. No ale dzięki.
Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi napisać skrypt, dzięki któremu mógłbym chodzić po przeszkodach?

AmiDaDeer PW
5 listopada 2006, 19:24
Helboy - a edytować post to nie łaska?

Ja właściwie też mam prośbę. Czy ktoś mógłby znaleźć, co robię nie tak z tymi wszystkimi komendami?

[zamek]
!#MA:139/0;
!#MA:142/0;
[bastion]
!#MA:192/1;
!#MA:195/1;
[forteca]
!#MA:116/2;
!#MA:173/2;
[inferno]
!#MA:169/3;
!#MA:194/3;
[nekropolia]
!#MA:141/4;
!#MA:196/4;
[lochy]
!#MA:172/5;
!#MA:193/5;
[twierdza]
!#MA:140/6;
!#MA:144/6;
[cytadela]
!#MA:143/7;
!#MA:168/7;
[wrota żywiołów]
!#MA:164/8;
!#MA:165/8;
!#MA:166/8;
!#MA:167/8;

Trang Oul PW
5 listopada 2006, 20:05
Ma być !! zamiast !# .

Altair PW
5 listopada 2006, 20:05
Hobbicie po : (dwukropku) powinno być O (litera O) np. !#MA:O139/0;
Reszta chyba dobrze.
Oczywiście na początku skryptu ZVSE

AmiDaDeer PW
6 listopada 2006, 15:37
Trang, twoje tłumaczenia są błędne. Komenda rozpoczynająca się od !! też jest błędna.
Altair, dzięki, na śmierć zapomniałem.

Helboy PW
6 listopada 2006, 16:55
Czy za pomocą ERM dało by się zrobić tak:
Bohater wchodzi do strażnika, Strażnik mu mówi że przejście do zamku jest zalane, i potrzebują 3k. mithrilu, aby za pomocą tych magicznych kamieni odbudować drogę.
I jak się im da to co chcieli to od razu (lub po czasie) droga jest znowu i można po niej przejść.

Trang Oul PW
6 listopada 2006, 19:00
3 TYSIĄCE Mithrilu?

Helboy PW
7 listopada 2006, 00:14
Może przesadziłem. Ale jak ma się kopalnie mithrilu, to też dużą ilość można by wydobyć. A można zrobić taki skrypt.

AmiDaDeer PW
7 listopada 2006, 18:55
Potrzebuję skrypt do kampanii, który dodawałby w prologu albo film z WoGa, albo własny.

Helboy PW
8 listopada 2006, 18:16
Moje dwie prośby:
1. Czy za pomocą ERM dałoby się zrobić tak, że bohater chodzi po danej przeszkodzie?
2. Czy za pomocą ERM dałoby się zrobić, że po zapłaceniu strażnikowi misji lub chatce jasnowidza to w zamian nie będzie artefaktu ani innych rzeczy,tylko odbudowanie przejścia. Jako że nie ma go, ale się pojawi po zapłaceniu.
Proszę o napisanie takich skryptuw.

złoty smok PW
10 listopada 2006, 19:09
Helboy:
1.jest parę przykładów map z tym (WoGowski tutorial bodajże).
2.j/w, tyle że to jest z zapomnianą kapliczką.

EDIT: Nie wiem jak otworzyć plik z tutorialem i co za tym idzie, nie mogę znaleźć tych skryptów

Helboy PW
12 listopada 2006, 21:38
No dobra! A nawet jeżeli są to gdzie mogę dostać się do tych skryptów?

Tilogour PW
13 listopada 2006, 18:22
Poradnik masz tu -> http://wog.republika.pl
Do ERM ta strona jest najlepsza;p ale zawsze możesz skorzystać z Jaskini Behemota.

AmiDaDeer PW
13 listopada 2006, 19:24
Ponawiam prośbę rozpoczętą wieki temu:
Potrzebuję skrypt do kampanii, który dodawałby w prologu albo film z WoGa, albo własny.
Nie wierzę, żeby nikt nie wiedział, jak to się robi.

Altair PW
13 listopada 2006, 20:35
To uwierz. Nie znam skryptu sterującego prologami kampanii. Skrypty ERM zaczynają swoje działanie dopiero w chwili wczytania danego scenariusza. Filmy można dodawać tylko w oknach dialogowych (format avi) Jednak dopiero gdy zacznie być wczytywany dany scenariusz. (a nie oto ci chyba chodzi)
Jedyne rozwiązanie to podmiana "oryginalnych" animacji kampanii WoG na własne. (w formacie smk)

EDIT: Filmy z WoGa można ustawiać w edytorze Kampanii (nie sugeruj się podglądem). Najlepiej wyciągnij Reseditem kampanie i sprawdź w edytorze, które to filmiki.

AmiDaDeer PW
15 listopada 2006, 15:42
Jak zrobić, żeby jakieś miasto BYŁO zniszczone, a nie wyglądało jak zniszczone?
PS.Chodzi mi oczywiście o ERM, a nie klikanie myszką :P.

Altair PW
15 listopada 2006, 16:05
Napisz tylko jakie budynki mają być zniszczone. (Czy kuźnia także?)
Dodam, że nie wiem jak za pomocą erm dodać do kuźni duchy.

AmiDaDeer PW
15 listopada 2006, 16:12
WSZYSTKIE budynki (łącznie z kuźnią).
I jeszcze jedno - co zrobić, żeby jakaś dekoracja (konkretnie kamienny mur) miała jakąś nazwę i zachowywała się jak wzgórze?

Altair PW
15 listopada 2006, 16:41
>>>>WSZYSTKIE budynki (łącznie z kuźnią).

Proszę oto ten skrypt. (Miasto będzie wyglądać normalnie)
Za x, y, p należy podstawić współrzędne danego miasta.



ZVSE
!#TM91:S1/1/600/255;
!?TM91;
!!DO18000/0/43/1:P;

!?FU18000;
!!CAx/y/p:B3/x16;
!!CAx/y/p&1:B2/x16;



>>>>>I jeszcze jedno - co zrobić, żeby jakaś dekoracja (konkretnie kamienny mur) miała jakąś nazwę i zachowywała się jak wzgórze?


Z tymi obiektami jest pewien problem. Możesz je nazywać komendą OB:H. Jednak obawiam się, że będziesz musiał "nazywać" każdy "czerwony kwadrat" każdego obiektu.
Np.


ZVSE
!#VRz80:S^mur^;
!#OBx/y/p:H80;
!#OBx/y/p:H80;
...
!#OBx/y/p:H80;


... - oznaczają powtórzenia dla każdego kwadratu musisz podać inne współrzędne
Za x, y, p należy podstawić współrzędne (inne dla każdego "kwadratu")



EDIT: Nie rozumiem o co ci chodzi z tym zachowywaniem się?

AmiDaDeer PW
15 listopada 2006, 17:16
Zachowywanie się to nic. Po prostu myślałem, że mur się zachowuje jak deszcz :P.
A jak zrobić, żeby takowe miasto także wyglądało, jakby było zniszczone (nie chcę używać LERMa, mam z nim problemy)?
EDIT: Kolejne pytanko. Mam taki skrypt (na początku jest ZVSE):

!?OB63/50&1000;
!#VRz270:S^Stara czaszka^;
!!IF:M^"Uczniu mój, obserbowałam całe to widowisko moim okiem. Jako, że jestem już bardzo stara, chciałabym podarować Ci stary pierścień twojego ojca. Weź go i zgłoś się do lorda Xerona, on jest głównym dowódcą rebelii. Nie zawiedź mnie.^;
!!HE-1:A164;

Proszę nie czytać dokładnie tekstu, chodzi mi tylko o ostatnią linijkę. Stara czaszka bowiem ma dać głównemu bohaterowi artefakt 164 (zębaty pierścień, tutaj "Sygnet Ojca"). Co mam dodać do tego skryptu, żeby czaszka mogła dać ten pierścień tylko RAZ w scenariuszu, później po prostu pojawiał by się tylko jakiśtam tekst i tyle.

EDIT2: Po części związane z tematem. Do mapy, którą robię, potrzebuję 256-kolorowego pliku PCX o rozmiarach 58x64, który wyglądałby tak:
Niestety, nie mam programu do konwertowania plików GIF na PCX. Czy ktoś takowy plik w formacie PCX mógłby mi przysłać na mm.wroblewscy@chello.pl?
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel